Gratis prognoser
(baserat på historisk statistik, endast som referens)
Under 2.75
Totalt antal mål
Över 10.5
Totalt antal hörnor
-0.25
Crusaders
Linfield vs Crusaders Lagprofil
Linfield
DLLLLWDWWWSenasteBrinner+1.0 p/match, senaste 5 vs föregående 25
Över 9.5 hörnorÖver9/10
Över 2.5 målUnder4/10
Asiatiskt handikappMissar4/10
Crusaders
WLWWWWWWWDSenasteBrinner+0.8 p/match, senaste 5 vs föregående 22
Över 9.5 hörnorÖver7/10
Över 2.5 målÖver7/10
Asiatiskt handikappJämnt5/10
Linfield vs Crusaders Matchfakta
Linfield
4V-2O-4F i de senaste 10 matcherna, med 13 gjorda mål och 12 insläppta. Snittmål: 1.3 framåt, 1.2 bakåt. Vinst 40%, AH-vinst 40%, mål Över 40%, hörna Över 60%.
Fulltidsresultat
Vunnen 40%4
Oavgjort 20%2
Förlust 40%4
Totalt antal mål 2.5, 3.0
Över 40%4
Annullerad 0%0
Under 60%6
Totalt antal hörnor 10.5
Över 60%6
Annullerad 0%0
Under 40%4
Asiatiskt handikapp
Vunnen 40%4
Annullerad 0%0
Förlust 60%6
Crusaders
8V-1O-1F i de senaste 10 matcherna, med 21 gjorda mål och 10 insläppta. Snittmål: 2.1 framåt, 1.0 bakåt. Vinst 80%, AH-vinst 50%, mål Över 70%, hörna Över 40%.
Fulltidsresultat
Vunnen 80%8
Oavgjort 10%1
Förlust 10%1
Totalt antal mål 2.5, 3.0
Över 70%7
Annullerad 0%0
Under 30%3
Totalt antal hörnor 10.5
Över 40%4
Annullerad 0%0
Under 60%6
Asiatiskt handikapp
Vunnen 50%5
Annullerad 10%1
Förlust 40%4
Senaste
| Linfield | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Crusaders | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Linfield | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Crusaders | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
MålfördelningLinje 2.5, 3.0
HörnfördelningLinje 10.5
Kortfördelning
Hemmalagets matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets matcher
Totalt: 40,
Snitt: 3.40,
Std.avv.: 1.98, Median: 3,
Typvärde: 4,
Över: 63%
Hemmalagets matcher hemma
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets matcher borta
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Hemmalagets senaste matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets senaste matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Linfield vs Crusaders Mål/hörn-tidsfördelning
Linfield vs Crusaders Inbördes möten
Linfield vs Crusaders Visa fullständig H2H →| Linfield Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Nordirland - Premier | 2015-11-07 | 2 Linfield |
0 - 1
0 - 1
|
Crusaders 2 | F | 0.0 | Under |
|
||||||
| Nordirland - Premier | 2015-04-21 | 1 1 Linfield |
2 - 0
3 - 1
|
Crusaders 1 | V | 0.0, -0.5 | Över | 11.0 |
|
|||||
| Nordirland - Premier | 2015-01-01 | 3 Crusaders |
2 - 0
2 - 1
|
Linfield 1 | F | 0.0 | Push | 11.0 |
|
|||||
| County Antrim Shield | 2014-10-28 | Linfield |
2 - 1
2 - 4
|
Crusaders 1 | F | 0.0, -0.5 | Över |
|
||||||
| Nordirland - Premier | 2014-10-25 | Linfield |
0 - 2
1 - 2
|
Crusaders 3 | F | 0.0, -0.5 | Över |
|
||||||
| Nordirland - Premier | 2014-09-29 | 5 Crusaders |
2 - 1
2 - 2
|
Linfield 4 | O | 0.0 | Över | 11.0 | Under |
|
6-3 (9) | 4-2 (6) | 2 (1-1) | 2 (2-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Linfield Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Nordirland - Premier | 2015-12-26 | 1 Glentoran |
0 - 1
1 - 2
|
Linfield 2 | V | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Nordirland - Premier | 2015-12-19 | 2 Ballymena Utd |
1 - 0
1 - 3
|
Linfield 3 | V | +0.5, +1.0 | Över |
|
||||||
| County Antrim Shield | 2015-12-15 | 1 Linfield |
0 - 0
2 - 0
|
Carrick Rangers 2 | V | -1.5 | Under |
|
||||||
| Nordirland - Premier | 2015-12-12 | 1 Linfield |
1 - 0
1 - 1
|
Ballinamallard Utd 7 1 | O | -1.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Nordirland - Premier | 2015-12-05 | 2 Linfield |
