Genoa vs Inter Lagprofil
Genoa vs Inter Matchfakta
1V-6O-3F i de senaste 10 matcherna, med 5 gjorda mål och 13 insläppta. Snittmål: 0.5 framåt, 1.3 bakåt. Vinst 10%, AH-vinst 60%, mål Över 20%, hörna Över 60%.
5V-2O-3F i de senaste 10 matcherna, med 17 gjorda mål och 10 insläppta. Snittmål: 1.7 framåt, 1.0 bakåt. Vinst 50%, AH-vinst 20%, mål Över 30%, hörna Över 70%.
| Genoa | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Inter | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Genoa | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Inter | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Genoa vs Inter Mål/hörn-tidsfördelning
Genoa vs Inter Inbördes möten
Genoa vs Inter Visa fullständig H2H →| Genoa Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Italien - Serie A | 2021-08-21 | 1 Inter |
2 - 0
4 - 0
|
Genoa 2 | F | -1.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2021-02-28 | Inter |
1 - 0
3 - 0
|
Genoa 2 | F | -2.0 | Push | 9.5 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2020-10-24 | 1 Genoa |
0 - 0
0 - 2
|
Inter 1 | F | +1.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2020-07-25 | 2 Genoa |
0 - 1
0 - 3
|
Inter 3 | F | +1.0, +1.5 | Push | 10.0 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2019-12-21 | 1 Inter |
2 - 0
4 - 0
|
Genoa 4 | F | -1.0 | Över | 11.0 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2019-04-03 | 1 2 Genoa |
0 - 2
0 - 4
|
Inter 1 | F | +0.5 | Över | 11.0 | Under |
|
1-6 (7) | 0-4 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Italien - Serie A | 2018-11-03 | 2 Inter |
2 - 0
5 - 0
|
Genoa 3 | F | -1.0, -1.5 | Över | 10.5 | Över |
|
11-6 (17) | 7-4 (11) | 6 (5-1) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2018-02-17 | Genoa |
1 - 0
2 - 0
|
Inter 1 | V | 0.0, +0.5 | Push | 10.5 | Över |
|
10-8 (18) | 6-1 (7) | 2 (2-0) | 2 (0-2) |
| Italien - Serie A | 2017-09-24 | Inter |
0 - 0
1 - 0
|
Genoa 2 2 | F | -1.5 | Under | 11.5 | Över |
|
8-4 (12) | 3-3 (6) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Italien - Serie A | 2017-05-07 | 4 Genoa |
0 - 0
1 - 0
|
Inter 2 1 | V | +0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
4-3 (7) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Italien - Serie A | 2016-12-11 | 1 Inter |
1 - 0
2 - 0
|
Genoa 2 | F | -0.5, -1.0 | Under | 11.0 | Under |
|
5-5 (10) | 2-2 (4) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Italien - Serie A | 2016-04-20 | 2 Genoa |
0 - 0
1 - 0
|
Inter 2 | V | +0.5 | Under | 11.0 | Push |
|
6-5 (11) | 3-4 (7) | 4 (2-2) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2015-12-05 | 1 2 Inter |
0 - 0
1 - 0
|
Genoa 3 | F | -0.5, -1.0 | Under | 11.0 | Under |
|
5-3 (8) | 3-1 (4) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2015-05-23 | 3 Genoa |
2 - 2
3 - 2
|
Inter 4 | V | 0.0 | Över | 11.0 | Över |
|
13-5 (18) | 4-3 (7) | 0 (0-0) | 5 (3-2) |
| Italien - Serie A | 2015-01-11 | 1 Inter |
2 - 0
3 - 1
|
Genoa 2 | F | -0.5, -1.0 | Över | 11.0 | Under |
|
5-5 (10) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 3 (2-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Genoa Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Italien - Serie A | 2022-02-20 | 2 Venezia |
1 - 1
1 - 1
|
Genoa 2 | O | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2022-02-13 | 3 Genoa |
1 - 1
1 - 1
|
Salernitana 2 | O | -0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2022-02-05 | 1 3 Roma |
0 - 0
0 - 0
|
Genoa 2 1 | O | -1.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2022-01-22 | 1 2 Genoa |
0 - 0
0 - 0
|
Udinese 4 | O | 0.0, +0.5 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2022-01-17 | 1 Fiorentina |
3 - 0
6 - 0
|
