Vålerenga vs Molde Lagprofil
Vålerenga vs Molde Matchfakta
3V-2O-5F i de senaste 10 matcherna, med 12 gjorda mål och 14 insläppta. Snittmål: 1.2 framåt, 1.4 bakåt. Vinst 30%, AH-vinst 40%, mål Över 30%, hörna Över 40%.
3V-2O-5F i de senaste 10 matcherna, med 13 gjorda mål och 13 insläppta. Snittmål: 1.3 framåt, 1.3 bakåt. Vinst 30%, AH-vinst 40%, mål Över 70%, hörna Över 30%.
| Vålerenga | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Molde | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Vålerenga | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Molde | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Vålerenga vs Molde Mål/hörn-tidsfördelning
Vålerenga vs Molde Inbördes möten
Vålerenga vs Molde Visa fullständig H2H →| Vålerenga Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Norge - Eliteserien | 2023-08-19 | 1 2 Molde |
0 - 0
0 - 0
|
Vålerenga 2 | O | -1.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Norge - Eliteserien | 2023-07-15 | 1 Vålerenga |
0 - 3
0 - 4
|
Molde 1 | F | +0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Norge - Eliteserien | 2022-11-13 | 3 Vålerenga |
1 - 0
1 - 2
|
Molde | F | 0.0, +0.5 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Norge - Eliteserien | 2022-04-02 | 1 Molde |
0 - 0
1 - 0
|
Vålerenga 2 1 | F | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Norge - Eliteserien | 2021-09-19 | 1 Vålerenga |
1 - 1
1 - 1
|
Molde 2 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Norge - Eliteserien | 2021-05-27 | 1 Molde |
1 - 1
2 - 3
|
Vålerenga 1 | V | -0.5, -1.0 | Över | 10.5 | Över |
|
9-3 (12) | 5-1 (6) | 2 (2-0) | 2 (1-1) |
| Norge - Eliteserien | 2020-09-19 | 1 Vålerenga |
1 - 0
2 - 1
|
Molde 1 1 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
7-6 (13) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 3 (3-0) |
| Norge - Eliteserien | 2020-07-29 | 2 Molde |
1 - 0
4 - 1
|
Vålerenga 1 | F | -1.0 | Över | 10.0 | Under |
|
5-4 (9) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Norge - Eliteserien | 2019-11-24 | Vålerenga |
1 - 3
2 - 4
|
Molde 3 | F | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
6-6 (12) | 3-3 (6) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Norge - Eliteserien | 2019-04-10 | 4 Molde |
1 - 0
4 - 1
|
Vålerenga 2 | F | -1.0, -1.5 | Över | 10.0 | Under |
|
0-3 (3) | 0-2 (2) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| Norge - Eliteserien | 2018-07-08 | 1 Molde |
3 - 1
5 - 1
|
Vålerenga 2 1 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Över |
|
6-5 (11) | 3-3 (6) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Norge - Eliteserien | 2018-04-22 | 1 Vålerenga |
0 - 0
0 - 0
|
Molde 3 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
9-8 (17) | 3-2 (5) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2018-02-22 | 4 Vålerenga |
0 - 1
1 - 1
|
Molde 2 | O | +0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
9-5 (14) | 6-0 (6) | 1 (1-0) | 5 (3-2) |
| Norge - Eliteserien | 2017-10-29 | 1 Vålerenga |
1 - 1
1 - 2
|
Molde | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
7-8 (15) | 2-4 (6) | 1 (0-1) | 3 (3-0) |
| Norge - Eliteserien | 2017-04-17 | Molde |
3 - 0
4 - 0
|
Vålerenga 2 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Under |
|
4-2 (6) | 3-1 (4) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Vålerenga Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2025-06-13 | 1 Vålerenga |
2 - 1
4 - 1
|
Sarpsborg 1 | V | 0.0 | Över |
|
||||||
| Norge - Eliteserien | 2025-05-31 | 1 Tromsö |
0 - 0
1 - 0
|
Vålerenga 1 | F | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Norge - Eliteserien | 2025-05-26 | 1 3 KFUM |
0 - 0
0 - 1
|
Vålerenga 2 | V | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Norge - Eliteserien | 2025-05-16 | 2 Vålerenga |
1 - 1
1 - 1
|
HamKam 3 | O | -1.0 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Norge - Eliteserien | 2025-05-11 | 1 Sandefjord |
