Dunfermline vs Dundee Utd Holdprofil
Dunfermline vs Dundee Utd Kampfakta
3V-2U-5T i de seneste 10 kampe, med 9 scorede og 13 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 0.9 for, 1.3 imod. Sejr 30%, AH-sejr 50%, mål Over 40%, hjørne Over 80%.
7V-3U-0T i de seneste 10 kampe, med 26 scorede og 4 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 2.6 for, 0.4 imod. Sejr 70%, AH-sejr 70%, mål Over 40%, hjørne Over 20%.
| Dunfermline | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Dundee Utd | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5| Dunfermline | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
| Dundee Utd | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
Dunfermline vs Dundee Utd Tidsfordeling for mål/hjørnespark
Dunfermline vs Dundee Utd Indbyrdes opgør
Dunfermline vs Dundee Utd Se fuld H2H →| Dunfermline Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skotland - League Challenge Cup | 2023-09-09 | 1 Dundee Utd |
3 - 0
3 - 0
|
Dunfermline | N | -1.0, -1.5 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - Championship | 2023-08-12 | Dundee Utd |
0 - 0
1 - 1
|
Dunfermline 2 | U | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - Championship | 2020-02-29 | 2 Dunfermline |
1 - 0
2 - 0
|
Dundee Utd 3 | S | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Skotland - Championship | 2019-10-26 | 1 Dundee Utd |
2 - 0
2 - 0
|
Dunfermline 1 | N | -1.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Skotland - Championship | 2019-08-24 | 1 Dunfermline |
0 - 2
0 - 2
|
Dundee Utd 3 | N | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - Championship | 2019-03-26 | 2 Dunfermline |
0 - 1
0 - 1
|
Dundee Utd 1 | N | 0.0 | Under | 9.5 | Over |
|
4-8 (12) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Skotland - Championship | 2019-01-12 | 1 Dundee Utd |
0 - 0
1 - 0
|
Dunfermline 1 | N | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
2-2 (4) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Championship | 2018-10-27 | 1 Dunfermline |
0 - 1
0 - 2
|
Dundee Utd 5 | N | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Over |
|
6-5 (11) | 3-2 (5) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| Skotland - Championship | 2018-08-04 | 2 Dundee Utd |
1 - 0
2 - 3
|
Dunfermline 3 | S | 0.0 | Over | 10.0 | Under |
|
2-6 (8) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership - Playoff | 2018-05-04 | Dundee Utd |
0 - 1
2 - 1
|
Dunfermline | N | 0.0, -0.5 | Over |
|
7-4 (11) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 2 (2-0) | ||
| Skotland - Premiership - Playoff | 2018-05-01 | 1 2 Dunfermline |
0 - 0
0 - 0
|
Dundee Utd 3 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Over |
|
6-8 (14) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Skotland - Championship | 2018-03-24 | 1 Dundee Utd |
0 - 0
1 - 1
|
Dunfermline 3 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-4 (7) | 2-4 (6) | 4 (1-3) | 1 (1-0) |
| Skotland - Championship | 2018-01-13 | 4 Dunfermline |
0 - 0
0 - 0
|
Dundee Utd 2 | U | 0.0 | Under | 10.5 | Under |
|
4-6 (10) | 2-1 (3) | 2 (2-0) | 3 (1-2) |
| Skotland - Championship | 2017-12-02 | 3 Dundee Utd |
2 - 0
2 - 1
|
Dunfermline 4 | N | -0.5, -1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
