Rennes vs Everton Lagprofil
Rennes vs Everton Matchfakta
3V-4O-3F i de senaste 10 matcherna, med 13 gjorda mål och 14 insläppta. Snittmål: 1.3 framåt, 1.4 bakåt. Vinst 30%, AH-vinst 66%, mål Över 50%, hörna Över 50%.
3V-4O-3F i de senaste 10 matcherna, med 29 gjorda mål och 10 insläppta. Snittmål: 2.9 framåt, 1.0 bakåt. Vinst 30%, AH-vinst 30%, mål Över 30%, hörna Över 50%.
| Rennes | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Everton | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Rennes | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Everton | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Rennes vs Everton Mål/hörn-tidsfördelning
Rennes vs Everton Inbördes möten
Rennes vs Everton Visa fullständig H2H →Ingen data
| Rennes Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2018-07-21 | 1 Anderlecht |
1 - 0
3 - 2
|
Rennes | F | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2018-07-14 | 4 FC Salzburg |
0 - 0
3 - 0
|
Rennes 1 | F | 9.5 |
|
|||||||
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-05-19 | Rennes |
1 - 1
1 - 1
|
Montpellier 1 | O | -0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-05-12 | 1 PSG |
0 - 0
0 - 2
|
Rennes | V | -1.5, -2.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-05-06 | 1 Rennes |
1 - 0
2 - 1
|
Strasbourg 1 | V | -0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-04-29 | 1 1 Rennes |
1 - 1
2 - 1
|
Toulouse 1 | V | -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
2-7 (9) | 1-1 (2) | 1 (1-0) | 4 (0-4) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-04-20 | 1 5 Nantes |
1 - 0
1 - 1
|
Rennes 2 | O | 0.0, -0.5 | Push | 10.0 | Över |
|
5-8 (13) | 4-2 (6) | 2 (0-2) | 2 (0-2) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-04-14 | 1 Rennes |
1 - 0
1 - 2
|
Metz 4 | F | -1.0, -1.5 | Över | 9.5 | Över |
|
7-3 (10) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-04-08 | 4 Nice |
1 - 1
1 - 1
|
Rennes 4 | O | -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
5-2 (7) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-04-04 | Rennes |
1 - 1
1 - 1
|
Monaco 2 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
8-1 (9) | 6-0 (6) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-03-17 | 2 Bordeaux |
0 - 0
0 - 2
|
Rennes 1 | V | -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
4-2 (6) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-03-10 | Rennes |
0 - 1
1 - 1
|
St Etienne 4 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
8-4 (12) | 3-4 (7) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-03-03 | 2 Amiens |
0 - 1
0 - 2
|
Rennes 3 | V | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
6-3 (9) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-02-24 | 3 Rennes |
0 - 0
2 - 0
|
Troyes 2 1 | V | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
5-5 (10) | 2-2 (4) | 4 (2-2) | 3 (1-2) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-02-17 | 2 Caen |
1 - 2
2 - 2
|
Rennes | O | 0.0 | Över | 9.5 | Över |
|
12-11 (23) | 4-5 (9) | 3 (2-1) | 6 (4-2) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-02-11 | 2 Lyon |
0 - 1
0 - 2
|
Rennes 1 | V | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 | Över |
|
10-1 (11) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 3 (3-0) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-02-04 | 2 Rennes |
0 - 0
0 - 1
|
Guingamp 4 | F | -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
4-4 (8) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Frankrike - Franska ligacupen | 2018-01-30 | 5 Rennes |
0 - 1
2 - 3
|
PSG 1 1 | F | +2.0 | Över | 9.5 | Över |
|
4-8 (12) | 0-5 (5) | 3 (0-3) | 3 (2-1) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-01-26 | 3 Dijon |
1 - 1
2 - 1
|
Rennes 2 | F | 0.0 | Över | 9.5 | Under |
|
3-5 (8) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-01-20 | 3 Rennes |
0 - 0
1 - 0
|
Angers 3 1 | V | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 | Push |
