Roma vs Empoli Lagprofil
Roma vs Empoli Matchfakta
5V-2O-3F i de senaste 10 matcherna, med 19 gjorda mål och 22 insläppta. Snittmål: 1.9 framåt, 2.2 bakåt. Vinst 50%, AH-vinst 40%, mål Över 40%, hörna Över 60%.
2V-3O-5F i de senaste 10 matcherna, med 12 gjorda mål och 18 insläppta. Snittmål: 1.2 framåt, 1.8 bakåt. Vinst 20%, AH-vinst 50%, mål Över 40%, hörna Över 10%.
| Roma | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Empoli | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Roma | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Empoli | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Roma vs Empoli Mål/hörn-tidsfördelning
Roma vs Empoli Inbördes möten
Roma vs Empoli Visa fullständig H2H →| Roma Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Italien - Serie A | 2018-10-06 | 2 Empoli |
0 - 1
0 - 2
|
Roma 1 | V | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2017-04-01 | Roma |
1 - 0
2 - 0
|
Empoli 1 | V | -2.0 | Under | 11.5 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2016-10-30 | 6 Empoli |
0 - 0
0 - 0
|
Roma 3 | O | +1.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2016-02-27 | 1 2 Empoli |
1 - 2
1 - 3
|
Roma 2 | V | +0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2015-10-17 | 1 Roma |
0 - 0
3 - 1
|
Empoli 1 | V | -1.0, -1.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2015-01-31 | 1 3 Roma |
0 - 1
1 - 1
|
Empoli 3 1 | O | -1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
7-3 (10) | 4-0 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Italien - Coppa Italia | 2015-01-20 | 1 Roma |
1 - 0
2 - 1
|
Empoli 4 | V | -1.5 | Över | 10.0 | Över |
|
15-0 (15) | 6-0 (6) | 4 (4-0) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2014-09-14 | Empoli |
0 - 1
0 - 1
|
Roma 1 | V | +1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
8-0 (8) | 6-0 (6) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Roma Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| UEFA Champions League | 2019-03-06 | 3 FC Porto |
1 - 1
2 - 1
|
Roma 4 | F | -0.5, -1.0 | Push | 10.5 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2019-03-02 | 4 Lazio |
1 - 0
3 - 0
|
Roma 4 1 | F | 0.0, -0.5 | Över | 11.0 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2019-02-23 | 2 Frosinone |
1 - 2
2 - 3
|
Roma 2 | V | +1.0, +1.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2019-02-18 | 3 Roma |
0 - 0
2 - 1
|
Bologna 5 | V | -1.0, -1.5 | Över | 11.0 |
|
|||||
| UEFA Champions League | 2019-02-12 | 1 Roma |
0 - 0
2 - 1
|
FC Porto 1 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2019-02-08 | 1 Chievo |
0 - 2
0 - 3
|
Roma 2 | V | +1.0 | Push | 10.0 | Över |
|
7-7 (14) | 5-3 (8) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2019-02-03 | 3 Roma |
0 - 1
1 - 1
|
Milan 4 | O | 0.0, -0.5 | Under | 11.0 | Över |
|
10-2 (12) | 6-1 (7) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Italien - Coppa Italia | 2019-01-30 | 1 Fiorentina |
3 - 1
7 - 1
|
Roma 3 1 | F | 0.0 | Över | 11.0 | Under |
|
1-5 (6) | 1-4 (5) | 4 (1-3) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2019-01-27 | Atalanta |
1 - 3
3 - 3
|
Roma 3 | O | -0.5 | Över | 11.0 | Push |
|
9-2 (11) | 6-2 (8) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2019-01-19 | 2 Roma |
2 - 0
3 - 2
|
Torino 3 | V | -0.5, -1.0 | Över | 11.5 | Under |
