Midtjylland vs AIK Lagprofil
Midtjylland vs AIK Matchfakta
6V-2O-2F i de senaste 10 matcherna, med 21 gjorda mål och 9 insläppta. Snittmål: 2.1 framåt, 0.9 bakåt. Vinst 60%, AH-vinst 55%, mål Över 50%, hörna Över 40%.
7V-3O-0F i de senaste 10 matcherna, med 21 gjorda mål och 6 insläppta. Snittmål: 2.1 framåt, 0.6 bakåt. Vinst 70%, AH-vinst 60%, mål Över 30%, hörna Över 90%.
| Midtjylland | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| AIK | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Midtjylland | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| AIK | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Midtjylland vs AIK Mål/hörn-tidsfördelning
Midtjylland vs AIK Inbördes möten
Midtjylland vs AIK Visa fullständig H2H →| Midtjylland Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Dubai Cup | 2017-02-08 | 1 AIK |
1 - 1
1 - 1
|
Midtjylland | O | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2016-02-01 | 1 Midtjylland |
0 - 0
0 - 0
|
AIK 2 | O | -0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Midtjylland Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2018-01-26 | 1 Midtjylland |
0 - 1
0 - 2
|
Vendsyssel FF 1 | F | 9.0 |
|
|||||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2018-01-19 | Midtjylland |
0 - 2
2 - 2
|
Hobro IK 1 | O | -0.5, -1.0 | Över | 9.0 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2018-01-17 | Kaiserslautern |
1 - 0
1 - 0
|
Midtjylland | F | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Danmark - Superligan | 2017-12-11 | 2 Randers FC |
0 - 1
0 - 4
|
Midtjylland 1 | V | +0.5, +1.0 | Över | 9.0 |
|
|||||
| Danmark - Superligan | 2017-12-04 | 2 Midtjylland |
3 - 0
3 - 1
|
Odense BK 1 | V | -1.0, -1.5 | Över | 8.5 |
|
|||||
| Danmark - Superligan | 2017-11-27 | 1 Midtjylland |
2 - 0
4 - 0
|
AGF Århus 2 | V | -1.0, -1.5 | Över | 9.0 | Över |
|
6-5 (11) | 4-3 (7) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Danmark - Superligan | 2017-11-20 | 1 Ålborg |
0 - 0
0 - 1
|
Midtjylland 2 | V | +0.5 | Under | 9.0 | Under |
|
3-4 (7) | 0-4 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Danmark - Superligan | 2017-11-03 | 2 Midtjylland |
2 - 0
2 - 1
|
FC Helsingor | V | -1.5, -2.0 | Under | 9.5 | Under |
|
2-5 (7) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 3 (2-1) |
| Danmark - Superligan | 2017-10-29 | 1 Lyngby |
2 - 1
2 - 2
|
Midtjylland 3 1 | O | +0.5, +1.0 | Över | 9.5 | Under |
|
3-3 (6) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Danmark - DBU Pokalen | 2017-10-25 | 1 Odense BK |
0 - 1
0 - 3
|
Midtjylland 1 | V | +0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
2-1 (3) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Danmark - Superligan | 2017-10-20 | 3 Midtjylland |
2 - 1
4 - 2
|
AC Horsens 2 | V | -1.5 | Över | 9.5 | Under |
|
2-5 (7) | 1-1 (2) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Danmark - Superligan | 2017-10-13 | 2 Sønderjyske |
0 - 0
0 - 1
|
Midtjylland 2 | V | +0.5, +1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
6-7 (13) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 4 (1-3) |
| Danmark - Superligan | 2017-10-01 | 2 Midtjylland |
2 - 0
4 - 1
|
Ålborg 1 | V | -1.0 | Över | 9.0 | Under |
|
2-3 (5) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Danmark - Superligan | 2017-09-25 | 3 AGF Århus |
0 - 1
0 - 3
|
Midtjylland | V | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
5-8 (13) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 4 (1-3) |
| Danmark - DBU Pokalen | 2017-09-20 | Greve |
0 - 2
0 - 7
|
Midtjylland | V | +2.5, +3.0 | Över | 9.5 | Över |
|
4-12 (16) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Danmark - Superligan | 2017-09-17 | Midtjylland |
2 - 0
5 - 1
|
Hobro IK 2 | V | -1.0 | Över | 9.5 | Under |
|
5-2 (7) | 4-0 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Danmark - Superligan | 2017-09-10 | 4 FC Köpenhamn |
2 - 2
4 - 3
|
Midtjylland 2 | F | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
4-3 (7) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Danmark - Superligan | 2017-08-27 | 2 Midtjylland |
1 - 0
1 - 1
|
Lyngby 3 | O | -1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
