Southend vs Oldham Lagprofil
Southend vs Oldham Matchfakta
0V-2O-8F i de senaste 10 matcherna, med 5 gjorda mål och 24 insläppta. Snittmål: 0.5 framåt, 2.4 bakåt. Vinst 0%, AH-vinst 20%, mål Över 60%, hörna Över 40%.
3V-2O-5F i de senaste 10 matcherna, med 17 gjorda mål och 17 insläppta. Snittmål: 1.7 framåt, 1.7 bakåt. Vinst 30%, AH-vinst 50%, mål Över 70%, hörna Över 60%.
| Southend | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Oldham | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Southend | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Oldham | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Southend vs Oldham Mål/hörn-tidsfördelning
Southend vs Oldham Inbördes möten
Southend vs Oldham Visa fullständig H2H →| Southend Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England - League 1 | 2018-04-24 | 2 Oldham |
0 - 1
0 - 3
|
Southend 1 | V | -0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| England - League 1 | 2017-12-02 | 2 Southend |
1 - 0
2 - 0
|
Oldham 1 | V | -0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England - League 1 | 2017-04-01 | 1 3 Southend |
0 - 0
3 - 0
|
Oldham 4 | V | -0.5, -1.0 | Över | 11.0 |
|
|||||
| England - League 1 | 2016-12-17 | 2 Oldham |
0 - 1
0 - 2
|
Southend | V | 0.0 | Under | 11.0 |
|
|||||
| England - League 1 | 2016-04-19 | 1 Southend |
0 - 0
0 - 1
|
Oldham 1 | F | 0.0 | Under | 11.0 |
|
|||||
| England - League 1 | 2015-11-24 | 1 Oldham |
0 - 2
2 - 5
|
Southend 2 | V | 0.0 | Över | 11.0 | Över |
|
12-6 (18) | 4-4 (8) | 2 (1-1) | 3 (2-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Southend Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England League 2 | 2020-10-24 | 1 Tranmere |
1 - 0
2 - 0
|
Southend | F | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| England League 2 | 2020-10-20 | 2 Salford City |
1 - 0
3 - 0
|
Southend 5 | F | -1.0, -1.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| England League 2 | 2020-10-17 | 1 Southend |
0 - 1
0 - 2
|
Cheltenham | F | +0.5, +1.0 | Under | 9.5 |
|
|||||
| England League 2 | 2020-10-10 | Southend |
1 - 1
2 - 2
|
Exeter | O | +1.0 | Över | 10.5 |
|
|||||
| England - EFL Trophy | 2020-10-06 | 3 Southend |
0 - 2
0 - 3
|
Portsmouth 1 | F | +2.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| England League 2 | 2020-10-03 | 1 Crawley Town |
1 - 0
1 - 1
|
Southend | O | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
5-1 (6) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| England League 2 | 2020-09-26 | 2 Southend |
1 - 0
1 - 2
|
Morecambe 2 | F | 0.0 | Över | 10.5 | Under |
|
1-1 (2) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| England League 2 | 2020-09-19 | 1 Carlisle |
2 - 0
2 - 0
|
Southend | F | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
6-8 (14) | 2-6 (8) | 5 (1-4) | 0 (0-0) |
| England League 2 | 2020-09-12 | 2 Southend |
0 - 2
0 - 4
|
Harrogate Town 1 | F | 0.0 | Över | 10.5 | Över |
|
5-6 (11) | 3-3 (6) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| England - EFL Trophy | 2020-09-08 | Southend |
1 - 1
1 - 3
|
West Ham U21 2 | F | 0.0, -0.5 | Över |
|
4-10 (14) | 4-3 (7) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | ||
| England - Ligacupen | 2020-09-05 | 1 2 Gillingham |
1 - 0
1 - 0
|
Southend 3 | F | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
1-5 (6) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| England - League 1 | 2020-03-07 | 1 Southend |
1 - 0
3 - 1
|
Bristol Rovers 2 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
8-6 (14) | 4-4 (8) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| England - League 1 | 2020-02-29 | 1 Oxford Utd |
1 - 1
2 - 1
|
Southend 1 | F | -1.5, -2.0 | Push | 10.5 | Över |
|
5-6 (11) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| England - League 1 | 2020-02-22 | Southend |
1 - 1
2 - 3
|
Burton Albion 2 | F | +0.5, +1.0 | Över | 10.5 | Över |
|
5-6 (11) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England - League 1 | 2020-02-18 | 2 Southend |
0 - 0
0 - 1
|
Gillingham 2 | F | +1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
0-6 (6) | 0-3 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| England - League 1 | 2020-02-15 | Southend |
0 - 0
0 - 2
|
Coventry 1 | F | +0.5, +1.0 | Under | 10.0 | Push |
|
2-8 (10) | 0-4 (4) | 2 (0-2) | 2 (0-2) |
| England - League 1 | 2020-02-11 | 1 Peterborough |
0 - 0
4 - 0
|
