lör, Sep 27, 2014 · 17:00
ÄldstaSenaste
LDDLLW
3.60
3.50
2.00
SenasteÄldsta
WWDDDW
Gratis prognoser
(baserat på historisk statistik, endast som referens)
Över 3.0
Totalt antal mål
Under 10.5
Totalt antal hörnor
+0.5
Zulte-Waregem
Zulte-Waregem vs Anderlecht Lagprofil
Zulte-Waregem
WLDDLDDLLWSenaste
Över 9.5 hörnorJämnt5/10
Över 2.5 målÖver7/10
Asiatiskt handikappMissar2/6
Anderlecht
WWWDWDDDWWSenaste
Över 9.5 hörnorÖver6/10
Över 2.5 målÖver6/10
Asiatiskt handikappJämnt3/7
Zulte-Waregem vs Anderlecht Matchfakta
Zulte-Waregem
2V-4O-4F i de senaste 10 matcherna, med 17 gjorda mål och 20 insläppta. Snittmål: 1.7 framåt, 2.0 bakåt. Vinst 20%, AH-vinst 33%, mål Över 60%, hörna Över 30%.
Fulltidsresultat
Vunnen 20%2
Oavgjort 40%4
Förlust 40%4
Totalt antal mål 3.0
Över 60%6
Annullerad 10%1
Under 30%3
Totalt antal hörnor 10.5
Över 30%3
Annullerad 0%0
Under 70%7
Asiatiskt handikapp
Vunnen 33%2
Annullerad 33%2
Förlust 33%2
Anderlecht
6V-4O-0F i de senaste 10 matcherna, med 22 gjorda mål och 13 insläppta. Snittmål: 2.2 framåt, 1.3 bakåt. Vinst 60%, AH-vinst 42%, mål Över 60%, hörna Över 50%.
Fulltidsresultat
Vunnen 60%6
Oavgjort 40%4
Förlust 0%0
Totalt antal mål 3.0
Över 60%6
Annullerad 0%0
Under 40%4
Totalt antal hörnor 10.5
Över 50%5
Annullerad 0%0
Under 50%5
Asiatiskt handikapp
Vunnen 42%3
Annullerad 0%0
Förlust 57%4
Senaste
| Zulte-Waregem | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Anderlecht | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Zulte-Waregem | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Anderlecht | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
MålfördelningLinje 3.0
HörnfördelningLinje 10.5
Kortfördelning
Hemmalagets matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets matcher
Totalt: 12,
Snitt: 3.17,
Std.avv.: 2.07, Median: 3,
Typvärde: 4,
Över: 55%
Hemmalagets matcher hemma
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets matcher borta
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Hemmalagets senaste matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets senaste matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Zulte-Waregem vs Anderlecht Mål/hörn-tidsfördelning
Zulte-Waregem vs Anderlecht Inbördes möten
Zulte-Waregem vs Anderlecht Visa fullständig H2H →Ingen data
| Zulte-Waregem Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Belgien - Cup | 2014-09-24 | Antwerpen |
0 - 3
0 - 4
|
Zulte-Waregem | V | +0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Belgien - First Division A | 2014-09-19 | Charleroi |
1 - 0
2 - 1
|
Zulte-Waregem | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Belgien - First Division A | 2014-09-13 | 1 Zulte-Waregem |
1 - 1
1 - 4
|
Waasland-Beveren 2 | F | -1.0 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Belgien - First Division A | 2014-08-30 | Westerlo |
0 - 2
2 - 2
|
Zulte-Waregem | O | 0.0 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Finland - Kolmonen | 2014-08-23 | Zulte-Waregem |
0 - 1
1 - 1
|
Mouscron-Peruwelz | O | Under | 10.0 |
|
||||||
| Finland - Kolmonen | 2014-08-17 | Gent |
0 - 1
3 - 1
|
Zulte-Waregem | F | Över | 10.5 | Under |
|
2-3 (5) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | |
| Finland - Kolmonen | 2014-08-10 | Zulte-Waregem |
0 - 0
1 - 1
|
Club Brügge | O | +0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
8-3 (11) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| UEFA Europa League - Kval | 2014-08-07 | Shakhtar Soligorsk |
2 - 1
2 - 2
|
Zulte-Waregem | O | 0.0 | Över | 10.0 | Under |
|
0-3 (3) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| UEFA Europa League - Kval | 2014-07-31 | Zulte-Waregem |
1 - 3
2 - 5
|
Shakhtar Soligorsk | F | Över | 10.0 | Över |
|
10-1 (11) | 4-1 (5) | 2 (2-0) | 1 (1-0) | |
| Finland - Kolmonen | 2014-07-27 | Zulte-Waregem |
0 - 0
2 - 0
|
KV Kortrijk | V | Under | 10.5 | Under |
|
3-5 (8) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | |
| UEFA Europa League - Kval | 2014-07-24 | Zawisza Bydgoszcz |
1 - 1
1 - 3
|
Zulte-Waregem | V | 0.0 | Över | 10.5 | Över |
|
10-2 (12) | 6-2 (8) | 2 (2-0) | 2 (2-0) |
