Gillingham vs Oldham Lagprofil
Gillingham vs Oldham Matchfakta
5V-3O-2F i de senaste 10 matcherna, med 18 gjorda mål och 13 insläppta. Snittmål: 1.8 framåt, 1.3 bakåt. Vinst 50%, AH-vinst 70%, mål Över 40%, hörna Över 60%.
5V-3O-2F i de senaste 10 matcherna, med 20 gjorda mål och 14 insläppta. Snittmål: 2.0 framåt, 1.4 bakåt. Vinst 50%, AH-vinst 70%, mål Över 60%, hörna Över 50%.
| Gillingham | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Oldham | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Gillingham | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Oldham | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Gillingham vs Oldham Mål/hörn-tidsfördelning
Gillingham vs Oldham Inbördes möten
Gillingham vs Oldham Visa fullständig H2H →| Gillingham Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England - League 1 | 2017-01-14 | 1 Oldham |
1 - 0
1 - 0
|
Gillingham 3 | F | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England - League 1 | 2016-10-08 | 5 Gillingham |
1 - 0
1 - 2
|
Oldham | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| England - League 1 | 2016-02-20 | 2 Oldham |
0 - 1
2 - 1
|
Gillingham 1 | F | 0.0 | Över | 11.0 |
|
|||||
| England - League 1 | 2015-10-03 | 1 Gillingham |
3 - 1
3 - 3
|
Oldham 3 | O | -0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| England - League 1 | 2015-01-24 | 3 Gillingham |
2 - 2
3 - 2
|
Oldham 3 | V | 0.0 | Över | 11.5 |
|
|||||
| England - League 1 | 2014-09-13 | Oldham |
0 - 0
0 - 0
|
Gillingham | O | 0.0, -0.5 | Under | 11.5 | Under |
|
7-0 (7) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Gillingham Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England - League 1 | 2017-11-21 | Blackpool |
1 - 0
1 - 1
|
Gillingham 1 | O | -0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England - League 1 | 2017-11-18 | Walsall |
0 - 1
0 - 1
|
Gillingham 3 1 | V | -0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England - League 1 | 2017-11-11 | 2 Gillingham |
0 - 1
1 - 1
|
Bury 3 | O | 0.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England - EFL Trophy | 2017-11-07 | 2 Gillingham |
4 - 1
7 - 5
|
Reading U21 1 | V | -1.0, -1.5 | Över |
|
||||||
| England - FA-cupen | 2017-11-04 | 2 Gillingham |
1 - 0
2 - 1
|
Leyton Orient 6 1 | V | -0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| England - League 1 | 2017-10-28 | 1 2 Rotherham |
0 - 1
1 - 3
|
Gillingham 1 | V | -1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
5-3 (8) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| England - League 1 | 2017-10-21 | 1 Gillingham |
0 - 1
1 - 2
|
Northampton 3 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
8-6 (14) | 6-4 (10) | 3 (2-1) | 1 (0-1) |
| England - League 1 | 2017-10-17 | Gillingham |
0 - 0
1 - 1
|
Wigan 1 | O | +1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
3-7 (10) | 1-5 (6) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| England - League 1 | 2017-10-14 | 1 Peterborough |
0 - 1
0 - 1
|
Gillingham 3 | V | -1.0 | Under | 11.0 | Push |
|
8-3 (11) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 4 (4-0) |
| England - League 1 | 2017-10-08 | 1 Gillingham |
0 - 0
0 - 1
|
Portsmouth 2 | F | +0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
3-8 (11) | 1-4 (5) | 3 (0-3) | 0 (0-0) |
| England - EFL Trophy | 2017-10-03 | 1 Colchester |
0 - 0
0 - 1
|
Gillingham 3 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
3-8 (11) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 4 (1-3) |
| England - League 1 | 2017-09-30 | 1 Blackburn |
1 - 0
1 - 0
|
Gillingham 2 | F | -1.0, -1.5 | Under | 10.5 | Över |
|
10-3 (13) | 6-1 (7) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| England - League 1 | 2017-09-26 | Gillingham |
0 - 0
0 - 0
|
Scunthorpe | O | +0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
5-10 (15) | 3-5 (8) | 1 (1-0) | 4 (1-3) |
| England - League 1 | 2017-09-23 | 2 Rochdale |
2 - 0
3 - 0
|
Gillingham 2 1 | F | -0.5, -1.0 | Över | 11.0 | Under |
|
4-4 (8) | 4-3 (7) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| England - League 1 | 2017-09-16 | 4 Gillingham |
0 - 0
1 - 0
|
Charlton 3 | V | +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
2-8 (10) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| England - League 1 | 2017-09-12 | 3 AFC Wimbledon |
1 - 1
1 - 1
|
Gillingham 3 1 | O | -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
14-7 (21) | 6-1 (7) | 2 (2-0) | 5 (4-1) |
| England - League 1 | 2017-09-09 | Oxford Utd |
0 - 0
3 - 0