Southend 5 | F | -1.5, -2.0 | Över | 10.5 | Under |
|
4-4 (8) | 1-4 (5) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England - League 1 | 2020-02-08 | Blackpool |
1 - 0
2 - 1
|
Southend 1 | F | -1.0 | Över | 10.5 | Över |
|
7-7 (14) | 4-1 (5) | 1 (0-1) | 4 (1-3) |
| England - League 1 | 2020-02-01 | 3 Southend |
0 - 0
2 - 1
|
Lincoln City 2 | V | +0.5, +1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
4-3 (7) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 4 (1-3) |
| England - League 1 | 2020-01-28 | Doncaster |
2 - 0
3 - 1
|
Southend 1 | F | -1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
7-0 (7) | 4-0 (4) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| England - League 1 | 2020-01-18 | 1 Accrington Stanley |
1 - 1
1 - 2
|
Southend | V | -1.0 | Över | 10.5 | Över |
|
6-6 (12) | 5-4 (9) | 3 (1-2) | 1 (0-1) |
| England - League 1 | 2020-01-11 | 1 Southend |
0 - 0
0 - 0
|
Tranmere 5 | O | 0.0 | Under | 10.0 | Över |
|
5-7 (12) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 3 (0-3) |
| England - League 1 | 2020-01-01 | 1 AFC Wimbledon |
1 - 0
1 - 1
|
Southend 2 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
6-7 (13) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| England - League 1 | 2019-12-26 | 2 Southend |
1 - 1
2 - 2
|
Milton Keynes Dons 3 | O | 0.0, +0.5 | Över | 11.0 | Push |
|
6-5 (11) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| England - League 1 | 2019-12-21 | 2 Bolton |
2 - 1
3 - 2
|
Southend | F | -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
2-7 (9) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| England - League 1 | 2019-12-14 | 1 Southend |
0 - 1
2 - 2
|
Rotherham 5 | O | +1.0 | Över | 10.5 | Över |
|
5-14 (19) | 3-5 (8) | 0 (0-0) | 6 (0-6) |
| England - League 1 | 2019-12-07 | 3 Bristol Rovers |
0 - 2
4 - 2
|
Southend 2 | F | -1.0 | Över | 10.5 | Över |
|
8-5 (13) | 3-4 (7) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| England - League 1 | 2019-12-03 | 1 1 Burton Albion |
0 - 1
1 - 1
|
Southend 3 | O | -1.5, -2.0 | Under | 11.5 | Under |
|
5-6 (11) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 2 (0-2) |
| England - League 1 | 2019-11-23 | 1 Southend |
0 - 2
0 - 4
|
Oxford Utd 2 | F | +1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
4-3 (7) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| England - EFL Trophy | 2019-11-13 | Southend |
2 - 1
3 - 1
|
AFC Wimbledon 1 | V | 0.0 | Över | 10.5 | Över |
|
3-8 (11) | 1-2 (3) | 1 (1-0) | 3 (0-3) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Oldham Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England League 2 | 2020-10-24 | 3 Oldham |
0 - 2
1 - 2
|
Port Vale 1 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| England League 2 | 2020-10-20 | 1 Oldham |
0 - 0
1 - 1
|
Carlisle | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England League 2 | 2020-10-17 | 1 Bolton |
1 - 1
1 - 2
|
Oldham 4 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| England League 2 | 2020-10-10 | Oldham |
0 - 1
2 - 3
|
Morecambe 1 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| England - EFL Trophy | 2020-10-06 | 2 Oldham |
0 - 0
2 - 0
|
Doncaster | V | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England League 2 | 2020-10-03 | 4 Colchester |
2 - 0
3 - 3
|
Oldham 1 | O | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
5-8 (13) | 3-3 (6) | 3 (2-1) | 1 (0-1) |
| England League 2 | 2020-09-26 | Oldham |
1 - 2
2 - 3
|
Crawley Town 2 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
8-2 (10) | 4-1 (5) | 2 (1-1) | 2 (2-0) |
| England - EFL Trophy | 2020-09-22 | 3 Oldham |
1 - 0
4 - 0
|
Wolverhampton U21 | V | -0.5 | Över |
|
4-5 (9) | 3-2 (5) | 4 (2-2) | 1 (0-1) | ||
| England League 2 | 2020-09-19 | 1 Stevenage |
0 - 0
3 - 0
|
Oldham 1 | F | 0.0 | Över | 10.5 | Över |
|
13-3 (16) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 3 (3-0) |
| England - Ligacupen | 2020-09-15 | 1 Morecambe |
1 - 0
1 - 0
|
Oldham 5 | F | 0.0 | Under | 10.5 | Över |
|
5-8 (13) | 4-3 (7) | 3 (2-1) | 3 (0-3) |
| England League 2 | 2020-09-12 | Oldham |
0 - 0
0 - 1
|
Leyton Orient 2 | F | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
5-3 (8) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| England - Ligacupen | 2020-09-05 | 1 Oldham |
2 - 0
3 - 0
|
Carlisle 3 | V | 0.0 | Över | 10.5 | Under |
|
4-6 (10) | 4-0 (4) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| England League 2 | 2020-03-07 | 2 Crawley Town |
