Torquay vs Welling Lagprofil
Torquay vs Welling Matchfakta
6V-0O-4F i de senaste 10 matcherna, med 15 gjorda mål och 12 insläppta. Snittmål: 1.5 framåt, 1.2 bakåt. Vinst 60%, AH-vinst 40%, mål Över 70%, hörna Över 70%.
4V-3O-3F i de senaste 10 matcherna, med 15 gjorda mål och 14 insläppta. Snittmål: 1.5 framåt, 1.4 bakåt. Vinst 40%, AH-vinst 60%, mål Över 50%, hörna Över 70%.
| Torquay | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Welling | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Torquay | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Welling | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Torquay vs Welling Mål/hörn-tidsfördelning
Torquay vs Welling Inbördes möten
Torquay vs Welling Visa fullständig H2H →| Torquay Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England - National League South | 2019-02-16 | 1 Welling |
1 - 0
2 - 0
|
Torquay 3 1 | F | +0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| England - National League South | 2018-12-08 | 3 Torquay |
2 - 0
3 - 1
|
Welling 1 | V | -0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| England - National League | 2016-02-23 | 3 Torquay |
0 - 0
2 - 0
|
Welling 3 | V | -0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| England - National League | 2015-09-12 | 2 Welling |
1 - 1
1 - 1
|
Torquay 2 1 | O | 0.0 | Under |
|
||||||
| England - Conference Premier | 2014-12-28 | 1 Welling |
0 - 0
0 - 0
|
Torquay 1 | O | 0.0, +0.5 | Under |
|
||||||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Torquay Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England - FA-cupen - Kval | 2023-10-14 | 1 Torquay |
0 - 1
0 - 2
|
Maidstone Utd 1 | F | 0.0 | Under | 11.0 |
|
|||||
| England - National League South | 2023-10-07 | 1 3 Torquay |
0 - 0
0 - 1
|
Maidstone Utd 1 | F | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England - National League South | 2023-09-23 | 3 Hemel Hempstead |
1 - 0
3 - 2
|
Torquay | F | 0.0, +0.5 | Över |
|
||||||
| England - National League South | 2023-09-09 | 3 Torquay |
0 - 0
2 - 1
|
Chelmsford 4 | V | 0.0, -0.5 | Över | 11.5 |
|
|||||
| England - National League South | 2023-09-05 | 2 Torquay |
1 - 0
3 - 0
|
Farnborough 7 1 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| England - National League South | 2023-09-02 | 1 1 Aveley |
1 - 0
2 - 1
|
Torquay 2 | F | 0.0, +0.5 | Över |
|
7-6 (13) | 6-2 (8) | 3 (2-1) | 3 (1-2) | ||
| England - National League South | 2023-08-28 | 1 Torquay |
0 - 1
2 - 1
|
Braintree Town 6 | V | -1.0 | Över | 10.5 | Över |
|
9-3 (12) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| England - National League South | 2023-08-26 | 1 Slough |
1 - 0
1 - 2
|
Torquay 2 | V | 0.0, +0.5 | Över | 11.5 | Under |
|
8-2 (10) | 3-1 (4) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| England - National League South | 2023-08-19 | 1 St Albans |
0 - 1
0 - 1
|
Torquay 4 | V | 0.0 | Under | 10.0 | Över |
|
5-8 (13) | 2-7 (9) | 3 (1-2) | 1 (0-1) |
| England - National League South | 2023-08-15 | 3 Torquay |
0 - 0
2 - 1
|
Chippenham Town 4 1 | V | -1.0 | Över | 9.5 | Över |
|
9-2 (11) | 3-0 (3) | 3 (3-0) | 4 (2-2) |
| England - National League South | 2023-08-12 | 4 Torquay |
0 - 1
0 - 3
|
Worthing 3 | F | -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
3-3 (6) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| England - National League South | 2023-08-05 | 4 Dover |
1 - 2
2 - 2
|
Torquay | O | +1.0 | Över | 10.5 | Över |
|
6-5 (11) | 4-1 (5) | 2 (2-0) | 1 (0-1) |
| UK Friendlies | 2023-07-22 | 3 Torquay |
