fre, Feb 20, 2015 · 18:00
ÄldstaSenaste
DLWLLL
2.87
3.10
2.50
SenasteÄldsta
DLWLLL
Gratis prognoser
(baserat på historisk statistik, endast som referens)
Över 2.25
Totalt antal mål
Under 9.5
Totalt antal hörnor
0.0
Unterhaching
Unterhaching vs Chemnitzer Lagprofil
Unterhaching
DLLWLWDLWLSenasteStabilt+0.3 p/match, senaste 5 vs föregående 17
Över 9.5 hörnorUnder4/10
Över 2.5 målÖver7/10
Asiatiskt handikappJämnt4/9
Chemnitzer
LWLLLLLWLDSenasteNedåt-0.6 p/match, senaste 5 vs föregående 22
Över 9.5 hörnorUnder2/10
Över 2.5 målUnder4/10
Asiatiskt handikappMissar2/9
Unterhaching vs Chemnitzer Matchfakta
Unterhaching
3V-1O-6F i de senaste 10 matcherna, med 13 gjorda mål och 19 insläppta. Snittmål: 1.3 framåt, 1.9 bakåt. Vinst 30%, AH-vinst 44%, mål Över 70%, hörna Över 30%.
Fulltidsresultat
Vunnen 30%3
Oavgjort 10%1
Förlust 60%6
Totalt antal mål 2.0, 2.5
Över 70%7
Annullerad 0%0
Under 30%3
Totalt antal hörnor 9.5
Över 30%3
Annullerad 0%0
Under 70%7
Asiatiskt handikapp
Vunnen 44%4
Annullerad 11%1
Förlust 44%4
Chemnitzer
2V-1O-7F i de senaste 10 matcherna, med 10 gjorda mål och 17 insläppta. Snittmål: 1.0 framåt, 1.7 bakåt. Vinst 20%, AH-vinst 22%, mål Över 50%, hörna Över 20%.
Fulltidsresultat
Vunnen 20%2
Oavgjort 10%1
Förlust 70%7
Totalt antal mål 2.0, 2.5
Över 50%5
Annullerad 0%0
Under 50%5
Totalt antal hörnor 9.5
Över 20%2
Annullerad 0%0
Under 80%8
Asiatiskt handikapp
Vunnen 22%2
Annullerad 11%1
Förlust 66%6
Senaste
| Unterhaching | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Chemnitzer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Unterhaching | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Chemnitzer | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
MålfördelningLinje 2.0, 2.5
HörnfördelningLinje 9.5
Kortfördelning
Hemmalagets matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets matcher
Totalt: 31,
Snitt: 2.00,
Std.avv.: 1.27, Median: 2,
Typvärde: 2,
Över: 29%
Hemmalagets matcher hemma
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets matcher borta
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Hemmalagets senaste matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets senaste matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Unterhaching vs Chemnitzer Mål/hörn-tidsfördelning
Unterhaching vs Chemnitzer Inbördes möten
Unterhaching vs Chemnitzer Visa fullständig H2H →| Unterhaching Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-08-30 | Chemnitzer |
0 - 0
2 - 0
|
Unterhaching | F | -0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Unterhaching Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Tyskland - 3.Liga | 2015-02-14 | 1 Hallescher FC |
1 - 0
2 - 1
|
Unterhaching 3 | F | -0.5, -1.0 | Över |
|
||||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2015-02-03 | TSV 1860 Munchen |
1 - 0
2 - 1
|
Unterhaching | F | -1.0 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2015-01-16 | Bayern Munchen II |
1 - 0
1 - 0
|
Unterhaching | F |
|
||||||||
| Tyskland - 3.Liga | 2014-12-20 | 2 Unterhaching |
0 - 1
3 - 2
|
Jahn Regensburg 3 1 | V | -0.5 | Över | 9.0 |
|
|||||
| Tyskland - 3.Liga | 2014-12-13 | Wehen SV |
1 - 0
4 - 0
|
Unterhaching | F | -0.5, -1.0 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Tyskland - 3.Liga | 2014-12-06 | 2 Unterhaching |
1 - 0
1 - 1
|
Holstein Kiel 1 | O | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
2-3 (5) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-11-29 | 2 Unterhaching |
1 - 2
4 - 2
|
Rot-Weiss Erfurt 3 | V | 0.0 | Över | 9.5 | Under |
|
3-2 (5) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-11-22 | 2 SC Preussen Munster |
1 - 0
2 - 0
|
Unterhaching 1 | F | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
17-0 (17) | 8-0 (8) | 6 (6-0) | 5 (5-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-11-08 | 1 2 Unterhaching |
0 - 0
3 - 0
|
Dynamo Dresden 5 | V | 0.0, +0.5 | Över | 9.0 | Över |
|
5-9 (14) | 4-2 (6) | 2 (2-0) | 3 (1-2) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-11-01 | 1 Cottbus |
0 - 0
3 - 0
|
Unterhaching | F | -0.5, -1.0 | Över | 9.0 | Under |
|
5-3 (8) | 4-2 (6) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-10-25 | 2 Unterhaching |
0 - 0
0 - 1
|
VfB Stuttgart II 2 | F | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 | Över |
|
