Stirling vs Elgin Lagprofil
Stirling vs Elgin Matchfakta
5V-1O-4F i de senaste 10 matcherna, med 15 gjorda mål och 12 insläppta. Snittmål: 1.5 framåt, 1.2 bakåt. Vinst 50%, AH-vinst 70%, mål Över 40%, hörna Över 70%.
2V-3O-5F i de senaste 10 matcherna, med 16 gjorda mål och 16 insläppta. Snittmål: 1.6 framåt, 1.6 bakåt. Vinst 20%, AH-vinst 30%, mål Över 70%, hörna Över 10%.
| Stirling | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Elgin | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Stirling | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Elgin | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Stirling vs Elgin Mål/hörn-tidsfördelning
Stirling vs Elgin Inbördes möten
Stirling vs Elgin Visa fullständig H2H →| Stirling Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skottland - League Two | 2019-11-30 | 3 Elgin |
0 - 1
1 - 2
|
Stirling 2 | V | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - League Two | 2019-09-14 | 3 Stirling |
1 - 0
1 - 0
|
Elgin 2 1 | V | 0.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - Ligacupen | 2019-07-20 | Elgin |
2 - 0
3 - 0
|
Stirling 3 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Skottland - League Two | 2019-04-06 | 1 Stirling |
1 - 1
2 - 1
|
Elgin 1 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - League Two | 2019-02-16 | 2 Elgin |
1 - 1
3 - 2
|
Stirling 1 | F | 0.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - League Two | 2018-12-01 | 2 Stirling |
3 - 2
5 - 2
|
Elgin 1 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
5-9 (14) | 1-6 (7) | 3 (0-3) | 2 (1-1) |
| Skottland - League Two | 2018-09-01 | 1 Elgin |
0 - 3
0 - 3
|
Stirling | V | -0.5 | Push | 10.0 | Över |
|
10-6 (16) | 6-2 (8) | 2 (2-0) | 2 (0-2) |
| Skottland - League Two | 2018-03-31 | 1 Elgin |
3 - 0
3 - 0
|
Stirling 2 | F | 0.0 | Över | 10.0 | Under |
|
4-2 (6) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Skottland - League Two | 2018-03-20 | 2 Elgin |
0 - 0
0 - 2
|
Stirling 1 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
6-7 (13) | 1-4 (5) | 2 (0-2) | 3 (2-1) |
| Skottland - League Two | 2018-02-03 | Stirling |
2 - 0
3 - 1
|
Elgin 3 | V | 0.0, -0.5 | Över |
|
4-6 (10) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 4 (1-3) | ||
| Skottland - League Two | 2017-09-30 | 2 Stirling |
2 - 0
2 - 2
|
Elgin 4 | O | -0.5 | Över |
|
3-7 (10) | 1-2 (3) | 2 (0-2) | 2 (1-1) | ||
| Skottland - League Two | 2017-04-22 | 1 Elgin |
0 - 0
2 - 2
|
Stirling 2 | O | -0.5, -1.0 | Över | 11.0 | Över |
|
10-3 (13) | 4-0 (4) | 2 (2-0) | 2 (1-1) |
| Skottland - League Two | 2017-02-28 | 1 Stirling |
0 - 0
1 - 0
|
Elgin 2 | V | +0.5 | Under |
|
8-8 (16) | 4-3 (7) | 2 (1-1) | 3 (2-1) | ||
| Skottland - League Two | 2016-11-12 | 2 Elgin |
1 - 0
2 - 3
|
Stirling 3 | V | -0.5, -1.0 | Över |
|
3-3 (6) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Skottland - League Two | 2016-09-24 | 3 Stirling |
0 - 3
0 - 4
|
Elgin 1 | F | 0.0 | Över |
|
1-12 (13) | 0-7 (7) | 1 (0-1) | 1 (0-1) | ||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Stirling Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skottland - League Two | 2020-01-18 | 1 Annan Athletic |
0 - 1
2 - 3
|
Stirling 2 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Skottland - League Two | 2020-01-04 | 1 Albion |
0 - 3
0 - 3
|
Stirling 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Skottland - League Two | 2019-12-28 | Stenhousemuir |
0 - 1
0 - 2
|
Stirling 4 | V | 0.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Skottland - League Two | 2019-12-21 | 2 Stirling |
0 - 0
0 - 1
|
Edinburgh City 2 | F | +0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - League Two | 2019-12-14 | 2 Queen's Park |
