Ross County vs Rangers Holdprofil
Ross County vs Rangers Kampfakta
3V-3U-4T i de seneste 10 kampe, med 13 scorede og 13 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 1.3 for, 1.3 imod. Sejr 30%, AH-sejr 60%, mål Over 60%, hjørne Over 60%.
8V-2U-0T i de seneste 10 kampe, med 18 scorede og 2 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 1.8 for, 0.2 imod. Sejr 80%, AH-sejr 44%, mål Over 20%, hjørne Over 40%.
| Ross County | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Rangers | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5| Ross County | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
| Rangers | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
Ross County vs Rangers Tidsfordeling for mål/hjørnespark
Ross County vs Rangers Indbyrdes opgør
Ross County vs Rangers Se fuld H2H →| Ross County Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skotland - Premiership | 2021-11-07 | 1 Rangers |
2 - 1
4 - 2
|
Ross County 2 | N | -1.5, -2.0 | Over | 11.5 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2021-08-22 | 2 Ross County |
1 - 2
2 - 4
|
Rangers 2 | N | +1.5, +2.0 | Over | 9.5 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2021-01-23 | 1 Rangers |
3 - 0
5 - 0
|
Ross County 2 | N | -2.5 | Over | 11.0 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2020-12-06 | 4 Ross County |
0 - 1
0 - 4
|
Rangers | N | +2.0 | Over | 10.5 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2020-10-04 | Rangers |
1 - 0
2 - 0
|
Ross County 1 | N | -2.5, -3.0 | Under | 11.5 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2020-03-08 | 4 Ross County |
0 - 0
0 - 1
|
Rangers | N | +1.5, +2.0 | Under | 10.5 | Over |
|
5-15 (20) | 2-8 (10) | 2 (0-2) | 3 (1-2) |
| Skotland - Premiership | 2020-01-29 | 2 Rangers |
1 - 0
2 - 0
|
Ross County 4 | N | -2.5, -3.0 | Under | 11.0 | Over |
|
11-4 (15) | 7-1 (8) | 3 (2-1) | 3 (2-1) |
| Skotland - Premiership | 2019-10-30 | 1 Ross County |
0 - 3
0 - 4
|
Rangers | N | +2.0 | Over | 10.5 | Under |
|
0-9 (9) | 0-6 (6) | 3 (0-3) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2018-01-28 | 2 Ross County |
0 - 1
1 - 2
|
Rangers 1 | N | +0.5, +1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
2-5 (7) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2017-12-09 | Rangers |
0 - 1
2 - 1
|
Ross County 1 | N | -1.5 | Over | 11.0 | Under |
|
9-0 (9) | 7-0 (7) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2017-08-27 | 2 Ross County |
0 - 2
1 - 3
|
Rangers | N | +1.0 | Over | 10.5 | Over |
|
5-6 (11) | 0-4 (4) | 1 (0-1) | 3 (2-1) |
| Skotland - Premiership | 2017-02-04 | 3 Rangers |
0 - 1
1 - 1
|
Ross County 2 | U | -1.0, -1.5 | Under | 11.5 | Over |
|
15-1 (16) | 5-0 (5) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| Skotland - Premiership | 2016-11-06 | 6 Ross County |
1 - 1
1 - 1
|
Rangers 2 | U | +1.0 | Under | 10.5 | Over |
|
7-13 (20) | 5-5 (10) | 3 (1-2) | 2 (2-0) |
| Skotland - Premiership | 2016-09-17 | 1 Rangers |
0 - 0
0 - 0
|
Ross County 1 | U | -1.0 | Under | 11.5 | Over |
|
14-1 (15) | 6-0 (6) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Ross County Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skotland - Premiership | 2022-01-26 | 1 Dundee Utd |
0 - 0
2 - 1
|
Ross County 4 | N | 0.0 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - FA Cup | 2022-01-22 | 2 Livingston |
1 - 0
1 - 0
|
Ross County 1 | N | -0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2022-01-18 | 1 1 Ross County |
1 - 0
3 - 1
|
Motherwell 2 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2021-12-26 | 1 Hearts |
2 - 0
2 - 1
|
Ross County 3 | N | -0.5, -1.0 | Over |
|
||||||
| Skotland - Premiership | 2021-12-22 | 3 St Johnstone |
1 - 1
1 - 2
|
Ross County 2 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2021-12-18 | 2 Livingston |
0 - 1
