RoPS vs VJS Vantaa Lagprofil
RoPS vs VJS Vantaa Matchfakta
4V-4O-2F i de senaste 10 matcherna, med 23 gjorda mål och 22 insläppta. Snittmål: 2.3 framåt, 2.2 bakåt. Vinst 40%, AH-vinst 40%, mål Över 70%, hörna Över 0%.
3V-6O-1F i de senaste 10 matcherna, med 19 gjorda mål och 16 insläppta. Snittmål: 1.9 framåt, 1.6 bakåt. Vinst 30%, AH-vinst 30%, mål Över 50%, hörna Över 0%.
| RoPS | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| VJS Vantaa | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| RoPS | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| VJS Vantaa | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
RoPS vs VJS Vantaa Mål/hörn-tidsfördelning
RoPS vs VJS Vantaa Inbördes möten
RoPS vs VJS Vantaa Visa fullständig H2H →| RoPS Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Finland - Ykkonen | 2026-06-13 | 1 VJS Vantaa |
0 - 1
0 - 2
|
RoPS 2 | V | -0.5 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| RoPS Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Finland - Ykkonen | 2026-08-22 | 1 Tampere Utd |
3 - 0
4 - 0
|
RoPS 2 1 | F | 0.0, -0.5 | Över | 11.5 |
|
|||||
| Finland - Ykkonen | 2026-08-15 | 3 OLS |
3 - 1
3 - 3
|
RoPS 3 | O | 0.0, -0.5 | Över |
|
||||||
| Finland - Ykkonen | 2026-08-11 | 2 RoPS |
1 - 0
2 - 1
|
KUPS Akatemia 2 | V | -1.5, -2.0 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Finland - Ykkonen | 2026-08-05 | 1 3 RoPS |
1 - 2
2 - 2
|
FC Jazz 2 | O | -1.0 | Över |
|
||||||
| Finland - Ykkonen | 2026-08-01 | TPV |
2 - 1
6 - 3
|
RoPS 1 | F | +1.0 | Över |
|
||||||
| Finland - Ykkonen | 2026-07-25 | 3 RoPS |
3 - 0
4 - 0
|
JJK 1 | V | -0.5 | Över | 11.0 | Över |
|
8-7 (15) | 4-2 (6) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Finland - Ykkonen | 2026-07-20 | KPV |
1 - 0
1 - 1
|
RoPS 1 | O | +1.5, +2.0 | Under | 11.0 | Push |
|
7-4 (11) | 3-3 (6) | 3 (0-3) | 2 (1-1) |
| Finland - Ykkonen | 2026-07-10 | 1 FC Inter II |
0 - 1
0 - 2
|
RoPS 1 | V | +1.0, +1.5 | Under | 11.5 | Under |
|
2-5 (7) | 1-3 (4) | 3 (0-3) | 0 (0-0) |
| Finland - Ykkonen | 2026-07-05 | 5 RoPS |
2 - 1
4 - 3
|
PK Keski-Uusimaa 2 | V | -0.5, -1.0 | Över | 11.0 | Under |
|
4-6 (10) | 1-5 (6) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| Finland - Ykkonen | 2026-06-27 | 1 RoPS |
1 - 1
2 - 2
|
SalPa 2 | O | -0.5 | Över |
|
12-0 (12) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 4 (4-0) | ||
| Finland - Ykkonen | 2026-06-13 | 1 VJS Vantaa |
0 - 1
0 - 2
|
RoPS 2 | V | -0.5 | Under | 11.0 | Över |
|
18-3 (21) | 7-3 (10) | 4 (4-0) | 6 (6-0) |
| Finland - Ykkonen | 2026-05-24 | 1 KUPS Akatemia |
0 - 0
0 - 1
|
RoPS | V | +0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
1-8 (9) | 0-5 (5) | 3 (0-3) | 0 (0-0) |
| Finland - Ykkonen | 2026-05-16 | 3 FC Jazz |
0 - 1
2 - 1
|
RoPS 1 | F | +1.0 | Under |
|
2-7 (9) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 4 (0-4) | ||
| Finland - Cup | 2026-05-13 | RoPS |
0 - 2
0 - 4
|
HJK Helsingfors 1 | F | +3.0 | Under |
|
1-8 (9) | 0-4 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) | ||
| Finland - Ykkonen | 2026-05-09 | RoPS |
0 - 0
1 - 0
|