|
5-4 (9) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-01-17 | 1 Lille |
1 - 0
1 - 2
|
Rennes | V | 0.0, -0.5 | Över | 9.0 | Över |
|
2-9 (11) | 1-5 (6) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2018-01-13 | 1 Rennes |
1 - 2
0 - 3
|
Marseille 2 | F | +0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
3-2 (5) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Frankrike - Franska ligacupen | 2018-01-10 | 2 Rennes |
2 - 1
4 - 2
|
Toulouse 3 | V | -0.5 | Över | 9.0 | Under |
|
3-5 (8) | 3-3 (6) | 3 (2-1) | 1 (0-1) |
| Frankrike - Cup | 2018-01-07 | Rennes |
0 - 4
1 - 6
|
PSG | F | +2.0 | Över | 9.5 | Under |
|
5-3 (8) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2017-12-20 | 3 Monaco |
1 - 0
2 - 1
|
Rennes 2 | F | -1.0, -1.5 | Över | 9.5 | Under |
|
8-1 (9) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2017-12-16 | 1 3 Rennes |
0 - 2
1 - 4
|
PSG 2 1 | F | +2.0 | Över | 9.0 | Över |
|
4-11 (15) | 1-7 (8) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Frankrike - Franska ligacupen | 2017-12-13 | 1 Rennes |
1 - 1
2 - 2
|
Marseille 3 | O | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
4-4 (8) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 3 (3-0) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2017-12-09 | 3 Metz |
1 - 0
1 - 1
|
Rennes 3 | O | 0.0, +0.5 | Under | 9.0 | Över |
|
5-6 (11) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2017-12-02 | 1 Rennes |
0 - 0
2 - 0
|
Amiens 5 | V | -0.5 | Push | 9.0 | Över |
|
16-0 (16) | 6-0 (6) | 2 (2-0) | 5 (5-0) |
| Frankrike - Ligue 1 | 2017-11-29 | Angers |
1 - 0
1 - 2
|
Rennes 1 | V | -0.5 | Över | 9.0 | Över |
|
7-4 (11) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Everton Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Vänskapsmatcher - Elitklubbar | 2018-07-26 | 1 Blackburn |
2 - 0
3 - 0
|
Everton 1 | F | +0.5 | Över | 9.0 |
|
|||||
| Vänskapsmatcher - Elitklubbar | 2018-07-22 | FC Porto |
0 - 0
1 - 0
|
Everton 2 | F | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Vänskapsmatcher - Elitklubbar | 2018-07-21 | 1 Everton |
0 - 0
0 - 0
|
Lille 2 | O | -0.5 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Vänskapsmatcher - Elitklubbar | 2018-07-18 | Bury |
1 - 0
1 - 1
|
Everton | O | +2.0 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Vänskapsmatcher - Elitklubbar | 2018-07-14 | ATV Irdning |
0 - 10
0 - 22
|
Everton | V | +9.5 | Över |
|
||||||
| England - Premier League | 2018-05-13 | West Ham |
1 - 0
3 - 1
|
Everton 1 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
6-6 (12) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| England - Premier League | 2018-05-05 | 2 Everton |
0 - 0
1 - 1
|
Southampton 5 1 | O | 0.0 | Under | 10.5 | Under |
|
3-4 (7) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2018-04-28 | 1 Huddersfield |
0 - 1
0 - 2
|
Everton | V | 0.0 | Push | 10.0 | Under |
|
4-3 (7) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2018-04-23 | 2 Everton |
0 - 0
1 - 0
|
Newcastle 1 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-6 (10) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 3 (0-3) |
| England - Premier League | 2018-04-14 | 1 Swansea |
0 - 1
1 - 1
|
Everton 1 | O | 0.0 | Under | 9.5 | Under |
|
6-3 (9) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2018-04-07 | Everton |
0 - 0
0 - 0
|
Liverpool | O | +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-2 (5) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2018-03-31 | Everton |
0 - 3
1 - 3
|
Man City | F | +1.5 | Över | 10.0 | Över |
|
2-11 (13) | 0-7 (7) | 2 (0-2) | 1 (0-1) |
| England - Premier League | 2018-03-17 | 1 1 Stoke |
0 - 0
1 - 2
|
Everton 1 | V | 0.0 | Över | 10.0 | Push |
|
1-9 (10) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| England - Premier League | 2018-03-10 | Everton |
0 - 0
2 - 0
|
Brighton 1 1 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