1 - 1
2 - 1
|
Vålerenga 2 1 | F | 0.0, -0.5 | Push | 10.0 |
|
|||||
| Norge - Eliteserien | 2025-05-03 | 2 Vålerenga |
0 - 2
2 - 4
|
SK Brann 3 | F | 0.0 | Över | 10.5 | Under |
|
4-6 (10) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Norge - Eliteserien | 2025-04-27 | 1 Kristiansund BK |
0 - 0
0 - 2
|
Vålerenga 3 | V | +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
6-2 (8) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Norge - Eliteserien | 2025-04-21 | 1 Vålerenga |
0 - 1
0 - 2
|
Rosenborg 2 | F | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
5-5 (10) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| Norge - Eliteserien | 2025-04-09 | 2 Fredrikstad |
1 - 0
2 - 0
|
Vålerenga 3 | F | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
6-5 (11) | 5-1 (6) | 0 (0-0) | 3 (0-3) |
| Norge - Eliteserien | 2025-04-06 | 2 Sarpsborg |
0 - 1
1 - 1
|
Vålerenga 1 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
9-3 (12) | 3-1 (4) | 2 (2-0) | 2 (2-0) |
| Norge - Eliteserien | 2025-03-30 | 3 Vålerenga |
1 - 0
3 - 1
|
Viking FK 3 1 | V | 0.0 | Över | 11.0 | Över |
|
8-7 (15) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 4 (2-2) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2025-03-22 | 1 SK Brann |
1 - 1
2 - 1
|
Vålerenga | F | -0.5 | Push |
|
6-8 (14) | 5-5 (10) | 3 (3-0) | 1 (0-1) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2025-03-15 | 1 Vålerenga |
0 - 1
1 - 4
|
Tromsö 2 | F | -0.5 | Över |
|
7-8 (15) | 4-4 (8) | 2 (0-2) | 2 (0-2) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2025-03-07 | Vålerenga |
0 - 0
0 - 1
|
Strömsgodset 2 | F | -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
10-4 (14) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 4 (3-1) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2025-03-03 | Vålerenga |
1 - 0
1 - 1
|
FH Hafnarfjördur 1 | O | -0.5, -1.0 | Under |
|
9-1 (10) | 5-0 (5) | 2 (2-0) | 2 (2-0) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2025-02-08 | 1 Vålerenga |
2 - 0
5 - 2
|
Skeid 1 | V | -1.5, -2.0 | Över | 9.0 | Under |
|
5-1 (6) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2025-02-01 | 1 Vålerenga |
0 - 0
1 - 0
|
Sarpsborg 1 | V | -0.5 | Under | 9.0 | Över |
|
7-5 (12) | 3-3 (6) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Norge - Division 1 | 2024-11-09 | 2 Sogndal |
0 - 1
0 - 3
|
Vålerenga 1 | V | +0.5, +1.0 | Push | 10.5 | Över |
|
6-5 (11) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Norge - Division 1 | 2024-11-02 | 3 Vålerenga |
0 - 1
1 - 1
|
IK Start 1 | O | -1.0, -1.5 | Under | 11.0 | Över |
|
11-3 (14) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Norge - Division 1 | 2024-10-25 | 2 Stabaek |
0 - 1
1 - 2
|
Vålerenga 1 | V | 0.0, +0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
5-4 (9) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Norge - Division 1 | 2024-10-21 | 1 Vålerenga |
1 - 0
4 - 0
|
Egersunds 1 | V | -1.5 | Över | 11.0 | Över |
|
6-6 (12) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Norge - Cup | 2024-10-06 | 1 Vålerenga |
0 - 0
0 - 0
|
Fredrikstad 1 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-5 (8) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Norge - Division 1 | 2024-10-02 | Vålerenga |
3 - 0
4 - 2
|
Mjøndalen | V | -1.5, -2.0 | Över | 11.5 | Över |
|
8-6 (14) | 4-1 (5) | 1 (0-1) | 4 (2-2) |
| Norge - Division 1 | 2024-09-28 | 3 Kongsvinger |
1 - 1
2 - 2
|
Vålerenga 3 | O | +0.5, +1.0 | Över | 11.0 | Över |
|
5-7 (12) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Norge - Division 1 | 2024-09-24 | 1 Vålerenga |
2 - 0
4 - 1
|
Ålesund 2 | V | -1.5 | Över | 11.5 | Över |
|
10-6 (16) | 7-2 (9) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| Norge - Division 1 | 2024-09-21 | Bryne |
0 - 0
1 - 1
|
Vålerenga 1 | O | +0.5 | Under | 11.0 | Över |
|