0 - 0
1 - 0
|
Coleraine | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Nordirland - Premier | 2015-11-28 | 1 Portadown |
0 - 0
2 - 0
|
Linfield 3 | F | +0.5 | Under |
|
4-10 (14) | 4-5 (9) | 3 (1-2) | 2 (0-2) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-11-21 | 1 Glenavon |
1 - 1
3 - 2
|
Linfield 2 | F | 0.0, +0.5 | Över |
|
4-6 (10) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 2 (1-1) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-11-14 | 3 Linfield |
1 - 1
1 - 2
|
Cliftonville 4 | F | 0.0, -0.5 | Över |
|
4-4 (8) | 1-2 (3) | 1 (1-0) | 3 (1-2) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-11-07 | 2 Linfield |
0 - 1
0 - 1
|
Crusaders 2 | F | 0.0 | Under |
|
4-6 (10) | 3-4 (7) | 3 (0-3) | 1 (1-0) | ||
| Nordirland - County Antrim Shield | 2015-10-27 | 1 Linfield |
0 - 1
1 - 1
|
Cliftonville 3 | O | 0.0, -0.5 | Under | 11.5 | Över |
|
7-6 (13) | 4-2 (6) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Nordirland - Premier | 2015-10-24 | 4 Linfield |
0 - 0
1 - 1
|
Carrick Rangers 6 | O | -2.0 | Under | 11.0 | Under |
|
6-2 (8) | 4-0 (4) | 3 (3-0) | 1 (0-1) |
| Nordirland - Premier | 2015-10-17 | 1 2 Warrenpoint Town |
0 - 1
0 - 3
|
Linfield | V | +1.0, +1.5 | Under |
|
6-5 (11) | 3-2 (5) | 2 (0-2) | 2 (1-1) | ||
| Nordirland - Ligacupen | 2015-10-14 | Linfield |
0 - 0
0 - 1
|
Ballinamallard Utd | F | -1.5, -2.0 | Under |
|
14-0 (14) | 6-0 (6) | 1 (1-0) | 4 (4-0) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-10-10 | 2 Linfield |
0 - 0
1 - 1
|
Glentoran | O | -1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
4-1 (5) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Nordirland - Premier | 2015-09-26 | 2 Linfield |
1 - 1
4 - 3
|
Glenavon 2 | V | -1.0 | Över |
|
8-5 (13) | 5-3 (8) | 1 (0-1) | 3 (3-0) | ||
| Nordirland - County Antrim Shield | 2015-09-22 | Linfield |
0 - 0
1 - 0
|
Newington YC | V | -3.5 | Under |
|
5-5 (10) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 2 (0-2) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-09-05 | 3 Ballinamallard Utd |
0 - 0
0 - 1
|
Linfield 1 | V | +1.5 | Under |
|
3-8 (11) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 3 (2-1) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-08-29 | 1 Linfield |
0 - 0
3 - 0
|
Portadown 5 | V | -0.5, -1.0 | Push |
|
5-4 (9) | 2-3 (5) | 3 (1-2) | 0 (0-0) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-08-15 | Linfield |
1 - 0
5 - 1
|
Dungannon Swifts 1 1 | V | -1.5 | Över |
|
9-5 (14) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 5 (2-3) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-08-08 | 1 Linfield |
2 - 0
4 - 0
|
Ballymena Utd 3 1 | V | -1.0, -1.5 | Över |
|
13-4 (17) | 5-2 (7) | 1 (0-1) | 3 (2-1) | ||
| UEFA Europa League - Kval | 2015-07-16 | 1 3 FC Spartak Trnava |
2 - 1
2 - 1
|
Linfield 5 | F | -1.0, -1.5 | Över | 10.0 | Under |
|
5-3 (8) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| UEFA Europa League - Kval | 2015-07-02 | 1 Linfield |
0 - 0
2 - 0
|
NSI Runavik 2 | V | -1.0 | Under | 11.5 | Över |
|
12-2 (14) | 6-1 (7) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Nordirland - Premier | 2015-04-25 | Portadown |
1 - 1
1 - 1
|
Linfield | O | 0.0 | Under |
|
5-6 (11) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-04-21 | 1 1 Linfield |
2 - 0
3 - 1
|
Crusaders 1 | V | 0.0, -0.5 | Över | 11.0 | Över |
|
7-6 (13) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Nordirland - Premier | 2015-04-11 | 3 Linfield |
0 - 1
0 - 2
|
Glenavon 4 | F | -0.5 | Under | 11.0 | Över |
|
3-14 (17) | 2-1 (3) | 2 (2-0) | 3 (0-3) |
