Feirense vs Marítimo Matchfakta
1V-4O-5F i de senaste 10 matcherna, med 5 gjorda mål och 8 insläppta. Snittmål: 0.5 framåt, 0.8 bakåt. Vinst 10%, AH-vinst 30%, mål Över 10%, hörna Över 30%.
3V-3O-4F i de senaste 10 matcherna, med 13 gjorda mål och 15 insläppta. Snittmål: 1.3 framåt, 1.5 bakåt. Vinst 30%, AH-vinst 40%, mål Över 50%, hörna Över 40%.
Fotbollsprognoser: Mål Under 2.25, Hörna Under 10.0, Marítimo -0.25 (baserat på historisk statistik, endast som referens)
| Feirense | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Marítimo | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Feirense | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Marítimo | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Totalt– matcher | Borta– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Feirense vs Marítimo Mål/hörn-tidsfördelning
Feirense vs Marítimo Inbördes möten
Feirense vs Marítimo Visa fullständig H2H →| Feirense Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-04-27 | 1 Marítimo |
0 - 1
3 - 2
|
Feirense 1 | F | -1.0, -1.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Portugal - Segunda Liga | 2023-12-17 | 2 Feirense |
0 - 0
0 - 1
|
Marítimo 4 1 | F | 0.0, +0.5 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Portugal - Primeira Liga | 2019-04-14 | 4 Marítimo |
2 - 0
2 - 0
|
Feirense 6 2 | F | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Portugal - Primeira Liga | 2018-12-10 | 3 Feirense |
0 - 0
1 - 1
|
Marítimo 4 | O | 0.0 | Push | 10.0 |
|
|||||
| Portugal - Cup | 2018-11-25 | 2 Marítimo |
0 - 2
0 - 3
|
Feirense 5 | V | -0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Portugal - Ligacupen | 2018-10-31 | 5 Feirense |
2 - 1
3 - 2
|
Marítimo 2 | V | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
2-1 (3) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Portugal - Primeira Liga | 2018-03-30 | 1 Marítimo |
0 - 0
4 - 1
|
Feirense 3 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Över |
|
13-3 (16) | 7-1 (8) | 4 (3-1) | 4 (3-1) |
| Portugal - Primeira Liga | 2017-11-05 | 3 Feirense |
0 - 1
0 - 1
|
Marítimo 6 | F | 0.0 | Under | 10.0 | Över |
|
9-4 (13) | 3-3 (6) | 2 (0-2) | 2 (2-0) |
| Portugal - Primeira Liga | 2017-04-30 | 1 4 Feirense |
2 - 1
2 - 1
|
Marítimo 3 | V | 0.0 | Över | 10.5 | Under |
|
4-4 (8) | 2-1 (3) | 1 (0-1) | 3 (0-3) |
| Portugal - Primeira Liga | 2016-12-19 | 3 Marítimo |
2 - 0
2 - 0
|
Feirense 4 1 | F | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
4-6 (10) | 2-1 (3) | 2 (1-1) | 5 (1-4) |
| Portugal - Ligacupen | 2015-11-15 | 1 Feirense |
1 - 3
2 - 4
|
Marítimo 3 | F | 0.0, +0.5 |
|
8-6 (14) | 6-0 (6) | 0 (0-0) | 3 (2-1) | |||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Feirense Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-11-09 | 1 Feirense |
0 - 1
0 - 1
|
Tondela 1 | F | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Portugal - Segunda Liga | 2024-11-01 | 3 Alverca |
0 - 0
1 - 0
|
Feirense | F | 0.0, -0.5 | Under | 11.5 |
|
|||||
| Portugal - Segunda Liga | 2024-10-26 | 4 Feirense |
0 - 1
1 - 1
|
Portimonense 2 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Portugal - Segunda Liga | 2024-10-13 | Chaves |
0 - 0
0 - 0
|
Feirense | O | -0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Portugal - Segunda Liga | 2024-10-06 | 1 Feirense |
0 - 0
0 - 0
|
Vizela 3 | O | 0.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Portugal - Segunda Liga | 2024-09-29 | 2 UD Oliveirense |
0 - 0
1 - 0
|
Feirense 3 | F | 0.0 | Under | 10.5 | Under |
|
2-6 (8) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Portugal - Cup | 2024-09-22 | 2 Pero Pinheiro |
1 - 0
1 - 0
|
Feirense 4 | F | +1.0, +1.5 | Under |
|
2-8 (10) | 1-5 (6) | 2 (0-2) | 2 (1-1) | ||
| Portugal - Segunda Liga | 2024-09-16 | 3 Feirense |
2 - 0
2 - 0
|
Pacos Ferreira 1 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
2-6 (8) | 2-3 (5) | 2 (0-2) | 1 (0-1) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-09-01 | 4 Feirense |
1 - 2
2 - 3
|
