fre, Aug 26, 2022 · 17:00
0 - 1
Fulltid · HT 0-0
Ansbach
10 3
ÄldstaSenaste
DLWWLD
2.05
3.75
2.75
SenasteÄldsta
WLLLWL

Anteckningar

Gratis prognoser (baserat på historisk statistik, endast som referens)
Under 3.25
Totalt antal mål
Över 9.5
Totalt antal hörnor
-0.25
VfB Eichstätt
VfB Eichstätt
WDWDDLWWLDSenasteStabilt0.0 p/match, senaste 5 vs föregående 22
Över 9.5 hörnorÖver6/10
Över 2.5 målJämnt5/10
Asiatiskt handikappTäcker7/10
Ansbach
WWWWLWLLLWSenaste
Över 9.5 hörnorUnder4/10
Över 2.5 målÖver7/10
Asiatiskt handikappJämnt5/10
VfB Eichstätt

4V-4O-2F i de senaste 10 matcherna, med 16 gjorda mål och 12 insläppta. Snittmål: 1.6 framåt, 1.2 bakåt. Vinst 40%, AH-vinst 70%, mål Över 40%, hörna Över 60%.

Fulltidsresultat
Vunnen 40%4 Oavgjort 40%4 Förlust 20%2
Totalt antal mål 3.0, 3.5
Över 40%4 Annullerad 0%0 Under 60%6
Totalt antal hörnor 9.5
Över 60%6 Annullerad 0%0 Under 40%4
Asiatiskt handikapp
Vunnen 70%7 Annullerad 0%0 Förlust 30%3
Ansbach

6V-0O-4F i de senaste 10 matcherna, med 20 gjorda mål och 16 insläppta. Snittmål: 2.0 framåt, 1.6 bakåt. Vinst 60%, AH-vinst 50%, mål Över 30%, hörna Över 40%.

Fulltidsresultat
Vunnen 60%6 Oavgjort 0%0 Förlust 40%4
Totalt antal mål 3.0, 3.5
Över 30%3 Annullerad 0%0 Under 70%7
Totalt antal hörnor 9.5
Över 40%4 Annullerad 0%0 Under 60%6
Asiatiskt handikapp
Vunnen 50%5 Annullerad 0%0 Förlust 50%5
Senaste
VfB Eichstätt
Fullt Match Snitt totalt Snitt erhållna Snitt tappade Vunnen Oavgjort Förlust Seger%
Totalt
Hemma
Borta
Senaste 6
Halv Match Snitt totalt Snitt erhållna Snitt tappade Vunnen Oavgjort Förlust Seger%
Totalt
Hemma
Borta
Senaste 6
Ansbach
Fullt Match Snitt totalt Snitt erhållna Snitt tappade Vunnen Oavgjort Förlust Seger%
Totalt
Hemma
Borta
Senaste 6
Halv Match Snitt totalt Snitt erhållna Snitt tappade Vunnen Oavgjort Förlust Seger%
Totalt
Hemma
Borta
Senaste 6
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5
VfB Eichstätt
Hemma– matcher Borta– matcher Totalt– matcher
Över 7.5
Över 8.5
Över 9.5
Över 10.5
Över 11.5
Över 12.5
Över 13.5
Ansbach
Hemma– matcher Borta– matcher Totalt– matcher
Över 7.5
Över 8.5
Över 9.5
Över 10.5
Över 11.5
Över 12.5
Över 13.5