TPV 2 1 | V | -1.5, -2.0 | Under |
|
4-10 (14) | 3-3 (6) | 3 (2-1) | 3 (0-3) | ||
| Finland - Ykkonen | 2026-05-02 | 1 2 JJK |
1 - 0
3 - 3
|
RoPS 3 | O | 0.0 | Över | 11.0 | Över |
|
5-7 (12) | 4-5 (9) | 2 (2-0) | 2 (0-2) |
| Finland - Cup | 2026-04-29 | 4 FC Ylivieska |
0 - 1
0 - 1
|
RoPS 1 | V | +3.5, +4.0 | Under |
|
1-6 (7) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Finland - Ykkonen | 2026-04-25 | 1 RoPS |
3 - 0
7 - 0
|
KPV 1 | V | -1.5 | Över | 11.0 | Under |
|
4-4 (8) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| Finland - Ykkonen | 2026-04-18 | 2 PK Keski-Uusimaa |
0 - 1
0 - 2
|
RoPS 4 | V | 0.0, -0.5 | Under | 11.5 | Under |
|
4-6 (10) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Finland - Ykkonen | 2026-04-11 | 1 RoPS |
1 - 0
3 - 2
|
FC Inter II 3 | V | -1.0, -1.5 | Över |
|
4-6 (10) | 1-5 (6) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Finland - Ykkonen | 2026-04-04 | 2 SalPa |
1 - 1
1 - 1
|
RoPS 4 | O | -0.5 | Under | 11.5 | Under |
|
3-7 (10) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 4 (1-3) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2026-03-04 | JS Hercules |
0 - 3
0 - 3
|
RoPS 1 | V | +0.5, +1.0 | Under |
|
1-6 (7) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 1 (0-1) | ||
| Finland - Ykkonen | 2025-10-04 | 2 RoPS |
0 - 1
2 - 1
|
FC Jazz 4 | V | -0.5, -1.0 | Under |
|
7-3 (10) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) | ||
| Finland - Ykkonen | 2025-09-27 | 3 RoPS |
1 - 1
4 - 2
|
Atlantis 3 1 | V | 0.0, -0.5 | Över |
|
3-4 (7) | 3-3 (6) | 4 (3-1) | 0 (0-0) | ||
| Finland - Ykkonen | 2025-09-21 | 2 EPS |
0 - 1
0 - 1
|
RoPS 1 | V | 0.0, -0.5 | Under | 11.5 | Över |
|
8-5 (13) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 3 (3-0) |
| Finland - Ykkonen | 2025-09-13 | 1 2 PK Keski-Uusimaa |
0 - 1
2 - 2
|
RoPS 1 | O | 0.0, -0.5 | Över | 11.5 | Över |
|
10-5 (15) | 5-4 (9) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Finland - Ykkonen | 2025-08-30 | 3 Atlantis |
2 - 2
3 - 3
|
RoPS 4 | O | -0.5 | Över | 11.5 | Över |
|
7-10 (17) | 4-6 (10) | 3 (0-3) | 1 (1-0) |
| Finland - Ykkonen | 2025-08-23 | RoPS |
0 - 2
0 - 3
|
KUPS Akatemia 2 | F | -0.5 | Under |
|
3-4 (7) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 1 (0-1) | ||
| Finland - Ykkonen | 2025-08-16 | RoPS |
2 - 1
3 - 1
|
FC Jazz 1 | V | 0.0, -0.5 | Över |
|
6-4 (10) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 0 (0-0) | ||
| Finland - Ykkonen | 2025-08-10 | 6 EPS |
2 - 1
2 - 1
|
RoPS 1 | F | -0.5, -1.0 | Under | 11.5 | Under |
|
1-9 (10) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 4 (1-3) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| VJS Vantaa Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Finland - Ykkonen | 2026-08-23 | 1 VJS Vantaa |
1 - 0
1 - 1
|
FC Jazz 3 | O | -0.5, -1.0 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Finland - Ykkonen | 2026-08-16 | 2 VJS Vantaa |
1 - 1
4 - 4
|
JJK 2 | O | -0.5, -1.0 | Över | 11.0 |
|
|||||
| Finland - Ykkonen | 2026-08-09 | 2 KPV |
1 - 1
1 - 2
|
VJS Vantaa 3 | V | +1.5 | Under |
|
||||||
