Rangers vs Celtic Holdprofil
Rangers vs Celtic Kampfakta
6V-3U-1T i de seneste 10 kampe, med 20 scorede og 10 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 2.0 for, 1.0 imod. Sejr 60%, AH-sejr 40%, mål Over 70%, hjørne Over 60%.
7V-1U-2T i de seneste 10 kampe, med 24 scorede og 8 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 2.4 for, 0.8 imod. Sejr 70%, AH-sejr 50%, mål Over 70%, hjørne Over 80%.
| Rangers | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Celtic | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5| Rangers | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
| Celtic | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
Rangers vs Celtic Tidsfordeling for mål/hjørnespark
Rangers vs Celtic Indbyrdes opgør
Rangers vs Celtic Se fuld H2H →| Rangers Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skotland - Premiership | 2022-02-02 | 2 Celtic |
3 - 0
3 - 0
|
Rangers 3 | N | 0.0, -0.5 | Over | 11.0 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2021-08-29 | Rangers |
0 - 0
1 - 0
|
Celtic 2 | S | 0.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2021-05-02 | 1 Rangers |
2 - 1
4 - 1
|
Celtic 2 1 | S | 0.0 | Over | 10.5 |
|
|||||
| Skotland - FA Cup | 2021-04-18 | 3 Rangers |
2 - 0
2 - 0
|
Celtic 1 | S | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2021-03-21 | 3 Celtic |
1 - 1
1 - 1
|
Rangers 1 | U | 0.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2021-01-02 | 3 Rangers |
0 - 0
1 - 0
|
Celtic 3 1 | S | -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
2-6 (8) | 0-4 (4) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Skotland - Premiership | 2020-10-17 | 2 Celtic |
0 - 1
0 - 2
|
Rangers 2 | S | 0.0 | Under | 11.0 | Under |
|
1-5 (6) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Skotland - Premiership | 2019-12-29 | 3 Celtic |
1 - 1
1 - 2
|
Rangers 4 1 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 | Over |
|
11-7 (18) | 4-2 (6) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| Skotland - Liga Cup | 2019-12-08 | 3 Rangers |
0 - 0
0 - 1
|
Celtic 2 1 | N | 0.0 | Under | 10.0 | Over |
|
11-1 (12) | 5-1 (6) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Skotland - Premiership | 2019-09-01 | 1 1 Rangers |
0 - 1
0 - 2
|
Celtic 1 | N | 0.0, -0.5 | Under | 11.0 | Over |
|
8-5 (13) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 4 (3-1) |
| Skotland - Premiership | 2019-05-12 | 2 Rangers |
1 - 0
2 - 0
|
Celtic 2 | S | 0.0 | Under | 10.5 | Under |
|
6-3 (9) | 3-2 (5) | 3 (1-2) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2019-03-31 | 3 Celtic |
1 - 0
2 - 1
|
Rangers 2 1 | N | -0.5 | Over | 10.5 | Over |
|
10-5 (15) | 7-0 (7) | 2 (2-0) | 4 (0-4) |
| Skotland - Premiership | 2018-12-29 | 1 Rangers |
1 - 0
1 - 0
|
Celtic 3 | S | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Over |
|
9-4 (13) | 5-2 (7) | 2 (0-2) | 2 (1-1) |
| Skotland - Premiership | 2018-09-02 | 2 Celtic |
0 - 0
1 - 0
|
Rangers 4 | N | -1.0 | Under | 10.0 | Over |
|
14-4 (18) | 6-0 (6) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2018-04-29 | 1 Celtic |
3 - 0
5 - 0
|
Rangers 4 | N | -1.0, -1.5 | Over | 10.0 | Over |
|
8-4 (12) | 6-1 (7) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Rangers Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skotland - Premiership | 2022-03-20 | 4 Dundee |