Genoa 3 | F | -1.0, -1.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Italien - Coppa Italia | 2022-01-13 | 1 Milan |
0 - 1
1 - 1
|
Genoa 4 | O | -1.5 | Under | 9.5 | Över |
|
9-3 (12) | 3-3 (6) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| Italien - Serie A | 2022-01-09 | 3 Genoa |
0 - 1
0 - 1
|
Spezia 3 | F | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 | Över |
|
7-4 (11) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Italien - Serie A | 2021-12-21 | 2 Genoa |
0 - 0
0 - 0
|
Atalanta 1 | O | +1.0 | Under | 9.0 | Över |
|
3-8 (11) | 1-6 (7) | 2 (1-1) | 2 (2-0) |
| Italien - Serie A | 2021-12-17 | Lazio |
1 - 0
3 - 1
|
Genoa 3 | F | -0.5, -1.0 | Över | 9.0 | Under |
|
5-2 (7) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Italien - Coppa Italia | 2021-12-14 | 2 Genoa |
0 - 0
1 - 0
|
Salernitana 3 | V | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
4-3 (7) | 4-1 (5) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2021-12-10 | 2 Genoa |
0 - 1
1 - 3
|
Sampdoria 1 | F | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
8-3 (11) | 4-2 (6) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Italien - Serie A | 2021-12-05 | 3 Juventus |
1 - 0
2 - 0
|
Genoa 1 | F | -1.5, -2.0 | Under |
|
5-1 (6) | 3-0 (3) | 2 (2-0) | 0 (0-0) | ||
| Italien - Serie A | 2021-12-01 | 2 Genoa |
0 - 2
0 - 3
|
Milan 1 | F | +1.0 | Över | 9.5 | Under |
|
2-6 (8) | 1-4 (5) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| Italien - Serie A | 2021-11-28 | 3 Udinese |
0 - 0
0 - 0
|
Genoa 4 | O | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
8-1 (9) | 4-1 (5) | 2 (1-1) | 3 (3-0) |
| Italien - Serie A | 2021-11-21 | 3 Genoa |
0 - 0
0 - 2
|
Roma 2 | F | +0.5, +1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
2-7 (9) | 1-2 (3) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2021-11-05 | Empoli |
0 - 1
2 - 2
|
Genoa 4 | O | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
4-5 (9) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2021-10-31 | 1 Genoa |
0 - 0
0 - 0
|
Venezia 3 | O | -0.5 | Under | 9.0 | Över |
|
12-4 (16) | 7-2 (9) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2021-10-26 | 2 Spezia |
0 - 0
1 - 1
|
Genoa 4 | O | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 | Under |
|
3-3 (6) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Italien - Serie A | 2021-10-22 | 2 Torino |
2 - 0
3 - 2
|
Genoa 3 | F | -0.5, -1.0 | Över | 9.5 | Under |
|
2-4 (6) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2021-10-17 | 2 Genoa |
1 - 2
2 - 2
|
Sassuolo 4 | O | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
6-1 (7) | 2-1 (3) | 2 (2-0) | 4 (4-0) |
| Italien - Serie A | 2021-10-02 | 2 Salernitana |
0 - 0
1 - 0
|
Genoa 2 | F | 0.0 | Under | 9.5 | Över |
|
9-8 (17) | 4-1 (5) | 2 (1-1) | 3 (0-3) |
| Italien - Serie A | 2021-09-25 | 3 Genoa |
0 - 1
3 - 3
|
Verona 2 | O | 0.0 | Över | 9.0 | Under |
|
3-2 (5) | 2-1 (3) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Italien - Serie A | 2021-09-21 | 3 Bologna |
0 - 0
2 - 2
|
Genoa 4 | O | -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
7-2 (9) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2021-09-18 | 4 Genoa |
0 - 0
1 - 2
|
Fiorentina 4 | F | 0.0, +0.5 | Över | 9.0 | Över |
|
1-11 (12) | 0-7 (7) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Italien - Serie A | 2021-09-12 | 2 Cagliari |
1 - 0
2 - 3
|
Genoa 3 | V | -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
2-6 (8) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2021-09-04 | Alessandria |
3 - 1
3 - 2
|
Genoa | F | +1 | Över |
|
3-4 (7) | 1-2 (3) | 2 (1-1) | 2 (0-2) | ||
| Italien - Serie A | 2021-08-29 | 2 Genoa |
0 - 1
1 - 2
|