2 - 0
4 - 1
|
Exeter 1 | V | +0.5, +1.0 | Över |
|
7-4 (11) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 5 (1-4) | ||
| UK Friendlies | 2023-07-18 | Torquay |
0 - 1
1 - 1
|
Plymouth | O | +2.0 | Under | 11.0 | Över |
|
5-11 (16) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 4 (2-2) |
| England - National League | 2023-04-29 | 1 Torquay |
0 - 0
1 - 1
|
Wrexham 1 | O | +1.0, +1.5 | Under | 10.5 | Över |
|
3-10 (13) | 2-4 (6) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| England - National League | 2023-04-22 | 3 Altrincham |
1 - 0
2 - 2
|
Torquay 1 | O | 0.0 | Över | 11.0 | Under |
|
0-10 (10) | 0-4 (4) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| England - National League | 2023-04-18 | Chesterfield |
3 - 0
5 - 1
|
Torquay 1 | F | -1.0, -1.5 | Över | 11.0 | Push |
|
7-4 (11) | 4-1 (5) | 0 (0-0) | 4 (1-3) |
| England - National League | 2023-04-15 | 2 Torquay |
2 - 1
3 - 2
|
York 3 | V | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
2-9 (11) | 1-4 (5) | 3 (0-3) | 4 (0-4) |
| England - National League | 2023-04-10 | Maidenhead Utd |
0 - 1
1 - 3
|
Torquay 2 | V | 0.0 | Över | 10.5 | Över |
|
4-7 (11) | 2-4 (6) | 2 (0-2) | 2 (0-2) |
| England - National League | 2023-04-07 | 3 Torquay |
0 - 0
2 - 0
|
Eastleigh 4 | V | 0.0 | Under | 10.5 | Under |
|
4-2 (6) | 3-1 (4) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| England - National League | 2023-04-01 | 3 Scunthorpe |
0 - 0
0 - 1
|
Torquay 2 | V | -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
5-3 (8) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| England - National League | 2023-03-28 | 3 Boreham Wood |
0 - 1
0 - 1
|
Torquay 4 | V | -1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
9-1 (10) | 3-1 (4) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| England - National League | 2023-03-25 | 1 Torquay |
1 - 0
1 - 2
|
Dag & Red 3 | F | 0.0, -0.5 | Över | 11.0 | Under |
|
8-2 (10) | 4-1 (5) | 2 (2-0) | 2 (2-0) |
| England - National League | 2023-03-18 | Gateshead |
0 - 0
1 - 1
|
Torquay | O | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Push |
|
7-3 (10) | 4-2 (6) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| England - National League | 2023-03-11 | 1 1 Torquay |
0 - 1
1 - 2
|
Wealdstone 2 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
3-7 (10) | 0-5 (5) | 2 (0-2) | 3 (3-0) |
| England - National League | 2023-03-07 | 1 2 Solihull Moors |
2 - 1
3 - 2
|
Torquay 1 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
3-5 (8) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| England - National League | 2023-03-04 | 2 Aldershot |
1 - 1
1 - 1
|
Torquay | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
4-9 (13) | 1-6 (7) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| England - National League | 2023-02-28 | 2 Torquay |
0 - 1
1 - 2
|
Bromley 1 | F | 0.0 | Över | 11.0 | Över |
|
6-7 (13) | 2-4 (6) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| England - National League | 2023-02-25 | 2 Torquay |
0 - 1
1 - 2
|
Southend 4 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
3-3 (6) | 1-3 (4) | 3 (0-3) | 0 (0-0) |
| England - National League | 2023-02-21 | 3 Dorking |
1 - 1
3 - 2
|
Torquay 2 1 | F | 0.0 | Över | 11.0 | Under |
|
2-2 (4) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Welling Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England - FA-cupen - Kval | 2023-10-14 | 2 Boreham Wood |
0 - 0
1 - 0
|
Welling 1 | F | -1.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| England - National League South | 2023-10-07 | 3 Welling |
