lør, Sep 19, 2020 · 15:00
ÆldsteSeneste
TVVVVT
1.44
4.50
5.75
SenesteÆldste
VVVUTT
Gratis forudsigelser
(baseret på historisk statistik, kun til reference)
Under 3.25
Mål i alt
–
Hjørnespark i alt
-1.25
Morpeth Town
Morpeth Town vs Grantham Holdprofil
Morpeth Town
Vurderingerne beregnes
VTVVTTVVVVSenesteBrandvarm+0.5 p/kamp, seneste 5 vs forrige 16
Over 9.5 hjørnesparkOver8/10
Over 2.5 målOver7/10
Asiatisk handicapDækker6/10
Grantham
Vurderingerne beregnes
UTTVTTTTUVSenesteStabil0.0 p/kamp, seneste 5 vs forrige 20
Over 9.5 hjørnesparkLige5/10
Over 2.5 målOver7/10
Asiatisk handicapLige5/10
Morpeth Town vs Grantham Kampfakta
Morpeth Town
6V-0U-4T i de seneste 10 kampe, med 22 scorede og 16 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 2.2 for, 1.6 imod. Sejr 60%, AH-sejr 60%, mål Over 50%, hjørne Over 0%.
Resultat ved fuld tid
Vundet 60%6
Uafgjort 0%0
Tabt 40%4
Mål i alt 3.0, 3.5
Over 50%5
Annulleret 0%0
Under 50%5
Asiatisk handicap
Vundet 60%6
Annulleret 0%0
Tabt 40%4
Grantham
4V-1U-5T i de seneste 10 kampe, med 11 scorede og 19 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 1.1 for, 1.9 imod. Sejr 40%, AH-sejr 50%, mål Over 40%, hjørne Over 0%.
Resultat ved fuld tid
Vundet 40%4
Uafgjort 10%1
Tabt 50%5
Mål i alt 3.0, 3.5
Over 40%4
Annulleret 0%0
Under 60%6
Asiatisk handicap
Vundet 50%5
Annulleret 0%0
Tabt 50%5
Sidste
| Morpeth Town | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Grantham | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5| Morpeth Town | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
| Grantham | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
MålfordelingLinje 3.0, 3.5
Hjørnesparkfordeling
Kortfordeling
Hjemmeholdets kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets kampe
I alt: 34,
Gns.: 3.44,
Std.afv.: 1.96, Median: 4,
Typetal: 4,
Over: 53%
Hjemmeholdets kampe på hjemmebane
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets kampe på udebane
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Hjemmeholdets seneste kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets seneste kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Morpeth Town vs Grantham Tidsfordeling for mål/hjørnespark
Morpeth Town vs Grantham Indbyrdes opgør
Morpeth Town vs Grantham Se fuld H2H →| Morpeth Town Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| England - Northern Premier League | 2019-12-14 | Grantham |
1 - 1
1 - 2
|
Morpeth Town 2 | S | 0.0, +0.5 | Push |
|
||||||
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Morpeth Town Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| UK Friendlies | 2020-09-04 | 1 Dunston UTS |
1 - 1
2 - 1
|
Morpeth Town 1 | N | +1.0 | Under |
|
||||||
| England - Northern Premier League | 2020-03-10 | 1 1 Morpeth Town |
2 - 0
2 - 1
|
Hyde 1 | S | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 |
|
|||||
| England - Northern Premier League | 2020-02-22 | 1 1 Stafford Rangers |
0 - 1
0 - 2
|
Morpeth Town 3 | S | 0.0 | Under |
|
||||||
| England - Northern League Challenge Cup | 2020-02-12 | South Shields |
2 - 1
2 - 5
|
Morpeth Town 3 | S | -0.5, -1.0 | Over |
|
||||||
| England - Northern League Challenge Cup | 2020-01-28 | Morpeth Town |
1 - 0
3 - 1
|
Pickering Town 1 | S | -1.0, -1.5 | Over |
|
||||||