Napoli 3 | F | +0.5, +1.0 | Över | 9.5 | Under |
|
4-5 (9) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2021-08-21 | 1 Inter |
2 - 0
4 - 0
|
Genoa 2 | F | -1.5 | Över | 9.5 | Över |
|
8-2 (10) | 6-0 (6) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Italien - Coppa Italia | 2021-08-13 | 2 Genoa |
2 - 2
3 - 2
|
Perugia 3 1 | V | -1 | Över | 9.5 | Över |
|
8-3 (11) | 1-3 (4) | 2 (1-1) | 2 (2-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2021-07-21 | FC Wacker Innsbruck II |
0 - 2
1 - 4
|
Genoa | V | +5.0 | Under |
|
1-6 (7) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 3 (0-3) | ||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Inter Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Italien - Serie A | 2022-02-20 | 1 Inter |
0 - 2
0 - 2
|
Sassuolo 2 | F | -1.5, -2.0 | Under | 9.5 |
|
|||||
| UEFA Champions League | 2022-02-16 | Inter |
0 - 0
0 - 2
|
Liverpool | F | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2022-02-05 | 2 Inter |
1 - 0
1 - 2
|
Milan 4 1 | F | -0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2022-01-22 | 3 Inter |
1 - 1
2 - 1
|
Venezia 4 | V | -2.0, -2.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Italien - Coppa Italia | 2022-01-19 | 1 Inter |
1 - 0
2 - 2
|
Empoli 1 | O | -2.0, -2.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Italien - Serie A | 2022-01-16 | 2 Atalanta |
0 - 0
0 - 0
|
Inter 2 | O | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
6-4 (10) | 3-2 (5) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2022-01-09 | 1 Inter |
1 - 1
2 - 1
|
Lazio 4 | V | -1.5 | Push | 9.5 | Under |
|
4-3 (7) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| Italien - Serie A | 2021-12-22 | 1 Inter |
1 - 0
1 - 0
|
Torino | V | -1.5, -2.0 | Under | 9.0 | Över |
|
7-4 (11) | 5-2 (7) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2021-12-17 | 1 Salernitana |
0 - 2
0 - 5
|
Inter 2 | V | +2.5 | Över | 10.0 | Över |
|
3-10 (13) | 2-5 (7) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2021-12-12 | 1 Inter |
1 - 0
4 - 0
|
Cagliari 2 | V | -2.0, -2.5 | Över | 9.5 | Under |
|
9-0 (9) | 7-0 (7) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| UEFA Champions League | 2021-12-07 | 1 Real Madrid |
1 - 0
2 - 0
|
Inter 2 1 | F | 0.0, -0.5 | Under |
|
5-7 (12) | 1-6 (7) | 3 (1-2) | 1 (0-1) | ||
| Italien - Serie A | 2021-12-04 | 3 Roma |
0 - 3
0 - 3
|
Inter 1 | V | +0.5 | Över |
|
4-4 (8) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Italien - Serie A | 2021-12-01 | 1 Inter |
1 - 0
2 - 0
|
Spezia 2 | V | -2.0, -2.5 | Under | 9.0 | Över |
|
11-1 (12) | 5-1 (6) | 2 (1-1) | 3 (3-0) |
| Italien - Serie A | 2021-11-27 | 2 Venezia |
0 - 1
0 - 2
|
Inter | V | +1.5 | Under | 10.0 | Över |
|
3-9 (12) | 2-3 (5) | 4 (2-2) | 0 (0-0) |
| UEFA Champions League | 2021-11-24 | Inter |
0 - 0
2 - 0
|
FK Sjachtar Donetsk 1 | V | -1.5, -2.0 | Under | 9.5 | Över |
|
8-3 (11) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 4 (4-0) |
| Italien - Serie A | 2021-11-21 | 4 Inter |
2 - 1
3 - 2
|
Napoli 3 | V | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
4-1 (5) | 4-0 (4) | 3 (3-0) | 1 (0-1) |
| Italien - Serie A | 2021-11-07 | 1 Milan |
1 - 1
1 - 1
|
Inter | O | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
4-8 (12) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| UEFA Champions League | 2021-11-03 | 4 Sheriff Tiraspol |
0 - 0
1 - 3
|
Inter 2 | V | +1.5 | Över | 11.0 | Under |
|
2-5 (7) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2021-10-31 | Inter |
0 - 0
2 - 0
|
Udinese 2 | V | -1.5 | Under | 9.5 | Över |
|
6-4 (10) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 3 (0-3) |
| Italien - Serie A | 2021-10-27 | 1 1 Empoli |
0 - 1
