Raith vs Queen's Park Lagprofil
Raith vs Queen's Park Matchfakta
4V-1O-5F i de senaste 10 matcherna, med 12 gjorda mål och 16 insläppta. Snittmål: 1.2 framåt, 1.6 bakåt. Vinst 40%, AH-vinst 50%, mål Över 60%, hörna Över 20%.
2V-4O-4F i de senaste 10 matcherna, med 11 gjorda mål och 12 insläppta. Snittmål: 1.1 framåt, 1.2 bakåt. Vinst 20%, AH-vinst 40%, mål Över 60%, hörna Över 70%.
| Raith | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Queen's Park | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Raith | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Queen's Park | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Raith vs Queen's Park Mål/hörn-tidsfördelning
Raith vs Queen's Park Inbördes möten
Raith vs Queen's Park Visa fullständig H2H →| Raith Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skottland - Championship | 2024-12-20 | 5 Queen's Park |
0 - 1
1 - 2
|
Raith 1 | V | 0.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2024-03-16 | 2 Queen's Park |
0 - 0
0 - 0
|
Raith 1 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2024-01-13 | 4 Raith |
1 - 1
1 - 2
|
Queen's Park 3 | F | -1.0 | Push | 10.5 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2023-11-11 | 2 Queen's Park |
0 - 1
2 - 3
|
Raith 1 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2023-09-02 | 1 Raith |
1 - 0
3 - 2
|
Queen's Park 1 | V | -0.5 | Över | 11.5 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2023-04-01 | 3 Raith |
1 - 0
2 - 0
|
Queen's Park 2 1 | V | 0.0 | Under | 11.0 | Under |
|
5-2 (7) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| Skottland - Championship | 2023-02-17 | 2 Queen's Park |
0 - 0
1 - 1
|
Raith 3 | O | -0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
4-3 (7) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2023-01-11 | Queen's Park |
0 - 0
0 - 1
|
Raith 3 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
11-7 (18) | 3-1 (4) | 1 (0-1) | 5 (1-4) |
| Skottland - Championship | 2022-11-19 | 2 Raith |
1 - 2
2 - 5
|
Queen's Park 1 | F | -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
5-0 (5) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - Championship | 2022-10-01 | 2 Queen's Park |
0 - 0
1 - 0
|
Raith 1 | F | 0.0 | Under | 10.0 | Över |
|
13-2 (15) | 5-0 (5) | 2 (2-0) | 5 (3-2) |
| UK Friendlies | 2021-07-03 | 1 Raith |
1 - 0
2 - 2
|
Queen's Park 1 | O | -0.5, -1.0 | Över |
|
10-2 (12) | 7-1 (8) | 2 (1-1) | 2 (2-0) | ||
| Skottland - FA-cupen | 2018-11-24 | 2 Queen's Park |
0 - 2
0 - 3
|
Raith | V | +0.5, +1.0 | Över | 10.0 | Under |
|
4-2 (6) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Skottland - League One | 2018-04-14 | Raith |
2 - 0
2 - 0
|
Queen's Park 1 | V | -1.0, -1.5 | Under | 10.5 | Över |
|
5-8 (13) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - League One | 2018-02-03 | 1 4 Queen's Park |
1 - 3
1 - 3
|
Raith 1 | V | +0.5, +1.0 | Över | 10.0 | Över |
|
4-12 (16) | 2-4 (6) | 2 (1-1) | 2 (0-2) |
| Skottland - League One | 2017-11-25 | Raith |
0 - 0
2 - 0
|
Queen's Park 1 | V | -1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
4-2 (6) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Raith Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skottland - Championship | 2025-02-25 | 2 Airdrieonians |
0 - 0
1 - 0
|
Raith 3 | F | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2025-02-22 | 1 Raith |
1 - 0
2 - 0
|
Hamilton 2 | V | -1.0 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2025-02-15 | 2 Raith |
2 - 0
3 - 0
|
Partick 4 | V | -0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - FA-cupen | 2025-02-08 | Celtic |
2 - 0
5 - 0
|
Raith | F | -3.0 | Över | 11.0 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2025-02-01 | 1 Dunfermline |
0 - 1
3 - 1
|
Raith 2 | F | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2025-01-28 | 4 Hamilton |