| England - Northern Premier League | 2020-01-25 | 3 Basford Utd |
1 - 0
1 - 0
|
Morpeth Town 3 | N | 0.0, -0.5 | Under |
|
6-7 (13) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 3 (1-2) | ||
| England - Northern Premier League | 2020-01-18 | 2 Morpeth Town |
1 - 1
1 - 4
|
Ashton Utd 1 | N | -0.5, -1.0 | Over |
|
4-6 (10) | 3-2 (5) | 2 (2-0) | 1 (0-1) | ||
| England - Northern Premier League | 2020-01-11 | 2 Buxton |
2 - 1
2 - 3
|
Morpeth Town 1 | S | 0.0 | Over | 9.5 | Over |
|
6-10 (16) | 2-5 (7) | 3 (1-2) | 2 (2-0) |
| England - Northern League Challenge Cup | 2020-01-07 | Morpeth Town |
3 - 0
5 - 2
|
Marske United | S | 0.0, -0.5 | Over |
|
3-10 (13) | 2-7 (9) | 5 (0-5) | 0 (0-0) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-12-26 | 4 Scarborough |
0 - 0
1 - 0
|
Morpeth Town 5 | N | 0.0, +0.5 | Under |
|
5-0 (5) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-12-14 | Grantham |
1 - 1
1 - 2
|
Morpeth Town 2 | S | 0.0, +0.5 | Push |
|
6-4 (10) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-12-07 | 2 Morpeth Town |
0 - 0
1 - 0
|
Nantwich Town 3 | S | 0.0 | Under |
|
8-6 (14) | 5-3 (8) | 2 (1-1) | 3 (2-1) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-11-16 | 2 Gainsborough |
0 - 1
0 - 1
|
Morpeth Town 2 | S | 0.0 | Under | 9.5 | Under |
|
6-1 (7) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 4 (3-1) |
| England - FA Trophy | 2019-11-09 | Atherton Collieries |
1 - 0
2 - 1
|
Morpeth Town 3 1 | N | 0.0, +0.5 | Push |
|
8-6 (14) | 4-1 (5) | 2 (1-1) | 2 (2-0) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-10-19 | 1 2 Hyde |
0 - 0
1 - 1
|
Morpeth Town 3 | U | 0.0 | Under |
|
2-3 (5) | 2-1 (3) | 2 (2-0) | 0 (0-0) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-10-15 | Morpeth Town |
1 - 0
3 - 0
|
Atherton Collieries | S | 0.0, -0.5 | Over | 9.5 | Over |
|
7-4 (11) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 4 (2-2) |
| England - Northern Premier League | 2019-10-12 | 1 1 Morpeth Town |
1 - 0
1 - 1
|
Basford Utd 1 | U | 0.0 | Under |
|
7-5 (12) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 2 (2-0) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-10-08 | 3 Mickleover Sports |
0 - 1
1 - 1
|
Morpeth Town 1 1 | U | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
2-3 (5) | 0-3 (3) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| England - FA Cup - Kvalifikation | 2019-09-21 | 1 4 Bradford P A |
1 - 2
2 - 4
|
Morpeth Town | S | 0.0, +0.5 | Over |
|
8-4 (12) | 7-1 (8) | 2 (2-0) | 3 (1-2) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-09-14 | 1 Morpeth Town |
0 - 0
2 - 1
|
Buxton 1 | S | -0.5, -1.0 | Push |
|
8-1 (9) | 3-0 (3) | 2 (2-0) | 1 (0-1) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-08-31 | 1 FC United of Manchester |
3 - 1
4 - 2
|
Morpeth Town 4 | N | 0.0, +0.5 | Over |
|
6-5 (11) | 3-3 (6) | 1 (0-1) | 2 (2-0) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-08-20 | 2 Morpeth Town |
1 - 1
3 - 2
|
Lancaster City 1 | S | -0.5 | Over |
|
2-4 (6) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| UK Friendlies | 2019-07-30 | Dunston UTS |
1 - 1
3 - 1
|
Morpeth Town | N | +1.0 | Over |
|
1-7 (8) | 1-1 (2) | 2 (1-1) | 2 (0-2) | ||
| UK Friendlies | 2019-07-16 | Blyth Spartans |
1 - 2
2 - 4
|