1 - 0
3 - 0
|
Oldham | F | 0.0 | Över | 11.0 | Under |
|
6-1 (7) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England League 2 | 2020-02-29 | Oldham |
2 - 0
5 - 0
|
Newport County 1 | V | 0.0 | Över | 10.5 | Under |
|
4-4 (8) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| England League 2 | 2020-02-22 | 1 Leyton Orient |
1 - 2
2 - 2
|
Oldham 3 | O | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
7-4 (11) | 3-2 (5) | 2 (2-0) | 2 (1-1) |
| England League 2 | 2020-02-15 | 1 Oldham |
0 - 0
1 - 1
|
Forest Green 1 | O | 0.0 | Under | 10.0 | Över |
|
7-7 (14) | 2-4 (6) | 2 (0-2) | 5 (3-2) |
| England League 2 | 2020-02-11 | 1 Exeter |
2 - 1
5 - 1
|
Oldham 1 1 | F | -0.5 | Över | 11.0 | Över |
|
11-3 (14) | 4-3 (7) | 2 (1-1) | 2 (2-0) |
| England League 2 | 2020-02-08 | 1 Crewe |
0 - 0
2 - 1
|
Oldham 2 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
7-1 (8) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| England League 2 | 2020-02-01 | 2 Oldham |
3 - 0
3 - 0
|
Bradford 3 | V | 0.0 | Över | 10.5 | Över |
|
12-4 (16) | 6-1 (7) | 2 (2-0) | 2 (2-0) |
| England League 2 | 2020-01-28 | Oldham |
2 - 0
3 - 1
|
Mansfield 2 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
7-5 (12) | 4-3 (7) | 3 (3-0) | 1 (1-0) |
| England League 2 | 2020-01-25 | 1 Salford City |
1 - 0
1 - 1
|
Oldham 3 | O | -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-5 (8) | 2-2 (4) | 3 (1-2) | 2 (0-2) |
| England League 2 | 2020-01-18 | 1 Oldham |
1 - 1
1 - 1
|
Carlisle 1 | O | -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
7-6 (13) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| England League 2 | 2020-01-14 | 1 Stevenage |
0 - 1
0 - 0
|
Oldham 3 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
6-7 (13) | 2-5 (7) | 1 (0-1) | 3 (1-2) |
| England League 2 | 2020-01-11 | 1 Macclesfield |
0 - 0
1 - 1
|
Oldham 1 1 | O | 0.0 | Under | 10.0 | Över |
|
5-13 (18) | 2-5 (7) | 5 (2-3) | 5 (3-2) |
| England League 2 | 2020-01-04 | Cheltenham |
2 - 0
3 - 0
|
Oldham 1 | F | -0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
9-3 (12) | 2-1 (3) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| England League 2 | 2020-01-01 | Oldham |
0 - 1
0 - 2
|
Scunthorpe | F | 0.0 | Under | 10.0 | Över |
|
8-9 (17) | 3-3 (6) | 2 (1-1) | 2 (0-2) |
| England League 2 | 2019-12-29 | 1 Oldham |
0 - 3
1 - 4
|
Salford City 1 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
8-1 (9) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 4 (3-1) |
| England League 2 | 2019-12-26 | Morecambe |
0 - 1
1 - 2
|
Oldham 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
4-2 (6) | 2-1 (3) | 2 (1-1) | 2 (2-0) |
| England League 2 | 2019-12-21 | Oldham |
0 - 1
2 - 1
|
Crawley Town | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
9-4 (13) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 3 (2-1) |
| England League 2 | 2019-12-14 | 1 Swindon |
1 - 0
2 - 0
|
Oldham 2 | F | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
5-7 (12) | 3-6 (9) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 3.25 | 3.5 | 2.2 |
| Halv | 3.6 | 2.2 | 2.875 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (+0.25) | [email protected] | Borta@2 |
| Halv (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (10.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (4.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (1.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 1 - 2 , Hörna: 1 - 5
Hörna: 10.0 , Handikapp: 0.0, +0.5 , Mål: 2.5
Resultat: 0 - 0 , Hörna: 0 - 2 Halv
Hörna: 4.5 , Handikapp: 0.0 , Mål: 1.0
-
14' - 1st Corner - Oldham -
27' - 2nd Corner - Oldham -
0-0 score at the end of First Half -
49' - 1st Goal - Oldham - 54' Substitution - Sterling for Acquah - Southend
- Race to 3 Corners - Oldham
-
70' - 3rd Corner - Oldham - 69' Substitution - Dearnley for Keillor-Dunn - Oldham
- 71' Substitution - Goodship for Lennon - Southend
-
74' - 1st Yellow Card - Oldham -
76' - 2nd Goal - Southend -
80' - 4th Corner - Oldham - 81' Substitution - Bahamboula for Fage - Oldham
- 82' Substitution - Hobson for Olayinka - Southend
-
84' - 2nd Yellow Card - Oldham -
88' - 5th Corner - Southend -
89' - 3rd Goal - Oldham -
90+4' - 6th Corner - Oldham - Race to 5 Corners - Oldham
-
90+4' - 3rd Yellow Card - Oldham -
1-2 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

