OLS vs EPS Lagprofil
OLS vs EPS Matchfakta
5V-2O-3F i de senaste 10 matcherna, med 20 gjorda mål och 10 insläppta. Snittmål: 2.0 framåt, 1.0 bakåt. Vinst 50%, AH-vinst 60%, mål Över 50%, hörna Över 40%.
3V-4O-3F i de senaste 10 matcherna, med 12 gjorda mål och 11 insläppta. Snittmål: 1.2 framåt, 1.1 bakåt. Vinst 30%, AH-vinst 60%, mål Över 30%, hörna Över 80%.
| OLS | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| EPS | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| OLS | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| EPS | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
OLS vs EPS Mål/hörn-tidsfördelning
OLS vs EPS Inbördes möten
OLS vs EPS Visa fullständig H2H →| OLS Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Finland - Ykkonen | 2024-04-13 | 1 2 EPS |
0 - 0
0 - 1
|
OLS 1 | V | +0.5, +1.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| OLS Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Finland - Ykkonen | 2024-06-03 | 2 OLS |
2 - 0
4 - 0
|
RoPS 1 | V | -1.0, -1.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Finland - Ykkonen | 2024-05-30 | 2 JJK |
2 - 1
3 - 3
|
OLS 2 | O | 0.0, +0.5 | Över |
|
||||||
| Finland - Ykkonen | 2024-05-26 | 3 KPV |
0 - 0
1 - 0
|
OLS 3 | F | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Finland - Ykkonen | 2024-05-23 | 2 KUPS Akatemia |
0 - 2
1 - 3
|
OLS 1 | V | +1.0, +1.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Finland - Ykkonen | 2024-05-19 | 1 OLS |
0 - 0
1 - 0
|
PK Keski-Uusimaa 2 | V | -1.5, -2.0 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Finland - Ykkonen | 2024-05-12 | 2 FC Vaajakoski |
0 - 3
1 - 3
|
OLS 2 1 | V | +1.0 | Över |
|
4-10 (14) | 1-6 (7) | 1 (0-1) | 4 (3-1) | ||
| Finland - Cup | 2024-05-08 | 2 OLS |
1 - 0
1 - 2
|
SJK 3 | F | +2.0, +2.5 | Under | 10.0 | Över |
|
8-3 (11) | 5-2 (7) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Finland - Ykkonen | 2024-05-05 | 1 OLS |
3 - 0
4 - 0
|
FC Jazz 1 | V | 0.0, -0.5 | Över |
|
6-5 (11) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 2 (0-2) | ||
| Finland - Ykkonen | 2024-04-28 | 1 Klubi-04 |
0 - 0
0 - 0
|
OLS 2 | O | -1.0 | Under |
|
3-4 (7) | 3-2 (5) | 2 (2-0) | 1 (0-1) | ||
| Finland - Ykkonen | 2024-04-21 | 3 OLS |
1 - 1
1 - 2
|
Atlantis 5 | F | -0.5 | Under |
|
9-8 (17) | 3-4 (7) | 2 (0-2) | 3 (3-0) | ||
| Finland - Cup | 2024-04-17 | 1 JS Hercules |
0 - 3
0 - 4
|
OLS | V | +2.5 | Över | 9.5 | Över |
|
3-11 (14) | 2-6 (8) | 3 (2-1) | 1 (1-0) |
| Finland - Ykkonen | 2024-04-13 | 1 2 EPS |
0 - 0
0 - 1
|
OLS 1 | V | +0.5, +1.0 | Under | 10.0 | Push |
|
1-9 (10) | 0-4 (4) | 2 (0-2) | 1 (0-1) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2024-04-06 | 2 OLS |
2 - 0
3 - 1
|
FC Vaajakoski 2 | V | 0.0, -0.5 | Över |
|
8-1 (9) | 4-1 (5) | 4 (4-0) | 1 (1-0) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2024-03-17 | 1 OLS |
1 - 0
2 - 0
|
KPV 1 | V | -0.5 | Under |
|
6-3 (9) | 4-0 (4) | 0 (0-0) | 3 (0-3) | ||
| Finland - Kakkonen - Grupp C | 2023-10-07 | 3 Kuopion Elo 1919 |
0 - 0
0 - 0
|
OLS 1 | O | +1.5, +2.0 | Under | 10.0 | Under |
|
2-0 (2) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Finland - Kakkonen - Grupp C | 2023-10-01 | 3 OLS |
0 - 0
3 - 0
|
JS Hercules 3 | V | -2.5 | Under | 9.5 | Över |
|
8-3 (11) | 5-1 (6) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Finland - Kakkonen - Grupp C | 2023-09-24 | 1 4 Narpes Kraft |
0 - 2
1 - 4
|
OLS 2 | V | +1.0, +1.5 | Över |
|
8-1 (9) | 6-1 (7) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Finland - Kakkonen - Grupp C | 2023-09-16 | OLS |
3 - 0
5 - 2
|
RoPS 2 | V | -1.0 | Över | 10.0 | Under |
|
2-2 (4) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Finland - Kakkonen - Grupp C | 2023-09-09 | 2 FC Vaajakoski |
0 - 1
1 - 1
|
OLS | O | 0.0 | Under |
|
5-4 (9) | 3-3 (6) | 1 (1-0) | 1 (1-0) | ||
| Finland - Kakkonen - Grupp C | 2023-09-03 | 2 OLS |
1 - 0
1 - 1
|
TP-47 2 | O | -1.5 | Under | 9.0 | Över |
|