1 - 1
2 - 2
|
Farnborough 5 | O | 0.0 | Över | 9.5 |
|
|||||
| England - FA-cupen - Kval | 2023-10-04 | 2 Welling |
3 - 1
4 - 2
|
Gosport Borough 3 1 | V | -0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| England - National League South | 2023-09-23 | 5 Eastbourne Borough |
1 - 0
2 - 2
|
Welling 2 | O | -0.5, -1.0 | Över | 10.5 |
|
|||||
| England - FA-cupen - Kval | 2023-09-16 | 3 Dartford |
1 - 1
2 - 3
|
Welling 2 | V | -0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| England - National League South | 2023-09-09 | Welling |
0 - 1
0 - 1
|
Bath City 1 | F | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
5-1 (6) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| England - National League South | 2023-09-05 | 2 Worthing |
0 - 0
2 - 0
|
Welling 2 | F | -1.0, -1.5 | Under | 9.5 | Under |
|
6-3 (9) | 3-1 (4) | 2 (1-1) | 3 (1-2) |
| England - National League South | 2023-09-02 | 2 Welling |
0 - 0
0 - 0
|
St Albans 3 | O | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
6-4 (10) | 4-1 (5) | 3 (2-1) | 4 (1-3) |
| England - National League South | 2023-08-28 | 2 Tonbridge Angels |
0 - 1
0 - 1
|
Welling 1 | V | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
6-9 (15) | 1-6 (7) | 3 (0-3) | 5 (3-2) |
| England - National League South | 2023-08-26 | 2 Welling |
1 - 1
3 - 2
|
Havant and W 4 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
6-8 (14) | 2-4 (6) | 2 (2-0) | 1 (0-1) |
| England - National League South | 2023-08-19 | 6 Taunton Town |
1 - 0
1 - 0
|
Welling 1 | F | -0.5, -1.0 | Under | 8.5 | Under |
|
3-4 (7) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| England - National League South | 2023-08-15 | 1 3 Welling |
0 - 0
1 - 2
|
Chelmsford 3 1 | F | +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
0-10 (10) | 0-4 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| England - National League South | 2023-08-12 | 1 5 Welling |
0 - 0
0 - 1
|
Hemel Hempstead 3 1 | F | 0.0 | Under | 9.5 | Över |
|
9-4 (13) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| England - National League South | 2023-08-05 | Truro City |
5 - 1
5 - 2
|
Welling 3 | F | -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
3-3 (6) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| UK Friendlies | 2023-08-01 | Welling |
2 - 0
2 - 2
|
Luton XI | O | -0.5 | Över |
|
3-4 (7) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 2 (0-2) | ||
| UK Friendlies | 2023-07-22 | Welling |
0 - 0
0 - 1
|
Woking | F | +1.0 | Under | 8.5 | Över |
|
3-8 (11) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 3 (0-3) |
| UK Friendlies | 2023-07-08 | Cray Wanderers |
1 - 0
2 - 1
|
Welling | F | 0.0, -0.5 | Push |
|
2-3 (5) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) | ||
| UK Friendlies | 2023-07-01 | Welling |
0 - 3
0 - 4
|
Charlton | F | +1.5 | Över | 9.5 | Över |
|
4-9 (13) | 4-5 (9) | 3 (2-1) | 2 (0-2) |
| England - National League South | 2023-04-29 | Havant and W |
0 - 2
0 - 3
|
Welling 1 | V | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 | Över |
|
9-6 (15) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 4 (2-2) |
| England - National League South | 2023-04-25 | 2 Welling |
0 - 0
3 - 0
|
Hampton & Richmond 1 | V | +0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
5-3 (8) | 2-1 (3) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| England - National League South | 2023-04-22 | 5 Welling |
1 - 1
3 - 2
|
Ebbsfleet United 1 | V | +1.0, +1.5 | Över | 10.0 | Under |