0 - 3
0 - 3
|
Raith | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
5-8 (13) | 5-3 (8) | 3 (3-0) | 2 (0-2) |
| Skottland - Championship | 2025-01-25 | 2 Raith |
0 - 1
0 - 2
|
Falkirk 1 | F | +0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
7-5 (12) | 0-4 (4) | 3 (0-3) | 1 (0-1) |
| Skottland - FA-cupen | 2025-01-19 | 3 Falkirk |
0 - 0
1 - 1
|
Raith 3 | O | -1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
7-2 (9) | 2-1 (3) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| Skottland - Championship | 2025-01-04 | Ayr |
3 - 0
3 - 0
|
Raith 1 | F | -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
5-3 (8) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Skottland - Championship | 2024-12-28 | 4 Raith |
2 - 0
2 - 1
|
Livingston 5 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
2-2 (4) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Skottland - Championship | 2024-12-20 | 5 Queen's Park |
0 - 1
1 - 2
|
Raith 1 | V | 0.0 | Över | 10.0 | Under |
|
8-0 (8) | 7-0 (7) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - Championship | 2024-12-14 | Raith |
1 - 0
2 - 0
|
Dunfermline | V | 0.0, -0.5 | Push | 10.0 | Under |
|
3-1 (4) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - Championship | 2024-12-07 | 1 Falkirk |
1 - 0
3 - 0
|
Raith 2 | F | -1.0 | Över | 10.5 | Över |
|
10-4 (14) | 5-0 (5) | 3 (3-0) | 5 (1-4) |
| Skottland - FA-cupen | 2024-11-30 | 5 Linlithgow Rose |
0 - 1
0 - 4
|
Raith 2 | V | +1.5, +2.0 | Över | 10.5 | Över |
|
4-7 (11) | 4-4 (8) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Skottland - Championship | 2024-11-16 | 1 Raith |
0 - 2
2 - 3
|
Morton 3 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Push |
|
8-2 (10) | 4-2 (6) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| Skottland - Championship | 2024-11-09 | 1 Partick |
1 - 0
1 - 1
|
Raith 2 | O | 0.0, -0.5 | Under |
|
3-5 (8) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Skottland - Championship | 2024-11-01 | 3 Raith |
2 - 0
2 - 0
|
Ayr 1 | V | 0.0 | Under | 10.0 | Under |
|
3-4 (7) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - Championship | 2024-10-29 | 1 Raith |
1 - 0
1 - 0
|
Airdrieonians 1 | V | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
3-3 (6) | 2-2 (4) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| Skottland - Championship | 2024-10-26 | 1 2 Livingston |
0 - 1
2 - 1
|
Raith 2 1 | F | -0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
5-5 (10) | 1-1 (2) | 1 (1-0) | 3 (1-2) |
| UK Friendlies | 2024-10-09 | Raith |
0 - 1
3 - 1
|
Hearts | V | 0.0 | Över |
|
9-2 (11) | 4-2 (6) | 2 (2-0) | 1 (1-0) | ||
| Skottland - Championship | 2024-10-05 | 3 Morton |
0 - 0
2 - 0
|
Raith 1 | F | 0.0 | Push | 9.5 | Över |
|
5-10 (15) | 4-3 (7) | 2 (0-2) | 4 (0-4) |
| Skottland - Championship | 2024-09-28 | 3 Raith |
1 - 0
1 - 0
|
Falkirk 4 | V | +0.5, +1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
2-4 (6) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - Championship | 2024-09-21 | 2 Raith |
2 - 1
3 - 3
|
Hamilton 2 | O | -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
5-2 (7) | 3-1 (4) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Skottland - Championship | 2024-09-13 | 3 Dunfermline |
0 - 0
2 - 0
|
Raith 4 1 | F | 0.0 | Under | 10.0 | Under |
|
5-0 (5) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2024-09-08 | 2 Ayr |
0 - 2
3 - 2
|
Raith 3 | F | -0.5 | Över |
|
5-5 (10) | 3-3 (6) | 1 (0-1) | 1 (0-1) | ||
| Skottland - Championship | 2024-08-31 | 4 Raith |
0 - 0
0 - 1
|
Livingston 3 | F | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
2-0 (2) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - Championship | 2024-08-24 | 1 Ayr |
1 - 0
2 - 0
|
Raith 3 1 | F | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