VfB Eichstätt Senaste
Liga Tid Hemma Resultat Borta Resultat Handikapp Mål Ö/U Hörnlinje Hörnor Ö/U Händelser Hörna fullt. Hörna halv. 35-45 80-90
Tyskland - Oberliga Bayern North 2016-07-30 VfB Eichstätt
1 - 1
3 - 1
Ansbach 2 V -1.5 Över
Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%:
Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%:
VfB Eichstätt Senaste
Liga Tid Hemma Resultat Borta Resultat Handikapp Mål Ö/U Hörnlinje Hörnor Ö/U Händelser Hörna fullt. Hörna halv. 35-45 80-90
Tyskland - Regionalliga Bayern 2022-08-23 1 VfB Eichstätt
0 - 1
1 - 1
Rain am Lech 4 O -0.5 Under 9.5
Tyskland - Regionalliga Bayern 2022-08-19 1 2 FC Pipinsried
4 - 0
4 - 1
VfB Eichstätt 6 F 0.0, -0.5 Över 9.5
Tyskland - Regionalliga Bayern 2022-08-13 5 VfB Eichstätt
0 - 2
3 - 2
Nurnberg II 3 V 0.0, +0.5 Över
Tyskland - Regionalliga Bayern 2022-07-23 1 VfB Eichstätt
3 - 0
4 - 0
Greuther Furth II 3 V 0.0, +0.5 Över 9.0
Tyskland - Regionalliga Bayern 2022-05-21 3 SV Heimstetten
0 - 1
2 - 1
VfB Eichstätt F -0.5, -1.0 Under 9.0
Tyskland - Regionalliga Bayern 2022-04-30 4 VfB Eichstätt
0 - 1
2 - 2
Wacker Burghausen O +0.5 Över
0-6 (6) 0-0 (0) 0 (0-0) 0 (0-0)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2022-04-09 3 Rain am Lech
0 - 1
1 - 1
VfB Eichstätt 2 O 0.0,-0.5 Under
2-9 (11) 1-5 (6) 1 (0-1) 2 (1-1)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2022-03-29 2 VfB Eichstätt
1 - 0
1 - 0
SV Schalding-Heining 2 V -0.5, -1.0 Under
8-5 (13) 2-1 (3) 0 (0-0) 4 (1-3)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2022-03-25 2 Viktoria Aschaffenburg
0 - 0
0 - 0
VfB Eichstätt 1 O 0.0, -0.5 Under 9.5 Över
10-0 (10) 5-0 (5) 3 (3-0) 1 (1-0)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2022-03-05 2 VfB Eichstätt
0 - 0
2 - 0
TSV 1860 Rosenheim 3 V -1.0, -1.5 Under 9.0 Över
1-10 (11) 0-6 (6) 4 (0-4) 1 (0-1)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2022-02-25 3 Unterhaching
1 - 1
1 - 4
VfB Eichstätt 3 V -1 Över 9.0 Under
7-1 (8) 4-0 (4) 0 (0-0) 1 (1-0)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-11-27 5 FC Pipinsried
0 - 1
0 - 2
VfB Eichstätt 3 1 V -0.5 Under
8-3 (11) 5-2 (7) 1 (1-0) 2 (1-1)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-11-13 3 Memmingen
1 - 1
2 - 2
VfB Eichstätt 1 O 0.0, -0.5 Över
8-3 (11) 3-1 (4) 1 (1-0) 3 (3-0)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-11-06 2 FV Illertissen
1 - 0
3 - 1
VfB Eichstätt 3 F -0.5, -1.0 Över 9.5 Under
6-2 (8) 4-2 (6) 3 (1-2) 1 (1-0)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-10-23 1 VfB Eichstätt
0 - 0
3 - 0
SV Heimstetten 3 V +0.5 Under
2-6 (8) 0-5 (5) 0 (0-0) 1 (0-1)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-10-16 2 Augsburg II
1 - 0
2 - 0
VfB Eichstätt 2 F -0.5, -1.0 Under 10.0 Push
7-3 (10) 5-1 (6) 1 (1-0) 1 (0-1)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-10-09 VfB Eichstätt
0 - 2
0 - 3
Nurnberg II F 0.0 Push 10.0 Över
9-6 (15) 3-3 (6) 1 (0-1) 2 (1-1)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-09-18 4 Greuther Furth II
0 - 0
3 - 0
VfB Eichstätt 2 F 0.0,-0.5 Push 9.0 Över
5-5 (10) 4-1 (5) 4 (3-1) 2 (0-2)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-09-11 5 VfB Eichstätt
0 - 0
0 - 1
Rain am Lech 2 F -1.5 Under
3-2 (5) 1-0 (1) 0 (0-0) 1 (0-1)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-09-04 3 Buchbach
