CAF Champions League Hjørnesparkstatistik og resultater
TotalCorner leverer CAF Champions League hjørnesparkstatistik, kampprogram, resultater, ligatabel, kortstatistik og oddssammenligning. Følg de seneste CAF Champions League kampe med hjørnespark ved fuld tid, hjørnespark ved halvleg, mål, kort og kampdata.
| starttidspunkt | Hjemme | Stilling | Ude | Handicap | Hjørnespark | HT Hjørnespark | Asiat. Hj. | Hjørnespark O/U | Mål | Mål O/U | Angreb | Skud | Analyse | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| October 2026 | ||||||||||||||
| 10/18 18:00 | Teungueth FC | 0 - 0 | Colombe du Dja et Lobo | 0.0, -0.5 | 0 - 0 | 0 - 0 | 1.5, 2.0 | - | - | |||||
| 10/18 18:00 | MAS Fes | 0 - 0 | ASEC Mimosas | -1.0 | 0 - 0 | 0 - 0 | 2.0 | - | - | |||||
| 10/18 14:00 | Scottland FC Mabvuku | 0 - 0 | Petro Luanda | +0.5 | 0 - 0 | 0 - 0 | 1.5, 2.0 | - | - | |||||
| 10/17 14:00 | African Stars | 0 - 0 | Orlando Pirates | +1.0 | 0 - 0 | 0 - 0 | 2.0, 2.5 | - | - | |||||
| 10/17 13:00 | 20 ' | CFFA | 0 - 0 | Young Africans FC | +1.5,+2.0 | 0 - 5 | 0 - 5 | 12.5 | 3.0 | 11 - 40 | 1 - 4 | |||
| 10/16 17:00 | Fuld | APR FC | 0 - 1 | El Zamalek | +1.0 | 8 - 5 | 6 - 3 | 8.5 | Over | 2.0 | Under | 57 - 56 | 8 - 2 | |
| September 2026 | ||||||||||||||
| 09/13 18:00 | Fuld | Teungueth FC | 1 - 0 | FC Canchungo | -1.0 | 8 - 3 | 5 - 2 | 8.5 | Over | 2.5 | Under | 139 - 116 | 16 - 3 | |
| 09/13 18:00 | Fuld | Pyramids FC | 5 - 1 | Gor Mahia | -2.0 | 5 - 3 | 4 - 0 | 2.5, 3.0 | Over | 97 - 80 | 14 - 6 | |||
| 09/13 17:00 | Fuld | Stade Malien de Bamako | 0 - 0 | Colombe du Dja et Lobo | -0.5 | 8 - 4 | 4 - 4 | 2.0 | Under | 114 - 75 | 14 - 15 | |||
| 09/13 16:00 | Fuld | Rivers United | 2 - 2 | San Pedro FC | -0.5, -1.0 | 7 - 5 | 2 - 3 | 8.5 | Over | 2.0 | Over | 190 - 87 | 29 - 8 | |
| 09/13 14:00 | Fuld | Simba Sports Club | 6 - 1 | Mighty Wanderers | -1.5, -2.0 | 2 - 0 | 1 - 0 | 8.5 | Under | 2.5 | Over | 25 - 13 | 7 - 1 | |
| 09/13 13:00 | Fuld | KVZ SC | 0 - 3 | Asswehly SC | +0.5, +1.0 | 8 - 4 | 5 - 3 | 2.0, 2.5 | Over | 154 - 145 | 5 - 6 | |||
| 09/12 20:00 | Fuld | MC Alger | 5 - 0 | ASN Nigelec | -2.0 | 6 - 0 | 2 - 0 | 2.5, 3.0 | Over | 118 - 82 | 17 - 2 | |||
| 09/12 18:00 | Fuld | El Zamalek | 4 - 0 | AS du Port | -1.5, -2.0 | 4 - 4 | 3 - 0 | 9.5 | Under | 2.5, 3.0 | Over | 125 - 102 | 12 - 8 | |
| 09/12 17:00 | Fuld | Young Africans FC | 2 - 1 | Gaborone United | -1.5 | 6 - 1 | 2 - 1 | 8.5 | Under | 2.5 | Over | 148 - 114 | 24 - 5 | |
| 09/12 17:00 | 18 ' | Djoliba AC | 0 - 0 | Club Africain | 0.0,+0.5 | 0 - 0 | 0 - 0 | 2.0 | - | - | ||||
| 09/12 16:00 | Fuld | Petro Luanda | 2 - 2 | UD Songo | -1.5 | 4 - 6 | 2 - 5 | 2.5 | Over | 97 - 82 | 13 - 9 | |||
| 09/12 16:00 | Fuld | Rahimo FC | 0 - 0 | MAS Fes | +0.5 | 8 - 3 | 5 - 1 | 2.5 | Under | 84 - 58 | 10 - 2 | |||
| 09/12 14:00 | Fuld | Power Dynamos | 0 - 1 | Al Merreikh | -0.5, -1.0 | 2 - 3 | 0 - 3 | 8.0 | Under | 2.0 | Under | 165 - 98 | 11 - 8 | |