|
Gillingham | F | -0.5, -1.0 | Över | 11.0 | Under |
|
4-2 (6) | 1-1 (2) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| England - League 1 | 2017-09-02 | 1 Gillingham |
0 - 2
1 - 2
|
Shrewsbury 1 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Push |
|
5-5 (10) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England - EFL Trophy | 2017-08-29 | 3 Gillingham |
1 - 1
2 - 1
|
Southend 4 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
5-8 (13) | 2-4 (6) | 1 (1-0) | 4 (2-2) |
| England - League 1 | 2017-08-26 | 3 Gillingham |
0 - 1
3 - 3
|
Southend 3 | O | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
6-6 (12) | 2-5 (7) | 4 (1-3) | 1 (1-0) |
| England - League 1 | 2017-08-19 | 3 Milton Keynes Dons |
0 - 0
1 - 0
|
Gillingham 3 | F | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
6-3 (9) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| England - League 1 | 2017-08-12 | 1 2 Gillingham |
0 - 1
0 - 1
|
Bradford 4 | F | +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-5 (9) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| England - Ligacupen | 2017-08-08 | Reading |
0 - 0
2 - 0
|
Gillingham 1 | F | -0.5, -1.0 | Under | 11.0 | Under |
|
3-3 (6) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| England - League 1 | 2017-08-05 | Doncaster |
0 - 0
0 - 0
|
Gillingham 1 | O | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
10-4 (14) | 6-3 (9) | 3 (3-0) | 2 (2-0) |
| UK Friendlies | 2017-07-22 | Gillingham |
0 - 0
2 - 1
|
Ipswich | V | +0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
4-9 (13) | 3-8 (11) | 3 (2-1) | 0 (0-0) |
| UK Friendlies | 2017-07-11 | Dartford |
0 - 2
1 - 2
|
Gillingham | V | +0.5, +1.0 | Push | 10.0 | Över |
|
3-9 (12) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| England - League 1 | 2017-04-30 | 2 Northampton |
0 - 0
0 - 0
|
Gillingham | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
7-7 (14) | 5-3 (8) | 3 (3-0) | 2 (2-0) |
| England - League 1 | 2017-04-22 | 1 Gillingham |
1 - 0
2 - 3
|
Fleetwood Town 2 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
6-4 (10) | 3-3 (6) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| England - League 1 | 2017-04-17 | 2 Charlton |
2 - 0
3 - 0
|
Gillingham 3 | F | -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
7-4 (11) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| England - League 1 | 2017-04-14 | 2 Gillingham |
0 - 0
3 - 1
|
Bristol Rovers 2 | V | +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
7-3 (10) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Oldham Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England - League 1 | 2017-11-21 | 1 Oldham |
0 - 0
0 - 0
|
AFC Wimbledon 1 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England - League 1 | 2017-11-18 | 3 Oldham |
1 - 1
3 - 1
|
Rochdale | V | 0.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| England - EFL Trophy | 2017-11-07 | 2 Oldham |
1 - 0
4 - 1
|
Newcastle U21 | V | -0.5, -1.0 | Över | 11.0 |
|
|||||
| England - FA-cupen | 2017-11-04 | Carlisle |
2 - 0
3 - 2
|
Oldham 1 | F | 0.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| England - League 1 | 2017-10-28 | 1 Oldham |
1 - 2
2 - 3
|
Scunthorpe 2 | F | 0.0 | Över | 10.5 |
|
|||||
| England - League 1 | 2017-10-24 | 1 Oldham |
1 - 0
2 - 1
|
Bury 1 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Push |
|
5-5 (10) | 3-4 (7) | 1 (1-0) | 3 (2-1) |
| England - League 1 | 2017-10-21 | 3 Milton Keynes Dons |
1 - 3
4 - 4
|
Oldham 3 | O | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
2-2 (4) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| England - League 1 | 2017-10-17 | 3 Bradford |
1 - 1
1 - 1
|
Oldham 3 | O | -0.5 | Under | 12.0 | Över |
|
10-3 (13) | 6-0 (6) | 2 (2-0) | 4 (3-1) |
| England - League 1 | 2017-10-14 | 1 Oldham |
0 - 0
1 - 0
|
Blackburn 4 | V | +0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
3-4 (7) | 4-2 (6) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| England - EFL Trophy | 2017-10-03 | 2 Crewe |
0 - 1
0 - 1
|
Oldham 1 | V | +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
5-4 (9) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| England - League 1 | 2017-09-30 | 1 Portsmouth |
0 - 1
1 - 2
|
Oldham 6 | V | -1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
4-4 (8) | 3-3 (6) | 3 (0-3) | 0 (0-0) |
| England - League 1 | 2017-09-26 | 1 3 Oldham |
0 - 0
3 - 2
|
Peterborough 1 | V | +0.5 | Över | 11.0 | Push |
|
2-9 (11) | 2-4 (6) | 2 (0-2) | 1 (0-1) |