1 - 0
1 - 2
|
Rangers 1 | S | +1.5, +2.0 | Over | 10.5 |
|
|||||
| UEFA Europa League | 2022-03-17 | 3 Crvena Zvezda |
1 - 0
2 - 1
|
Rangers 1 | N | 0.0, -0.5 | Over | 10.5 |
|
|||||
| Skotland - FA Cup | 2022-03-13 | 3 Dundee |
0 - 2
0 - 3
|
Rangers 1 | S | +1.5 | Over | 11.0 |
|
|||||
| UEFA Europa League | 2022-03-10 | 2 Rangers |
2 - 0
3 - 0
|
Crvena Zvezda 4 | S | -0.5 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2022-03-05 | 1 Rangers |
0 - 0
1 - 0
|
Aberdeen 3 | S | -1.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2022-03-02 | 1 St Johnstone |
0 - 1
0 - 1
|
Rangers 1 | S | +1.5 | Under | 11.0 | Under |
|
2-1 (3) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2022-02-27 | 2 Rangers |
2 - 0
2 - 2
|
Motherwell 2 | U | -1.5, -2.0 | Over | 10.5 | Over |
|
15-1 (16) | 8-1 (9) | 2 (2-0) | 2 (2-0) |
| UEFA Europa League | 2022-02-24 | 1 Rangers |
1 - 2
2 - 2
|
Borussia Dortmund 3 | U | +0.5, +1.0 | Over | 10.5 | Over |
|
3-10 (13) | 0-6 (6) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Skotland - Premiership | 2022-02-20 | 3 Dundee Utd |
1 - 0
1 - 1
|
Rangers 1 | U | +1.5 | Under | 10.5 | Over |
|
6-10 (16) | 4-1 (5) | 1 (0-1) | 3 (0-3) |
| UEFA Europa League | 2022-02-17 | 1 Borussia Dortmund |
0 - 2
2 - 4
|
Rangers 1 | S | -1.0, -1.5 | Over | 9.5 | Under |
|
4-5 (9) | 3-4 (7) | 3 (0-3) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2022-02-06 | 2 Rangers |
1 - 0
5 - 0
|
Hearts 2 | S | -1.0, -1.5 | Over | 10.0 | Under |
|
4-3 (7) | 3-1 (4) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| Skotland - Premiership | 2022-02-02 | 2 Celtic |
3 - 0
3 - 0
|
Rangers 3 | N | 0.0, -0.5 | Over | 11.0 | Over |
|
10-2 (12) | 5-1 (6) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| Skotland - Premiership | 2022-01-29 | 3 Ross County |
2 - 1
3 - 3
|
Rangers | U | +1.0, +1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
4-8 (12) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2022-01-26 | 2 Rangers |
0 - 0
1 - 0
|
Livingston 2 | S | -1.5 | Under | 9.5 | Over |
|
10-4 (14) | 5-3 (8) | 3 (2-1) | 2 (2-0) |
| Skotland - FA Cup | 2022-01-21 | Rangers |
2 - 0
4 - 0
|
Stirling 1 | S | -3.5 | Push | 11.0 | Under |
|
10-0 (10) | 4-0 (4) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2022-01-18 | 4 Aberdeen |
0 - 1
1 - 1
|
Rangers 4 1 | U | +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
6-4 (10) | 1-2 (3) | 1 (1-0) | 4 (2-2) |
| Skotland - Premiership | 2021-12-26 | 1 Rangers |
2 - 0
2 - 0
|
St Mirren 2 | S |
|
7-1 (8) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | ||||
| Skotland - Premiership | 2021-12-18 | 1 Rangers |
0 - 0
1 - 0
|
Dundee Utd 3 | S | -2.5, -3.0 | Under | 11.0 | Under |
|
6-2 (8) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-12-15 | 1 Rangers |
1 - 0
2 - 0
|
St Johnstone 3 | S | -2.0 | Under | 10.5 | Under |
|
7-3 (10) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-12-12 | 1 5 Hearts |
0 - 2
0 - 2
|
Rangers 5 | S | +1.0 | Under | 10.5 | Over |
|
10-4 (14) | 7-2 (9) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| UEFA Europa League | 2021-12-09 | Lyon |
0 - 1
1 - 1
|
Rangers 1 | U | -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
