tor, Dec 30, 2021 · 12:00
ÆldsteSeneste
TUTUVT
1.60
3.80
4.75
SenesteÆldste
TTUTTT
Gratis forudsigelser
(baseret på historisk statistik, kun til reference)
Under 2.25
Mål i alt
–
Hjørnespark i alt
+0.75
Mathare United
Tusker vs Mathare United Holdprofil
Tusker
TTTVTUTUVTSenesteNedad-0.6 p/kamp, seneste 5 vs forrige 25
Over 9.5 hjørnesparkLige5/10
Over 2.5 målUnder2/10
Asiatisk handicapFejler4/10
Mathare United
VTTVTTTUTTSenesteNedad-0.6 p/kamp, seneste 5 vs forrige 25
Over 9.5 hjørnesparkUnder4/10
Over 2.5 målOver6/10
Asiatisk handicapFejler3/10
Sidste
| Tusker | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Mathare United | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5| Tusker | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
| Mathare United | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
MålfordelingLinje 2.0, 2.5
Hjørnesparkfordeling
Kortfordeling
Hjemmeholdets kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets kampe
I alt: 40,
Gns.: 2.63,
Std.afv.: 1.56, Median: 2,
Typetal: 3,
Over: 50%
Hjemmeholdets kampe på hjemmebane
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets kampe på udebane
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Hjemmeholdets seneste kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets seneste kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Tusker vs Mathare United Tidsfordeling for mål/hjørnespark
Tusker vs Mathare United Indbyrdes opgør
Tusker vs Mathare United Se fuld H2H →| Tusker Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Kenya - Premier League | 2021-07-20 | 1 Mathare United |
0 - 0
0 - 0
|
Tusker 2 | U | +0.5 | Under |
|
||||||
| Kenya - Premier League | 2021-01-31 | 2 Tusker |
0 - 0
1 - 0
|
Mathare United 1 | S | -0.5 | Under |
|
||||||
| Kenya - Premier League | 2019-09-14 | 2 Tusker |
0 - 0
1 - 1
|
Mathare United 2 | U | 0.0, -0.5 | Under |
|
||||||
| Kenya - Premier League | 2019-04-06 | 1 Mathare United |
1 - 1
1 - 1
|
Tusker 1 1 | U | 0.0, -0.5 | Push |
|
||||||
| Kenya - Premier League | 2019-01-12 | 2 Tusker |
0 - 1
1 - 2
|
Mathare United 1 | N | 0.0 | Over |
|
||||||
| Kenya - Premier League | 2018-09-23 | 1 Tusker |
1 - 1
2 - 2
|
Mathare United 1 | U | 0.0, -0.5 | Over |
|
4-9 (13) | 3-4 (7) | 3 (3-0) | 1 (1-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2018-04-08 | 2 Mathare United |
1 - 0
1 - 0
|
Tusker 2 | N | -0.5 | Under |
|
5-3 (8) | 2-1 (3) | 2 (2-0) | 0 (0-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2017-09-17 | Tusker |
0 - 0
1 - 0
|
Mathare United 1 | S | 0.0, -0.5 | Under |
|
8-2 (10) | 4-1 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2017-05-20 | 1 Mathare United |
0 - 1
0 - 2
|
Tusker 1 | S | +0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
3-1 (4) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Kenya - Premier League | 2016-08-06 | 1 Mathare United |
0 - 1
0 - 2
|
Tusker 1 | S | 0.0, +0.5 | Push | 9.5 | Over |
|
7-8 (15) | 2-4 (6) | 2 (1-1) | 4 (3-1) |
| Kenya - Premier League | 2016-04-28 | Tusker |
2 - 2
2 - 2
|
Mathare United 2 | U | 0.0, -0.5 | Over |
|
4-9 (13) | 2-1 (3) | 1 (0-1) | 1 (0-1) | ||
| Kenya - Premier League | 2015-07-31 | Mathare United |
1 - 0
1 - 0
|
Tusker 5 | N | +0.5 | Under | 9.0 | Over |
|
6-5 (11) | 2-4 (6) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Kenya - Premier League | 2015-05-13 | Tusker |
0 - 1
1 - 1
|
Mathare United | U | -0.5 | Push |
|
9-2 (11) | 4-2 (6) | 2 (2-0) | 1 (1-0) | ||
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Tusker Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Kenya - Premier League | 2021-12-23 | 2 Kakamega Homeboyz |