3-3 (6) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Skotland - Championship | 2017-09-30 | 3 Dunfermline |
0 - 2
1 - 3
|
Dundee Utd 3 | N | 0.0, -0.5 | Over | 10.5 | Over |
|
9-5 (14) | 6-1 (7) | 2 (2-0) | 1 (0-1) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Dunfermline Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skotland - Championship | 2023-11-03 | 4 Morton |
0 - 2
1 - 2
|
Dunfermline 2 | S | 0.0 | Over | 11.5 |
|
|||||
| Skotland - Championship | 2023-10-28 | 1 Raith |
0 - 0
1 - 0
|
Dunfermline 3 | N | 0.0, -0.5 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Skotland - Championship | 2023-10-21 | Dunfermline |
0 - 1
0 - 1
|
Ayr | N | -0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Skotland - Championship | 2023-09-30 | 3 Partick |
1 - 0
3 - 0
|
Dunfermline 1 | N | 0.0, -0.5 | Over | 11.0 |
|
|||||
| Skotland - Championship | 2023-09-23 | Dunfermline |
2 - 0
3 - 1
|
Morton 3 | S | 0.0, -0.5 | Over | 11.0 |
|
|||||
| Skotland - Championship | 2023-09-16 | 2 Queen's Park |
0 - 0
0 - 2
|
Dunfermline 3 | S | 0.0 | Under | 11.5 | Over |
|
8-9 (17) | 3-5 (8) | 2 (2-0) | 4 (4-0) |
| Skotland - League Challenge Cup | 2023-09-09 | 1 Dundee Utd |
3 - 0
3 - 0
|
Dunfermline | N | -1.0, -1.5 | Over | 10.0 | Under |
|
3-6 (9) | 2-3 (5) | 2 (0-2) | 1 (0-1) |
| Skotland - Championship | 2023-09-02 | 2 Inverness CT |
1 - 0
1 - 1
|
Dunfermline | U | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
2-7 (9) | 2-3 (5) | 2 (1-1) | 2 (0-2) |
| Skotland - Championship | 2023-08-26 | 2 Dunfermline |
0 - 1
0 - 1
|
Raith 2 | N | 0.0 | Under | 10.5 | Over |
|
12-2 (14) | 5-1 (6) | 2 (2-0) | 3 (3-0) |
| Skotland - Championship | 2023-08-12 | Dundee Utd |
0 - 0
1 - 1
|
Dunfermline 2 | U | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Over |
|
9-6 (15) | 4-5 (9) | 4 (1-3) | 1 (1-0) |
| Skotland - Championship | 2023-08-05 | 1 2 Dunfermline |
1 - 1
2 - 1
|
Airdrieonians 1 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.5 | Under |
|
4-5 (9) | 3-0 (3) | 2 (2-0) | 2 (1-1) |
| Skotland - Liga Cup | 2023-07-25 | 1 Albion Rovers |
0 - 1
0 - 3
|
Dunfermline | S | +1.5 | Over | 10.0 | Over |
|
1-12 (13) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Skotland - Liga Cup | 2023-07-22 | 2 Dunfermline |
0 - 1
0 - 2
|
Kilmarnock 2 | N | +0.5 | Under | 9.5 | Over |
|
5-6 (11) | 4-4 (8) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| Skotland - Liga Cup | 2023-07-18 | Dunfermline |
2 - 0
4 - 0
|
Annan Athletic | S | -1.5 | Over | 10.0 | Under |
|
7-1 (8) | 1-1 (2) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Skotland - Liga Cup | 2023-07-15 | 1 Raith |
1 - 1
1 - 1
|
Dunfermline 1 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Over |
|
9-4 (13) | 5-2 (7) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| UK Friendlies | 2023-07-11 | 2 Alloa |
0 - 1
0 - 1
|
Dunfermline 1 | S | 0.0, +0.5 | Under |
|
5-3 (8) | 0-3 (3) | 0 (0-0) | 2 (2-0) | ||
| UK Friendlies | 2023-07-09 | Dunfermline |
0 - 0
1 - 1
|
Hearts | U | +1.0, +1.5 | Under | 10.0 | Over |
|
5-6 (11) | 3-5 (8) | 4 (2-2) | 1 (1-0) |
| UK Friendlies | 2023-07-04 | Dunfermline |
1 - 1
1 - 1
|
St Johnstone | U | 0.0, +0.5 | Under |
|
6-3 (9) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 1 (1-0) | ||