| Finland - Ykkonen | 2026-08-05 | 1 VJS Vantaa |
0 - 0
0 - 0
|
PK Keski-Uusimaa 1 | O | -1.0 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Finland - Ykkonen | 2026-07-31 | 1 6 FC Inter II |
1 - 1
1 - 1
|
VJS Vantaa 3 | O | +1.0 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Finland - Ykkonen | 2026-07-26 | 3 KUPS Akatemia |
1 - 0
2 - 2
|
VJS Vantaa 2 | O | +1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
4-6 (10) | 2-4 (6) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Finland - Ykkonen | 2026-07-22 | 1 PK Keski-Uusimaa |
1 - 0
1 - 3
|
VJS Vantaa 3 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
5-7 (12) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 3 (3-0) |
| Finland - Ykkonen | 2026-07-18 | VJS Vantaa |
0 - 0
0 - 1
|
Tampere Utd 3 | F | -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
11-5 (16) | 4-3 (7) | 2 (2-0) | 4 (3-1) |
| Finland - Ykkonen | 2026-07-11 | 2 VJS Vantaa |
1 - 1
4 - 3
|
OLS 1 | V | -0.5, -1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
8-1 (9) | 7-0 (7) | 3 (3-0) | 1 (0-1) |
| Finland - Ykkonen | 2026-07-04 | 1 SalPa |
2 - 1
2 - 2
|
VJS Vantaa 4 | O | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
6-9 (15) | 4-5 (9) | 5 (2-3) | 2 (1-1) |
| Finland - Ykkonen | 2026-06-29 | VJS Vantaa |
1 - 0
2 - 1
|
TPV 1 | V | -1.5 | Under | 11.5 | Över |
|
9-4 (13) | 4-3 (7) | 3 (3-0) | 2 (2-0) |
| Finland - Ykkonen | 2026-06-13 | 1 VJS Vantaa |
0 - 1
0 - 2
|
RoPS 2 | F | -0.5 | Under | 11.0 | Över |
|
18-3 (21) | 7-3 (10) | 4 (4-0) | 6 (6-0) |
| Finland - Ykkonen | 2026-06-02 | 2 JJK |
1 - 2
2 - 2
|
VJS Vantaa 3 | O | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
6-3 (9) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 3 (2-1) |
| Finland - Cup | 2026-05-26 | 2 FC Honka |
2 - 0
5 - 1
|
VJS Vantaa 5 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
9-3 (12) | 5-2 (7) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Finland - Ykkonen | 2026-05-23 | 1 VJS Vantaa |
4 - 0
5 - 0
|
KPV 5 | V | -2.0, -2.5 | Över | 10.5 | Under |
|
6-2 (8) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Finland - Cup | 2026-05-13 | 1 1 VJS Vantaa |
2 - 0
5 - 3
|
FF Jaro 2 | V | +1.0 | Över | 10.0 | Över |
|
3-12 (15) | 3-5 (8) | 4 (0-4) | 4 (0-4) |
| Finland - Ykkonen | 2026-05-09 | 4 VJS Vantaa |
2 - 0
3 - 2
|
FC Inter II 2 | V | -1.0, -1.5 | Över | 11.0 | Under |
|
5-5 (10) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Finland - Ykkonen | 2026-05-02 | 5 VJS Vantaa |
0 - 0
0 - 0
|
KUPS Akatemia 1 | O | -1.5, -2.0 | Under | 10.5 | Över |
|
10-5 (15) | 5-1 (6) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Finland - Ykkonen | 2026-04-24 | 1 Tampere Utd |
0 - 1
0 - 4
|
VJS Vantaa 2 | V | 0.0 | Över | 10.5 | Under |
|
5-4 (9) | 2-4 (6) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Finland - Ykkonen | 2026-04-18 | 1 VJS Vantaa |
0 - 1
1 - 1
|
SalPa 2 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
5-5 (10) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Finland - Ykkonen | 2026-04-11 | 1 OLS |
0 - 0
1 - 0
|
VJS Vantaa 2 | F | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