Benfica B 3 | F | 0.0 | Över | 10.5 | Under |
|
1-9 (10) | 0-4 (4) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-08-24 | 2 Felgueiras 1932 |
0 - 0
0 - 0
|
Feirense 2 | O | -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
8-4 (12) | 6-0 (6) | 1 (1-0) | 3 (1-2) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-08-18 | Feirense |
2 - 1
2 - 2
|
Academico Viseu 2 1 | O | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
2-5 (7) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-08-11 | 1 3 Torreense |
0 - 0
0 - 1
|
Feirense 1 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
6-8 (14) | 4-3 (7) | 3 (0-3) | 0 (0-0) |
| Portugal - Segunda Liga - Playoff | 2024-06-02 | 3 Feirense |
1 - 0
3 - 0
|
Lusitania Lourosa 1 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
2-2 (4) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Portugal - Segunda Liga - Playoff | 2024-05-26 | 2 Lusitania Lourosa |
0 - 0
1 - 0
|
Feirense 3 | F | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
12-1 (13) | 12-2 (14) | 4 (2-2) | 4 (4-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-05-18 | 1 Feirense |
0 - 0
1 - 1
|
Vilaverdense 3 | O | 0.0, -0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
4-6 (10) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-05-11 | 4 Torreense |
2 - 0
2 - 1
|
Feirense 2 | F | 0.0, +0.5 | Över | 11.0 | Över |
|
4-12 (16) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 6 (1-5) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-05-04 | 3 Feirense |
1 - 0
1 - 0
|
UD Leiria 4 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
8-3 (11) | 7-1 (8) | 5 (5-0) | 0 (0-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-04-27 | 1 Marítimo |
0 - 1
3 - 2
|
Feirense 1 | F | -1.0, -1.5 | Över | 10.0 | Under |
|
3-3 (6) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-04-19 | 5 Feirense |
0 - 1
1 - 1
|
Leixoes 4 | O | 0.0 | Under | 10.5 | Över |
|
6-5 (11) | 2-3 (5) | 3 (1-2) | 1 (1-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-04-14 | CD Mafra |
0 - 0
0 - 0
|
Feirense 2 | O | -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
6-5 (11) | 3-3 (6) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-04-06 | 2 Feirense |
1 - 0
1 - 3
|
Tondela 5 | F | 0.0, +0.5 | Över | 11.0 | Under |
|
1-9 (10) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-03-29 | 1 CF Os Belenenses |
0 - 1
3 - 1
|
Feirense 1 | F | 0.0 | Över | 10.5 | Över |
|
9-3 (12) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-03-17 | 1 Feirense |
1 - 1
1 - 1
|
FC Porto B 1 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
7-11 (18) | 3-3 (6) | 2 (2-0) | 4 (0-4) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-03-11 | 1 1 AVS |
1 - 0
1 - 0
|
Feirense | F | -1.0, -1.5 | Under | 10.5 | Under |
|
3-2 (5) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-03-02 | 4 Feirense |
1 - 0
1 - 2
|
Benfica B 4 | F | 0.0 | Över | 10.5 | Över |
|
6-8 (14) | 0-5 (5) | 3 (0-3) | 2 (1-1) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-02-26 | 2 Pacos Ferreira |
1 - 0
1 - 0
|
Feirense 2 | F | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
6-6 (12) | 4-1 (5) | 2 (1-1) | 4 (1-3) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-02-21 | Feirense |
0 - 0
0 - 3
|
Academico Viseu 1 | F | 0.0 | Över | 10.5 | Över |
|
7-4 (11) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 5 (3-2) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-02-18 | 4 Feirense |
1 - 1
2 - 1
|
Nacional 3 | V | 0.0, +0.5 | Över | 11.0 | Under |
|
1-3 (4) | 0-1 (1) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-02-12 | 1 5 Santa Clara |
2 - 1
2 - 1
|
Feirense 3 | F | -1.0, -1.5 | Över | 10.0 | Över |
|
9-2 (11) | 5-1 (6) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-01-29 | 1 Penafiel |
2 - 0
2 - 1
|
Feirense 4 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
2-3 (5) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 3 (0-3) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Marítimo Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-11-10 | 2 Leixoes |
