Reading vs Cardiff Lagprofil
Reading vs Cardiff Matchfakta
2V-2O-6F i de senaste 10 matcherna, med 12 gjorda mål och 16 insläppta. Snittmål: 1.2 framåt, 1.6 bakåt. Vinst 20%, AH-vinst 40%, mål Över 50%, hörna Över 50%.
5V-1O-4F i de senaste 10 matcherna, med 13 gjorda mål och 11 insläppta. Snittmål: 1.3 framåt, 1.1 bakåt. Vinst 50%, AH-vinst 60%, mål Över 30%, hörna Över 50%.
| Reading | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Cardiff | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Reading | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Cardiff | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Reading vs Cardiff Mål/hörn-tidsfördelning
Reading vs Cardiff Inbördes möten
Reading vs Cardiff Visa fullständig H2H →| Reading Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England - Championship | 2018-05-06 | 1 Cardiff |
0 - 0
0 - 0
|
Reading 2 | O | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| England - Championship | 2017-12-11 | 2 Reading |
2 - 0
2 - 2
|
Cardiff 1 | O | 0.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| England - Championship | 2017-01-28 | 1 Reading |
1 - 1
2 - 1
|
Cardiff 1 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| England - Championship | 2016-08-27 | Cardiff |
0 - 0
0 - 1
|
Reading | V | 0.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| England - Championship | 2016-03-19 | 1 Reading |
1 - 0
1 - 1
|
Cardiff 2 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| England - Championship | 2015-11-07 | 3 Cardiff |
1 - 0
2 - 0
|
Reading 1 | F | 0.0 | Under | 10.5 | Över |
|
4-8 (12) | 2-3 (5) | 2 (1-1) | 3 (0-3) |
| England - Championship | 2015-04-04 | Reading |
1 - 0
1 - 1
|
Cardiff | O | 0.0, -0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
5-3 (8) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| England - FA-cupen | 2015-01-24 | 3 Cardiff |
1 - 0
1 - 2
|
Reading 1 | V | 0.0 | Över | 11.0 | Push |
|
4-7 (11) | 4-2 (6) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| England - Championship | 2014-11-21 | Cardiff |
2 - 0
2 - 1
|
Reading | F | -0.5 | Över | 11.0 | Under |
|
6-2 (8) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Reading Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England - Ligacupen | 2019-08-13 | Wycombe |
0 - 0
1 - 1
|
Reading | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England - Championship | 2019-08-10 | 2 Hull |
2 - 0
2 - 1
|
Reading 2 | F | -0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| England - Championship | 2019-08-03 | Reading |
0 - 1
1 - 3
|
Sheff Wed 3 1 | F | 0.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Vänskapsmatcher - Elitklubbar | 2019-07-28 | Reading |
1 - 2
3 - 4
|
Chelsea | F | +1.5 | Över | 9.0 |
|
|||||
| UK Friendlies | 2019-07-24 | Reading |
2 - 1
4 - 2
|
Peterborough | V | -0.5 | Över | 9.0 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2019-07-20 | 1 Granada |
0 - 0
1 - 0
|
Reading 3 | F | 0.0 | Under | 8.5 | Under |
|
4-3 (7) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| UK Friendlies | 2019-07-20 | Lincoln City |
0 - 0
1 - 0
|
Reading 1 | F | 0.0, -0.5 | Under |
|
2-9 (11) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 4 (1-3) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2019-07-16 | Extremadura |
0 - 0
0 - 1
|
Reading | V | +0.5, +1.0 | Under | 8.5 | Under |
|
4-1 (5) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2019-07-16 | 2 Atletico Malagueno |
0 - 0
0 - 0
|
Reading 1 | O | +1.5, +2.0 | Under |
|
4-1 (5) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Vänskapsmatcher - Elitklubbar | 2019-07-13 | Sevilla |
0 - 0
2 - 1
|
Reading 1 | F | -1.5 | Under | 9.0 | Över |
|
10-3 (13) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England - Championship | 2019-05-05 | Reading |
0 - 0
0 - 0
|
Birmingham 1 | O | 0.0 | Under | 10.0 | Push |
|
5-5 (10) | 4-2 (6) | 3 (1-2) | 2 (0-2) |
| England - Championship | 2019-04-27 | 3 Middlesbrough |
2 - 1
2 - 1
|
Reading 1 | F | -1.0 | Över | 10.5 | Över |
|
7-4 (11) | 4-2 (6) | 2 (2-0) | 2 (0-2) |
| England - Championship | 2019-04-22 | 2 Reading |
0 - 0
0 - 0
|
West Brom 1 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
4-4 (8) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| England - Championship | 2019-04-19 | Bristol City |
0 - 0
1 - 1
|
Reading | O | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Över |
|
9-6 (15) | 3-4 (7) | 3 (2-1) | 5 (3-2) |
| England - Championship | 2019-04-13 | 4 Reading |
2 - 1
2 - 1
|
Brentford 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
3-12 (15) | 0-4 (4) | 3 (0-3) | 4 (1-3) |
| England - Championship | 2019-04-10 | Norwich |
0 - 1
2 - 2
|
Reading 2 | O | -1.5 | Över | 10.0 | Över |