3-2 (5) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| UEFA Europa League - Kval | 2017-08-24 | 4 Midtjylland |
1 - 0
1 - 1
|
Apollon Limassol 3 | O | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
5-5 (10) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 4 (2-2) |
| Danmark - Superligan | 2017-08-20 | 3 Odense BK |
0 - 0
0 - 2
|
Midtjylland 3 | V | 0.0 | Under | 9.0 | Under |
|
2-1 (3) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| UEFA Europa League - Kval | 2017-08-17 | 2 Apollon Limassol |
1 - 1
3 - 2
|
Midtjylland 3 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Push |
|
4-6 (10) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Danmark - Superligan | 2017-08-13 | 2 Midtjylland |
3 - 0
4 - 3
|
Nordsjälland 4 | V | -0.5, -1.0 | Över | 9.0 | Push |
|
2-7 (9) | 1-4 (5) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Danmark - Superligan | 2017-08-06 | 3 FC Helsingor |
1 - 0
2 - 1
|
Midtjylland 3 | F | +0.5, +1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
6-2 (8) | 4-1 (5) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| UEFA Europa League - Kval | 2017-08-03 | 1 Midtjylland |
0 - 0
2 - 1
|
Arka Gdynia 4 | V | -1.0, -1.5 | Push | 9.0 | Under |
|
2-3 (5) | 1-1 (2) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Danmark - Superligan | 2017-07-30 | Midtjylland |
1 - 1
2 - 1
|
Randers FC | V | -0.5, -1.0 | Över | 9.0 | Över |
|
9-2 (11) | 4-0 (4) | 2 (2-0) | 2 (1-1) |
| UEFA Europa League - Kval | 2017-07-27 | 1 Arka Gdynia |
2 - 2
3 - 2
|
Midtjylland | F | +0.5, +1.0 | Över | 9.5 | Under |
|
2-5 (7) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Danmark - Superligan | 2017-07-23 | 2 Midtjylland |
0 - 0
2 - 0
|
Silkeborg IF | V | -1.0, -1.5 | Under | 9.5 | Under |
|
3-1 (4) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| UEFA Europa League - Kval | 2017-07-20 | 4 Midtjylland |
1 - 0
3 - 1
|
Ferencvarosi TC 3 | V | -1.0 | Över | 9.5 | Över |
|
5-5 (10) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Danmark - Superligan | 2017-07-16 | Bröndby |
2 - 0
4 - 0
|
Midtjylland 3 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
9-4 (13) | 5-1 (6) | 2 (2-0) | 2 (1-1) |
| UEFA Europa League - Kval | 2017-07-13 | 1 3 Ferencvarosi TC |
2 - 1
2 - 4
|
Midtjylland 4 | V | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
7-3 (10) | 6-3 (9) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| AIK Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2018-01-20 | IK Frej |
0 - 1
0 - 1
|
AIK | V | +1.0, +1.5 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-11-24 | AIK |
1 - 1
3 - 1
|
Sollentuna FK 2 | V | -1.5 | Över | 9.0 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-11-17 | AIK |
0 - 0
0 - 0
|
IK Brage 1 | O | -1.0, -1.5 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Allsvenskan | 2017-11-05 | 3 Örebro SK |
0 - 2
1 - 2
|
AIK 2 | V | +0.5, +1.0 | Push | 10.0 |
|
|||||
| Allsvenskan | 2017-10-30 | 1 AIK |
2 - 0
2 - 1
|
IFK Göteborg 4 | V | -1.0, -1.5 | Push | 10.0 |
|
|||||
| Allsvenskan | 2017-10-23 | 2 Malmö FF |
0 - 0
0 - 0
|
AIK 3 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
8-8 (16) | 2-5 (7) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Allsvenskan | 2017-10-15 | 1 AIK |
0 - 0
2 - 0
|
Jönköpings Södra 2 | V | -1.5 | Under | 10.0 | Över |
|
9-4 (13) | 4-1 (5) | 3 (2-1) | 3 (2-1) |
| Allsvenskan | 2017-10-01 | AIK |
3 - 1
5 - 2
|
IF Elfsborg 2 | V | -1.5 | Över | 10.0 | Över |
|
10-3 (13) | 7-1 (8) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Allsvenskan | 2017-09-24 | 1 BK Häcken |
1 - 4
1 - 6
|
AIK 1 | V | 0.0 | Över | 10.0 | Över |
|
6-8 (14) | 1-5 (6) | 1 (0-1) | 3 (1-2) |
| Allsvenskan | 2017-09-21 | GIF Sundsvall |
0 - 0
0 - 0
|
AIK 1 | O | +1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
4-7 (11) | 3-3 (6) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Allsvenskan | 2017-09-17 | 1 AIK |
4 - 0
4 - 1
|
Halmstads BK 1 | V | -1.5 | Över | 10.0 | Över |
|
10-1 (11) | 6-0 (6) | 3 (3-0) | 1 (1-0) |
| Allsvenskan | 2017-09-10 | 1 Hammarby IF |
1 - 1
1 - 1
|
AIK 1 | O | 0.0 | Under | 10.0 | Över |
|
3-13 (16) | 2-6 (8) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| Allsvenskan | 2017-08-27 | 5 AIK |
1 - 0
1 - 1
|