3-5 (8) | 0-3 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Skottland - Championship | 2024-08-10 | 3 Raith |
1 - 0
1 - 0
|
Partick 2 1 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
2-6 (8) | 2-4 (6) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Skottland - Championship | 2024-08-03 | 2 Airdrieonians |
0 - 0
1 - 0
|
Raith 3 | F | 0.0 | Under | 10.0 | Push |
|
7-3 (10) | 4-1 (5) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - Ligacupen | 2024-07-27 | 2 Raith |
0 - 0
1 - 1
|
Hamilton | O | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
5-8 (13) | 1-4 (5) | 2 (0-2) | 1 (1-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Queen's Park Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skottland - Championship | 2025-02-22 | 1 Dunfermline |
0 - 0
0 - 0
|
Queen's Park | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2025-02-15 | Queen's Park |
0 - 2
1 - 2
|
Hamilton 1 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Skottland - FA-cupen | 2025-02-09 | Rangers |
0 - 0
0 - 1
|
Queen's Park | V | -3.0, -3.5 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2025-02-01 | 3 Airdrieonians |
1 - 0
2 - 1
|
Queen's Park 1 2 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Skottland - League Challenge Cup | 2025-01-28 | 2 Queen's Park |
2 - 2
2 - 2
|
East Kilbride 3 | O | -1.0 | Över |
|
||||||
| Skottland - Championship | 2025-01-25 | 2 Queen's Park |
1 - 0
1 - 2
|
Morton | F | -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
15-1 (16) | 7-1 (8) | 2 (2-0) | 4 (4-0) |
| Skottland - FA-cupen | 2025-01-18 | 2 Queen's Park |
1 - 0
2 - 2
|
Montrose 2 | O | -1.0, -1.5 | Över | 10.5 | Under |
|
7-0 (7) | 5-0 (5) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - Championship | 2025-01-11 | Falkirk |
0 - 0
0 - 0
|
Queen's Park 1 | O | -1.0, -1.5 | Under | 10.5 | Över |
|
8-7 (15) | 4-3 (7) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| Skottland - Championship | 2025-01-04 | 1 2 Queen's Park |
1 - 0
2 - 0
|
Livingston 3 | V | +0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
5-6 (11) | 3-5 (8) | 3 (1-2) | 1 (1-0) |
| Skottland - Championship | 2024-12-28 | 3 Partick |
1 - 1
2 - 1
|
Queen's Park 3 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Över |
|
6-11 (17) | 5-4 (9) | 3 (2-1) | 2 (0-2) |
| Skottland - Championship | 2024-12-20 | 5 Queen's Park |
0 - 1
1 - 2
|
Raith 1 | F | 0.0 | Över | 10.0 | Under |
|
8-0 (8) | 7-0 (7) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - Championship | 2024-12-14 | 5 Hamilton |
2 - 1
2 - 1
|
Queen's Park 4 | F | 0.0, +0.5 | Push | 10.5 | Över |
|
8-8 (16) | 6-2 (8) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Skottland - Championship | 2024-12-07 | Queen's Park |
2 - 0
2 - 0
|
Airdrieonians 1 | V | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Över |
|
12-4 (16) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2024-12-03 | Queen's Park |
0 - 1
3 - 1
|
Rangers B 3 1 | V | -1.0 | Över |
|
5-2 (7) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 1 (1-0) | ||
| Skottland - FA-cupen | 2024-11-30 | 2 Queen's Park |
2 - 1
2 - 2
|
Partick 3 | O | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
7-6 (13) | 1-4 (5) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| Skottland - Championship | 2024-11-22 | 2 Queen's Park |
0 - 1
0 - 1
|
Falkirk 2 | F | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
2-4 (6) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - Championship | 2024-11-16 | 2 Ayr |
2 - 0
3 - 2
|
Queen's Park 3 1 | F | -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
3-7 (10) | 3-5 (8) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Skottland - Championship | 2024-11-09 | 1 Queen's Park |
1 - 0
2 - 1
|
Dunfermline 1 | V | 0.0 | Över |
|
4-10 (14) | 3-1 (4) | 1 (0-1) | 3 (0-3) | ||