| UEFA Europa League - Kval | 2014-07-17 | Zulte-Waregem |
2 - 1
2 - 1
|
Zawisza Bydgoszcz | V | Över | 11.0 | Under |
|
6-2 (8) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) | |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2014-07-12 | KV Oostende |
1 - 2
3 - 3
|
Zulte-Waregem | O | 0.0 | Över | 10.0 | Under |
|
3-6 (9) | 2-6 (8) | 3 (1-2) | 0 (0-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2014-07-08 | Waasland-Beveren |
0 - 1
2 - 1
|
Zulte-Waregem | F | 0.0,+0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
3-8 (11) | 1-6 (7) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2014-07-05 | Eendracht Aalst |
0 - 0
0 - 1
|
Zulte-Waregem | V | Under |
|
3-4 (7) | 3-3 (6) | 2 (0-2) | 1 (0-1) | |||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2014-07-01 | Roeselare |
0 - 1
1 - 2
|
Zulte-Waregem | V | Push |
|
2-18 (20) | 2-11 (13) | 3 (1-2) | 2 (0-2) | |||
| Finland - Kolmonen | 2014-03-16 | Gent |
0 - 0
0 - 1
|
Zulte-Waregem | V |
|
6-4 (10) | 0-3 (3) | (-) | (-) | ||||
| Finland - Kolmonen | 2014-01-25 | OH Leuven |
0 - 0
1 - 0
|
Zulte-Waregem | F |
|
6-7 (13) | 1-4 (5) | (-) | (-) | ||||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Anderlecht Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Belgien - Cup | 2014-09-24 | 3 Patro Eisden Maasmechelen |
1 - 3
3 - 5
|
Anderlecht 4 | V | +2.5 |
|
|||||||
| Belgien - First Division A | 2014-09-20 | Anderlecht |
2 - 1
3 - 2
|
Cercle Brugge | V | -2.0 | Över | 10.5 |
|
|||||
| UEFA Champions League | 2014-09-16 | 2 Galatasaray SK |
0 - 0
1 - 1
|
Anderlecht 4 | O | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Belgien - First Division A | 2014-09-13 | 2 Lierse |
1 - 1
2 - 2
|
Anderlecht 3 | O | +1.0 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Belgien - First Division A | 2014-08-31 | Club Brügge |
0 - 2
2 - 2
|
Anderlecht | O | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Finland - Kolmonen | 2014-08-24 | Anderlecht |
0 - 0
1 - 0
|
Waasland-Beveren | V | Under | 10.5 | Över |
|
8-4 (12) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 3 (1-2) | |
| Finland - Kolmonen | 2014-08-17 | Westerlo |
2 - 0
2 - 2
|
Anderlecht | O | +0.5, +1.0 | Över | 10.0 | Under |
|
2-3 (5) | 2-4 (6) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Finland - Kolmonen | 2014-08-10 | Anderlecht |
1 - 0
1 - 0
|
Charleroi | V | Under | 10.0 | Under |
|
5-3 (8) | 4-1 (5) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | |
| Finland - Kolmonen | 2014-08-01 | KV Oostende |
0 - 0
0 - 2
|
Anderlecht | V | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
6-2 (8) | 2-1 (3) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| Finland - Kolmonen | 2014-07-27 | Anderlecht |
1 - 0
3 - 1
|
Mouscron-Peruwelz | V | Över | 10.0 | Push |
|
8-2 (10) | 4-1 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2014-07-11 | Dynamo Kiev |
0 - 2
1 - 2
|
Anderlecht | V | Över | 10.0 | Push |
|
7-3 (10) | 3-3 (6) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2014-07-05 | Mons |
0 - 0
0 - 0
|
Anderlecht | O | +1.0,+1.5 | Under | 9.5 | Under |
|
4-4 (8) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 3.6 | 3.5 | 2 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (+0.5) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (10.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (3.0) | Över@2 | [email protected] |
Livehändelser
Status: Fulltid , Resultat: 0 - 2 , Hörna: 2 - 4
Hörna: 10.5 , Handikapp: +0.5 , Mål: 3.0
-
17' - 1st Corner - Zulte-Waregem -
30' - 1st Yellow Card - Anderlecht -
32' - 2nd Yellow Card - Zulte-Waregem -
38' - 3rd Yellow Card - Anderlecht -
39' - 4th Yellow Card - Zulte-Waregem -
40' - 2nd Corner - Anderlecht -
42' - 1st Goal - Anderlecht -
0-1 score at the end of First Half -
46' - 3rd Corner - Anderlecht - Race to 3 Corners - Anderlecht
-
47' - 4th Corner - Anderlecht -
50' - 5th Corner - Zulte-Waregem -
57' - 5th Yellow Card - Anderlecht -
67' - 2nd Goal - Anderlecht -
78' - 6th Yellow Card - Zulte-Waregem -
87' - 6th Corner - Anderlecht -
0-2 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