10-1 (11) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-10-18 | 1 2 Hansa Rostock |
0 - 1
2 - 2
|
Unterhaching 1 | O | 0.0, -0.5 | Över |
|
10-3 (13) | 5-1 (6) | 0 (0-0) | 3 (2-1) | ||
| Tyskland - 3.Liga | 2014-10-04 | 1 Unterhaching |
1 - 0
2 - 0
|
Borussia Dortmund II 1 | V | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 | Under |
|
4-3 (7) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-09-27 | 1 1 Unterhaching |
0 - 1
3 - 4
|
VfL Osnabruck 5 | F | 0.0 | Över | 9.0 | Över |
|
5-7 (12) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-09-23 | 1 Stuttgarter Kickers |
2 - 0
3 - 0
|
Unterhaching 2 | F | -0.5, -1.0 | Över | 9.0 | Push |
|
7-2 (9) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 3 (3-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-09-19 | Unterhaching |
0 - 0
1 - 1
|
MSV Duisburg | O | 0.0 | Under | 9.0 | Under |
|
3-2 (5) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-09-16 | 1 Unterhaching |
1 - 2
1 - 3
|
Arminia Bielefeld 1 | F | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
8-0 (8) | 5-0 (5) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-09-13 | 3 Fortuna Cologne |
1 - 0
2 - 0
|
Unterhaching 1 | F | 0.0 | Under | 9.5 | Under |
|
2-4 (6) | 1-1 (2) | 2 (1-1) | 4 (1-3) |
| Vänskapsmatcher | 2014-09-09 | Unterhaching |
2 - 2
3 - 3
|
Tjeckien U21 | O | +0.5, +1.0 | Över | 9.0 | Under |
|
3-3 (6) | 2-1 (3) | 3 (2-1) | 0 (0-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-08-30 | Chemnitzer |
0 - 0
2 - 0
|
Unterhaching | F | -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
5-5 (10) | 1-4 (5) | 2 (0-2) | 3 (2-1) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-08-23 | Mainz II |
0 - 2
1 - 5
|
Unterhaching | V | Över |
|
7-5 (12) | 3-4 (7) | 4 (3-1) | 2 (2-0) | |||
| Tyskland - 3.Liga | 2014-08-09 | Unterhaching |
1 - 1
3 - 1
|
SG Sonnenhof Grossaspach | V | Över | 9.0 | Under |
|
5-2 (7) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-08-05 | Jahn Regensburg |
0 - 1
0 - 2
|
Unterhaching | V | Under | 9.0 | Under |
|
4-2 (6) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (0-1) | |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-08-02 | Unterhaching |
2 - 0
3 - 3
|
Wehen SV | O | 0.0, +0.5 | Över | 9.0 | Under |
|
3-4 (7) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-07-26 | Holstein Kiel |
0 - 0
0 - 0
|
Unterhaching | O |
|
7-2 (9) | 3-0 (3) | (-) | (-) | ||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2014-07-01 | FC Ingolstadt |
0 - 1
2 - 1
|
Unterhaching | F | Över | 9.0 | Över |
|
7-3 (10) | 4-2 (6) | 2 (2-0) | 1 (0-1) | |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Chemnitzer Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Tyskland - 3.Liga | 2015-02-14 | 2 Chemnitzer |
0 - 0
1 - 1
|
Stuttgart Kickers 1 | O | 0.0 | Under |
|
||||||
| Tyskland - 3.Liga | 2015-02-07 | 1 MSV Duisburg |
3 - 0
3 - 0
|
Chemnitzer 3 | F | -0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Tyskland - 3.Liga | 2015-01-31 | 2 Chemnitzer |
2 - 1
3 - 1
|
Fortuna Cologne 4 1 | V | -0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2015-01-16 | Chemnitzer |
1 - 1
1 - 2
|
Servette | F |
|
||||||||
| Tyskland - 3.Liga | 2014-12-20 | 1 Arminia Bielefeld |
1 - 0
2 - 0
|
Chemnitzer 1 | F | -1.0 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Tyskland - 3.Liga | 2014-12-13 | 1 VfL Osnabruck |
0 - 0
2 - 0
|
Chemnitzer 1 1 | F | -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
1-2 (3) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-12-06 | Chemnitzer |
0 - 2
0 - 2
|
Hallescher FC 4 | F | -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
2-3 (5) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-11-29 | 1 Chemnitzer |
0 - 1
1 - 2
|
Mainz II 2 | F | -0.5, -1.0 | Över | 9.5 | Under |
|
1-5 (6) | 0-4 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-11-22 | 3 SG Sonnenhof Grossaspach |
0 - 0
1 - 0
|
Chemnitzer 4 1 | F | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
5-3 (8) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-11-08 | Chemnitzer |
3 - 0
4 - 1
|
Jahn Regensburg 5 | V | -0.5, -1.0 | Över | 9.5 | Över |
|
10-3 (13) | 5-1 (6) | 3 (2-1) | 2 (1-1) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-11-01 | 3 Wehen SV |
1 - 0
2 - 0
|
Chemnitzer | F | 0.0, -0.5 | 9.5 | Under |