0 - 1
1 - 1
|
Stirling 4 1 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - League Two | 2019-12-07 | 2 Stirling |
2 - 2
2 - 4
|
Brechin 4 | F | -1.0, -1.5 | Över | 10.0 | Över |
|
10-6 (16) | 5-3 (8) | 2 (2-0) | 4 (3-1) |
| Skottland - League Two | 2019-11-30 | 3 Elgin |
0 - 1
1 - 2
|
Stirling 2 | V | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Under |
|
5-3 (8) | 2-2 (4) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| Skottland - FA-cupen | 2019-11-23 | 5 Stirling |
0 - 1
0 - 2
|
Clyde 2 | F | +0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
5-8 (13) | 4-2 (6) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Skottland - League Two | 2019-11-16 | 1 Stirling |
1 - 0
2 - 0
|
Annan Athletic 2 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-4 (7) | 2-4 (6) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Skottland - League Two | 2019-11-09 | Cove Rangers |
0 - 0
1 - 0
|
Stirling 2 | F | -1.5, -2.0 | Under | 9.5 | Över |
|
15-2 (17) | 10-0 (10) | 4 (4-0) | 2 (2-0) |
| Skottland - League Two | 2019-11-02 | 1 Stirling |
0 - 0
3 - 0
|
Albion 2 | V | -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
7-5 (12) | 3-1 (4) | 2 (1-1) | 2 (0-2) |
| Skottland - League Two | 2019-10-29 | Stirling |
0 - 0
0 - 0
|
Cowdenbeath | O | 0.0 | Under | 10.0 | Över |
|
13-2 (15) | 9-2 (11) | 4 (3-1) | 3 (3-0) |
| Skottland - FA-cupen | 2019-10-19 | 1 Stirling |
2 - 0
2 - 0
|
Strathspey Thistle 4 | V | -1.0, -1.5 | Under |
|
14-4 (18) | 5-1 (6) | 2 (2-0) | 1 (1-0) | ||
| Skottland - League Two | 2019-10-05 | 1 Brechin |
0 - 0
1 - 1
|
Stirling 2 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
0-7 (7) | 0-1 (1) | 1 (0-1) | 4 (0-4) |
| Skottland - League Two | 2019-09-28 | 1 Stirling |
0 - 1
1 - 1
|
Stenhousemuir 1 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
3-7 (10) | 0-6 (6) | 3 (0-3) | 0 (0-0) |
| Skottland - League Two | 2019-09-21 | 2 Annan Athletic |
0 - 0
0 - 0
|
Stirling 3 | O | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
4-4 (8) | 2-2 (4) | 2 (1-1) | 2 (0-2) |
| Skottland - League Two | 2019-09-14 | 3 Stirling |
1 - 0
1 - 0
|
Elgin 2 1 | V | 0.0 | Under | 10.0 | Under |
|
2-3 (5) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2019-09-07 | 3 St Mirren U21 |
0 - 0
1 - 0
|
Stirling 1 | F | 0.0, -0.5 | Under |
|
3-6 (9) | 1-3 (4) | 2 (0-2) | 2 (0-2) | ||
| Skottland - League Two | 2019-08-31 | 1 4 Albion |
0 - 1
2 - 1
|
Stirling 2 2 | F | 0.0 | Över | 10.0 | Över |
|
7-4 (11) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 3 (3-0) |
| Skottland - League Two | 2019-08-24 | 1 Stirling |
0 - 1
1 - 2
|
Cove Rangers | F | +1.0 | Över | 9.5 | Under |
|
5-4 (9) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Skottland - League Two | 2019-08-17 | 2 Edinburgh City |
0 - 0
1 - 0
|
Stirling 2 | F | -1.0 | Under | 10.0 | Över |
|
7-6 (13) | 3-6 (9) | 4 (1-3) | 0 (0-0) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2019-08-13 | East Fife |
0 - 1
0 - 2
|
Stirling | V | -0.5, -1.0 | Under |
|
6-7 (13) | 3-3 (6) | 1 (1-0) | 1 (1-0) | ||
| Skottland - League Two | 2019-08-10 | 3 Cowdenbeath |
0 - 0
1 - 0
|
Stirling 2 1 | F | 0.0 | Under | 10.0 | Över |
|
5-8 (13) | 3-3 (6) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Skottland - League Two | 2019-08-03 | 1 3 Stirling |
0 - 0
0 - 1
|
Queen's Park 3 | F | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-4 (7) | 2-2 (4) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Skottland - Ligacupen | 2019-07-23 | Alloa |
0 - 0
2 - 1
|
Stirling 2 | F | -1.5, -2.0 | Under | 11.0 | Under |
|
2-3 (5) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - Ligacupen | 2019-07-20 | Elgin |
2 - 0
