Alloa vs Dunfermline Holdprofil
Alloa vs Dunfermline Kampfakta
4V-0U-6T i de seneste 10 kampe, med 11 scorede og 16 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 1.1 for, 1.6 imod. Sejr 40%, AH-sejr 40%, mål Over 30%, hjørne Over 0%.
4V-5U-1T i de seneste 10 kampe, med 17 scorede og 10 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 1.7 for, 1.0 imod. Sejr 40%, AH-sejr 50%, mål Over 20%, hjørne Over 0%.
| Alloa | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Dunfermline | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5| Alloa | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
| Dunfermline | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
Alloa vs Dunfermline Tidsfordeling for mål/hjørnespark
Alloa vs Dunfermline Indbyrdes opgør
Alloa vs Dunfermline Se fuld H2H →| Alloa Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skotland - League One | 2023-05-06 | Alloa |
0 - 0
0 - 2
|
Dunfermline 1 | N | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - League One | 2023-03-04 | Dunfermline |
1 - 0
2 - 0
|
Alloa 1 | N | -1.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - League One | 2022-10-08 | Alloa |
0 - 2
0 - 3
|
Dunfermline 1 | N | +0.5 | Over | 9.5 |
|
|||||
| Skotland - League One | 2022-07-30 | Dunfermline |
0 - 0
1 - 0
|
Alloa | N | -0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Skotland - Liga Cup | 2022-07-23 | Dunfermline |
1 - 0
1 - 1
|
Alloa | U | -0.5, -1.0 | Under |
|
||||||
| Skotland - Championship | 2021-04-30 | 3 Alloa |
0 - 0
1 - 0
|
Dunfermline | S | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 | Over |
|
2-11 (13) | 0-8 (8) | 3 (0-3) | 1 (0-1) |
| Skotland - Championship | 2021-02-20 | 1 Dunfermline |
1 - 1
2 - 1
|
Alloa | N | -1.0 | Over | 11.0 | Under |
|
2-8 (10) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Skotland - Championship | 2020-10-24 | Alloa |
1 - 1
1 - 4
|
Dunfermline | N | +0.5, +1.0 | Over | 11.0 | Push |
|
8-3 (11) | 1-3 (4) | 2 (0-2) | 2 (2-0) |
| Skotland - Championship | 2019-12-28 | Dunfermline |
1 - 2
1 - 3
|
Alloa 2 | S | -1.0, -1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
7-4 (11) | 4-2 (6) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - Championship | 2019-11-09 | Alloa |
1 - 1
2 - 1
|
Dunfermline | S | +0.5, +1.0 | Over | 10.5 | Over |
|
7-10 (17) | 2-4 (6) | 0 (0-0) | 4 (1-3) |
| Skotland - Championship | 2019-09-28 | 2 Dunfermline |
0 - 0
1 - 1
|
Alloa 3 | U | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
6-1 (7) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - League Challenge Cup | 2019-09-07 | Dunfermline |
1 - 1
1 - 2
|
Alloa | S | -0.5 | Over |
|
8-4 (12) | 3-4 (7) | 3 (2-1) | 4 (4-0) | ||
| Skotland - Championship | 2019-03-09 | Alloa |
0 - 0
0 - 1
|
Dunfermline | N | +0.5, +1.0 | Under | 10.0 | Over |
|
6-9 (15) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Skotland - Championship | 2019-01-05 | 1 Dunfermline |
2 - 0
2 - 2
|
Alloa 2 | U | -1.0 | Over | 10.0 | Under |
|
2-5 (7) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Skotland - Championship | 2018-11-03 | 3 Alloa |
0 - 0
0 - 1
|
Dunfermline 2 | N | +0.5 | Under | 10.0 | Over |
|
5-6 (11) | 2-4 (6) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Alloa Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| UK Friendlies | 2023-07-08 | 1 Alloa |
0 - 1
0 - 1
|
Albion | N | -1.5 | Under |
|
||||||
| UK Friendlies | 2023-07-04 | Livingston |
1 - 0
2 - 0
|
Alloa | N | -1.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| UK Friendlies | 2023-07-01 | Alloa |
1 - 0
1 - 0
|
Morton | S | +0.5 | Under |
|
||||||
| Skotland - Championship - Playoff | 2023-05-13 | 3 Hamilton |
4 - 2
5 - 2
|