| Nordirland - Premier | 2015-04-07 | 3 Glentoran |
1 - 0
1 - 2
|
Linfield 2 | V | +0.5 | Push |
|
2-8 (10) | 0-4 (4) | 1 (0-1) | 1 (0-1) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-03-28 | 4 Glenavon |
1 - 0
1 - 0
|
Linfield 1 1 | F | +0.5 | Under | 11.5 | Över |
|
5-12 (17) | 2-5 (7) | 3 (2-1) | 3 (2-1) |
| Nordirland - Premier | 2015-03-14 | 2 Institute |
0 - 1
0 - 1
|
Linfield 1 | V | +1.0, +1.5 | Under |
|
0-11 (11) | 0-5 (5) | 1 (0-1) | 2 (0-2) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-03-07 | 1 Linfield |
3 - 0
3 - 0
|
Warrenpoint Town 2 | V | -1.5 | Under | 11.0 | Över |
|
11-3 (14) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 4 (3-1) |
| Nordirland - Cup | 2015-02-28 | 3 Portadown |
3 - 0
3 - 2
|
Linfield 2 | F | 0.0 | Över | 11.0 | Över |
|
4-8 (12) | 2-6 (8) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Crusaders Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Nordirland - Premier | 2015-12-26 | 4 Crusaders |
0 - 0
2 - 2
|
Cliftonville 1 | O | -0.5 | Över |
|
||||||
| Nordirland - Premier | 2015-12-18 | 1 Crusaders |
0 - 0
3 - 1
|
Coleraine 3 | V | -1.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Nordirland - Premier | 2015-12-05 | 2 Dungannon Swifts |
0 - 1
1 - 2
|
Crusaders 1 | V | +1.0, +1.5 | Över |
|
||||||
| Nordirland - Premier | 2015-11-28 | 1 Crusaders |
2 - 0
3 - 2
|
Ballymena Utd 5 | V | -1.5 | Över |
|
||||||
| Nordirland - Premier | 2015-11-21 | 2 Warrenpoint Town |
0 - 2
1 - 3
|
Crusaders 1 | V | +1.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Nordirland - Premier | 2015-11-14 | 2 Crusaders |
1 - 0
3 - 0
|
Glentoran 5 2 | V | -0.5, -1.0 | Över |
|
2-7 (9) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-11-07 | 2 Linfield |
0 - 1
0 - 1
|
Crusaders 2 | V | 0.0 | Under |
|
4-6 (10) | 3-4 (7) | 3 (0-3) | 1 (1-0) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-10-31 | 4 Portadown |
1 - 1
1 - 3
|
Crusaders 3 | V | +0.5, +1.0 | Över |
|
4-7 (11) | 1-1 (2) | 1 (1-0) | 1 (1-0) | ||
| Nordirland - County Antrim Shield | 2015-10-27 | 2 Crusaders |
0 - 0
0 - 2
|
Ballymena Utd 3 | F | -1.5 | Under | 11.0 | Över |
|
8-6 (14) | 3-5 (8) | 1 (1-0) | 4 (3-1) |
| Nordirland - Premier | 2015-10-24 | 1 Crusaders |
1 - 0
1 - 0
|
Glenavon 3 | V | -1.0 | Under |
|
4-6 (10) | 0-1 (1) | 1 (0-1) | 4 (3-1) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-10-17 | 6 Ballinamallard Utd |
0 - 0
1 - 1
|
Crusaders | O | +1.0 | Under |
|
1-12 (13) | 1-7 (8) | 2 (1-1) | 1 (0-1) | ||
| Nordirland - Ligacupen | 2015-10-14 | 2 Crusaders |
1 - 2
3 - 3
|
Institute 3 | O | -2.5 | Över |
|
4-3 (7) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 2 (0-2) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-10-10 | Crusaders |
0 - 0
1 - 0
|
Warrenpoint Town | V | -2.0, -2.5 | Under | 10.5 | Under |
|
5-1 (6) | 5-0 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Nordirland - Premier | 2015-09-19 | 4 Coleraine |
0 - 0
1 - 1
|
Crusaders 3 2 | O | +0.5, +1.0 | Under |
|
3-3 (6) | 1-3 (4) | 2 (0-2) | 0 (0-0) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-08-29 | 1 Crusaders |
1 - 0
4 - 0
|
Dungannon Swifts 1 | V | -1.0, -1.5 | Över |
|
7-6 (13) | 5-3 (8) | 1 (1-0) | 1 (1-0) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-08-22 | 3 Glenavon |
0 - 0
1 - 2
|
Crusaders 1 | V | 0.0, +0.5 | Under |
|
4-9 (13) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 5 (1-4) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-08-15 | Crusaders |
4 - 0
5 - 0
|
Ballinamallard Utd 3 | V | -1.5 | Över |
|
5-3 (8) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 2 (1-1) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-08-12 | 1 6 Glentoran |