1 - 1
1 - 3
VfB Eichstätt 2 V -0.5 Över
6-4 (10) 1-3 (4) 1 (1-0) 1 (1-0)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-08-31 1 VfB Eichstätt
0 - 0
0 - 0
Viktoria Aschaffenburg 1 O 0.0,-0.5 Under
6-8 (14) 2-4 (6) 2 (1-1) 4 (3-1)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-08-21 3 VfB Eichstätt
0 - 2
1 - 3
SpVgg Bayreuth 4 F +0.5 Över
5-6 (11) 1-2 (3) 2 (1-1) 4 (1-3)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-08-17 2 TSV 1860 Rosenheim
2 - 0
2 - 2
VfB Eichstätt 7 O +0.5 Över
3-5 (8) 0-0 (0) 0 (0-0) 2 (2-0)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-08-03 3 VfB Eichstätt
1 - 0
1 - 0
FC Pipinsried 3 V 0.0, -0.5 Under
2-8 (10) 1-6 (7) 3 (0-3) 2 (1-1)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-07-30 1 Bayern München II
5 - 1
6 - 3
VfB Eichstätt 1 F -1.0 Över 9.5 Under
6-3 (9) 4-0 (4) 2 (2-0) 0 (0-0)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-07-27 1 1 VfB Eichstätt
2 - 0
3 - 2
Memmingen 2 V -0.5, -1.0 Över
2-5 (7) 2-1 (3) 0 (0-0) 1 (0-1)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-07-24 3 VfB Eichstätt
0 - 1
1 - 1
FV Illertissen 5 O 0.0, -0.5 Under 9.5 Under
1-4 (5) 0-1 (1) 0 (0-0) 1 (1-0)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2021-07-17 1 4 SC Eltersdorf
0 - 1
0 - 3
VfB Eichstätt 3 V 0.0 Under 9.5 Under
5-3 (8) 4-2 (6) 0 (0-0) 1 (0-1)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2020-10-24 3 VfB Eichstätt
2 - 1
2 - 1
Augsburg II 3 V 0.0, -0.5 Push
3-4 (7) 2-3 (5) 1 (0-1) 1 (1-0)
Tyskland - Regionalliga Bayern 2020-03-08 8 Buchbach
1 - 0
2 - 2
VfB Eichstätt 5 O 0.0 Över 10.0 Under
1-3 (4) 0-1 (1) 1 (0-1) 0 (0-0)
Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%:
Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%:
Ansbach Senaste
Liga Tid Hemma Resultat Borta Resultat Handikapp Mål Ö/U Hörnlinje Hörnor Ö/U Händelser Hörna fullt. Hörna halv. 35-45 80-90
Tyskland - Regionalliga Bayern 2022-08-23 4 Ansbach
1 - 0
1 - 0
FC Pipinsried 1 V 0.0 Under
Tyskland - Regionalliga Bayern 2022-08-06 Wurzburger Kickers
3 - 0
7 - 1
Ansbach 1 F -1.0, -1.5 Över 10.5
Tyskland - Regionalliga Bayern 2022-08-02 2 Ansbach
1 - 1
1 - 2
TSV Aubstadt 3 F 0.0,+0.5 Under 10.0
Tyskland - Regionalliga Bayern 2022-07-30 2 Greuther Furth II
1 - 1
2 - 1
Ansbach 2 F 0.0 Push
Tyskland - Regionalliga Bayern 2022-07-22 2 Ansbach
1 - 0
2 - 0
Bayern München II 1 V +1.5 Under 10.0
Tyskland - Regionalliga - Playoff 2022-05-27 3 SC Eltersdorf
0 - 1
2 - 1
Ansbach 1 F -0.5 Under
10-1 (11) 8-0 (8) 1 (1-0) 0 (0-0)
Tyskland - Regionalliga - Playoff 2022-05-24 2 Ansbach
0 - 0
2 - 0
SC Eltersdorf 4 V 0.0, +0.5 Under
4-2 (6) 3-0 (3) 1 (1-0) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2022-05-21 Feucht SC
0 - 1
2 - 4
Ansbach V +1.5 Över 8.5 Under
1-4 (5) 1-2 (3) 1 (0-1) 1 (0-1)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2022-05-14 Ansbach
2 - 0
5 - 0
ASV Cham V -2.5, -3.0 Över
3-2 (5) 1-2 (3) 1 (0-1) 1 (1-0)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2022-05-04 4 Bayern Hof
0 - 1
1 - 2
Ansbach 2 V +1.5, +2.0 Under
4-5 (9) 0-5 (5) 0 (0-0) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2022-03-12 3 ASV Neumarkt
0 - 2
0 - 3
Ansbach 4 V
9-8 (17) 2-6 (8) 4 (0-4) 3 (1-2)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2021-08-04 2 TSV Vatanspor