|
13-2 (15) | 6-1 (7) | 3 (3-0) | 2 (2-0) |
| England - Championship | 2019-04-06 | 3 Hull |
0 - 1
3 - 1
|
Reading 2 | F | -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
5-3 (8) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| England - Championship | 2019-03-30 | Reading |
2 - 0
2 - 1
|
Preston 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
1-6 (7) | 1-2 (3) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| England - Championship | 2019-03-16 | 3 Stoke |
0 - 0
0 - 0
|
Reading 3 | O | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
6-2 (8) | 5-1 (6) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| England - Championship | 2019-03-12 | 1 Reading |
0 - 3
0 - 3
|
Leeds 3 | F | +0.5, +1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
3-3 (6) | 2-2 (4) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| England - Championship | 2019-03-09 | 3 Reading |
1 - 1
3 - 2
|
Wigan 3 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
3-3 (6) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England - Championship | 2019-03-02 | 3 Ipswich |
0 - 1
1 - 2
|
Reading 4 | V | 0.0 | Över | 10.0 | Under |
|
3-1 (4) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| England - Championship | 2019-02-23 | 1 Reading |
1 - 0
1 - 1
|
Rotherham 3 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
5-6 (11) | 4-2 (6) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| England - Championship | 2019-02-16 | 2 Sheff Utd |
3 - 0
4 - 0
|
Reading 1 | F | -1.0 | Över | 11.0 | Under |
|
4-5 (9) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| England - Championship | 2019-02-13 | 1 Reading |
1 - 0
2 - 1
|
Blackburn 1 | V | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
4-5 (9) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 4 (1-3) |
| England - Championship | 2019-02-09 | Sheff Wed |
0 - 0
0 - 0
|
Reading | O | -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
5-6 (11) | 3-3 (6) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England - Championship | 2019-02-02 | 3 Reading |
0 - 0
0 - 0
|
Aston Villa 4 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
5-6 (11) | 4-4 (8) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| England - Championship | 2019-01-29 | Bolton |
0 - 0
1 - 1
|
Reading | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
3-2 (5) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| England - Championship | 2019-01-19 | 2 Derby |
2 - 0
2 - 1
|
Reading 1 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
4-3 (7) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| England - Championship | 2019-01-12 | 3 Reading |
1 - 0
2 - 0
|
Nottm Forest 4 2 | V | 0.0 | Under | 10.5 | Under |
|
6-2 (8) | 2-2 (4) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Cardiff Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England - Championship | 2019-08-10 | 2 Cardiff |
0 - 0
2 - 1
|
Luton 2 | V | -0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| England - Championship | 2019-08-03 | 2 Wigan |
0 - 1
3 - 2
|
Cardiff 4 | F | 0.0, +0.5 | Över | 11.0 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2019-07-27 | Cardiff |
1 - 0
1 - 0
|
Nice 3 | V | 0.0 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2019-07-21 | 1 Cardiff |
1 - 0
1 - 1
|
Valladolid | O | 0.0, +0.5 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Internationellt - Vänskapsmatcher | 2019-07-14 | 1 San Antonio FC |
0 - 0
0 - 1
|
Cardiff 1 | V | +0.5, +1.0 | Under |
|
||||||
| England - Premier League | 2019-05-12 | 3 Man Utd |
0 - 1
0 - 2
|
Cardiff 3 | V | -1.5 | Under | 10.5 | Över |
|
11-2 (13) | 4-2 (6) | 2 (0-2) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2019-05-04 | Cardiff |
1 - 2
2 - 3
|
Crystal Palace | F | 0.0 | Över | 10.5 | Över |
|
10-5 (15) | 5-2 (7) | 3 (2-1) | 3 (3-0) |
| England - Premier League | 2019-04-27 | Fulham |
0 - 0
1 - 0
|
Cardiff | F | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
10-3 (13) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| England - Premier League | 2019-04-21 | 1 Cardiff |
0 - 0
0 - 2
|
Liverpool 1 | F | +2.0 | Under | 10.0 | Över |
|
5-10 (15) | 3-4 (7) | 4 (2-2) | 1 (0-1) |
| England - Premier League | 2019-04-16 | Brighton |
0 - 1
0 - 2
|
Cardiff 1 | V | -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
5-4 (9) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| England - Premier League | 2019-04-13 | 2 Burnley |
1 - 0
2 - 0
|
Cardiff 3 | F | -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
8-4 (12) | 5-1 (6) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| England - Premier League | 2019-04-03 | Man City |
2 - 0
2 - 0
|