| Skottland - Championship | 2024-11-02 | 4 Livingston |
0 - 0
1 - 1
|
Queen's Park 2 1 | O | -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
6-4 (10) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Skottland - Championship | 2024-10-29 | 1 5 Morton |
0 - 1
0 - 1
|
Queen's Park 3 | V | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
8-3 (11) | 5-1 (6) | 2 (1-1) | 3 (3-0) |
| Skottland - Championship | 2024-10-26 | 1 Queen's Park |
0 - 1
0 - 1
|
Partick 1 | F | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
5-3 (8) | 2-3 (5) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2024-10-11 | Annan Athletic |
0 - 2
1 - 4
|
Queen's Park 1 | V | +0.5 | Över |
|
7-8 (15) | 0-5 (5) | 2 (0-2) | 3 (3-0) | ||
| Skottland - Championship | 2024-10-05 | 1 Queen's Park |
0 - 0
1 - 0
|
Hamilton 1 | V | -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-2 (5) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - Championship | 2024-09-28 | 2 Dunfermline |
0 - 1
1 - 2
|
Queen's Park 2 | V | 0.0 | Över | 9.5 | Över |
|
11-3 (14) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 3 (3-0) |
| Skottland - Championship | 2024-09-21 | 2 Queen's Park |
1 - 0
1 - 1
|
Ayr 2 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
4-10 (14) | 2-5 (7) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Skottland - Championship | 2024-09-14 | 5 Queen's Park |
1 - 0
1 - 0
|
Morton 4 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
8-6 (14) | 5-3 (8) | 2 (0-2) | 3 (1-2) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2024-09-08 | 2 Queen's Park |
0 - 0
1 - 0
|
Edinburgh City 3 | V | -2.0 | Under |
|
9-2 (11) | 4-1 (5) | 1 (0-1) | 2 (2-0) | ||
| Skottland - Championship | 2024-08-31 | 1 Partick |
1 - 0
3 - 0
|
Queen's Park 1 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
6-5 (11) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 4 (2-2) |
| Skottland - Championship | 2024-08-24 | 3 Airdrieonians |
0 - 2
0 - 2
|
Queen's Park 3 1 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
6-1 (7) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 4 (3-1) |
| Skottland - Ligacupen | 2024-08-17 | 3 Aberdeen |
0 - 0
1 - 0
|
Queen's Park 3 | F | -1.5, -2.0 | Under | 10.0 | Under |
|
8-1 (9) | 4-0 (4) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 1.833 | 3.5 | 4.333 |
| Halv | 2.5 | 2 | 5 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (-0.5) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (-0.25) | Hemma@2 | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (9.5) | Ö[email protected] | Under@2 |
| Halv (4.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.25) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (0.75) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 0 - 4 , Hörna: 4 - 0
Hörna: 9.5 , Handikapp: -0.5 , Mål: 2.0, 2.5
Resultat: 0 - 1 , Hörna: 2 - 0 Halv
Hörna: 4.5 , Handikapp: 0.0, -0.5 , Mål: 0.5, 1.0
-
18' - 1st Yellow Card - Queen's Park -
25' - 1st Corner - Raith -
29' - 1st Goal - Queen's Park -
35' - 2nd Corner - Raith -
0-1 score at the end of First Half -
46' - 2nd Yellow Card - Queen's Park -
49' - 2nd Goal - Queen's Park -
51' - 3rd Goal - Queen's Park - Race to 3 Corners - Raith
-
62' - 3rd Corner - Raith - 65' ~ Substitution ~ Gibson ~ Stevenson ~(Raith)
- 68' ~ Substitution ~ Vaughan ~ Pollock ~(Raith)
- 68' ~ Substitution ~ Marsh ~ Gullan ~(Raith)
- 69' ~ Substitution ~ Hurst ~ Drozd ~(Queen's Park)
- 69' ~ Substitution ~ Byrne ~ Matthews ~(Raith)
-
72' - 4th Goal - Queen's Park - 74' ~ Substitution ~ King ~ Duncan ~(Queen's Park)
- 74' ~ Substitution ~ Longridge ~ Turner ~(Queen's Park)
-
79' - 4th Corner - Raith - 83' ~ Substitution ~ Raymond ~ Welsh ~(Queen's Park)
- 83' ~ Substitution ~ Evans ~ Rudden ~(Queen's Park)
-
0-4 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