|
6-3 (9) | 3-1 (4) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Italien - Coppa Italia | 2019-01-14 | 1 Roma |
2 - 0
4 - 0
|
Virtus Entella 2 | V | -2.5 | Över | 11.0 | Under |
|
5-3 (8) | 3-3 (6) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2018-12-29 | 1 Parma |
0 - 0
0 - 2
|
Roma 1 | V | +1.0 | Under | 11.0 | Under |
|
2-7 (9) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Italien - Serie A | 2018-12-26 | 1 Roma |
2 - 0
3 - 1
|
Sassuolo 1 | V | -1.0 | Över | 11.0 | Över |
|
8-5 (13) | 4-2 (6) | 3 (3-0) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2018-12-22 | Juventus |
1 - 0
1 - 0
|
Roma 3 | F | -1.0, -1.5 | Under | 10.5 | Över |
|
13-2 (15) | 10-0 (10) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2018-12-16 | 2 Roma |
2 - 2
3 - 2
|
Genoa 2 | V | -1.0 | Över | 11.0 | Under |
|
6-4 (10) | 5-1 (6) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| UEFA Champions League | 2018-12-12 | 1 Viktoria Plzen |
0 - 0
2 - 1
|
Roma 2 1 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
4-3 (7) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2018-12-08 | 2 3 Cagliari |
0 - 2
2 - 2
|
Roma 1 | O | +0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
7-5 (12) | 2-2 (4) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2018-12-02 | 1 Roma |
0 - 1
2 - 2
|
Inter 1 | O | 0.0 | Över | 12.5 | Under |
|
5-6 (11) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 3 (1-2) |
| UEFA Champions League | 2018-11-27 | 1 Roma |
0 - 0
0 - 2
|
Real Madrid 2 | F | +0.5 | Under | 11.5 | Under |
|
6-5 (11) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Italien - Serie A | 2018-11-24 | 2 Udinese |
0 - 0
1 - 0
|
Roma | F | +0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
0-12 (12) | 0-5 (5) | 4 (0-4) | 1 (0-1) |
| Italien - Serie A | 2018-11-11 | 1 Roma |
1 - 0
4 - 1
|
Sampdoria 1 | V | -1.0, -1.5 | Över | 11.5 | Över |
|
7-7 (14) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 3 (0-3) |
| UEFA Champions League | 2018-11-07 | 1 1 CSKA Moskva |
0 - 1
1 - 2
|
Roma | V | +0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
4-3 (7) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2018-11-03 | 3 Fiorentina |
1 - 0
1 - 1
|
Roma 3 | O | 0.0 | Under | 10.5 | Under |
|
3-6 (9) | 0-2 (2) | 2 (0-2) | 3 (1-2) |
| Italien - Serie A | 2018-10-28 | Napoli |
0 - 1
1 - 1
|
Roma 5 | O | -1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
17-3 (20) | 7-1 (8) | 2 (2-0) | 4 (2-2) |
| UEFA Champions League | 2018-10-23 | Roma |
2 - 0
3 - 0
|
CSKA Moskva 2 | V | -1.5 | Push | 10.0 | Över |
|
5-10 (15) | 3-4 (7) | 2 (0-2) | 5 (1-4) |
| Italien - Serie A | 2018-10-20 | 3 Roma |
0 - 1
0 - 2
|
Spal 4 1 | F | -1.5 | Under | 11.5 | Över |
|
8-9 (17) | 3-3 (6) | 1 (0-1) | 7 (4-3) |
| Italien - Serie A | 2018-10-06 | 2 Empoli |
0 - 1
0 - 2
|
Roma 1 | V | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
4-3 (7) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| UEFA Champions League | 2018-10-02 | Roma |
2 - 0
5 - 0
|
Viktoria Plzen | V | -1.5 | Över | 10.0 | Över |
|
11-1 (12) | 6-0 (6) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2018-09-29 | 3 Roma |
1 - 0
3 - 1
|
Lazio 1 | V | 0.0 | Över | 10.5 | Över |
|
8-9 (17) | 4-6 (10) | 1 (1-0) | 3 (1-2) |
| Italien - Serie A | 2018-09-26 | Roma |