6-0 (6) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 3 (3-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-12-04 | 1 Rangers |
1 - 0
3 - 0
|
Dundee 3 | S | -2.0, -2.5 | Under | 11.5 | Over |
|
11-4 (15) | 4-0 (4) | 0 (0-0) | 4 (2-2) |
| Skotland - Premiership | 2021-12-01 | 2 Hibernian |
0 - 0
0 - 1
|
Rangers 2 | S | +1.0 | Under | 10.0 | Over |
|
6-6 (12) | 3-4 (7) | 5 (3-2) | 2 (2-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-11-28 | 3 Livingston |
1 - 2
1 - 3
|
Rangers 1 | S | +1.5 | Over | 10.0 | Push |
|
3-7 (10) | 2-3 (5) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| UEFA Europa League | 2021-11-25 | 2 Rangers |
1 - 0
2 - 0
|
Sparta Prag | S | -1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
3-6 (9) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 3 (0-3) |
| Skotland - Liga Cup | 2021-11-21 | 1 Rangers |
1 - 3
1 - 3
|
Hibernian 2 | N | -1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
7-3 (10) | 2-2 (4) | 2 (1-1) | 3 (2-1) |
| Skotland - Premiership | 2021-11-07 | 1 Rangers |
2 - 1
4 - 2
|
Ross County 2 | S | -1.5, -2.0 | Over | 11.5 | Under |
|
10-0 (10) | 7-0 (7) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| UEFA Europa League | 2021-11-04 | 1 Brøndby |
1 - 0
1 - 1
|
Rangers 2 | U | +0.5 | Under | 9.0 | Over |
|
10-5 (15) | 5-3 (8) | 3 (2-1) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-10-31 | 1 2 Motherwell |
1 - 2
1 - 6
|
Rangers | S | +1.5 | Over | 10.0 | Over |
|
2-12 (14) | 2-5 (7) | 3 (1-2) | 3 (0-3) |
| Skotland - Premiership | 2021-10-27 | 1 Rangers |
1 - 2
2 - 2
|
Aberdeen 4 | U | -1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
14-2 (16) | 9-1 (10) | 2 (2-0) | 3 (3-0) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Celtic Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skotland - Premiership | 2022-03-19 | Celtic |
3 - 0
4 - 0
|
Ross County 1 1 | S | -2.5 | Over | 11.0 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2022-03-06 | 3 Livingston |
0 - 1
1 - 3
|
Celtic 1 | S | +1.0, +1.5 | Over | 11.0 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2022-03-02 | 2 Celtic |
0 - 0
2 - 0
|
St Mirren 2 | S | -2.0, -2.5 | Under | 11.5 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2022-02-27 | 5 Hibernian |
0 - 0
0 - 0
|
Celtic 2 | U | +1.0, +1.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| UEFA Europa Conference League | 2022-02-24 | 2 Bodø/Glimt |
1 - 0
2 - 0
|
Celtic 2 | N | 0.0, +0.5 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2022-02-20 | 1 Celtic |
2 - 1
3 - 2
|
Dundee 1 | S | -2.5 | Over | 11.5 | Over |
|
11-2 (13) | 6-2 (8) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| UEFA Europa Conference League | 2022-02-17 | Celtic |
0 - 1
1 - 3
|
Bodø/Glimt 2 | N | -1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
12-0 (12) | 8-0 (8) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - FA Cup | 2022-02-13 | Celtic |
1 - 0
4 - 0
|
Raith 2 | S | -2.5, -3.0 | Over | 10.5 | Under |
|
4-1 (5) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2022-02-06 | 3 Motherwell |
0 - 3
0 - 4
|
Celtic 1 | S | +1.0, +1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
4-10 (14) | 2-5 (7) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Skotland - Premiership | 2022-02-02 | 2 Celtic |
3 - 0
3 - 0
|