| 09/12 14:00 | Fuld | Al Hilal Omdurman | 1 - 0 | Aigle Noir | -1.5 | 4 - 3 | 2 - 0 | 2.5, 3.0 | Under | 206 - 104 | 10 - 4 | |||
| 09/11 17:00 | Fuld | APR FC | 3 - 0 | Aigles Du Congo | 0.0, -0.5 | 4 - 8 | 2 - 3 | 9.0 | Over | 2.0 | Over | 151 - 146 | 7 - 2 | |
| 09/11 15:00 | Fuld | Sobemap | 1 - 1 | Enugu Rangers Intl FC | +1.0 | 5 - 3 | 1 - 1 | 2.0 | Push | 85 - 94 | 9 - 14 | |||
| September 2026 | ||||||||||||||
| 09/06 20:00 | Fuld | MAS Fes | 4 - 1 | Rahimo FC | -2.0 | 5 - 5 | 2 - 2 | 8.5 | Over | 3.0 | Over | 118 - 88 | 25 - 12 | |
| 09/06 16:30 | Fuld | ASC Kara | 1 - 1 | ASEC Mimosas | 0.0, +0.5 | 4 - 2 | 1 - 0 | 2.0 | Push | 83 - 99 | 12 - 11 | |||
| 09/06 16:00 | Enugu Rangers Intl FC | 0 - 0 | Sobemap | -1.0, -1.5 | 0 - 0 | 0 - 0 | 2.0 | - | - | |||||
| 09/06 16:00 | Fuld | Medeama SC | 0 - 1 | TP Mazembe | 0.0 | 13 - 5 | 7 - 4 | 2.0 | Under | 97 - 77 | 28 - 7 | |||
| 09/06 16:00 | Fuld | Colombe du Dja et Lobo | 0 - 0 | Stade Malien de Bamako | 0.0, +0.5 | 9 - 4 | 4 - 2 | 2.0 | Under | 109 - 95 | 12 - 10 | |||
| 09/06 14:00 | Fuld | Mighty Wanderers | 0 - 1 | Simba Sports Club | +0.5, +1.0 | 4 - 7 | 1 - 4 | 8.0 | Over | 2.0 | Under | 84 - 88 | 16 - 13 | |
| 09/06 14:00 | Fuld | UD Songo | 0 - 1 | Petro Luanda | +0.5 | 5 - 5 | 3 - 3 | 2.0 | Under | 83 - 70 | 6 - 8 | |||
| 09/06 13:00 | Fuld | Gor Mahia | 0 - 2 | Pyramids FC | +0.5, +1.0 | 7 - 3 | 1 - 2 | 9.0 | Over | 2.0 | Push | 103 - 94 | 14 - 14 | |
| 09/05 19:00 | Fuld | Club Africain | 1 - 0 | Djoliba AC | -1.5 | 7 - 5 | 4 - 3 | 2.0 | Under | 83 - 70 | 17 - 7 | |||
| 09/05 18:00 | Fuld | Al Merreikh | 1 - 0 | Power Dynamos | 0.0, -0.5 | 1 - 6 | 0 - 4 | 1.5, 2.0 | Under | 126 - 155 | 4 - 4 | |||
| 09/05 18:00 | Fuld | Gaborone United | 1 - 1 | Young Africans FC | +0.5 | 4 - 6 | 1 - 4 | 2.0 | Push | 88 - 140 | 5 - 7 | |||
| 09/05 17:00 | Fuld | Vipers SC | 1 - 1 | FC Nouadhibou | -1.0 | 13 - 3 | 6 - 3 | 8.0 | Over | 2.0 | Push | 129 - 75 | 13 - 4 | |
| 09/04 19:00 | Fuld | JS Saoura | 1 - 0 | Horoya | -1.5 | 4 - 5 | 2 - 1 | 9.0 | Push | 2.5, 3.0 | Under | 124 - 106 | 14 - 4 | |
| 09/04 18:00 | Fuld | El Zamalek | 2 - 1 | AS du Port | -2.0 | 7 - 2 | 4 - 1 | 8.5 | Over | 2.5, 3.0 | Over | 102 - 93 | 18 - 8 | |
| 09/04 18:00 | AS du Port | 0 - 0 | El Zamalek | +1.5 | 0 - 0 | 0 - 0 | 2.0, 2.5 | - | - | |||||
| May 2026 | ||||||||||||||
| 05/24 20:00 | Fuld | FAR Rabat | 1 - 1 | Mamelodi Sundowns | 0.0, -0.5 | 8 - 0 | 2 - 0 | 8.5 | Under | 2.0 | Push | 89 - 81 | 8 - 9 | |
| May 2026 | ||||||||||||||
| 05/17 15:00 | Fuld | Mamelodi Sundowns | 1 - 0 | FAR Rabat | -0.5, -1.0 | 4 - 1 | 2 - 1 | 8.5 | Under | 2.0 | Under | 87 - 62 | 9 - 2 | |
| April 2026 | ||||||||||||||
| 04/18 20:00 | Fuld | RSB Berkane | 1 - 0 | FAR Rabat | 0.0, -0.5 | 7 - 3 | 5 - 0 | 9.0 | Over | 1.5, 2.0 | Under | 99 - 80 | 5 - 2 | |