8-5 (13) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 4 (3-1) |
| Finland - Kakkonen - Grupp C | 2023-08-28 | 4 KUPS Akatemia |
2 - 0
3 - 0
|
OLS 1 1 | F | 0.0 | Över | 9.5 | Över |
|
4-6 (10) | 3-3 (6) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Finland - Kakkonen - Grupp C | 2023-08-20 | OLS |
2 - 0
2 - 1
|
OTP 4 | V | -1.5 | Under | 9.5 | Under |
|
5-3 (8) | 1-1 (2) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Finland - Kakkonen - Grupp C | 2023-08-12 | 1 VIFK |
0 - 2
0 - 5
|
OLS 1 | V | 0.0, +0.5 | Över |
|
4-7 (11) | 0-6 (6) | 1 (0-1) | 2 (2-0) | ||
| Finland - Kakkonen - Grupp C | 2023-07-30 | 2 OLS |
1 - 0
5 - 0
|
JBK 1 | V | -1.5 | Över | 9.5 | Under |
|
6-2 (8) | 2-1 (3) | 3 (2-1) | 1 (1-0) |
| Finland - Kakkonen - Grupp C | 2023-07-23 | 2 OLS |
2 - 0
4 - 0
|
Kuopion Elo 1919 1 | V | -2.5 | Över | 10.0 | Push |
|
6-4 (10) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 5 (2-3) |
| Finland - Kakkonen - Grupp C | 2023-07-08 | 2 JS Hercules |
0 - 1
2 - 3
|
OLS 3 | V | +1.5 | Över | 9.5 | Under |
|
1-8 (9) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Finland - Kakkonen - Grupp C | 2023-07-01 | RoPS |
1 - 1
2 - 1
|
OLS | F | 0.0, +0.5 | Push |
|
6-12 (18) | 3-7 (10) | 2 (0-2) | 3 (1-2) | ||
| Finland - Kakkonen - Grupp C | 2023-06-18 | 2 OLS |
0 - 0
1 - 0
|
FC Vaajakoski 3 | V | -1.0, -1.5 | Under | 8.5 | Över |
|
9-1 (10) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| Finland - Kakkonen - Grupp C | 2023-06-04 | 2 OLS |
3 - 0
5 - 0
|
KUPS Akatemia 1 | V | -1.0, -1.5 | Över | 9.5 | Över |
|
6-4 (10) | 4-3 (7) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Finland - Kakkonen - Grupp C | 2023-05-26 | 1 OTP |
0 - 0
0 - 1
|
OLS 2 | V | +1.0 | Under | 9.0 | Under |
|
2-3 (5) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| EPS Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Finland - Cup | 2024-06-16 | 3 EPS |
1 - 2
2 - 2
|
Lahti 1 | O | +1.5, +2.0 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Finland - Ykkonen | 2024-06-13 | 2 EPS |
0 - 0
1 - 1
|
KPV 3 | O | +0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Finland - Ykkonen | 2024-06-02 | 2 KUPS Akatemia |
2 - 0
2 - 1
|
EPS 3 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Finland - Ykkonen | 2024-05-26 | 1 4 EPS |
1 - 0
2 - 2
|
PK Keski-Uusimaa 2 | O | -0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Finland - Ykkonen | 2024-05-22 | 2 FC Vaajakoski |
0 - 1
0 - 1
|
EPS 2 | V | 0.0, +0.5 | Under |
|
||||||
| Finland - Ykkonen | 2024-05-18 | 3 EPS |
2 - 0
2 - 0
|
FC Jazz 4 | V | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
9-3 (12) | 7-0 (7) | 3 (3-0) | 2 (1-1) |
| Finland - Ykkonen | 2024-05-12 | 1 Klubi-04 |
0 - 0
0 - 0
|
EPS 2 | O | -1.5, -2.0 | Under |
|
11-5 (16) | 4-3 (7) | 3 (2-1) | 3 (3-0) | ||
| Finland - Ykkonen | 2024-05-04 | 5 EPS |
0 - 1
0 - 1
|
Atlantis 1 1 | F | +0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
10-3 (13) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Finland - Ykkonen | 2024-04-26 | 3 JJK |
2 - 0
3 - 1
|
EPS 2 | F | -1.0 | Över |
|
0-2 (2) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Finland - Ykkonen | 2024-04-20 | 2 EPS |
0 - 0
2 - 0
|
VIFK 3 1 | V | 0.0, +0.5 | Under |
|
8-5 (13) | 5-3 (8) | 1 (0-1) | 3 (3-0) | ||
| Finland - Ykkonen | 2024-04-13 | 1 2 EPS |
0 - 0
0 - 1
|
OLS 1 | F | +0.5, +1.0 | Under | 10.0 | Push |
|
1-9 (10) | 0-4 (4) | 2 (0-2) | 1 (0-1) |
| Finland - Kakkonen - Playoff | 2023-10-15 | 1 PK-35 |
1 - 0
2 - 1
|
EPS 4 2 | F | -0.5 | Över |
|
7-4 (11) | 5-0 (5) | 0 (0-0) | 4 (1-3) | ||
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-09-29 | 5 Atlantis |
0 - 0
0 - 1
|
EPS 1 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
6-8 (14) | 2-3 (5) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-09-23 | 3 EPS |
3 - 0
6 - 0
|
I-Kissat 3 | V | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Över |
|
11-6 (17) | 7-3 (10) | 6 (5-1) | 4 (1-3) |