1 - 1
1 - 2
Ansbach 2 V +1.5, +2.0 Under 8.5 Över
4-7 (11) 3-3 (6) 2 (1-1) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2021-07-28 1 3 ATSV Erlangen
0 - 1
0 - 2
Ansbach 4 V 0.0 Under 8.5 Under
5-2 (7) 2-2 (4) 1 (1-0) 0 (0-0)
Europa - Vänskapsmatcher 2021-07-01 1 Ansbach
1 - 0
2 - 3
FSV Hollenbach 1 F -1.5 Över
2-6 (8) 1-3 (4) 2 (0-2) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2019-07-31 1 3 FC Viktoria Kahl
1 - 2
1 - 8
Ansbach 2 V 0.0, +0.5 Över 8.5 Över
1-9 (10) 0-3 (3) 2 (0-2) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2019-07-17 2 TSV Grossbardorf
3 - 3
5 - 3
Ansbach 2 1 F -1.0, -1.5 Över
5-9 (14) 1-6 (7) 2 (0-2) 2 (1-1)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2019-03-22 2 SC Eltersdorf
1 - 2
3 - 3
Ansbach 3 1 O -0.5 Över
5-1 (6) 3-0 (3) 1 (1-0) 3 (2-1)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2018-11-16 1 1 SV Seligenporten
1 - 1
2 - 2
Ansbach 4 O -0.5, -1.0 Över
0-5 (5) 0-0 (0) 0 (0-0) 1 (0-1)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2018-08-29 1 Ansbach
1 - 1
2 - 5
SC Eltersdorf 1 F 0.0, -0.5 Över
1-5 (6) 0-3 (3) 1 (0-1) 2 (0-2)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2018-08-15 4 TSV Aubstadt
1 - 0
1 - 1
Ansbach 2 1 O -1.0, -1.5 Under
10-4 (14) 5-2 (7) 0 (0-0) 2 (1-1)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2018-07-14 Wurzburger Kickers II
0 - 1
0 - 4
Ansbach 3 V 0.0 Över
9-1 (10) 4-0 (4) 1 (1-0) 1 (1-0)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2018-04-25 3 Bayern Hof
1 - 0
1 - 1
Ansbach 4 O 0.0 Under
4-7 (11) 1-3 (4) 1 (0-1) 5 (2-3)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2017-11-11 1 Ansbach
1 - 0
4 - 2
FSV Erlangen-Bruck 6 V -0.5 Över
6-1 (7) 4-1 (5) 3 (3-0) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2017-09-15 2 SC Eltersdorf
2 - 1
3 - 2
Ansbach 2 F -0.5 Över
6-6 (12) 4-2 (6) 1 (0-1) 4 (1-3)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2017-08-19 1 4 Wurzburger Kickers II
2 - 1
3 - 1
Ansbach 3 F 0.0, +0.5 Över
3-6 (9) 2-2 (4) 0 (0-0) 2 (0-2)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2017-07-30 2 FSV Erlangen-Bruck
1 - 1
2 - 2
Ansbach 1 O +0.5, +1.0 Över 9.0 Över
2-8 (10) 1-7 (8) 2 (0-2) 1 (0-1)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2017-07-23 1 1 DJK Don Bosco Bamberg
0 - 1
0 - 3
Ansbach 2 V 0.0, -0.5 Över 9.5 Under
4-1 (5) 2-0 (2) 0 (0-0) 1 (1-0)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2017-07-19 1 Ansbach
0 - 0
1 - 2
Schweinfurt 05 II 4 F -1.5 Under
8-3 (11) 3-2 (5) 3 (1-2) 3 (3-0)
Tyskland - Oberliga Bayern North 2017-07-15 3 Ansbach
2 - 0
4 - 0
TSV Aubstadt 1 1 V +0.5, +1.0 Över
1-5 (6) 0-4 (4) 2 (0-2) 0 (0-0)
Europa - Vänskapsmatcher 2017-07-01 3 Memmingen
2 - 0
4 - 1
Ansbach F -1.0, -1.5 Över
5-0 (5) 3-0 (3) 0 (0-0) 1 (1-0)
Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%:
Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%:
Publicera tips
1x2
Fullt 2.05 3.75 2.75
Halv 2.6 2.4 3.2
Asiatiskt handikapp
Fullt (-0.25) [email protected] [email protected]
Halv (0.0) [email protected] [email protected]
Totalt antal hörnor
Fullt (9.5) Ö[email protected] [email protected]
Halv (4.5) Ö[email protected] [email protected]
Totalt antal mål
Fullt (3.25) Över@2 [email protected]
Halv (1.25) Ö[email protected] [email protected]