1 - 0
1 - 0
|
Tusker 2 | N | 0.0, -0.5 | Under |
|
||||||
| Kenya - Premier League | 2021-12-19 | 1 Nzoia Sugar |
0 - 1
0 - 1
|
Tusker 2 | S | +0.5 | Under |
|
||||||
| Kenya - Premier League | 2021-12-12 | 4 Tusker |
0 - 0
0 - 0
|
Sofapaka FC 2 | U | -0.5, -1.0 | Under |
|
||||||
| CAF Confederations Cup | 2021-12-05 | 3 CS Sfaxien |
1 - 0
1 - 0
|
Tusker 2 1 | N | -1.5, -2.0 | Under | 8.5 |
|
|||||
| CAF Confederations Cup | 2021-11-28 | 1 Tusker |
0 - 0
0 - 0
|
CS Sfaxien 2 | U | 0.0, +0.5 | Under | 8.5 |
|
|||||
| Kenya - Premier League | 2021-11-07 | 1 Kariobangi Sharks |
0 - 0
3 - 0
|
Tusker 4 | N | 0.0 | Over |
|
3-8 (11) | 2-3 (5) | 4 (1-3) | 3 (1-2) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-10-30 | 2 Tusker |
1 - 0
2 - 0
|
Wazito FC 1 | S | -0.5 | Under |
|
3-4 (7) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 1 (0-1) | ||
| CAF Champions League | 2021-10-22 | 1 El Zamalek |
2 - 0
4 - 0
|
Tusker 1 | N | -2.0 | Over | 9.5 | Under |
|
6-0 (6) | 4-0 (4) | 3 (3-0) | 1 (1-0) |
| CAF Champions League | 2021-10-16 | 2 Tusker |
0 - 0
0 - 1
|
El Zamalek 1 | N | +0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
0-4 (4) | 0-1 (1) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Kenya - Premier League | 2021-09-26 | 1 AFC Leopards |
1 - 0
1 - 0
|
Tusker 1 | N | 0.0, +0.5 | Under |
|
5-13 (18) | 2-4 (6) | 1 (0-1) | 2 (0-2) | ||
| Kenya - Super Cup | 2021-09-22 | 3 Tusker |
0 - 0
1 - 1
|
Gor Mahia 3 1 | U | -0.5 | Push |
|
6-5 (11) | 3-3 (6) | 2 (2-0) | 2 (1-1) | ||
| CAF Champions League | 2021-09-18 | 1 Tusker |
2 - 0
3 - 0
|
Arta Solar FC 1 | S | -1 | Over | 8.5 | Over |
|
6-6 (12) | 5-2 (7) | 2 (2-0) | 2 (0-2) |
| Kenya - Premier League | 2021-07-30 | 3 Tusker |
0 - 0
0 - 1
|
Nairobi City Stars 3 | N | -0.5, -1.0 | Under |
|
4-11 (15) | 2-11 (13) | 5 (1-4) | 1 (1-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-07-20 | 1 Mathare United |
0 - 0
0 - 0
|
Tusker 2 | U | +0.5 | Under |
|
6-10 (16) | 1-3 (4) | 2 (1-1) | 2 (1-1) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-07-16 | 1 Tusker |
1 - 0
2 - 0
|
AFC Leopards 1 | S | 0.0, -0.5 | Over |
|
3-8 (11) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 3 (0-3) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-07-11 | 2 KCB |
2 - 0
2 - 2
|
Tusker 1 | U | 0.0 | Over |
|
4-1 (5) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-07-08 | Tusker |
0 - 1
2 - 1
|
Gor Mahia 2 | S | 0.0, -0.5 | Over |
|
3-4 (7) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 1 (1-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-06-30 | Ulinzi Stars |
1 - 1
1 - 4
|
Tusker | S | 0.0, +0.5 | Over |
|
7-3 (10) | 3-2 (5) | 0 (0-0) | 2 (2-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-06-23 | 1 Tusker |
0 - 0
2 - 1
|
Western Stima 1 | S | -1.0, -1.5 | Over |
|
5-8 (13) | 2-3 (5) | 2 (0-2) | 3 (0-3) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-06-20 | 1 Kariobangi Sharks |
0 - 0
0 - 1
|
Tusker 2 | S | 0.0, +0.5 | Under |
|
2-7 (9) | 1-4 (5) | 1 (1-0) | 1 (0-1) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-06-15 | Tusker |
0 - 0
0 - 1
|
Posta Rangers 2 | N | -1 | Under |
|
12-5 (17) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 2 (2-0) | ||
| Kenya - Pokal | 2021-06-09 | 2 Tusker |
0 - 1
0 - 1
|
AFC Leopards 4 | N | 0.0, -0.5 | Under |
|
5-6 (11) | 4-3 (7) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-05-30 | 1 Vihiga United |
0 - 2
0 - 4
|
Tusker 2 | S | +0.5, +1.0 | Over |
|
5-6 (11) | 1-4 (5) | 1 (1-0) | 1 (0-1) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-05-21 | 4 Wazito FC |