6-7 (13) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Norge - Division 1 | 2024-09-16 | Vålerenga |
3 - 0
5 - 0
|
Asane | V | -2.0 | Över | 11.5 | Under |
|
5-6 (11) | 3-4 (7) | 3 (2-1) | 2 (1-1) |
| Norge - Division 1 | 2024-09-01 | 2 Sandnes Ulf |
0 - 0
0 - 2
|
Vålerenga | V | +1.5, +2.0 | Under | 11.0 | Över |
|
4-12 (16) | 0-5 (5) | 3 (0-3) | 3 (0-3) |
| Norge - Division 1 | 2024-08-24 | 1 Vålerenga |
2 - 2
4 - 2
|
Lyn 1896 | V | -1.0, -1.5 | Över | 10.5 | Över |
|
7-7 (14) | 3-4 (7) | 4 (1-3) | 2 (0-2) |
| Norge - Division 1 | 2024-08-18 | 1 Levanger |
0 - 2
1 - 4
|
Vålerenga | V | +1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
1-5 (6) | 0-4 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Molde Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2025-06-15 | Molde |
1 - 0
2 - 3
|
IFK Värnamo 1 | F | -1.0 | Över |
|
||||||
| Norge - Eliteserien | 2025-06-01 | 2 Molde |
0 - 1
0 - 1
|
Viking FK 2 | F | 0.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Norge - Eliteserien | 2025-05-29 | 3 SK Brann |
0 - 1
0 - 3
|
Molde 7 2 | V | -0.5, -1.0 | Push | 10.0 |
|
|||||
| Norge - Eliteserien | 2025-05-25 | 1 HamKam |
1 - 1
2 - 1
|
Molde 1 | F | +0.5, +1.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Norge - Eliteserien | 2025-05-16 | 1 Molde |
0 - 1
0 - 1
|
Kristiansund BK 1 | F | -1.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Norge - Eliteserien | 2025-05-11 | 2 Bryne |
0 - 3
0 - 3
|
Molde 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
4-3 (7) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Norge - Eliteserien | 2025-05-04 | 2 Molde |
1 - 0
2 - 1
|
Haugesund 4 | V | -1.5, -2.0 | Push | 10.0 | Under |
|
5-3 (8) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Norge - Eliteserien | 2025-04-27 | 1 Rosenborg |
0 - 0
0 - 0
|
Molde 2 | O | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
4-4 (8) | 3-3 (6) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Norge - Eliteserien | 2025-04-21 | 3 Molde |
0 - 2
2 - 2
|
Bodö/Glimt 1 | O | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
4-3 (7) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Norge - Eliteserien | 2025-04-06 | 3 Sandefjord |
2 - 0
3 - 0
|
Molde 3 | F | +0.5 | Över | 10.0 | Push |
|
1-9 (10) | 1-5 (6) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Norge - Eliteserien | 2025-03-30 | 3 Molde |
0 - 1
0 - 2
|
Sarpsborg 2 | F | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 | Under |
|
8-1 (9) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2025-03-22 | Molde |
1 - 0
1 - 2
|
Bodö/Glimt 2 | F | 0.0 | Under |
|
7-9 (16) | 4-6 (10) | 2 (1-1) | 2 (2-0) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2025-03-15 | 1 Molde |
0 - 2
0 - 4
|
Kristiansund BK 1 | F | +0.5,+1.0 | Över |
|
2-4 (6) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 2 (1-1) | ||
| UEFA Conference League | 2025-03-13 | 1 Legia Warszawa |
1 - 0
1 - 0
|
Molde | F | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
6-5 (11) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| UEFA Conference League | 2025-03-06 | 1 Molde |
3 - 0
3 - 2
|
Legia Warszawa 2 | V | 0.0, -0.5 | Över | 9.0 | Över |
|
2-10 (12) | 2-5 (7) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2025-02-27 | 1 Molde |
1 - 0
1 - 1
|
Ranheim 2 | O | -2.0 | Under |
|
6-1 (7) | 4-0 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) | ||
| UEFA Conference League | 2025-02-20 | 1 Shamrock Rovers |
0 - 1
0 - 1
|
Molde 2 1 | V | +0.5, +1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
5-1 (6) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| UEFA Conference League | 2025-02-13 | 1 3 Molde |
0 - 0
0 - 1
|
Shamrock Rovers 3 | F | -1.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-2 (5) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2025-01-28 | Molde |
4 - 0
6 - 0
|
SK Traeff | V | -5.0 | Under | 9.0 | Push |
|