3 - 0
4 - 0
|
Frosinone 1 | V | -1.5, -2.0 | Över | 11.5 | Under |
|
4-3 (7) | 4-2 (6) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Empoli Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Italien - Serie A | 2019-03-02 | 1 Empoli |
1 - 2
3 - 3
|
Parma 3 | O | -0.5 | Över | 11.0 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2019-02-22 | 1 Milan |
0 - 0
3 - 0
|
Empoli 1 | F | -1.0 | Över | 11.0 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2019-02-17 | 1 Empoli |
2 - 0
3 - 0
|
Sassuolo 3 | V | 0.0 | Över | 11.0 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2019-02-07 | Lazio |
1 - 0
1 - 0
|
Empoli 1 | F | -1.0, -1.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2019-02-02 | Empoli |
1 - 2
2 - 2
|
Chievo 2 | O | -0.5 | Över | 11.0 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2019-01-28 | 1 Empoli |
0 - 1
1 - 3
|
Genoa 2 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
1-3 (4) | 1-3 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2019-01-20 | Cagliari |
1 - 0
2 - 2
|
Empoli | O | -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
4-7 (11) | 0-5 (5) | 2 (0-2) | 3 (2-1) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2019-01-12 | Empoli |
1 - 0
1 - 0
|
Perugia | V | 0.0, -0.5 | Under | 8.5 | Över |
|
9-1 (10) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2018-12-29 | 1 Empoli |
0 - 0
0 - 1
|
Inter 1 | F | +1.0, +1.5 | Under | 11.5 | Under |
|
4-6 (10) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 3 (2-1) |
| Italien - Serie A | 2018-12-26 | 1 Torino |
1 - 0
3 - 0
|
Empoli 3 1 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
5-1 (6) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2018-12-22 | 3 Empoli |
1 - 1
2 - 4
|
Sampdoria 4 | F | 0.0, -0.5 | Över | 11.5 | Över |
|
8-5 (13) | 4-3 (7) | 2 (1-1) | 4 (3-1) |
| Italien - Serie A | 2018-12-16 | 2 Fiorentina |
1 - 1
3 - 1
|
Empoli 1 | F | -0.5 | Över | 11.0 | Under |
|
2-3 (5) | 1-2 (3) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Italien - Serie A | 2018-12-09 | 1 Empoli |
1 - 1
2 - 1
|
Bologna 2 | V | -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
4-8 (12) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 7 (1-6) |
| Italien - Serie A | 2018-12-01 | 1 3 Spal |
1 - 2
2 - 2
|
Empoli 3 | O | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
4-9 (13) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Italien - Serie A | 2018-11-25 | 2 Empoli |
1 - 2
3 - 2
|
Atalanta 3 1 | V | +0.5, +1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
7-3 (10) | 5-1 (6) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2018-11-11 | 2 Empoli |
1 - 0
2 - 1
|
Udinese 2 | V | -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
4-13 (17) | 0-6 (6) | 3 (0-3) | 2 (0-2) |
| Italien - Serie A | 2018-11-02 | Napoli |
2 - 0
5 - 1
|
Empoli 2 | F | -1.5, -2.0 | Över | 10.5 | Under |
|
0-7 (7) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 4 (0-4) |
| Italien - Serie A | 2018-10-27 | 2 Empoli |
1 - 0
1 - 2
|
Juventus 3 | F | +1.5 | Över | 9.5 | Över |
|
6-10 (16) | 3-8 (11) | 3 (0-3) | 2 (2-0) |
| Italien - Serie A | 2018-10-21 | 2 Frosinone |
1 - 1
3 - 3
|
Empoli 3 | O | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
6-8 (14) | 1-5 (6) | 3 (0-3) | 2 (2-0) |