|
7-2 (9) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 2 (0-2) | |
| Tyskland - DFB Pokal | 2014-10-28 | 1 Chemnitzer |
0 - 1
0 - 2
|
Werder Bremen 1 | F | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
3-5 (8) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-10-25 | Chemnitzer |
0 - 0
0 - 0
|
Holstein Kiel 2 | O | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 | Under |
|
2-6 (8) | 2-3 (5) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-10-18 | 1 Rot-Weiss Erfurt |
1 - 0
2 - 0
|
Chemnitzer 1 | F | 0.0, -0.5 | Under |
|
6-5 (11) | 4-3 (7) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2014-10-08 | Greuther Furth |
1 - 0
4 - 0
|
Chemnitzer | F | -0.5, -1.0 | Över |
|
4-6 (10) | 1-6 (7) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Tyskland - 3.Liga | 2014-10-04 | Chemnitzer |
1 - 0
1 - 0
|
SC Preussen Munster 3 | V | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
8-4 (12) | 3-1 (4) | 2 (1-1) | 2 (0-2) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-09-27 | 1 1 Dynamo Dresden |
0 - 0
1 - 0
|
Chemnitzer | F | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
6-2 (8) | 2-1 (3) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-09-23 | 3 Chemnitzer |
0 - 1
0 - 1
|
Cottbus 3 1 | F | -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
9-4 (13) | 3-1 (4) | 2 (1-1) | 4 (3-1) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-09-20 | VfB Stuttgart II |
0 - 0
0 - 0
|
Chemnitzer | O | 0.0, +0.5 | Under |
|
7-5 (12) | 3-4 (7) | 3 (2-1) | 1 (0-1) | ||
| Tyskland - 3.Liga | 2014-09-17 | 1 Borussia Dortmund II |
1 - 3
1 - 3
|
Chemnitzer 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 9.0 | Under |
|
4-4 (8) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-09-14 | Chemnitzer |
2 - 0
2 - 0
|
Hansa Rostock | V | Under | 9.0 | Under |
|
6-1 (7) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-09-13 | Chemnitzer |
2 - 0
2 - 0
|
Hansa Rostock 3 | V | -0.5 | Under |
|
6-1 (7) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Tyskland - 3.Liga | 2014-08-30 | Chemnitzer |
0 - 0
2 - 0
|
Unterhaching | V | -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
5-5 (10) | 1-4 (5) | 2 (0-2) | 3 (2-1) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-08-27 | Stuttgarter Kickers |
0 - 0
2 - 0
|
Chemnitzer | F | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
7-4 (11) | 3-3 (6) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-08-24 | Chemnitzer |
0 - 0
0 - 0
|
MSV Duisburg | O | Under | 9.5 | Över |
|
4-6 (10) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 3 (1-2) | |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-08-10 | Fortuna Cologne |
0 - 0
1 - 2
|
Chemnitzer | V | 0.0 | Över | 10.0 | Över |
|
5-7 (12) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 6 (2-4) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-08-05 | Chemnitzer |
0 - 0
0 - 0
|
Arminia Bielefeld | O | 0.0 | Under | 10.0 | Under |
|
1-2 (3) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Tyskland - 3.Liga | 2014-08-02 | Chemnitzer |
0 - 0
2 - 0
|
VfL Osnabruck | V | Under |
|
4-2 (6) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | |||
| Tyskland - 3.Liga | 2014-07-26 | Hallescher FC |
0 - 1
0 - 3
|
Chemnitzer | V |
|
9-1 (10) | 5-0 (5) | (-) | (-) | ||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2014-07-13 | Watford |
0 - 0
0 - 0
|
Chemnitzer | O | 0.0 | Under | 9.5 | Under |
|
3-5 (8) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 2.87 | 3.1 | 2.5 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (9.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.25) | Ö[email protected] | [email protected] |
Livehändelser
Status: Fulltid , Resultat: 0 - 0 , Hörna: 1 - 6
Hörna: 9.5 , Handikapp: 0.0 , Mål: 2.0, 2.5
-
0' - 1st Corner - Chemnitzer -
3' - 2nd Corner - Chemnitzer -
24' - 1st Yellow Card - Unterhaching - Race to 3 Corners - Chemnitzer
-
24' - 3rd Corner - Chemnitzer -
24' - 4th Corner - Chemnitzer - Race to 5 Corners - Chemnitzer
-
39' - 5th Corner - Chemnitzer - Half Time
-
63' - 2nd Yellow Card - Unterhaching -
70' - 6th Corner - Chemnitzer -
74' - 3rd Yellow Card - Chemnitzer -
87' - 4th Yellow Card - Chemnitzer -
88' - 7th Corner - Unterhaching -
0-0 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