3 - 0
|
Stirling 3 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
7-3 (10) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - Ligacupen | 2019-07-17 | Stirling |
0 - 2
1 - 6
|
Arbroath 1 | F | +1.0, +1.5 | Över | 10.5 | Under |
|
3-6 (9) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Skottland - Ligacupen | 2019-07-13 | 1 Stirling |
0 - 1
1 - 1
|
Hibernian | O | +2.0, +2.5 | Under | 10.5 | Över |
|
3-15 (18) | 2-4 (6) | 2 (0-2) | 1 (0-1) |
| UK Friendlies | 2019-07-08 | Hamilton |
1 - 0
2 - 0
|
Stirling | F | -1.0, -1.5 | Under | 9.5 | Över |
|
9-2 (11) | 4-2 (6) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| UK Friendlies | 2019-06-29 | Raith |
0 - 0
1 - 0
|
Stirling | F | -1.0, -1.5 | Under | 9.0 | Över |
|
8-6 (14) | 6-3 (9) | 4 (3-1) | 1 (1-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Elgin Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skottland - League Two | 2020-01-18 | 3 Elgin |
0 - 2
2 - 3
|
Stenhousemuir 2 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - League Two | 2020-01-11 | 3 Annan Athletic |
0 - 1
0 - 4
|
Elgin | V | 0.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - League Two | 2020-01-04 | 1 Elgin |
0 - 1
0 - 1
|
Edinburgh City 3 | F | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Skottland - League Two | 2019-12-28 | 2 Cove Rangers |
1 - 0
2 - 0
|
Elgin 4 | F | -1.5, -2.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - League Two | 2019-12-21 | 2 Elgin |
1 - 0
3 - 1
|
Brechin 3 | V | -1.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - League Two | 2019-12-14 | 1 Elgin |
0 - 1
2 - 2
|
Albion 3 | O | -1.0 | Över | 10.0 | Under |
|
7-2 (9) | 5-2 (7) | 3 (3-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - League Two | 2019-12-07 | 3 Cowdenbeath |
0 - 0
0 - 0
|
Elgin 3 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-2 (5) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - League Two | 2019-12-03 | 2 Stenhousemuir |
1 - 2
2 - 2
|
Elgin 1 | O | +0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
7-7 (14) | 1-4 (5) | 2 (0-2) | 3 (2-1) |
| Skottland - League Two | 2019-11-30 | 3 Elgin |
0 - 1
1 - 2
|
Stirling 2 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Under |
|
5-3 (8) | 2-2 (4) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2019-11-15 | Raith |
2 - 1
3 - 2
|
Elgin 1 1 | F | -1.0, -1.5 | Över | 10.0 | Push |
|
6-4 (10) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Skottland - League Two | 2019-11-09 | Edinburgh City |
0 - 1
1 - 1
|
Elgin 1 | O | -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
4-5 (9) | 2-4 (6) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - League Two | 2019-11-02 | Elgin |
3 - 0
4 - 0
|
Annan Athletic 4 1 | V | -0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
12-5 (17) | 9-2 (11) | 5 (5-0) | 4 (2-2) |
| Skottland - League Two | 2019-10-26 | 2 Elgin |
3 - 1
3 - 1
|
Queen's Park 4 | V | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
4-4 (8) | 2-2 (4) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2019-10-12 | 2 Airdrieonians |
0 - 0
0 - 2
|
Elgin | V | -0.5, -1.0 | Under |
|
8-2 (10) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Skottland - League Two | 2019-10-05 | 1 Albion |
0 - 2
1 - 3
|
Elgin 2 | V | 0.0 | Över | 10.0 | Över |
|
10-9 (19) | 4-4 (8) | 3 (2-1) | 4 (3-1) |
| Skottland - League Two | 2019-09-28 | 4 Brechin |
0 - 0
2 - 1
|
Elgin 1 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Push |
|
4-6 (10) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Skottland - League Two | 2019-09-21 | 1 Elgin |
0 - 1
0 - 2
|
Cove Rangers 2 | F | +1.5 | Under | 9.5 | Under |
|
1-4 (5) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Skottland - League Two | 2019-09-14 | 3 Stirling |