1 - 1
1 - 1
|
Tusker 3 | U | 0.0 | Under |
|
4-2 (6) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-03-20 | 4 Nairobi City Stars |
2 - 0
2 - 2
|
Tusker 3 | U | +0.5 | Over |
|
2-2 (4) | 2-0 (2) | 2 (2-0) | 2 (0-2) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-03-05 | 3 Tusker |
0 - 0
1 - 0
|
Ulinzi Stars | S | -0.5, -1.0 | Under |
|
4-6 (10) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 3 (0-3) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-02-27 | 2 Bidco United |
1 - 0
2 - 1
|
Tusker 2 | N | +0.5 | Over |
|
3-4 (7) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (0-1) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-02-23 | 1 Tusker |
0 - 0
2 - 1
|
Nzoia Sugar 3 | S | -0.5, -1.0 | Over |
|
4-3 (7) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-02-18 | 1 Posta Rangers |
1 - 2
1 - 4
|
Tusker 1 | S | 0.0, +0.5 | Over |
|
6-3 (9) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-02-05 | 1 Tusker |
0 - 0
1 - 0
|
Wazito FC 3 | S | 0.0, -0.5 | Under |
|
7-4 (11) | 4-0 (4) | 3 (3-0) | 2 (1-1) | ||
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Mathare United Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Kenya - Premier League | 2021-12-19 | 1 Wazito FC |
2 - 1
4 - 1
|
Mathare United 1 | N | -0.5 | Over |
|
||||||
| Kenya - Premier League | 2021-12-11 | 1 Mathare United |
0 - 2
0 - 2
|
Nairobi City Stars 3 | N | +0.5, +1.0 | Push |
|
||||||
| Kenya - Premier League | 2021-12-08 | 2 Homeboyz FC |
0 - 1
2 - 2
|
Mathare United 4 | U | -1.5 | Over |
|
||||||
| Kenya - Premier League | 2021-12-04 | Mathare United |
0 - 1
0 - 2
|
FC Talanta 1 | N | 0.0, +0.5 | Push |
|
||||||
| Kenya - Premier League | 2021-11-06 | 1 Mathare United |
0 - 1
0 - 1
|
Bidco United 2 | N | 0.0 | Under |
|
||||||
| Kenya - Premier League | 2021-10-31 | 1 Mathare United |
0 - 1
0 - 6
|
Kariobangi Sharks 2 | N | 0.0, +0.5 | Over |
|
4-5 (9) | 3-2 (5) | 3 (1-2) | 1 (0-1) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-10-20 | 1 Sofapaka FC |
0 - 2
1 - 2
|
Mathare United 2 | S | 0.0, -0.5 | Over |
|
4-5 (9) | 3-4 (7) | 1 (1-0) | 1 (0-1) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-10-16 | 2 Mathare United |
0 - 0
0 - 1
|
Ulinzi Stars 2 | N | 0.0 | Under |
|
3-9 (12) | 1-5 (6) | 2 (0-2) | 2 (0-2) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-09-25 | Bandari FC |
2 - 0
3 - 0
|
Mathare United | N | -0.5, -1.0 | Over |
|
4-4 (8) | 2-3 (5) | 2 (0-2) | 1 (0-1) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-07-31 | 1 Mathare United |
0 - 0
2 - 1
|
Sofapaka FC 2 | S | 0.0 | Over |
|
6-5 (11) | 3-2 (5) | 3 (2-1) | 2 (0-2) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-07-25 | 1 Wazito FC |
0 - 0
2 - 1
|
Mathare United 1 | N | -0.5, -1.0 | Over |
|
5-8 (13) | 3-3 (6) | 3 (2-1) | 2 (0-2) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-07-20 | 1 Mathare United |
0 - 0
0 - 0
|
Tusker 2 | U | +0.5 | Under |
|
6-10 (16) | 1-3 (4) | 2 (1-1) | 2 (1-1) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-07-15 | 4 Bidco United |
1 - 0
1 - 0
|
Mathare United 3 | N | 0.0 | Under |
|
7-3 (10) | 4-1 (5) | 3 (3-0) | 0 (0-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-07-10 | 3 Homeboyz FC |
1 - 0
4 - 2
|
Mathare United 1 | N | -0.5 | Over |
|
6-4 (10) | 3-2 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-06-30 | Vihiga United |
0 - 1
1 - 2
|
Mathare United 2 | S | 0.0, -0.5 | Over |
|
7-8 (15) | 2-5 (7) | 5 (2-3) | 3 (1-2) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-06-26 | 1 Mathare United |
0 - 2
1 - 2
|
Posta Rangers 2 | N | 0.0, +0.5 | Over |
|