Rangers 3 | S | 0.0, -0.5 | Over | 11.0 | Over |
|
10-2 (12) | 5-1 (6) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| Skotland - Premiership | 2022-01-29 | 1 1 Celtic |
0 - 0
0 - 0
|
Dundee Utd 1 | U | -2.0, -2.5 | Under | 11.5 | Over |
|
14-2 (16) | 8-2 (10) | 3 (2-1) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2022-01-26 | 3 Hearts |
0 - 2
1 - 2
|
Celtic 3 | S | +0.5, +1.0 | Over | 11.5 | Over |
|
4-10 (14) | 0-5 (5) | 0 (0-0) | 3 (3-0) |
| Skotland - FA Cup | 2022-01-22 | 1 Alloa |
0 - 2
1 - 2
|
Celtic 1 | S | +2.5, +3.0 | Under | 10.5 | Under |
|
0-8 (8) | 0-4 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2022-01-17 | 1 Celtic |
2 - 0
2 - 0
|
Hibernian 2 | S | -1.5 | Under | 11.0 | Under |
|
8-1 (9) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-12-26 | 2 St Johnstone |
0 - 2
1 - 3
|
Celtic 1 | S | +1.0, +1.5 | Over |
|
3-9 (12) | 1-6 (7) | 4 (1-3) | 0 (0-0) | ||
| Skotland - Premiership | 2021-12-22 | 2 St Mirren |
0 - 0
0 - 0
|
Celtic 2 | U | +2.0 | Under | 11.0 | Over |
|
3-16 (19) | 3-7 (10) | 5 (3-2) | 4 (0-4) |
| Skotland - Liga Cup | 2021-12-19 | 3 Hibernian |
0 - 0
1 - 2
|
Celtic 2 | S | +1.0, +1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
1-10 (11) | 0-3 (3) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Skotland - Premiership | 2021-12-15 | 3 Ross County |
0 - 1
1 - 2
|
Celtic 2 1 | S | +1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
4-7 (11) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 3 (0-3) |
| Skotland - Premiership | 2021-12-12 | Celtic |
1 - 0
1 - 0
|
Motherwell 2 | S | -2.0 | Under | 11.5 | Over |
|
10-2 (12) | 5-0 (5) | 3 (3-0) | 0 (0-0) |
| UEFA Europa League | 2021-12-09 | 2 Celtic |
1 - 0
3 - 2
|
Real Betis 3 | S | 0.0, +0.5 | Over | 10.0 | Over |
|
5-10 (15) | 2-6 (8) | 4 (0-4) | 5 (2-3) |
| Skotland - Premiership | 2021-12-05 | 1 Dundee Utd |
0 - 2
0 - 3
|
Celtic 1 | S | +1.5 | Push |
|
1-12 (13) | 0-7 (7) | 0 (0-0) | 2 (0-2) | ||
| Skotland - Premiership | 2021-12-02 | 1 Celtic |
1 - 0
1 - 0
|
Hearts | S | -1.5, -2.0 | Under | 10.0 | Over |
|
13-6 (19) | 7-2 (9) | 0 (0-0) | 4 (3-1) |
| Skotland - Premiership | 2021-11-28 | 2 Celtic |
1 - 1
2 - 1
|
Aberdeen 1 | S | -1.0, -1.5 | Over | 11.0 | Over |
|
14-3 (17) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 4 (2-2) |
| UEFA Europa League | 2021-11-25 | 2 Bayer Leverkusen |
1 - 1
3 - 2
|
Celtic 1 | N | -1.0 | Over | 10.0 | Over |
|
11-3 (14) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 6 (4-2) |
| Skotland - Liga Cup | 2021-11-20 | 3 Celtic |
0 - 0
1 - 0
|
St Johnstone 6 | S | -1.5 | Under | 10.0 | Under |
|
9-0 (9) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-11-07 | 5 Dundee |
1 - 2
2 - 4
|
Celtic 2 | S | +1.5, +2.0 | Over | 10.5 | Over |
|
2-13 (15) | 1-9 (10) | 4 (1-3) | 2 (1-1) |
| UEFA Europa League | 2021-11-04 | 1 Ferencváros |
1 - 2
2 - 3
|
Celtic 1 | S | +0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
2-6 (8) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Skotland - Premiership | 2021-10-30 | Celtic |
0 - 0
0 - 0
|
Livingston 1 | U | -2.0, -2.5 | Under | 10.0 | Under |
|
6-3 (9) | 2-2 (4) | 2 (1-1) | 2 (2-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-10-27 | 2 Hibernian |
1 - 3
1 - 3
|
Celtic 1 | S | +1.0 | Over | 11.0 | Over |
|