Morpeth Town 4 | S | -0.5, -1.0 | Over |
|
8-7 (15) | 4-5 (9) | 2 (0-2) | 1 (1-0) | ||
| England - Northern League - Div One | 2019-04-16 | Morpeth Town |
1 - 1
4 - 1
|
Pickering Town 4 1 | S | -1.5, -2.0 | Over |
|
10-5 (15) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 5 (3-2) | ||
| England - Northern League - Div One | 2018-10-10 | 2 Pontefract Collieries |
1 - 1
1 - 1
|
Morpeth Town 3 1 | U | +0.5 | Under |
|
2-1 (3) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | ||
| England - Northern League Challenge Cup | 2018-09-18 | South Shields |
0 - 2
1 - 4
|
Morpeth Town 3 | S | -1.0, -1.5 | Over |
|
3-2 (5) | 1-1 (2) | 1 (1-0) | 1 (0-1) | ||
| England - FA Vase | 2016-05-22 | Hereford |
1 - 1
1 - 4
|
Morpeth Town 1 | S | -1.0, -1.5 | Over | 9.5 | Over |
|
11-4 (15) | 4-3 (7) | 1 (1-0) | 4 (4-0) |
| England - County Cup | 2015-04-27 | 4 Morpeth Town |
0 - 1
0 - 2
|
Blyth Spartans 2 | N | +1.0, +1.5 | Under |
|
4-8 (12) | 0-6 (6) | 3 (0-3) | 2 (2-0) | ||
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Grantham Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| UK Friendlies | 2020-09-08 | Grantham |
1 - 0
1 - 0
|
Spalding United 2 | S | -0.5, -1.0 | Under |
|
||||||
| UK Friendlies | 2020-09-01 | 1 Ilkeston Town |
0 - 0
0 - 1
|
Grantham 1 1 | S | +0.5 | Under |
|
||||||
| England - Northern Premier League | 2020-02-29 | 1 Grantham |
0 - 0
2 - 0
|
Stalybridge Celtic 1 | S | +0.5 | Under |
|
||||||
| England - Northern Premier League | 2020-02-18 | 1 Warrington Town |
1 - 3
3 - 3
|
Grantham 1 | U | -1.5 | Over | 9.5 |
|
|||||
| England - Northern Premier League | 2020-02-15 | 4 Grantham |
1 - 1
1 - 3
|
South Shields 1 | N | +1.0 | Over |
|
||||||
| England - Northern Premier League | 2020-02-01 | 3 Grantham |
1 - 0
1 - 3
|
Buxton 1 | N | 0.0, +0.5 | Over |
|
3-13 (16) | 3-5 (8) | 0 (0-0) | 4 (0-4) | ||
| England - Northern Premier League | 2020-01-25 | 1 Hyde |
1 - 0
3 - 0
|
Grantham 2 | N | -0.5 | Under |
|
8-5 (13) | 5-1 (6) | 1 (1-0) | 3 (1-2) | ||
| England - Northern Premier League | 2020-01-11 | 3 Grantham |
0 - 1
0 - 3
|
Lancaster City | N | +0.5 | Push |
|
6-5 (11) | 5-4 (9) | 0 (0-0) | 2 (1-1) | ||
| England - Northern Premier League | 2020-01-04 | 1 Grantham |
0 - 0
2 - 0
|
Stafford Rangers 3 | S | 0.0, -0.5 | Under |
|
5-3 (8) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 1 (0-1) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-12-21 | 2 FC United of Manchester |
3 - 0
4 - 0
|
Grantham 2 | N | -1.0 | Over |
|
11-3 (14) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 6 (4-2) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-12-14 | Grantham |
1 - 1
1 - 2
|
Morpeth Town 2 | N | 0.0, +0.5 | Push |
|
6-4 (10) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| England - Northern League Challenge Cup | 2019-12-10 | Grantham |
0 - 0
0 - 0
|
Worksop Town 3 | U | -0.5 | Under |
|
5-4 (9) | 3-1 (4) | 2 (2-0) | 3 (0-3) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-12-07 | 2 Witton Albion |
2 - 1
3 - 1
|
Grantham 2 | N | -0.5, -1.0 | Over |
|
5-5 (10) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 3 (1-2) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-11-16 | 1 Nantwich Town |
1 - 0
2 - 0
|
Grantham 3 | N | 0.0, -0.5 | Under |
|
6-6 (12) | 2-3 (5) | 3 (0-3) | 1 (1-0) | ||