Tid Typ Val Insats Resultat
Livehändelser

Status: Fulltid , Resultat: 0 - 1 , Hörna: 6 - 10

Hörna: 9.5 , Handikapp: 0.0, -0.5 , Mål: 3.0, 3.5

3
Skott på mål
1
6
Skott utanför mål
10
113
Anfall
99
60
Farligt anfall
60

Resultat: 0 - 0 , Hörna: 5 - 4 Halv

Hörna: 4.5 , Handikapp: 0.0 , Mål: 1.0, 1.5

1
Skott på mål
0
4
Skott utanför mål
6
53
Anfall
52
31
Farligt anfall
34
  • 3' - 1st Corner - Ansbach
  • 8' - 2nd Corner - Ansbach
  • 9' - 3rd Corner - Ansbach
  • Race to 3 Corners - Ansbach
  • 12' - 4th Corner - VfB Eichstätt
  • 14' - 5th Corner - Ansbach
  • 15' - 6th Corner - VfB Eichstätt
  • 17' - 7th Corner - VfB Eichstätt
  • 19' - 8th Corner - VfB Eichstätt
  • Race to 5 Corners - VfB Eichstätt
  • 24' - 9th Corner - VfB Eichstätt
  • 25' - 1st Yellow Card - VfB Eichstätt
  • 26' - 2nd Yellow Card - Ansbach
  • 0-0 score at the end of First Half
  • 57' - 10th Corner - Ansbach
  • 57' - 11th Corner - Ansbach
  • 61' - 3rd Yellow Card - Ansbach
  • 66' - 12th Corner - VfB Eichstätt
  • Race to 7 Corners - Ansbach
  • 76' - 13th Corner - Ansbach
  • 76' - 1st Goal - Ansbach
  • 79' - 14th Corner - Ansbach
  • 80' - 15th Corner - Ansbach
  • Race to 9 Corners - Ansbach
  • 82' - 4th Yellow Card - VfB Eichstätt
  • 84' - 16th Corner - Ansbach
  • 88' - 5th Yellow Card - Ansbach

Håll dig uppdaterad med TotalCorner

Gå med i vår gratis Telegram-kanal med tips. Du kan också ställa in anpassade matchvarningar.

Gratis Telegram-tips Anpassade varningar