| Italien - Serie A | 2018-10-06 | 2 Empoli |
0 - 1
0 - 2
|
Roma 1 | F | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
4-3 (7) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2018-09-30 | 2 Parma |
1 - 0
1 - 0
|
Empoli 3 | F | 0.0 | Under | 10.5 | Över |
|
2-12 (14) | 2-2 (4) | 2 (0-2) | 3 (0-3) |
| Italien - Serie A | 2018-09-27 | 2 Empoli |
0 - 0
1 - 1
|
Milan 2 | O | +0.5, +1.0 | Under | 10.0 | Över |
|
3-10 (13) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 5 (0-5) |
| Italien - Serie A | 2018-09-21 | 1 Sassuolo |
1 - 1
3 - 1
|
Empoli 3 1 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
5-4 (9) | 3-4 (7) | 4 (1-3) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2018-09-16 | 2 Empoli |
0 - 0
0 - 1
|
Lazio 3 | F | +0.5, +1.0 | Under | 10.0 | Över |
|
4-7 (11) | 3-4 (7) | 3 (0-3) | 2 (1-1) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2018-09-06 | 1 Arezzo |
1 - 1
1 - 1
|
Empoli | O | +1.5 | Under | 10.0 | Över |
|
8-3 (11) | 5-2 (7) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2018-09-02 | 1 Chievo |
0 - 0
0 - 0
|
Empoli 1 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Push |
|
4-6 (10) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2018-08-26 | Genoa |
2 - 0
2 - 1
|
Empoli | F | -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
3-6 (9) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 3 (1-2) |
| Italien - Serie A | 2018-08-19 | 3 Empoli |
1 - 0
2 - 0
|
Cagliari 3 | V | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
6-6 (12) | 3-1 (4) | 2 (1-1) | 3 (0-3) |
| Italien - Coppa Italia | 2018-08-12 | Empoli |
0 - 1
0 - 3
|
Cittadella | F | -1.0 | Över | 9.5 | Över |
|
8-6 (14) | 4-5 (9) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2018-08-05 | 1 Sporting |
0 - 0
1 - 1
|
Empoli | O | -0.5, -1.0 | Under |
|
11-3 (14) | 5-1 (6) | 1 (1-0) | 4 (4-0) | ||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 1.53 | 4.33 | 5.75 |
| Halv | 2 | 2.5 | 5.5 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (-1.0) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (-0.5) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (11.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (5.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (3.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 2 - 1 , Hörna: 5 - 3
Hörna: 11.0 , Handikapp: -1.0 , Mål: 3.0
Resultat: 2 - 1 , Hörna: 5 - 0 Halv
Hörna: 5.5 , Handikapp: -0.5 , Mål: 1.0, 1.5
-
7' - 1st Corner - Roma -
8' - 2nd Corner - Roma -
9' - 1st Goal - Roma -
12' - 2nd Goal - Empoli -
13' - 1st Yellow Card - Roma -
14' - 2nd Yellow Card - Roma -
15' - 3rd Corner - Roma - Race to 3 Corners - Roma
-
18' - 4th Corner - Roma -
27' - 5th Corner - Roma - Race to 5 Corners - Roma
-
33' - 3rd Goal - Roma -
37' - 3rd Yellow Card - Empoli -
2-1 score at the end of First Half - 55' Substitution - Perotti for Zaniolo - Roma
-
62' - 4th Yellow Card - Roma - 64' Substitution - Brighi for Acquah - Empoli
-
66' - 6th Corner - Empoli -
72' - 7th Corner - Empoli -
80' - Red Card - Roma - 79' Substitution - Oberlin for Farias - Empoli
- 81' Substitution - Karsdorp for Kluivert - Roma
- 83' Substitution - Ucan for Pasqual - Empoli
- 85' Substitution - Celar for Schick - Roma
-
90+5' - 8th Corner - Empoli -
2-1 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