Cardiff 3 | F | -3.0 | Under | 11.0 | Över |
|
17-4 (21) | 7-2 (9) | 5 (4-1) | 2 (1-1) |
| England - Premier League | 2019-03-31 | 2 Cardiff |
0 - 0
1 - 2
|
Chelsea 3 | F | +1.0, +1.5 | Över | 10.0 | Under |
|
2-7 (9) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| England - Premier League | 2019-03-09 | 2 Cardiff |
1 - 0
2 - 0
|
West Ham 1 | V | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
7-5 (12) | 2-2 (4) | 3 (1-2) | 5 (3-2) |
| England - Premier League | 2019-03-02 | 1 Wolverhampton |
2 - 0
2 - 0
|
Cardiff 2 | F | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
7-8 (15) | 3-3 (6) | 0 (0-0) | 6 (2-4) |
| England - Premier League | 2019-02-26 | 3 Cardiff |
0 - 1
0 - 3
|
Everton 1 | F | +0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
3-4 (7) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2019-02-22 | 1 Cardiff |
0 - 1
1 - 5
|
Watford 2 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
3-3 (6) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| England - Premier League | 2019-02-09 | 3 Southampton |
0 - 0
1 - 2
|
Cardiff 3 | V | -0.5, -1.0 | Över | 11.0 | Under |
|
8-2 (10) | 4-0 (4) | 3 (3-0) | 2 (2-0) |
| England - Premier League | 2019-02-02 | 1 Cardiff |
1 - 0
2 - 0
|
Bournemouth 2 | V | 0.0, +0.5 | Under | 11.0 | Över |
|
6-7 (13) | 2-5 (7) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2019-01-29 | Arsenal |
0 - 0
2 - 1
|
Cardiff | F | -2.0 | Under | 11.0 | Push |
|
4-7 (11) | 2-6 (8) | 2 (0-2) | 2 (1-1) |
| England - Premier League | 2019-01-19 | Newcastle |
1 - 0
3 - 0
|
Cardiff 1 | F | -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
7-10 (17) | 4-3 (7) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| England - Premier League | 2019-01-12 | 3 Cardiff |
0 - 0
0 - 0
|
Huddersfield 1 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
3-10 (13) | 1-5 (6) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| England - FA-cupen | 2019-01-05 | 3 Gillingham |
0 - 0
1 - 0
|
Cardiff | F | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
2-8 (10) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| England - Premier League | 2019-01-01 | 1 Cardiff |
0 - 3
0 - 3
|
Tottenham | F | +1.0, +1.5 | Över | 10.5 | Under |
|
5-3 (8) | 4-1 (5) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| England - Premier League | 2018-12-29 | Leicester |
0 - 0
0 - 1
|
Cardiff 2 | V | -1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
10-4 (14) | 5-1 (6) | 2 (1-1) | 3 (2-1) |
| England - Premier League | 2018-12-26 | Crystal Palace |
0 - 0
0 - 0
|
Cardiff 3 | O | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
12-1 (13) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 6 (5-1) |
| England - Premier League | 2018-12-22 | 2 Cardiff |
1 - 3
1 - 5
|
Man Utd 1 | F | +1.0 | Över | 10.0 | Över |
|
4-7 (11) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2018-12-15 | Watford |
1 - 0
3 - 2
|
Cardiff | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
5-0 (5) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2018-12-08 | 2 Cardiff |
0 - 0
1 - 0
|
Southampton 1 | V | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
7-7 (14) | 5-1 (6) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2018-12-04 | 1 West Ham |
0 - 0
3 - 1
|
Cardiff 2 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Över |
|
10-4 (14) | 5-2 (7) | 0 (0-0) | 4 (2-2) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 3.1 | 3.3 | 2.35 |
| Halv | 3.6 | 2.1 | 3 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (+0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (10.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (5.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (1.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 3 - 0 , Hörna: 4 - 2
Hörna: 10.5 , Handikapp: 0.0, +0.5 , Mål: 2.5
Resultat: 2 - 0 , Hörna: 2 - 0 Halv
Hörna: 5.0 , Handikapp: 0.0 , Mål: 1.0
-
8' - 1st Yellow Card - Cardiff - 23' Substitution - Nelson for Pack - Cardiff
-
25' - 1st Goal - Reading -
36' - 1st Corner - Reading -
36' - 2nd Corner - Reading -
40' - 2nd Goal - Reading -
42' - 2nd Yellow Card - Reading -
45' - 3rd Yellow Card - Cardiff -
2-0 score at the end of First Half - 46' Substitution - Vassell for Hoilett - Cardiff
- 46' Substitution - Paterson for Vaulks - Cardiff
- Race to 3 Corners - Reading
-
64' - 3rd Corner - Reading -
66' - 4th Corner - Reading -
67' - 5th Corner - Cardiff -
81' - 6th Corner - Cardiff - 80' Substitution - Meite for Lucas Joao - Reading
- 82' Substitution - Boye for Puscas - Reading
-
83' - 3rd Goal - Reading - 84' Substitution - Rinomhota for Ejaria - Reading
- 90+1' - Missed Penalty - Reading
-
3-0 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5