| UK Friendlies | 2023-06-28 | Cove Rangers |
1 - 0
1 - 1
|
Dunfermline | U | 0.0, +0.5 | Under |
|
3-8 (11) | 2-2 (4) | 3 (2-1) | 1 (0-1) | ||
| Europa - Venskabskampe | 2023-06-23 | Dunfermline |
0 - 1
0 - 3
|
St. Pauli | N | +1.0 | Under | 8.5 | Over |
|
5-9 (14) | 3-4 (7) | 2 (1-1) | 3 (1-2) |
| Skotland - League One | 2023-05-06 | Alloa |
0 - 0
0 - 2
|
Dunfermline 1 | S | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Over |
|
2-9 (11) | 1-3 (4) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Skotland - League One | 2023-04-29 | Dunfermline |
1 - 1
2 - 1
|
Clyde 1 | S | -1.5 | Push | 10.5 | Under |
|
9-0 (9) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - League One | 2023-04-22 | Airdrieonians |
0 - 0
1 - 1
|
Dunfermline 1 2 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Over |
|
14-2 (16) | 6-2 (8) | 3 (1-2) | 5 (5-0) |
| Skotland - League One | 2023-04-15 | Dunfermline |
2 - 0
5 - 0
|
Queen of South 3 | S | -0.5, -1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
5-1 (6) | 5-0 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - League One | 2023-04-11 | 4 Peterhead |
0 - 0
0 - 2
|
Dunfermline 1 | S | +2.0 | Under | 10.0 | Under |
|
1-5 (6) | 1-3 (4) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| Skotland - League One | 2023-04-08 | 3 Falkirk |
2 - 2
2 - 2
|
Dunfermline 2 | U | 0.0 | Over | 10.5 | Under |
|
5-3 (8) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - League One | 2023-04-01 | 1 Dunfermline |
0 - 0
0 - 0
|
Kelty Hearts 5 | U | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 | Push |
|
6-4 (10) | 5-3 (8) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - League One | 2023-03-25 | 2 Montrose |
0 - 2
1 - 3
|
Dunfermline 3 | S | +0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
3-6 (9) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Skotland - League One | 2023-03-18 | 1 Dunfermline |
0 - 0
0 - 0
|
FC Edinburgh 1 | U | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 | Over |
|
4-8 (12) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Skotland - League One | 2023-03-07 | 2 Dunfermline |
0 - 0
2 - 0
|
Falkirk 1 | S | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Over |
|
9-6 (15) | 2-4 (6) | 2 (0-2) | 4 (3-1) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Dundee Utd Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skotland - Championship | 2023-11-04 | 1 Dundee Utd |
0 - 0
1 - 1
|
Inverness CT 1 | U | -1.0, -1.5 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Skotland - Championship | 2023-10-31 | Airdrieonians |
0 - 1
0 - 2
|
Dundee Utd | S | +1.0 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Skotland - Championship | 2023-10-27 | Dundee Utd |
3 - 0
6 - 0
|
Arbroath 1 | S | -1.0, -1.5 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - Championship | 2023-10-21 | 1 2 Partick |
0 - 1
0 - 5
|
Dundee Utd 2 | S | 0.0 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - League Challenge Cup | 2023-10-14 | 3 Peterhead |
0 - 1
0 - 2
|
Dundee Utd 1 | S | +1.5 | Under | 8.5 |
|
|||||
| Skotland - Championship | 2023-10-07 | 3 Raith |
1 - 0
1 - 1
|
Dundee Utd 4 | U | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-3 (6) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Skotland - Championship | 2023-09-30 | Dundee Utd |