1 - 1
|
Ross County 4 | U | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Over |
|
7-4 (11) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-12-15 | 3 Ross County |
0 - 1
1 - 2
|
Celtic 2 1 | N | +1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
4-7 (11) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 3 (0-3) |
| Skotland - Premiership | 2021-12-11 | 1 Ross County |
1 - 2
3 - 2
|
Dundee 3 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 | Push |
|
4-6 (10) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Skotland - Premiership | 2021-12-01 | 5 St Mirren |
0 - 0
0 - 0
|
Ross County 4 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Over |
|
13-3 (16) | 4-2 (6) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-11-27 | 1 2 Ross County |
0 - 0
1 - 1
|
Dundee Utd 2 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
5-2 (7) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Skotland - Premiership | 2021-11-24 | 2 Ross County |
0 - 0
1 - 0
|
Hibernian 1 1 | S | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
6-3 (9) | 3-2 (5) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Skotland - Premiership | 2021-11-07 | 1 Rangers |
2 - 1
4 - 2
|
Ross County 2 | N | -1.5, -2.0 | Over | 11.5 | Under |
|
10-0 (10) | 7-0 (7) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-10-16 | 2 Ross County |
1 - 3
2 - 3
|
St Mirren 1 | N | 0.0 | Over | 10.5 | Under |
|
5-3 (8) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-10-02 | 2 Dundee Utd |
1 - 0
1 - 0
|
Ross County 1 | N | -0.5 | Under | 10.5 | Over |
|
8-4 (12) | 7-1 (8) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-09-25 | 3 Motherwell |
1 - 1
2 - 1
|
Ross County 4 | N | -0.5, -1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
0-3 (3) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-09-18 | 2 Ross County |
2 - 1
2 - 2
|
Hearts 1 | U | +0.5, +1.0 | Over | 10.0 | Over |
|
3-8 (11) | 2-3 (5) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Skotland - Premiership | 2021-09-11 | Celtic |
0 - 0
3 - 0
|
Ross County 1 | N | -2.5, -3.0 | Under | 11.5 | Under |
|
7-0 (7) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-08-29 | 2 Aberdeen |
0 - 1
1 - 1
|
Ross County 3 | U | -1.0 | Under | 9.5 | Over |
|
12-7 (19) | 5-5 (10) | 3 (1-2) | 5 (3-2) |
| Skotland - Premiership | 2021-08-22 | 2 Ross County |
1 - 2
2 - 4
|
Rangers 2 | N | +1.5, +2.0 | Over | 9.5 | Over |
|
2-11 (13) | 2-7 (9) | 0 (0-0) | 3 (0-3) |
| Skotland - Premiership | 2021-08-08 | Hibernian |
3 - 0
3 - 0
|
Ross County 2 | N | -1.0 | Over | 10.0 | Over |
|
11-4 (15) | 6-3 (9) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-07-31 | 4 Ross County |
0 - 0
0 - 0
|
St Johnstone 1 | U | +0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
0-4 (4) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Skotland - Liga Cup | 2021-07-24 | Ross County |
2 - 0
4 - 1
|
Montrose 1 | S | -1.0, -1.5 | Over |
|
2-6 (8) | 1-1 (2) | 1 (1-0) | 3 (0-3) | ||
| Skotland - Liga Cup | 2021-07-21 | 3 Brora Rangers FC |
0 - 0
0 - 1
|
Ross County 1 | S | +1.0, +1.5 | Under |
|
1-4 (5) | 1-3 (4) | 2 (1-1) | 0 (0-0) | ||
| UK Friendlies | 2021-07-03 | Elgin |
0 - 1
0 - 5
|
Ross County | S | +1.5, +2.0 | Over |
|
1-8 (9) | 1-5 (6) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Skotland - Premiership | 2021-05-16 | 3 Motherwell |
1 - 0
1 - 2
|
Ross County 3 | S | 0.0 | Over | 10.0 | Under |
|
3-4 (7) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-05-12 | 3 Ross County |
1 - 1
2 - 1
|
Hamilton 2 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
0-8 (8) | 0-3 (3) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Skotland - Premiership | 2021-05-01 | Dundee Utd |
0 - 2
0 - 2
|
Ross County 3 | S | 0.0 | Under | 11.0 | Under |
|