Alloa 2 1 | N | 0.0, -0.5 | Over | 10.5 |
|
|||||
| Skotland - Championship - Playoff | 2023-05-09 | 2 Alloa |
1 - 0
1 - 0
|
Hamilton 1 | S | -0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - League One | 2023-05-06 | Alloa |
0 - 0
0 - 2
|
Dunfermline 1 | N | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Over |
|
2-9 (11) | 1-3 (4) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Skotland - League One | 2023-04-29 | 2 Montrose |
0 - 2
0 - 4
|
Alloa 1 | S | 0.0 | Over | 9.5 | Under |
|
6-2 (8) | 5-0 (5) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Skotland - League One | 2023-04-22 | 1 Alloa |
0 - 2
1 - 4
|
Falkirk 2 | N | 0.0, +0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
0-2 (2) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - League One | 2023-04-15 | 1 Kelty Hearts |
0 - 0
0 - 1
|
Alloa 1 | S | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
2-5 (7) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Skotland - League One | 2023-04-08 | Alloa |
0 - 2
1 - 2
|
Queen of South 3 | N | 0.0 | Over | 10.0 | Over |
|
11-0 (11) | 5-0 (5) | 2 (2-0) | 2 (2-0) |
| Skotland - League One | 2023-04-01 | 3 Alloa |
0 - 1
0 - 1
|
Airdrieonians 2 | N | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-3 (7) | 2-1 (3) | 3 (2-1) | 0 (0-0) |
| Skotland - League One | 2023-03-25 | 2 Peterhead |
0 - 0
0 - 2
|
Alloa 1 | S | +1.0, +1.5 | Under | 10.0 | Under |
|
5-4 (9) | 4-1 (5) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Skotland - League One | 2023-03-18 | Alloa |
1 - 0
3 - 1
|
Clyde 3 | S | -1.0 | Over | 10.0 | Under |
|
6-2 (8) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - League One | 2023-03-11 | 1 FC Edinburgh |
0 - 1
0 - 2
|
Alloa | S | 0.0 | Under | 10.0 | Push |
|
5-5 (10) | 3-3 (6) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Skotland - League One | 2023-03-04 | Dunfermline |
1 - 0
2 - 0
|
Alloa 1 | N | -1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
3-6 (9) | 3-4 (7) | 3 (2-1) | 1 (0-1) |
| Skotland - League One | 2023-02-25 | 2 Alloa |
0 - 0
1 - 0
|
Montrose 1 | S | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Over |
|
1-10 (11) | 1-7 (8) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Skotland - League One | 2023-02-18 | 1 Falkirk |
1 - 0
1 - 0
|
Alloa 3 | N | -1.0 | Under | 10.0 | Over |
|
8-5 (13) | 5-1 (6) | 3 (3-0) | 1 (0-1) |
| Skotland - League One | 2023-02-07 | 2 Alloa |
0 - 0
1 - 1
|
Falkirk 4 | U | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Push |
|
5-5 (10) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - League One | 2023-02-04 | 3 Alloa |
1 - 0
1 - 0
|
Peterhead 2 | S | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 | Under |
|
6-2 (8) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Skotland - League One | 2023-01-28 | Airdrieonians |
3 - 0
4 - 0
|
Alloa | N | -0.5 | Over | 10.0 | Over |
|
9-4 (13) | 4-3 (7) | 2 (0-2) | 1 (1-0) |
| Skotland - FA Cup | 2023-01-21 | Alloa |
1 - 1
1 - 2
|
Falkirk 2 | N | +0.5 | Over | 10.0 | Over |
|
9-5 (14) | 3-3 (6) | 3 (2-1) | 4 (4-0) |
| Skotland - League One | 2023-01-14 | Alloa |
2 - 0
2 - 1
|
FC Edinburgh 1 | S | -0.5 | Over | 9.5 | Under |
|
3-5 (8) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - League One | 2023-01-07 | Queen of South |
1 - 0
1 - 2
|
Alloa 1 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 | Over |
|
9-5 (14) | 4-2 (6) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Skotland - League One | 2022-12-31 | Alloa |
0 - 0
0 - 0
|
Kelty Hearts 1 | U | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Over |
|
5-12 (17) | 2-6 (8) | 2 (0-2) | 6 (1-5) |
| Skotland - League One | 2022-12-23 | 1 Clyde |
2 - 1
2 - 2
|
Alloa 1 | U | +0.5 | Over | 9.5 | Over |
|