10-3 (13) | 8-0 (8) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| England - Premier League | 2018-03-03 | 1 Burnley |
0 - 1
2 - 1
|
Everton 1 1 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
10-4 (14) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| England - Premier League | 2018-02-24 | 3 Watford |
0 - 0
1 - 0
|
Everton 1 | F | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
6-5 (11) | 2-3 (5) | 1 (1-0) | 3 (2-1) |
| England - Premier League | 2018-02-10 | 1 Everton |
0 - 0
3 - 1
|
Crystal Palace 1 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
8-7 (15) | 6-3 (9) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| England - Premier League | 2018-02-03 | 2 Arsenal |
4 - 0
5 - 1
|
Everton | F | -1.5 | Över | 11.0 | Under |
|
4-6 (10) | 4-2 (6) | 2 (2-0) | 2 (0-2) |
| England - Premier League | 2018-01-31 | Everton |
2 - 0
2 - 1
|
Leicester 2 | V | 0.0 | Över | 10.0 | Push |
|
5-5 (10) | 3-4 (7) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2018-01-20 | 2 Everton |
0 - 1
1 - 1
|
West Brom 1 | O | 0.0, -0.5 | Push | 10.0 | Under |
|
0-3 (3) | 0-2 (2) | 2 (0-2) | 1 (0-1) |
| England - Premier League | 2018-01-13 | Tottenham |
1 - 0
4 - 0
|
Everton 2 | F | -1.5, -2.0 | Över | 11.0 | Under |
|
3-3 (6) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| England - FA-cupen | 2018-01-05 | 1 Liverpool |
1 - 0
2 - 1
|
Everton 2 | F | -1.5 | Över | 11.0 | Under |
|
4-3 (7) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2018-01-01 | 2 Everton |
0 - 0
0 - 2
|
Man Utd | F | +0.5, +1.0 | Under | 10.0 | Över |
|
6-6 (12) | 4-2 (6) | 2 (0-2) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2017-12-30 | Bournemouth |
1 - 0
2 - 1
|
Everton | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
4-4 (8) | 2-3 (5) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| England - Premier League | 2017-12-26 | 2 West Brom |
0 - 0
0 - 0
|
Everton | O | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
10-2 (12) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| England - Premier League | 2017-12-23 | 3 Everton |
0 - 0
0 - 0
|
Chelsea | O | +1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
2-7 (9) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 4 (1-3) |
| England - Premier League | 2017-12-18 | 2 Everton |
1 - 1
3 - 1
|
Swansea 3 | V | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Under |
|
6-3 (9) | 2-1 (3) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2017-12-13 | 1 2 Newcastle |
0 - 1
0 - 1
|
Everton 2 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-1 (5) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2017-12-10 | 1 Liverpool |
1 - 0
1 - 1
|
Everton 3 | O | -1.5 | Under | 10.5 | Över |
|
12-1 (13) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| UEFA Europa League | 2017-12-07 | 1 Apollon Limassol |
0 - 2
0 - 3
|
Everton 1 | V | -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
4-4 (8) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 3.2 | 3.3 | 2.1 |
| Halv | 3.75 | 2.1 | 2.62 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (+0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (+0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (9.5) | Över@2 | [email protected] |
| Halv (4.5) | Över@2 | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (1.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 4 - 1 , Hörna: 0 - 3
Hörna: 9.5 , Handikapp: 0.0, +0.5 , Mål: 2.5
Resultat: 2 - 1 , Hörna: 0 - 1 Halv
Hörna: 4.5 , Handikapp: 0.0, +0.5 , Mål: 1.0
-
28' - 1st Goal - Rennes -
36' - 2nd Goal - Rennes -
41' - 1st Corner - Everton -
45+1' - 3rd Goal - Everton -
2-1 score at the end of First Half -
69' - 2nd Corner - Everton -
75' - 1st Yellow Card - Everton -
77' - 4th Goal - Rennes -
79' - 5th Goal - Rennes - Race to 3 Corners - Everton
-
83' - 3rd Corner - Everton
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