3-4 (7) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Skotland - Premiership | 2021-04-21 | 1 Ross County |
1 - 0
1 - 3
|
St Mirren | N | 0.0 | Over | 10.5 | Over |
|
7-4 (11) | 1-3 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-04-10 | 3 Kilmarnock |
2 - 1
2 - 2
|
Ross County 3 | U | -0.5, -1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
6-1 (7) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Skotland - FA Cup | 2021-04-02 | Ross County |
1 - 1
1 - 3
|
Inverness CT 1 | N | 0.0, -0.5 | Over | 10.5 | Under |
|
6-3 (9) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Rangers Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skotland - Premiership | 2022-01-26 | 2 Rangers |
0 - 0
1 - 0
|
Livingston 2 | S | -1.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Skotland - FA Cup | 2022-01-21 | Rangers |
2 - 0
4 - 0
|
Stirling 1 | S | -3.5 | Push | 11.0 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2022-01-18 | 4 Aberdeen |
0 - 1
1 - 1
|
Rangers 4 1 | U | +0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2021-12-26 | 1 Rangers |
2 - 0
2 - 0
|
St Mirren 2 | S |
|
||||||||
| Skotland - Premiership | 2021-12-18 | 1 Rangers |
0 - 0
1 - 0
|
Dundee Utd 3 | S | -2.5, -3.0 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2021-12-15 | 1 Rangers |
1 - 0
2 - 0
|
St Johnstone 3 | S | -2.0 | Under | 10.5 | Under |
|
7-3 (10) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-12-12 | 1 5 Hearts |
0 - 2
0 - 2
|
Rangers 5 | S | +1.0 | Under | 10.5 | Over |
|
10-4 (14) | 7-2 (9) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| UEFA Europa League | 2021-12-09 | Lyon |
0 - 1
1 - 1
|
Rangers 1 | U | -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
6-0 (6) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 3 (3-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-12-04 | 1 Rangers |
1 - 0
3 - 0
|
Dundee 3 | S | -2.0, -2.5 | Under | 11.5 | Over |
|
11-4 (15) | 4-0 (4) | 0 (0-0) | 4 (2-2) |
| Skotland - Premiership | 2021-12-01 | 2 Hibernian |
0 - 0
0 - 1
|
Rangers 2 | S | +1.0 | Under | 10.0 | Over |
|
6-6 (12) | 3-4 (7) | 5 (3-2) | 2 (2-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-11-28 | 3 Livingston |
1 - 2
1 - 3
|
Rangers 1 | S | +1.5 | Over | 10.0 | Push |
|
3-7 (10) | 2-3 (5) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| UEFA Europa League | 2021-11-25 | 2 Rangers |
1 - 0
2 - 0
|
Sparta Prag | S | -1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
3-6 (9) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 3 (0-3) |
| Skotland - Liga Cup | 2021-11-21 | 1 Rangers |
1 - 3
1 - 3
|
Hibernian 2 | N | -1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
7-3 (10) | 2-2 (4) | 2 (1-1) | 3 (2-1) |
| Skotland - Premiership | 2021-11-07 | 1 Rangers |
2 - 1
4 - 2
|
Ross County 2 | S | -1.5, -2.0 | Over | 11.5 | Under |
|
10-0 (10) | 7-0 (7) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| UEFA Europa League | 2021-11-04 | 1 Brøndby |
1 - 0
1 - 1
|
Rangers 2 | U | +0.5 | Under | 9.0 | Over |
|
10-5 (15) | 5-3 (8) | 3 (2-1) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-10-31 | 1 2 Motherwell |
1 - 2
1 - 6
|
Rangers | S | +1.5 | Over | 10.0 | Over |
|
2-12 (14) | 2-5 (7) | 3 (1-2) | 3 (0-3) |
| Skotland - Premiership | 2021-10-27 | 1 Rangers |
1 - 2
2 - 2
|
Aberdeen 4 | U | -1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
14-2 (16) | 9-1 (10) | 2 (2-0) | 3 (3-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-10-24 | 1 St Mirren |
1 - 2
1 - 2
|
Rangers 2 | S | +1.0, +1.5 | Over | 10.0 | Over |
|
4-7 (11) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 4 (2-2) |
| UEFA Europa League | 2021-10-21 | 1 Rangers |
2 - 0
2 - 0
|
Brøndby 1 | S | -1.0, -1.5 | Under | 9.5 | Under |
|
2-1 (3) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-10-16 | 4 Rangers |
1 - 0
1 - 1
|
Hearts 4 | U | -1.0, -1.5 | Under | 10.5 | Under |