| England - County Cup | 2019-11-05 | Boston Utd |
1 - 2
4 - 2
|
Grantham 2 | N | -0.5 | Over |
|
4-4 (8) | 2-2 (4) | 2 (1-1) | 0 (0-0) | ||
| England - FA Trophy | 2019-10-26 | 1 3 Grantham |
2 - 2
5 - 3
|
Rushall Olympic 4 | S | 0.0 | Over |
|
2-2 (4) | 0-1 (1) | 1 (0-1) | 1 (0-1) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-10-19 | South Shields |
1 - 0
1 - 1
|
Grantham | U | -1.5 | Under |
|
2-4 (6) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-10-08 | 1 Buxton |
3 - 0
7 - 0
|
Grantham 1 | N | 0.0, -0.5 | Over | 9.5 | Under |
|
1-3 (4) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| England - Northern Premier League | 2019-10-01 | 1 1 Grantham |
0 - 2
0 - 4
|
Ashton Utd | N | 0.0, -0.5 | Over |
|
3-10 (13) | 2-5 (7) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-09-24 | 3 Stalybridge Celtic |
1 - 1
3 - 2
|
Grantham 1 | N | 0.0, -0.5 | Over | 9.0 | Over |
|
13-7 (20) | 7-4 (11) | 2 (2-0) | 5 (4-1) |
| England - Northern Premier League | 2019-09-21 | 1 Grantham |
1 - 0
1 - 0
|
Bamber Bridge | S | -0.5 | Under |
|
4-1 (5) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 1 (1-0) | ||
| England - Northern League Challenge Cup | 2019-09-17 | Cleethorpes Town |
0 - 2
1 - 4
|
Grantham | S | 0.0 | Over |
|
2-4 (6) | 1-4 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-09-10 | 2 Grantham |
1 - 0
1 - 1
|
Mickleover Sports 2 | U | 0.0 | Under | 8.0 | Over |
|
3-7 (10) | 0-3 (3) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| England - FA Cup - Kvalifikation | 2019-09-07 | 2 Nantwich Town |
1 - 1
3 - 1
|
Grantham 4 | N | -0.5 | Over |
|
4-4 (8) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-09-03 | 3 Matlock Town |
0 - 1
2 - 2
|
Grantham 3 | U | -0.5 | Over |
|
6-3 (9) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 2 (1-1) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-08-31 | 1 2 Grantham |
0 - 4
0 - 4
|
Whitby 2 | N | 0.0, -0.5 | Over |
|
3-1 (4) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| England - Northern Premier League | 2019-08-20 | Stafford Rangers |
1 - 0
1 - 1
|
Grantham | U | 0.0, -0.5 | Under |
|
7-3 (10) | 3-0 (3) | 2 (2-0) | 1 (0-1) | ||
| UK Friendlies | 2019-07-23 | Grantham |
0 - 0
0 - 0
|
Boston Utd | U | +0.5, +1.0 | Under | 8.5 | Over |
|
10-3 (13) | 5-2 (7) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| UK Friendlies | 2019-07-09 | Grantham |
1 - 1
1 - 3
|
Grimsby | N | +1.5, +2.0 | Over | 8.5 | Over |
|
4-6 (10) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| England - Northern Premier League | 2019-02-12 | 1 Grantham |
1 - 0
2 - 1
|
South Shields 1 | S | +0.5, +1.0 | Push |
|
3-4 (7) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) | ||
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fuld | 1.444 | 4.5 | 5.75 |
| Halv | 1.952 | 2.6 | 4.75 |
| Asiatisk handicap | ||
|---|---|---|
| Fuld (-1.25) | Hjemme@2 | [email protected] |
| Halv (-0.5) | Hjemme@2 | [email protected] |
| Mål i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (3.25) | Over@2 | [email protected] |
| Halv (1.25) | [email protected] | [email protected] |
Live-begivenheder
Status: , Stilling: 0 - 0 , Hjørnespark: 0 - 0
Hjørnespark: , Handicap: -1.0, -1.5 , Mål: 3.0, 3.5
Mål over 0.5 - 4.5
Kort over 1.5 - 7.5