| England - League 1 | 2017-09-23 | 1 Rotherham |
1 - 1
5 - 1
|
Oldham 3 | F | -0.5, -1.0 | Över | 11.0 | Över |
|
6-7 (13) | 3-4 (7) | 4 (1-3) | 2 (1-1) |
| England - League 1 | 2017-09-16 | 1 3 Oldham |
1 - 1
1 - 2
|
Shrewsbury 3 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
9-6 (15) | 4-2 (6) | 2 (2-0) | 2 (0-2) |
| England - League 1 | 2017-09-12 | 1 Bristol Rovers |
0 - 0
2 - 3
|
Oldham 2 | V | -0.5, -1.0 | Över | 11.0 | Över |
|
9-4 (13) | 5-3 (8) | 3 (1-2) | 0 (0-0) |
| England - League 1 | 2017-09-09 | 1 Fleetwood Town |
1 - 1
2 - 2
|
Oldham 3 | O | -0.5, -1.0 | Över | 11.0 | Över |
|
6-6 (12) | 4-2 (6) | 0 (0-0) | 3 (0-3) |
| England - League 1 | 2017-09-02 | 1 6 Oldham |
1 - 2
3 - 4
|
Charlton 3 | F | +0.5 | Över | 10.0 | Push |
|
5-5 (10) | 4-3 (7) | 4 (3-1) | 1 (0-1) |
| England - EFL Trophy | 2017-08-29 | Oldham |
0 - 0
0 - 0
|
Port Vale | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
3-4 (7) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| England - League 1 | 2017-08-26 | 1 Blackpool |
2 - 0
2 - 1
|
Oldham 1 | F | -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
8-7 (15) | 7-1 (8) | 3 (3-0) | 0 (0-0) |
| England - League 1 | 2017-08-19 | 2 Oldham |
0 - 2
0 - 2
|
Wigan 3 | F | +0.5 | Push | 10.5 | Över |
|
6-6 (12) | 3-4 (7) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| England - League 1 | 2017-08-12 | 3 Walsall |
0 - 1
2 - 1
|
Oldham 3 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
8-4 (12) | 3-2 (5) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| England - Ligacupen | 2017-08-09 | Oldham |
0 - 0
2 - 3
|
Burton Albion 1 | F | 0.0 | Över | 11.0 | Under |
|
5-4 (9) | 3-1 (4) | 2 (2-0) | 3 (2-1) |
| England - League 1 | 2017-08-05 | 1 Oldham |
0 - 1
0 - 2
|
Oxford Utd 2 | F | 0.0 | Push | 10.5 | Över |
|
9-2 (11) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-07-27 | Oldham |
0 - 2
1 - 2
|
Girona 1 | F | +0.5, +1.0 | Över | 9.5 | Under |
|
2-1 (3) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| UK Friendlies | 2017-07-22 | Accrington Stanley |
1 - 0
2 - 2
|
Oldham | O | 0.0 | Över | 10.0 | Under |
|
2-4 (6) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| UK Friendlies | 2017-07-18 | 1 Curzon Ashton |
0 - 0
1 - 1
|
Oldham | O | +1.0 | Under | 10.0 | Över |
|
6-9 (15) | 5-2 (7) | 4 (4-0) | 0 (0-0) |
| UK Friendlies | 2017-07-08 | Stalybridge |
0 - 2
1 - 4
|
Oldham | V | +1.5 | Över | 10.0 | Under |
|
4-5 (9) | 3-1 (4) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| England - League 1 | 2017-04-30 | AFC Wimbledon |
0 - 0
0 - 0
|
Oldham 1 | O | -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
7-6 (13) | 5-3 (8) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| England - League 1 | 2017-04-22 | 1 Oldham |
0 - 1
1 - 1
|
Rochdale 1 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
3-7 (10) | 2-5 (7) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| England - League 1 | 2017-04-17 | 1 Bristol Rovers |
0 - 0
1 - 0
|
Oldham | F | -0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
0-9 (9) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 3 (0-3) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 2.87 | 3.6 | 2.5 |
| Halv | 3.4 | 2.2 | 3.1 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (+0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (10.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (4.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (1.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 0 - 0 , Hörna: 5 - 6
Hörna: 10.0 , Handikapp: 0.0, +0.5 , Mål: 2.5
Resultat: 0 - 0 , Hörna: 1 - 1 Halv
Hörna: 4.5 , Handikapp: 0.0 , Mål: 1.0
-
11' - 1st Corner - Gillingham - 19' Substitution - Wagstaff for Martin - Gillingham
-
33' - 1st Yellow Card - Gillingham -
40' - 2nd Yellow Card - Oldham -
45+7' - 2nd Corner - Oldham -
0-0 score at the end of First Half -
48' - 3rd Corner - Oldham -
52' - 4th Corner - Oldham - Race to 3 Corners - Oldham
- 59' Substitution - Holloway for Davies - Oldham
- 64' Substitution - Menig for Nepomuceno - Oldham
-
67' - 5th Corner - Oldham -
68' - 3rd Yellow Card - Oldham - 68' Substitution - Green for Gardner - Oldham
-
73' - 6th Corner - Oldham - Race to 5 Corners - Oldham
-
74' - 7th Corner - Oldham -
78' - 8th Corner - Gillingham -
80' - 9th Corner - Gillingham - 81' Substitution - List for Parker - Gillingham
-
86' - 10th Corner - Gillingham -
89' - 4th Yellow Card - Oldham -
90+1' - 11th Corner - Gillingham -
0-0 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