Djurgårdens IF 3 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-4 (7) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Svenska Cupen | 2017-08-23 | 3 Värmbols FC |
0 - 0
0 - 1
|
AIK 1 | V | +2.5 | Under |
|
2-10 (12) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 2 (1-1) | ||
| Allsvenskan | 2017-08-20 | 1 4 Östersunds FK |
0 - 1
0 - 3
|
AIK 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
5-3 (8) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Allsvenskan | 2017-08-13 | 4 AIK |
0 - 1
1 - 1
|
AFC Eskilstuna 5 | O | -1.5 | Under | 10.5 | Över |
|
7-4 (11) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 4 (2-2) |
| Allsvenskan | 2017-08-10 | 3 IFK Göteborg |
0 - 1
2 - 1
|
AIK 2 | F | 0.0 | Över | 10.0 | Under |
|
3-4 (7) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Allsvenskan | 2017-08-06 | 1 Sirius |
0 - 3
1 - 4
|
AIK | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
4-1 (5) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| UEFA Europa League - Kval | 2017-08-03 | Braga |
0 - 1
1 - 1
|
AIK 1 | O | -0.5, -1.0 | Push | 9.5 | Under |
|
6-2 (8) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Allsvenskan | 2017-07-30 | AIK |
0 - 0
0 - 1
|
Kalmar FF 2 | F | -1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
6-0 (6) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| UEFA Europa League - Kval | 2017-07-27 | AIK |
1 - 1
1 - 1
|
Braga 2 | O | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
2-2 (4) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| UEFA Europa League - Kval | 2017-07-20 | 4 AIK |
0 - 0
2 - 0
|
Zeljeznicar 5 | V | -1.0 | Push | 9.5 | Över |
|
9-3 (12) | 4-2 (6) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Allsvenskan | 2017-07-16 | 2 AIK |
0 - 0
1 - 0
|
IFK Norrköping 1 | V | -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
6-4 (10) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| UEFA Europa League - Kval | 2017-07-13 | 3 Zeljeznicar |
0 - 0
0 - 0
|
AIK | O | 0.0 | Under | 9.5 | Under |
|
3-2 (5) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Allsvenskan | 2017-07-09 | 2 Kalmar FF |
0 - 0
0 - 1
|
AIK 1 | V | +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-2 (6) | 1-1 (2) | 2 (1-1) | 2 (2-0) |
| UEFA Europa League - Kval | 2017-07-06 | AIK |
5 - 0
5 - 0
|
KI Klaksvik | V | -2.0, -2.5 | Över | 10.0 | Under |
|
7-1 (8) | 4-0 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Allsvenskan | 2017-07-02 | 2 AIK |
1 - 1
2 - 2
|
Östersunds FK 4 | O | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
8-4 (12) | 5-2 (7) | 4 (2-2) | 0 (0-0) |
| UEFA Europa League - Kval | 2017-06-29 | 1 KI Klaksvik |
0 - 0
0 - 0
|
AIK | O | +1.5, +2.0 | Under | 10.0 | Under |
|
0-3 (3) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-06-22 | 1 FC Flora Tallinn |
0 - 0
2 - 0
|
AIK | F | +1.0 | Under |
|
1-6 (7) | 0-5 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Allsvenskan | 2017-06-04 | 2 AFC Eskilstuna |
1 - 1
1 - 3
|
AIK | V | +0.5, +1.0 | Över | 10.5 | Över |
|
4-8 (12) | 3-4 (7) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 1.66 | 3.8 | 4.33 |
| Halv | 2.1 | 2.4 | 4.33 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (-0.5) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (-0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (9.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (3.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | Över@2 | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 3 - 1 , Hörna: 6 - 1
Hörna: 9.0 , Handikapp: -0.5 , Mål: 3.0
Resultat: 0 - 1 , Hörna: 3 - 0 Halv
Hörna: , Handikapp: 0.0, -0.5 , Mål: 1.0, 1.5
-
4' - 1st Corner - Midtjylland -
13' - 2nd Corner - Midtjylland -
30' - 3rd Corner - Midtjylland - Race to 3 Corners - Midtjylland
-
35' - 1st Goal - AIK -
0-1 score at the end of First Half -
57' - 4th Corner - Midtjylland -
60' - 1st Yellow Card - AIK -
62' - 2nd Yellow Card - AIK -
71' - 5th Corner - Midtjylland - Race to 5 Corners - Midtjylland
-
74' - 2nd Goal - Midtjylland -
74' - 3rd Yellow Card - AIK -
77' - 6th Corner - Midtjylland -
78' - 3rd Goal - Midtjylland -
87' - 4th Yellow Card - AIK -
90' - 4th Goal - Midtjylland -
90+1' - 7th Corner - AIK -
3-1 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