1 - 0
1 - 0
|
Elgin 2 1 | F | 0.0 | Under | 10.0 | Under |
|
2-3 (5) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2019-09-08 | 1 3 Dundee |
1 - 0
1 - 2
|
Elgin | V | -1.0, -1.5 | Över |
|
5-4 (9) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Skottland - League Two | 2019-08-31 | 3 Elgin |
0 - 2
3 - 3
|
Edinburgh City 3 | O | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
9-2 (11) | 6-1 (7) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - League Two | 2019-08-24 | 1 Queen's Park |
0 - 0
0 - 0
|
Elgin 1 | O | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
8-3 (11) | 3-3 (6) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - League Two | 2019-08-17 | 3 Elgin |
0 - 0
0 - 1
|
Stenhousemuir 2 | F | 0.0 | Under | 10.0 | Under |
|
2-7 (9) | 0-3 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2019-08-13 | 1 Brechin |
3 - 3
4 - 5
|
Elgin 1 | V | 0.0 | Över |
|
7-5 (12) | 5-4 (9) | 4 (2-2) | 0 (0-0) | ||
| Skottland - League Two | 2019-08-10 | 1 Annan Athletic |
0 - 0
1 - 1
|
Elgin 3 | O | -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
5-0 (5) | 3-0 (3) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2019-08-06 | 3 Hibernian U21 |
2 - 3
3 - 4
|
Elgin 1 | V | 0.0 | Över |
|
8-5 (13) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 3 (3-0) | ||
| Skottland - League Two | 2019-08-03 | 2 Elgin |
1 - 0
3 - 0
|
Cowdenbeath 3 1 | V | -0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
7-5 (12) | 3-3 (6) | 2 (0-2) | 2 (1-1) |
| Skottland - Ligacupen | 2019-07-26 | 2 Elgin |
0 - 1
0 - 2
|
Hibernian 2 | F | +2.0 | Under | 10.5 | Över |
|
4-8 (12) | 1-4 (5) | 1 (1-0) | 4 (1-3) |
| Skottland - Ligacupen | 2019-07-20 | Elgin |
2 - 0
3 - 0
|
Stirling 3 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
7-3 (10) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - Ligacupen | 2019-07-16 | 2 Alloa |
0 - 1
3 - 3
|
Elgin 3 | O | -1.5 | Över | 10.5 | Över |
|
13-6 (19) | 4-2 (6) | 2 (2-0) | 6 (5-1) |
| Skottland - Ligacupen | 2019-07-13 | 2 Arbroath |
1 - 1
2 - 1
|
Elgin 1 | F | -1.5 | Under | 10.0 | Över |
|
10-7 (17) | 7-2 (9) | 3 (3-0) | 3 (2-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 2.45 | 3.6 | 2.7 |
| Halv | 3 | 2.2 | 3.1 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (-0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (10.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (4.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.5) | Ö[email protected] | Under@2 |
| Halv (1.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 1 - 2 , Hörna: 11 - 2
Hörna: 10.0 , Handikapp: 0.0, -0.5 , Mål: 2.5
Resultat: 0 - 1 , Hörna: 3 - 1 Halv
Hörna: 4.5 , Handikapp: 0.0 , Mål: 1.0
-
15' - 1st Corner - Elgin -
23' - 2nd Corner - Stirling -
27' - 1st Yellow Card - Stirling -
29' - 2nd Yellow Card - Elgin -
38' - 3rd Corner - Stirling -
40' - 1st Goal - Elgin -
45+1' - 4th Corner - Stirling - Race to 3 Corners - Stirling
-
0-1 score at the end of First Half -
50' - 2nd Goal - Elgin -
51' - 3rd Yellow Card - Stirling -
52' - 5th Corner - Stirling -
59' - 6th Corner - Stirling - Race to 5 Corners - Stirling
-
59' - 3rd Goal - Stirling - 66' Substitution - Dingwall for Omar - Elgin
-
70' - 4th Yellow Card - Stirling -
74' - 7th Corner - Elgin -
75' - 8th Corner - Stirling -
76' - 9th Corner - Stirling - Race to 7 Corners - Stirling
-
78' - 10th Corner - Stirling -
82' - 11th Corner - Stirling - Race to 9 Corners - Stirling
-
83' - 12th Corner - Stirling -
83' - 5th Yellow Card - Stirling -
87' - 13th Corner - Stirling -
90' - 6th Yellow Card - Elgin -
1-2 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