7-3 (10) | 3-2 (5) | 3 (2-1) | 1 (1-0) |
| Skotland - League Challenge Cup | 2022-12-09 | 1 Alloa |
2 - 1
2 - 4
|
Queen of South 1 | N | 0.0 | Over | 10.0 | Over |
|
9-4 (13) | 5-3 (8) | 2 (1-1) | 2 (2-0) |
| Skotland - League One | 2022-12-03 | Montrose |
0 - 0
0 - 0
|
Alloa 1 | U | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
2-6 (8) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 3 (0-3) |
| Skotland - FA Cup | 2022-11-25 | 1 Broomhill FC |
0 - 1
1 - 2
|
Alloa 2 | S | +1.0, +1.5 | Under | 10.0 | Under |
|
2-5 (7) | 0-4 (4) | 3 (0-3) | 1 (0-1) |
| Skotland - League One | 2022-11-19 | 2 FC Edinburgh |
1 - 3
4 - 3
|
Alloa 1 1 | N | 0.0, +0.5 | Over | 9.5 | Over |
|
4-7 (11) | 1-5 (6) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Skotland - League One | 2022-11-12 | 1 Alloa |
1 - 1
5 - 1
|
Queen of South 2 1 | S | 0.0 | Over | 9.5 | Over |
|
7-6 (13) | 5-3 (8) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Dunfermline Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| UK Friendlies | 2023-07-09 | Dunfermline |
0 - 0
1 - 1
|
Hearts | U | +1.0, +1.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| UK Friendlies | 2023-07-04 | Dunfermline |
1 - 1
1 - 1
|
St Johnstone | U | 0.0, +0.5 | Under |
|
||||||
| UK Friendlies | 2023-06-28 | Cove Rangers |
1 - 0
1 - 1
|
Dunfermline | U | 0.0, +0.5 | Under |
|
||||||
| Europa - Venskabskampe | 2023-06-23 | Dunfermline |
0 - 1
0 - 3
|
St. Pauli | N | +1.0 | Under | 8.5 |
|
|||||
| Skotland - League One | 2023-05-06 | Alloa |
0 - 0
0 - 2
|
Dunfermline 1 | S | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - League One | 2023-04-29 | Dunfermline |
1 - 1
2 - 1
|
Clyde 1 | S | -1.5 | Push | 10.5 | Under |
|
9-0 (9) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - League One | 2023-04-22 | Airdrieonians |
0 - 0
1 - 1
|
Dunfermline 1 2 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Over |
|
14-2 (16) | 6-2 (8) | 3 (1-2) | 5 (5-0) |
| Skotland - League One | 2023-04-15 | Dunfermline |
2 - 0
5 - 0
|
Queen of South 3 | S | -0.5, -1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
5-1 (6) | 5-0 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - League One | 2023-04-11 | 4 Peterhead |
0 - 0
0 - 2
|
Dunfermline 1 | S | +2.0 | Under | 10.0 | Under |
|
1-5 (6) | 1-3 (4) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| Skotland - League One | 2023-04-08 | 3 Falkirk |
2 - 2
2 - 2
|
Dunfermline 2 | U | 0.0 | Over | 10.5 | Under |
|
5-3 (8) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - League One | 2023-04-01 | 1 Dunfermline |
0 - 0
0 - 0
|
Kelty Hearts 5 | U | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 | Push |
|
6-4 (10) | 5-3 (8) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - League One | 2023-03-25 | 2 Montrose |
0 - 2
1 - 3
|
Dunfermline 3 | S | +0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
3-6 (9) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Skotland - League One | 2023-03-18 | 1 Dunfermline |
0 - 0
0 - 0
|
FC Edinburgh 1 | U | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 | Over |
|
4-8 (12) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Skotland - League One | 2023-03-07 | 2 Dunfermline |
0 - 0
2 - 0
|
Falkirk 1 | S | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Over |
|
9-6 (15) | 2-4 (6) | 2 (0-2) | 4 (3-1) |
| Skotland - League One | 2023-03-04 | Dunfermline |
1 - 0
2 - 0
|
Alloa 1 | S | -1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
3-6 (9) | 3-4 (7) | 3 (2-1) | 1 (0-1) |
| Skotland - League One | 2023-02-25 | 1 Queen of South |
0 - 1
0 - 2
|
Dunfermline 1 | S | +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
4-4 (8) | 3-0 (3) | 2 (2-0) | 1 (0-1) |