4-8 (12) | 1-1 (2) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Skotland - Premiership | 2021-10-23 | 1 Celtic |
1 - 0
2 - 0
|
St Johnstone 5 | S | -1.5 | Under | 10.5 | Under |
|
7-3 (10) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fuld | 2.7 | 3.2 | 2.7 |
| Halv | 3.4 | 2.05 | 3.4 |
| Asiatisk handicap | ||
|---|---|---|
| Fuld (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Hjørnespark i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (10.5) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (5.0) | [email protected] | [email protected] |
| Mål i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (2.25) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (0.75) | [email protected] | [email protected] |
Status: Fuld tid , Stilling: 1 - 2 , Hjørnespark: 4 - 4
Hjørnespark: 10.5 , Handicap: 0.0 , Mål: 2.0, 2.5
Stilling: 1 - 2 , Hjørnespark: 2 - 2 Halv
Hjørnespark: 5.0 , Handicap: 0.0 , Mål: 0.5, 1.0
-
3' - 1st Goal - Rangers - 4' - 1st Shot On Target - (Rangers)]
- 4' - Assist - Kent (Rangers)]
-
7' - 2nd Goal - Celtic - 8' - 2nd Shot On Target - (Celtic)]
- 9' - 3rd Shot On Target - (Celtic)]
- 10' - 1st Offside - Rangers
- 12' - 1st Shot Off Target - (Celtic)]
- 13' - 2nd Shot Off Target - Aribo (Rangers)]
- 14' - 2nd Offside - Rangers
- 15' - 4th Shot On Target - Tavernier (Rangers)]
- 16' - 5th Shot On Target - (Rangers)]
-
17' - 1st Corner - Celtic - 28' - 4th Shot Off Target - Jota (Celtic)]
- 29' - 3rd Offside - Rangers
-
32' - 2nd Corner - Rangers -
32' - 3rd Corner - Rangers -
38' - 4th Corner - Celtic - 39' - 5th Shot Off Target - Giakoumakis (Celtic)]
- 39' - 6th Shot Off Target - (Celtic)]
- 40' - 6th Shot On Target - (Celtic)]
-
41' - 1st Yellow Card - Rangers -
43' - 3rd Goal - Celtic - 43' - 7th Shot On Target - (Celtic)]
- 44' - 6th Shot Off Target - (Rangers)]
-
1-2 score at the end of First Half - 46' - 7th Shot Off Target - Roofe (Rangers)]
- 50' - 4th Offside - Rangers
- 55' - 8th Shot Off Target - Kent (Rangers)]
- Race to 3 Corners - Celtic
-
58' - 5th Corner - Celtic - 60' - 9th Shot Off Target - (Rangers)]
- 62' Substitution - O'Riley for Rogic - Celtic
- 62' Substitution - Bitton for Hatate - Celtic
-
65' - 2nd Yellow Card - Celtic -
65' - 3rd Yellow Card - Celtic - 66' Substitution - Arfield for Ramsey - Rangers
- 67' - 8th Shot On Target - (Rangers)]
- 66' Substitution - Sakala for Jack - Rangers
- 70' - 10th Shot Off Target - Kent (Rangers)]
- 71' Substitution - Ralston for Taylor - Celtic
- 75' - 5th Offside - Rangers
- 76' - 9th Shot On Target - (Rangers)]
- 76' Substitution - Abada for Jota - Celtic
- 77' Substitution - Turnbull for O'Riley - Celtic
-
78' - 6th Corner - Rangers - 78' - 11th Shot Off Target - (Celtic)]
- 79' - 12th Shot Off Target - (Celtic)]
-
82' - 7th Corner - Celtic - 82' - 10th Shot On Target - (Celtic)]
-
82' - 4th Yellow Card - Celtic - 83' - 13th Shot Off Target - Kent (Rangers)]
- 84' - 14th Shot Off Target - Roofe (Rangers)]
-
87' - 8th Corner - Rangers -
88' - 5th Yellow Card - Celtic - 89' - 11th Shot On Target - Aribo (Rangers)]
- 90' - 15th Shot Off Target - Roofe (Rangers)]
- 90+2' - 16th Shot Off Target - (Rangers)]
- 90+4' - 6th Offside - Rangers
-
1-2 score at the end of Second Half
Mål over 0.5 - 4.5
Kort over 1.5 - 7.5