1 - 1
4 - 1
|
Queen's Park 2 | S | -1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
4-2 (6) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Championship | 2023-09-23 | 2 Inverness CT |
0 - 0
0 - 1
|
Dundee Utd 5 1 | S | +0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
5-3 (8) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 3 (3-0) |
| Skotland - Championship | 2023-09-16 | 1 1 Dundee Utd |
1 - 0
1 - 1
|
Morton 3 | U | -1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
5-4 (9) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 3 (2-1) |
| Skotland - League Challenge Cup | 2023-09-09 | 1 Dundee Utd |
3 - 0
3 - 0
|
Dunfermline | S | -1.0, -1.5 | Over | 10.0 | Under |
|
3-6 (9) | 2-3 (5) | 2 (0-2) | 1 (0-1) |
| Skotland - Championship | 2023-09-02 | 1 Dundee Utd |
1 - 0
2 - 0
|
Airdrieonians 2 | S | -1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
5-3 (8) | 4-0 (4) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Championship | 2023-08-26 | 1 Ayr |
0 - 0
0 - 3
|
Dundee Utd 2 | S | 0.0, +0.5 | Over | 10.0 | Over |
|
4-11 (15) | 2-4 (6) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Skotland - Championship | 2023-08-12 | Dundee Utd |
0 - 0
1 - 1
|
Dunfermline 2 | U | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Over |
|
9-6 (15) | 4-5 (9) | 4 (1-3) | 1 (1-0) |
| Skotland - Championship | 2023-08-04 | 2 Arbroath |
0 - 4
0 - 4
|
Dundee Utd | S | 0.0, +0.5 | Over | 10.0 | Over |
|
6-10 (16) | 2-4 (6) | 2 (1-1) | 6 (4-2) |
| UK Friendlies | 2023-07-29 | Carlisle |
0 - 2
0 - 2
|
Dundee Utd | S | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Over |
|
5-6 (11) | 5-3 (8) | 3 (3-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Liga Cup | 2023-07-25 | Falkirk |
0 - 1
0 - 1
|
Dundee Utd 5 | S | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Over |
|
9-5 (14) | 5-1 (6) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Skotland - Liga Cup | 2023-07-22 | Dundee Utd |
1 - 0
3 - 0
|
Peterhead 4 1 | S | -1.5 | Under | 9.5 | Under |
|
6-0 (6) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Skotland - Liga Cup | 2023-07-18 | Dundee Utd |
1 - 1
1 - 2
|
Partick | N | 0.0 | Over | 10.0 | Under |
|
4-4 (8) | 2-1 (3) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Skotland - Liga Cup | 2023-07-15 | 1 Spartans |
1 - 0
1 - 0
|
Dundee Utd | N | +1.5 | Under | 10.0 | Under |
|
2-3 (5) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2023-05-28 | 2 Motherwell |
1 - 1
3 - 2
|
Dundee Utd | N | -0.5, -1.0 | Over | 10.0 | Under |
|
9-0 (9) | 3-0 (3) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2023-05-24 | 1 Dundee Utd |
0 - 2
0 - 3
|
Kilmarnock 1 | N | 0.0 | Over | 10.0 | Under |
|
3-5 (8) | 2-4 (6) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2023-05-20 | 2 Livingston |
1 - 1
2 - 1
|
Dundee Utd 2 1 | N | 0.0 | Over | 10.0 | Over |
|
1-12 (13) | 0-6 (6) | 1 (0-1) | 4 (0-4) |
| Skotland - Premiership | 2023-05-13 | 2 Dundee Utd |
1 - 1
1 - 3
|
Ross County 5 | N | 0.0, -0.5 | Over | 10.5 | Over |
|
6-5 (11) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 3 (1-2) |
| Skotland - Premiership | 2023-05-06 | 2 St Johnstone |
1 - 0
1 - 0
|