| Skotland - League One | 2023-02-18 | 2 Dunfermline |
0 - 1
1 - 1
|
Airdrieonians 5 1 | U | -0.5 | Under | 10.5 | Over |
|
6-8 (14) | 1-4 (5) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Skotland - League One | 2023-02-11 | 1 1 Airdrieonians |
2 - 0
3 - 4
|
Dunfermline 1 | S | 0.0, +0.5 | Over | 10.5 | Under |
|
3-6 (9) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Skotland - League One | 2023-02-04 | 1 Dunfermline |
1 - 0
2 - 0
|
Montrose 2 | S | -1.0 | Under | 9.5 | Over |
|
10-8 (18) | 5-4 (9) | 4 (2-2) | 2 (1-1) |
| Skotland - League One | 2023-01-28 | 1 Clyde |
1 - 1
1 - 1
|
Dunfermline 2 | U | +1.0 | Under | 9.5 | Over |
|
4-16 (20) | 3-1 (4) | 2 (2-0) | 6 (0-6) |
| Skotland - League Challenge Cup | 2023-01-24 | 1 Dundee |
1 - 1
4 - 2
|
Dunfermline 2 | N | -0.5 | Over | 8.5 | Over |
|
5-8 (13) | 3-4 (7) | 1 (0-1) | 3 (1-2) |
| Skotland - FA Cup | 2023-01-21 | Partick |
0 - 1
1 - 1
|
Dunfermline 1 | U | -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
2-6 (8) | 2-3 (5) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Skotland - League One | 2023-01-14 | 1 Dunfermline |
2 - 0
4 - 0
|
Peterhead 3 | S | -1.5, -2.0 | Over | 10.0 | Under |
|
3-6 (9) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Skotland - League One | 2023-01-07 | 2 FC Edinburgh |
0 - 1
0 - 1
|
Dunfermline 1 | S | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
0-6 (6) | 0-4 (4) | 2 (0-2) | 1 (0-1) |
| Skotland - League One | 2022-12-24 | 4 Kelty Hearts |
0 - 0
1 - 2
|
Dunfermline 1 | S | +0.5 | Over | 9.5 | Over |
|
6-5 (11) | 4-3 (7) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Skotland - League Challenge Cup | 2022-12-09 | 1 Arbroath |
0 - 4
1 - 5
|
Dunfermline 1 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 | Over |
|
3-8 (11) | 1-6 (7) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Skotland - League One | 2022-12-03 | 1 Dunfermline |
0 - 1
1 - 1
|
Queen of South 3 | U | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Over |
|
5-10 (15) | 4-2 (6) | 4 (4-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - FA Cup | 2022-11-26 | 1 Dunfermline |
3 - 0
4 - 0
|
Forfar 3 | S | -1.5 | Over | 10.0 | Under |
|
6-0 (6) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Skotland - League One | 2022-11-19 | 4 Peterhead |
0 - 2
0 - 2
|
Dunfermline 3 | S | +1.0, +1.5 | Under | 9.5 | Over |
|
4-8 (12) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Skotland - League Challenge Cup | 2022-11-15 | 2 Dunfermline |
2 - 1
2 - 1
|
Celtic B | S | -1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
2-4 (6) | 0-2 (2) | 2 (0-2) | 2 (2-0) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fuld | 2.75 | 3.6 | 2.1 |
| Halv | 3.25 | 2.3 | 2.75 |
| Asiatisk handicap | ||
|---|---|---|
| Fuld (+0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Mål i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (3.0) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | Over@2 | [email protected] |
Status: Fuld tid , Stilling: 0 - 1 , Hjørnespark: 5 - 3
Hjørnespark: , Handicap: 0.0, +0.5 , Mål: 3.0
Stilling: 0 - 1 , Hjørnespark: 0 - 3 Halv
Hjørnespark: , Handicap: 0.0 , Mål: 1.0, 1.5
-
9' - 1st Corner - Dunfermline -
9' - 1st Goal - Dunfermline -
15' - 2nd Corner - Dunfermline - Race to 3 Corners - Dunfermline
-
34' - 3rd Corner - Dunfermline - 36' ~ 1st Yellow Card ~ ~(Alloa)
-
0-1 score at the end of First Half -
48' - 4th Corner - Alloa - 50' ~ 1st Red Card ~ ~(Dunfermline)
-
55' - 5th Corner - Alloa -
61' - 6th Corner - Alloa - 65' ~ 2nd Yellow Card ~ ~(Alloa)
-
82' - 7th Corner - Alloa - Race to 5 Corners - Alloa
-
84' - 8th Corner - Alloa -
0-1 score at the end of Second Half
Mål over 0.5 - 4.5
Kort over 1.5 - 7.5