4-7 (11) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 3 (1-2) |
| Finland - Ykkonen | 2026-04-04 | 2 TPV |
2 - 0
3 - 1
|
VJS Vantaa 2 1 | F | +0.5, +1.0 | Över | 10.0 | Över |
|
7-4 (11) | 1-4 (5) | 2 (0-2) | 2 (2-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2026-03-28 | 4 PPJ |
1 - 0
3 - 0
|
VJS Vantaa 3 | F | +2.0,+2.5 | Under |
|
7-8 (15) | 3-7 (10) | 2 (1-1) | 1 (1-0) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2026-03-24 | 1 JaPS |
0 - 0
0 - 2
|
VJS Vantaa 1 | V | -1.5, -2.0 | Under |
|
4-7 (11) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 1 (1-0) | ||
| Finland - Kakkonen - Playoff | 2025-10-19 | 5 FC Honka |
1 - 0
2 - 1
|
VJS Vantaa 6 | F | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Push |
|
6-4 (10) | 2-2 (4) | 2 (0-2) | 1 (1-0) |
| Finland - Kakkonen - Playoff | 2025-10-11 | 5 VJS Vantaa |
1 - 1
3 - 1
|
FC Honka 4 | V | 0.0, +0.5 | Över |
|
9-4 (13) | 8-1 (9) | 3 (3-0) | 0 (0-0) | ||
| Finland - Kakkonen - Grupp A | 2025-09-21 | 4 FC Honka |
2 - 0
4 - 1
|
VJS Vantaa 2 | F | -1.5 | Över | 10.0 | Under |
|
7-1 (8) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Finland - Kakkonen - Grupp A | 2025-09-14 | 1 VJS Vantaa |
5 - 0
9 - 0
|
MyPa 4 | V | -3.5 | Över | 11.5 | Över |
|
15-4 (19) | 7-3 (10) | 4 (2-2) | 4 (4-0) |
| Finland - Kakkonen - Grupp A | 2025-09-08 | 1 VJS Vantaa |
1 - 0
4 - 0
|
Puiu 3 | V | -1.5, -2.0 | Över | 9.5 | Under |
|
3-5 (8) | 2-4 (6) | 3 (2-1) | 0 (0-0) |
| Finland - Kakkonen - Grupp A | 2025-09-03 | 5 GrIFK |
0 - 3
1 - 3
|
VJS Vantaa 4 | V | +1.0 | Över | 9.5 | Över |
|
5-7 (12) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 3 (1-2) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 2.15 | 3.75 | 2.6 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (-0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (3.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (1.5) | Över@2 | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 2 - 0 , Hörna: 5 - 11
Hörna: , Handikapp: 0.0, -0.5 , Mål: 3.5
Resultat: 1 - 0 , Hörna: 4 - 3 Halv
Hörna: , Handikapp: 0.0 , Mål: 1.5
-
7' - 1st Corner - RoPS -
10' - 2nd Corner - RoPS -
20' - 3rd Corner - VJS Vantaa -
25' - 1st Goal - RoPS -
30' - 4th Corner - VJS Vantaa - Race to 3 Corners - VJS Vantaa
-
34' - 5th Corner - VJS Vantaa -
41' - 6th Corner - RoPS -
45+1' - 7th Corner - RoPS -
1-0 score at the end of First Half -
46' - 8th Corner - VJS Vantaa -
54' - 1st Yellow Card - VJS Vantaa -
58' - 9th Corner - VJS Vantaa - Race to 5 Corners - VJS Vantaa
-
64' - 10th Corner - VJS Vantaa -
68' - 11th Corner - VJS Vantaa - Race to 7 Corners - VJS Vantaa
-
71' - 12th Corner - VJS Vantaa -
71' - 13th Corner - VJS Vantaa - Race to 9 Corners - VJS Vantaa
-
75' - 14th Corner - RoPS -
76' - 15th Corner - VJS Vantaa -
81' - 2nd Yellow Card - RoPS -
84' - 3rd Yellow Card - RoPS -
85' - 16th Corner - VJS Vantaa -
90' - 2nd Goal - RoPS - 2-0%RoPS extend their lead and Early Payout is awarded
-
90+2' - 4th Yellow Card - VJS Vantaa -
90+4' - 5th Yellow Card - VJS Vantaa -
2-0 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