Dundee Utd 3 1 | N | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Over |
|
9-2 (11) | 5-2 (7) | 2 (2-0) | 3 (3-0) |
| Skotland - Premiership | 2023-04-22 | 3 Dundee Utd |
1 - 0
2 - 0
|
Livingston 2 | S | 0.0, -0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
6-3 (9) | 2-1 (3) | 1 (0-1) | 3 (2-1) |
| Skotland - Premiership | 2023-04-15 | 3 Motherwell |
1 - 0
1 - 2
|
Dundee Utd 4 | S | -0.5 | Over | 10.0 | Over |
|
6-6 (12) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| Skotland - Premiership | 2023-04-09 | Dundee Utd |
1 - 0
2 - 1
|
Hibernian 2 | S | 0.0, +0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
0-4 (4) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2023-04-01 | 1 Rangers |
1 - 0
2 - 0
|
Dundee Utd 1 | N | -2.5 | Under | 11.0 | Over |
|
10-2 (12) | 6-1 (7) | 2 (2-0) | 2 (1-1) |
| Skotland - Premiership | 2023-03-18 | 1 Dundee Utd |
1 - 0
1 - 1
|
St Mirren 1 | U | 0.0 | Under | 10.5 | Under |
|
1-4 (5) | 1-3 (4) | 3 (1-2) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2023-03-08 | 1 Livingston |
1 - 0
1 - 1
|
Dundee Utd 6 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Push |
|
4-6 (10) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fuld | 4.5 | 3.75 | 1.667 |
| Halv | 4.75 | 2.2 | 2.3 |
| Asiatisk handicap | ||
|---|---|---|
| Fuld (+0.75) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (+0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Hjørnespark i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (11.5) | Over@2 | [email protected] |
| Halv (5.5) | Over@2 | [email protected] |
| Mål i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (2.5) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (1.0) | [email protected] | [email protected] |
Status: Fuld tid , Stilling: 1 - 2 , Hjørnespark: 3 - 7
Hjørnespark: 11.5 , Handicap: +0.5, +1.0 , Mål: 2.5
Stilling: 0 - 1 , Hjørnespark: 3 - 3 Halv
Hjørnespark: 5.5 , Handicap: 0.0, +0.5 , Mål: 1.0
-
2' - 1st Corner - Dundee Utd -
7' - 2nd Corner - Dundee Utd -
10' - 3rd Corner - Dunfermline -
17' - 4th Corner - Dunfermline - 22' ~ Substitution ~ McCann ~ O'Halloran ~(Dunfermline)
- Race to 3 Corners - Dunfermline
-
35' - 5th Corner - Dunfermline -
37' - 1st Goal - Dundee Utd -
45+3' - 6th Corner - Dundee Utd -
0-1 score at the end of First Half - 46' ~ Substitution ~ Sharp ~ Mehmet ~(Dunfermline)
-
50' - 7th Corner - Dundee Utd - Race to 5 Corners - Dundee Utd
-
51' - 8th Corner - Dundee Utd -
53' - 2nd Goal - Dunfermline - 54' ~ Substitution ~ Todd ~ Moffat ~(Dunfermline)
- 60' ~ Substitution ~ Glass ~ Fotheringham ~(Dundee Utd)
- 61' ~ Substitution ~ Cudjoe ~ Watt ~(Dundee Utd)
- 60' ~ Substitution ~ Jakubiak ~ Wighton ~(Dunfermline)
-
65' - 1st Yellow Card - Dunfermline -
67' - 2nd Yellow Card - Dunfermline -
70' - 9th Corner - Dundee Utd -
70' - 3rd Yellow Card - Dundee Utd - 71' ~ Substitution ~ Mochrie ~ Tillson ~(Dundee Utd)
- Race to 7 Corners - Dundee Utd
-
72' - 10th Corner - Dundee Utd - 75' ~ Substitution ~ Ritchie-Hosler ~ Comrie ~(Dunfermline)
-
82' - 4th Yellow Card - Dunfermline -
83' - 5th Yellow Card - Dunfermline -
85' - 3rd Goal - Dundee Utd -
87' - 6th Yellow Card - Dundee Utd -
90' - 7th Yellow Card - Dundee Utd -
1-2 score at the end of Second Half
Mål over 0.5 - 4.5
Kort over 1.5 - 7.5