1 - 1
2 - 2
|
Crusaders 2 | O | +0.5 | Över |
|
2-8 (10) | 0-4 (4) | 1 (0-1) | 1 (0-1) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-08-08 | 2 Crusaders |
1 - 2
1 - 2
|
Portadown 3 1 | F | -0.5, -1.0 | Push |
|
10-0 (10) | 5-0 (5) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| UK Friendlies | 2015-07-25 | Crusaders |
4 - 2
6 - 2
|
Institute | V | -1.5,-2.0 | Över | 10.0 | Under |
|
8-1 (9) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| UEFA Champions League - Kval | 2015-07-21 | 4 Crusaders |
0 - 0
3 - 2
|
Skenderbeu 1 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
10-3 (13) | 4-0 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| UK Friendlies | 2015-07-18 | Crusaders |
0 - 2
0 - 4
|
Kilmarnock | F | +1.0 | Över | 10.0 | Push |
|
7-3 (10) | 5-1 (6) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| UEFA Champions League - Kval | 2015-07-14 | 2 Skenderbeu |
2 - 0
4 - 1
|
Crusaders 4 | F | -1.0, -1.5 | Över | 10.0 | Över |
|
9-2 (11) | 5-1 (6) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| UEFA Champions League - Kval | 2015-07-07 | 1 FC Levadia Tallinn |
1 - 1
1 - 1
|
Crusaders 2 | O | -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
8-3 (11) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| UEFA Champions League - Kval | 2015-06-30 | 2 Crusaders |
0 - 0
0 - 0
|
FC Levadia Tallinn 3 | O | 0.0 | Under | 10.5 | Över |
|
10-3 (13) | 7-2 (9) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| UK Friendlies | 2015-06-27 | Crusaders |
2 - 2
3 - 2
|
Airbus UK | V | -0.5 | Över |
|
2-2 (4) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-04-25 | Crusaders |
2 - 0
4 - 0
|
Glenavon | V | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Push |
|
5-5 (10) | 4-2 (6) | 2 (2-0) | 4 (1-3) |
| Nordirland - Premier | 2015-04-21 | 1 1 Linfield |
2 - 0
3 - 1
|
Crusaders 1 | F | 0.0, -0.5 | Över | 11.0 | Över |
|
7-6 (13) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Nordirland - Premier | 2015-04-18 | 1 Crusaders |
1 - 0
2 - 0
|
Glentoran 2 | V | -0.5, -1.0 | Under |
|
5-4 (9) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 4 (1-3) | ||
| Nordirland - Premier | 2015-04-07 | Portadown |
0 - 0
1 - 0
|
Crusaders 1 | F | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
3-4 (7) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 3.2 | 3.4 | 2.05 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (+0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (10.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.75) | Ö[email protected] | [email protected] |
Livehändelser
Status: Fulltid , Resultat: 2 - 0 , Hörna: 6 - 7
Hörna: 10.5 , Handikapp: 0.0, +0.5 , Mål: 2.5, 3.0
-
11' - 1st Corner - Linfield -
19' - 1st Yellow Card - Crusaders -
21' - 2nd Yellow Card - Crusaders -
26' - 1st Goal - Linfield -
35' - 2nd Corner - Crusaders -
36' - 3rd Corner - Crusaders - Race to 3 Corners - Crusaders
-
38' - 4th Corner - Crusaders -
45+4' - 3rd Yellow Card - Linfield -
1-0 score at the end of First Half -
49' - 5th Corner - Linfield -
50' - 2nd Goal - Linfield -
56' - 6th Corner - Crusaders -
57' - 7th Corner - Linfield - Race to 5 Corners - Crusaders
-
59' - 8th Corner - Crusaders -
60' - 4th Yellow Card - Linfield -
63' - 9th Corner - Crusaders -
69' - 5th Yellow Card - Linfield - Race to 7 Corners - Crusaders
-
73' - 10th Corner - Crusaders -
89' - 6th Yellow Card - Crusaders -
90+1' - 11th Corner - Linfield -
90+3' - 12th Corner - Linfield -
90+4' - 13th Corner - Linfield -
2-0 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