3-4 (7) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-06-23 | 4 Mathare United |
1 - 0
1 - 0
|
AFC Leopards 1 | S | +1.0 | Under |
|
2-10 (12) | 2-3 (5) | 4 (1-3) | 2 (0-2) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-06-19 | 2 KCB |
0 - 0
1 - 0
|
Mathare United 2 | N | -1.0, -1.5 | Under |
|
9-4 (13) | 7-3 (10) | 4 (3-1) | 1 (1-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-06-16 | 1 Mathare United |
0 - 1
0 - 1
|
Gor Mahia 3 | N | +1.0 | Under |
|
6-2 (8) | 1-2 (3) | 2 (1-1) | 4 (4-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-05-27 | 1 2 AFC Leopards |
1 - 0
1 - 0
|
Mathare United 2 1 | N | -1.5 | Under |
|
6-2 (8) | 5-0 (5) | 2 (2-0) | 2 (0-2) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-05-19 | 2 Mathare United |
1 - 1
1 - 2
|
KCB | N | 0.0, +0.5 | Over |
|
4-11 (15) | 2-7 (9) | 2 (0-2) | 1 (1-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-03-19 | Posta Rangers |
1 - 0
2 - 0
|
Mathare United | N |
|
3-5 (8) | 3-3 (6) | 2 (0-2) | 2 (0-2) | ||||
| Kenya - Premier League | 2021-03-11 | 2 Mathare United |
0 - 2
1 - 2
|
Kariobangi Sharks | N | +0.5 | Over |
|
10-4 (14) | 8-0 (8) | 4 (4-0) | 1 (0-1) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-03-02 | 2 Nairobi City Stars |
1 - 0
2 - 0
|
Mathare United 2 | N | 0.0 | Push |
|
5-7 (12) | 1-6 (7) | 1 (0-1) | 2 (2-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-02-08 | 1 Mathare United |
0 - 0
1 - 0
|
Nzoia Sugar 1 | S | -0.5 | Under |
|
5-5 (10) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-02-04 | Mathare United |
0 - 0
1 - 1
|
Western Stima 1 | U | -0.5 | Under |
|
10-5 (15) | 4-1 (5) | 0 (0-0) | 7 (4-3) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-01-31 | 2 Tusker |
0 - 0
1 - 0
|
Mathare United 1 | N | -0.5 | Under |
|
6-8 (14) | 2-6 (8) | 5 (2-3) | 3 (3-0) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-01-27 | 1 Ulinzi Stars |
1 - 0
2 - 1
|
Mathare United 2 | N |
|
2-2 (4) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||||
| Kenya - Premier League | 2021-01-22 | 1 Mathare United |
0 - 0
0 - 0
|
Bandari FC 1 | U | 0.0, +0.5 | Under |
|
2-11 (13) | 2-5 (7) | 0 (0-0) | 3 (0-3) | ||
| Kenya - Premier League | 2021-01-18 | 2 Mathare United |
2 - 0
2 - 0
|
Zoo Kericho 1 | S | -0.5, -1.0 | Under |
|
2-4 (6) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) | ||
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fuld | 1.6 | 3.8 | 4.75 |
| Asiatisk handicap | ||
|---|---|---|
| Fuld (-0.75) | [email protected] | Ude@2 |
| Mål i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (2.25) | [email protected] | [email protected] |
Live-begivenheder
Status: Fuld tid , Stilling: 4 - 1 , Hjørnespark: 7 - 4
Hjørnespark: , Handicap: -0.5, -1.0 , Mål: 2.0, 2.5
Stilling: 2 - 1 , Hjørnespark: 2 - 3 Halv
Hjørnespark: , Handicap: , Mål:
-
4' - 1st Goal - Mathare United -
8' - 2nd Goal - Tusker -
11' - 1st Corner - Mathare United -
18' - 1st Yellow Card - Tusker -
23' - 2nd Corner - Tusker -
24' - 3rd Corner - Mathare United -
26' - 3rd Goal - Tusker -
28' - 2nd Yellow Card - Tusker -
38' - 4th Corner - Tusker -
45+3' - 5th Corner - Mathare United - Race to 3 Corners - Mathare United
-
2-1 score at the end of First Half -
48' - 6th Corner - Tusker -
49' - 7th Corner - Tusker - Race to 5 Corners - Tusker
-
59' - 8th Corner - Tusker -
63' - 3rd Yellow Card - Tusker -
73' - 4th Goal - Tusker -
78' - 9th Corner - Tusker -
78' - 5th Goal - Tusker -
90' - 10th Corner - Mathare United - Race to 7 Corners - Tusker
-
90+3' - 11th Corner - Tusker -
4-1 score at the end of Second Half
Mål over 0.5 - 4.5
Kort over 1.5 - 7.5