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-09-16 | 2 FC Honka II |
0 - 0
0 - 1
|
EPS 2 | V | -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
7-11 (18) | 4-5 (9) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-09-09 | 5 EPS |
0 - 0
1 - 0
|
Poxyt 3 | V | -2.0 | Under | 9.5 | Över |
|
9-2 (11) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-09-02 | 1 PIF Parainen |
0 - 2
0 - 4
|
EPS 2 | V | +1.0, +1.5 | Över | 10.0 | Över |
|
7-5 (12) | 3-4 (7) | 2 (1-1) | 3 (2-1) |
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-08-26 | 4 EPS |
1 - 1
3 - 2
|
P-Iirot | V | -1.0, -1.5 | Över | 10.0 | Över |
|
5-10 (15) | 0-5 (5) | 1 (0-1) | 4 (2-2) |
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-08-20 | 1 FC Ilves II |
0 - 0
0 - 1
|
EPS 4 | V | +1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
7-7 (14) | 3-3 (6) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-08-12 | 2 EPS |
2 - 0
4 - 0
|
HJS Akatemia 5 | V | -1.0, -1.5 | Över | 10.5 | Under |
|
5-5 (10) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-07-29 | 5 EPS |
1 - 1
3 - 1
|
FC Jazz 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
0-1 (1) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-07-23 | 2 GrIFK |
1 - 3
2 - 5
|
EPS 2 | V | 0.0 | Över | 10.5 | Under |
|
3-6 (9) | 2-3 (5) | 3 (1-2) | 1 (0-1) |
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-07-15 | 4 Tampere Utd |
2 - 0
2 - 0
|
EPS 3 | F | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
6-7 (13) | 3-3 (6) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-07-01 | 3 EPS |
3 - 1
4 - 1
|
FC Honka II | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
3-3 (6) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-06-21 | 3 EPS |
0 - 0
1 - 1
|
Atlantis 2 | O | +0.5, +1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
3-4 (7) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-06-17 | 3 Poxyt |
0 - 0
0 - 0
|
EPS 4 | O | +0.5, +1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
3-6 (9) | 3-3 (6) | 2 (2-0) | 1 (0-1) |
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-06-11 | 2 EPS |
1 - 0
2 - 0
|
PIF Parainen 2 | V | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Push |
|
6-4 (10) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-06-04 | 2 P-Iirot |
1 - 0
1 - 0
|
EPS 3 1 | F | 0.0, -0.5 | Under |
|
8-5 (13) | 1-4 (5) | 3 (0-3) | 1 (1-0) | ||
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-05-27 | 2 EPS |
3 - 0
4 - 1
|
FC Ilves II 1 | V | -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
6-2 (8) | 5-2 (7) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Finland - Kakkonen - Grupp B | 2023-05-21 | 1 3 HJS Akatemia |
0 - 0
0 - 0
|
EPS 2 | O | 0.0 | Under | 10.5 | Över |
|
6-11 (17) | 3-3 (6) | 0 (0-0) | 5 (0-5) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 1.364 | 4.333 | 7 |
| Halv | 1.833 | 2.625 | 6.5 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (-1.5) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (-0.5) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (11.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (5.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (3.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 2 - 1 , Hörna: 10 - 4
Hörna: 11.0 , Handikapp: -1.5 , Mål: 3.0
Resultat: 0 - 1 , Hörna: 3 - 1 Halv
Hörna: 5.5 , Handikapp: -0.5 , Mål: 1.0, 1.5
-
17' - 1st Goal - EPS -
27' - 1st Corner - OLS -
35' - 2nd Corner - OLS - Race to 3 Corners - OLS
-
39' - 3rd Corner - OLS -
43' - 4th Corner - EPS -
0-1 score at the end of First Half -
47' - 5th Corner - OLS -
48' - 6th Corner - OLS - Race to 5 Corners - OLS
-
53' - 2nd Goal - OLS -
62' - 7th Corner - OLS -
64' - 3rd Goal - OLS -
78' - 8th Corner - EPS -
79' - 9th Corner - EPS - Race to 7 Corners - OLS
-
80' - 10th Corner - OLS -
81' - 11th Corner - OLS - Race to 9 Corners - OLS
-
82' - 12th Corner - OLS -
88' - 13th Corner - OLS -
90+1' - 14th Corner - EPS -
2-1 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