|
6-4 (10) | 3-1 (4) | 1 (0-1) | 3 (1-2) |
| Skotland - Premiership | 2021-10-03 | 3 Rangers |
0 - 1
2 - 1
|
Hibernian 3 1 | S | -1.0, -1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
12-1 (13) | 5-1 (6) | 4 (4-0) | 1 (1-0) |
| UEFA Europa League | 2021-09-30 | 2 Sparta Prag |
1 - 0
1 - 0
|
Rangers 2 1 | N | 0.0 | Under | 9.5 | Under |
|
2-5 (7) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Skotland - Premiership | 2021-09-25 | 1 Dundee |
0 - 1
0 - 1
|
Rangers 3 | S | +1.5 | Under | 10.5 | Over |
|
5-9 (14) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 4 (2-2) |
| Skotland - Liga Cup | 2021-09-22 | 1 Rangers |
0 - 0
2 - 0
|
Livingston 2 | S | -1.5, -2.0 | Under | 10.0 | Under |
|
5-0 (5) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-09-19 | 1 Rangers |
1 - 0
1 - 1
|
Motherwell 3 | U | -2.0 | Under | 10.5 | Over |
|
13-3 (16) | 6-1 (7) | 1 (1-0) | 5 (4-1) |
| UEFA Europa League | 2021-09-16 | 3 Rangers |
0 - 1
0 - 2
|
Lyon 2 | N | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-3 (6) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-09-11 | 3 St Johnstone |
0 - 0
1 - 2
|
Rangers 3 | S | +1.0, +1.5 | Over | 10.0 | Over |
|
6-7 (13) | 3-5 (8) | 4 (1-3) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2021-08-29 | Rangers |
0 - 0
1 - 0
|
Celtic 2 | S | 0.0 | Under | 10.0 | Under |
|
4-4 (8) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| UEFA Europa League - Kvalifikation | 2021-08-26 | 1 2 Alashkert FC |
0 - 0
0 - 0
|
Rangers 2 | U | +1.5 | Under | 9.5 | Under |
|
0-8 (8) | 0-4 (4) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Skotland - Premiership | 2021-08-22 | 2 Ross County |
1 - 2
2 - 4
|
Rangers 2 | S | +1.5, +2.0 | Over | 9.5 | Over |
|
2-11 (13) | 2-7 (9) | 0 (0-0) | 3 (0-3) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fuld | 7.5 | 5.25 | 1.364 |
| Halv | 7 | 2.4 | 1.909 |
| Asiatisk handicap | ||
|---|---|---|
| Fuld (+1.25) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (+0.5) | [email protected] | [email protected] |
| Hjørnespark i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (10.5) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (5.0) | [email protected] | [email protected] |
| Mål i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (2.75) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | [email protected] | [email protected] |
Status: Fuld tid , Stilling: 3 - 3 , Hjørnespark: 4 - 8
Hjørnespark: 10.5 , Handicap: +1.0, +1.5 , Mål: 2.5, 3.0
Stilling: 2 - 1 , Hjørnespark: 2 - 3 Halv
Hjørnespark: 5.0 , Handicap: +0.5 , Mål: 1.0, 1.5
-
4' - 1st Corner - Rangers -
5' - 1st Goal - Rangers -
6' - 2nd Corner - Ross County -
7' - 1st Yellow Card - Ross County -
13' - 3rd Corner - Ross County -
14' - 2nd Yellow Card - Ross County -
24' - 4th Corner - Rangers -
25' - 2nd Goal - Ross County -
29' - 3rd Goal - Ross County -
42' - 5th Corner - Rangers - Race to 3 Corners - Rangers
-
2-1 score at the end of First Half -
49' - 4th Goal - Rangers -
56' - 6th Corner - Rangers - 56' Substitution - Samuel for Paton - Ross County
- 59' Substitution - Roofe for Itten - Rangers
- Race to 5 Corners - Rangers
-
61' - 7th Corner - Rangers -
64' - 8th Corner - Rangers - 64' Substitution - Watson for Vokins - Ross County
- 65' Substitution - Sakala for Diallo - Rangers
-
70' - 3rd Yellow Card - Ross County -
72' - 9th Corner - Rangers - Race to 7 Corners - Rangers
-
72' - 10th Corner - Rangers -
72' - 5th Goal - Rangers -
76' - 11th Corner - Ross County - 83' Substitution - Wright for White - Ross County
- 83' Substitution - Burroughs for Callachan - Ross County
- 90' Substitution - Lundstram for Arfield - Rangers
-
90+6' - 12th Corner - Ross County -
90+6' - 6th Goal - Ross County -
3-3 score at the end of Second Half
Mål over 0.5 - 4.5
Kort over 1.5 - 7.5