0 - 2
|
Inter 3 | V | +1.0, +1.5 | Under | 10.0 | Över |
|
5-6 (11) | 4-2 (6) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Italien - Serie A | 2021-10-24 | 2 Inter |
1 - 0
1 - 1
|
Juventus 2 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
5-2 (7) | 5-2 (7) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| UEFA Champions League | 2021-10-19 | 1 Inter |
1 - 0
3 - 1
|
Sheriff Tiraspol 1 | V | -2.0, -2.5 | Över | 10.0 | Över |
|
13-4 (17) | 8-3 (11) | 3 (3-0) | 1 (1-0) |
| Italien - Serie A | 2021-10-16 | 3 Lazio |
0 - 1
3 - 1
|
Inter 6 | F | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
7-3 (10) | 6-2 (8) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2021-10-02 | 4 Sassuolo |
1 - 0
1 - 2
|
Inter 2 | V | +1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
6-8 (14) | 5-3 (8) | 2 (2-0) | 1 (0-1) |
| UEFA Champions League | 2021-09-28 | FK Sjachtar Donetsk |
0 - 0
0 - 0
|
Inter 1 | O | +0.5, +1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
2-5 (7) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Italien - Serie A | 2021-09-25 | 3 Inter |
1 - 2
2 - 2
|
Atalanta 5 | O | -0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
4-11 (15) | 1-6 (7) | 2 (1-1) | 3 (0-3) |
| Italien - Serie A | 2021-09-21 | 1 1 Fiorentina |
1 - 0
1 - 3
|
Inter 3 | V | +0.5, +1.0 | Över | 9.5 | Över |
|
4-8 (12) | 1-4 (5) | 2 (0-2) | 2 (0-2) |
| Italien - Serie A | 2021-09-18 | Inter |
3 - 0
6 - 1
|
Bologna 3 | V | -1.5 | Över | 10.0 | Under |
|
5-1 (6) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 3 (2-1) |
| UEFA Champions League | 2021-09-15 | 1 Inter |
0 - 0
0 - 1
|
Real Madrid 1 | F | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 | Push |
|
4-5 (9) | 2-1 (3) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Italien - Serie A | 2021-09-12 | 4 Sampdoria |
1 - 2
2 - 2
|
Inter 4 | O | +0.5, +1.0 | Över | 10.0 | Under |
|
4-4 (8) | 2-4 (6) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 9 | 5.25 | 1.333 |
| Halv | 7.5 | 2.6 | 1.8 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (+1.5) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (+0.5) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (9.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (4.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (3.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 0 - 0 , Hörna: 0 - 14
Hörna: 9.5 , Handikapp: +1.5 , Mål: 3.0
Resultat: 0 - 0 , Hörna: 0 - 4 Halv
Hörna: 4.5 , Handikapp: +0.5 , Mål: 1.0, 1.5
-
14' - 1st Corner - Inter -
15' - 2nd Corner - Inter -
27' - 3rd Corner - Inter - Race to 3 Corners - Inter
-
42' - 4th Corner - Inter -
0-0 score at the end of First Half -
49' - 5th Corner - Inter - Race to 5 Corners - Inter
-
50' - 6th Corner - Inter -
54' - 1st Yellow Card - Inter - 53' Substitution - Cambiaso for Maksimovic - Genoa
- Race to 7 Corners - Inter
-
62' - 7th Corner - Inter -
63' - 8th Corner - Inter - 61' Substitution - Calafiori for Cambiaso - Genoa
- 61' Substitution - Kallon for Yeboah - Genoa
- Race to 9 Corners - Inter
-
70' - 9th Corner - Inter -
71' - 10th Corner - Inter -
73' - 2nd Yellow Card - Genoa -
74' - 3rd Yellow Card - Genoa - 73' Substitution - Vidal for Calhanoglu - Inter
- 73' Substitution - Martinez for Sanchez - Inter
-
79' - 11th Corner - Inter -
80' - 12th Corner - Inter -
84' - 13th Corner - Inter - 82' Substitution - Rovella for Portanova - Genoa
- 82' Substitution - Amiri for Gudmundsson - Genoa
- 83' Substitution - Vecino for Barella - Inter
- 83' Substitution - Dimarco for Perisic - Inter
- 87' Substitution - Caicedo for D'Ambrosio - Inter
-
90+4' - 14th Corner - Inter -
0-0 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