|
2-7 (9) | 1-4 (5) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| England - National League South | 2023-04-15 | 1 St Albans |
1 - 0
3 - 0
|
Welling 3 | F | -1.0 | Över | 9.0 | Över |
|
4-7 (11) | 3-2 (5) | 2 (2-0) | 1 (0-1) |
| England - National League South | 2023-04-10 | 1 Welling |
1 - 0
1 - 0
|
Eastbourne Borough | V | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
7-3 (10) | 5-1 (6) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| England - National League South | 2023-04-07 | Dover |
0 - 0
0 - 0
|
Welling 4 | O | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
7-4 (11) | 5-3 (8) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| England - National League South | 2023-03-28 | 2 Chippenham Town |
2 - 1
3 - 2
|
Welling 2 | F | -0.5, -1.0 | Över | 9.0 | Under |
|
2-1 (3) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| England - National League South | 2023-03-25 | 3 Welling |
0 - 0
1 - 0
|
Bath City | V | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
8-5 (13) | 6-1 (7) | 2 (2-0) | 4 (1-3) |
| England - National League South | 2023-03-21 | Welling |
0 - 0
0 - 1
|
Taunton Town 4 | F | 0.0, -0.5 | Under | 8.5 | Över |
|
4-5 (9) | 1-5 (6) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| England - National League South | 2023-03-18 | 2 Weymouth |
0 - 0
2 - 1
|
Welling 4 1 | F | -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
6-4 (10) | 4-3 (7) | 3 (2-1) | 0 (0-0) |
| England - National League South | 2023-03-11 | 1 2 Welling |
0 - 0
0 - 1
|
Concord Rangers 1 | F | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
9-3 (12) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| England - National League South | 2023-03-07 | 2 Farnborough |
0 - 0
0 - 0
|
Welling 4 | O | -1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
6-6 (12) | 4-0 (4) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 1.615 | 3.75 | 4.75 |
| Halv | 2.1 | 2.3 | 4.75 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (-1.0) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (-0.25) | [email protected] | Borta@2 |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (10.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (5.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.75) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 5 - 1 , Hörna: 8 - 2
Hörna: 10.5 , Handikapp: -1.0 , Mål: 2.5, 3.0
Resultat: 2 - 1 , Hörna: 3 - 1 Halv
Hörna: 5.0 , Handikapp: 0.0, -0.5 , Mål: 1.0, 1.5
-
18' - 1st Goal - Welling -
23' - 1st Corner - Welling -
34' - 1st Yellow Card - Welling -
35' - 2nd Goal - Torquay -
38' - 2nd Corner - Torquay -
39' - 3rd Goal - Torquay -
45+3' - 3rd Corner - Torquay -
45+4' - 4th Corner - Torquay - Race to 3 Corners - Torquay
-
2-1 score at the end of First Half -
48' - 5th Corner - Torquay -
52' - 2nd Yellow Card - Welling -
53' - 3rd Yellow Card - Torquay -
58' - 4th Yellow Card - Welling -
59' - 4th Goal - Torquay -
63' - 5th Yellow Card - Welling -
64' - 5th Goal - Torquay -
68' - 6th Corner - Torquay - Race to 5 Corners - Torquay
- 72' ~ Substitution ~ Hall ~ Lapslie ~(Torquay)
- 72' ~ Substitution ~ Marshall ~ Donnellan ~(Torquay)
-
75' - 7th Corner - Torquay -
75' - 6th Goal - Torquay -
76' - Red Card - Welling -
81' - 6th Yellow Card - Torquay - 82' ~ Substitution ~ Hanson ~ Moxey ~(Torquay)
-
85' - 7th Yellow Card - Welling -
87' - 8th Corner - Torquay - Race to 7 Corners - Torquay
-
90+4' - 9th Corner - Torquay -
90+5' - 10th Corner - Welling -
5-1 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