8-1 (9) | 4-1 (5) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2025-01-20 | 1 AIK |
0 - 0
1 - 0
|
Molde | F | +0.5 | Under |
|
2-2 (4) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| UEFA Conference League | 2024-12-19 | 2 Molde |
2 - 1
4 - 3
|
Mlada Boleslav 1 | V | -1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
3-2 (5) | 1-2 (3) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| UEFA Conference League | 2024-12-12 | 3 HJK Helsingfors |
1 - 2
2 - 2
|
Molde 1 | O | +0.5, +1.0 | Över | 9.5 | Över |
|
5-6 (11) | 2-4 (6) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Norge - Cup | 2024-12-07 | 2 Fredrikstad |
0 - 0
0 - 0
|
Molde 3 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
7-4 (11) | 4-1 (5) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| Norge - Eliteserien | 2024-12-01 | 3 Strömsgodset |
0 - 0
1 - 0
|
Molde | F | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
2-3 (5) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| UEFA Conference League | 2024-11-28 | 3 Molde |
0 - 1
0 - 1
|
Apoel Nicosia 4 | F | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
6-6 (12) | 4-5 (9) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Norge - Eliteserien | 2024-11-23 | 2 Molde |
2 - 0
2 - 1
|
SK Brann 1 | V | 0.0, -0.5 | Push | 10.0 | Under |
|
4-3 (7) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Norge - Eliteserien | 2024-11-10 | 1 Sarpsborg |
2 - 2
2 - 2
|
Molde 4 | O | +0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
5-10 (15) | 1-7 (8) | 4 (1-3) | 2 (0-2) |
| UEFA Conference League | 2024-11-07 | Jagiellonia Bialystok |
1 - 0
3 - 0
|
Molde | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
2-3 (5) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Norge - Eliteserien | 2024-11-03 | 1 Molde |
2 - 1
3 - 3
|
Bodö/Glimt 1 | O | 0.0 | Över | 10.5 | Under |
|
6-2 (8) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Norge - Cup | 2024-10-30 | 2 Sandnes Ulf |
0 - 1
0 - 2
|
Molde | V | +2.0, +2.5 | Under | 10.5 | Under |
|
1-7 (8) | 1-4 (5) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 2.9 | 3.7 | 2.2 |
| Halv | 3.25 | 2.375 | 2.875 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (+0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (10.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (5.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.75) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 2 - 3 , Hörna: 5 - 7
Hörna: 10.0 , Handikapp: 0.0, +0.5 , Mål: 2.5, 3.0
Resultat: 2 - 1 , Hörna: 2 - 4 Halv
Hörna: 5.0 , Handikapp: 0.0 , Mål: 1.0, 1.5
-
7' - 1st Goal - Molde -
12' - 1st Corner - Vålerenga -
22' - 2nd Corner - Molde -
23' - 2nd Goal - Vålerenga -
26' - 3rd Corner - Molde -
37' - 4th Corner - Molde - Race to 3 Corners - Molde
-
38' - 5th Corner - Molde -
39' - 6th Corner - Vålerenga -
42' - 3rd Goal - Vålerenga -
2-1 score at the end of First Half - 46' ~ Substitution ~ Lund Jensen ~ Amundsen ~(Molde)
- Race to 5 Corners - Molde
-
49' - 7th Corner - Molde -
52' - 1st Yellow Card - Molde -
58' - 8th Corner - Molde -
58' - 2nd Yellow Card - Molde -
60' - 3rd Yellow Card - Vålerenga - 63' ~ Substitution ~ Strand ~ Thorstensen ~(Valerenga)
- 66' ~ Substitution ~ Bjornbak ~ Oyvann ~(Molde)
- 66' ~ Substitution ~ Abdulai ~ Zady Sery ~(Molde)
-
69' - 9th Corner - Molde - Race to 7 Corners - Molde
- 72' ~ Substitution ~ Riisnaes ~ Thorvaldsen ~(Valerenga)
- 72' ~ Substitution ~ Bjordal ~ Sorensen ~(Valerenga)
- 78' ~ Substitution ~ Daga ~ Hestad ~(Molde)
-
80' - 4th Goal - Molde -
84' - 5th Goal - Molde - 87' ~ Substitution ~ Kaasa ~ Eikrem ~(Molde)
- 88' ~ Substitution ~ Hagen ~ Sjatil ~(Valerenga)
- 88' ~ Substitution ~ Brajanac ~ Lange ~(Valerenga)
-
90+3' - 10th Corner - Vålerenga -
90+3' - 11th Corner - Vålerenga -
90+4' - 4th Yellow Card - Molde -
90+4' - 12th Corner - Vålerenga -
2-3 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5