1 - 0
2 - 1
|
Marítimo 3 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Portugal - Segunda Liga | 2024-11-02 | 2 Marítimo |
1 - 1
1 - 2
|
Penafiel 6 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Portugal - Segunda Liga | 2024-10-27 | 2 Felgueiras 1932 |
1 - 2
1 - 3
|
Marítimo 1 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Portugal - Segunda Liga | 2024-10-13 | 7 Academico Viseu |
0 - 0
0 - 2
|
Marítimo 4 | V | 0.0, -0.5 | Push | 10.5 |
|
|||||
| Portugal - Segunda Liga | 2024-10-05 | 4 Marítimo |
1 - 0
1 - 0
|
FC Porto B | V | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Portugal - Segunda Liga | 2024-09-29 | 1 UD Leiria |
0 - 1
1 - 1
|
Marítimo 6 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
3-3 (6) | 1-1 (2) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Portugal - Cup | 2024-09-21 | 1 Pevidem SC |
0 - 0
1 - 1
|
Marítimo 3 | O | +1.0,+1.5 | Under | 10.5 | Över |
|
1-11 (12) | 0-5 (5) | 2 (0-2) | 2 (0-2) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-09-15 | 1 Marítimo |
0 - 2
1 - 2
|
Alverca 4 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Under |
|
7-2 (9) | 5-1 (6) | 3 (3-0) | 1 (1-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-09-01 | 2 Portimonense |
3 - 0
5 - 1
|
Marítimo 1 | F | 0.0 | Över | 10.5 | Över |
|
3-10 (13) | 1-7 (8) | 2 (0-2) | 2 (0-2) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-08-25 | 2 Marítimo |
0 - 0
1 - 1
|
Chaves 3 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-3 (7) | 4-2 (6) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-08-18 | 2 Pacos Ferreira |
1 - 1
1 - 2
|
Marítimo 4 | V | 0.0 | Över | 10.5 | Över |
|
9-7 (16) | 3-4 (7) | 3 (0-3) | 3 (1-2) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-08-10 | 1 Marítimo |
1 - 2
2 - 2
|
Tondela 4 | O | -0.5, -1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
5-5 (10) | 2-2 (4) | 2 (2-0) | 2 (0-2) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2024-08-04 | 2 Marítimo |
0 - 0
0 - 0
|
Nacional 6 1 | O | 0.0, -0.5 | Under |
|
4-2 (6) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Internationellt - Vänskapsmatcher | 2024-08-03 | 2 Marítimo |
1 - 0
1 - 0
|
CS Maritimo de La Guaira 3 | V | -1.5 | Under |
|
9-1 (10) | 5-1 (6) | 0 (0-0) | 2 (2-0) | ||
| Portugal - Segunda Liga | 2024-05-19 | 2 Academico Viseu |
1 - 1
2 - 2
|
Marítimo 4 | O | +0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
6-5 (11) | 1-3 (4) | 1 (1-0) | 3 (2-1) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-05-12 | 4 Marítimo |
1 - 1
2 - 1
|
UD Oliveirense 2 | V | -1.0, -1.5 | Push | 10.5 | Över |
|
14-9 (23) | 5-6 (11) | 2 (0-2) | 2 (2-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-05-05 | 3 Penafiel |
0 - 1
0 - 1
|
Marítimo 5 | V | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
10-6 (16) | 7-4 (11) | 3 (2-1) | 1 (0-1) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-04-27 | 1 Marítimo |
0 - 1
3 - 2
|
Feirense 1 | V | -1.0, -1.5 | Över | 10.0 | Under |
|
3-3 (6) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-04-21 | 1 Vilaverdense |
0 - 1
0 - 2
|
Marítimo 2 | V | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
4-6 (10) | 2-5 (7) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-04-14 | 4 Marítimo |
0 - 0
0 - 0
|
Santa Clara 2 | O | 0.0 | Under | 9.0 | Under |
|
7-1 (8) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 3 (3-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-04-07 | 3 Torreense |
0 - 0
0 - 0
|
Marítimo 2 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
7-10 (17) | 0-4 (4) | 1 (0-1) | 3 (0-3) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-03-30 | 1 Marítimo |
0 - 0
0 - 0
|
Leixoes 3 | O | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
9-2 (11) | 5-1 (6) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-03-16 | 3 Marítimo |
1 - 0
2 - 0
|
UD Leiria 3 1 | V | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
4-0 (4) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-03-10 | 2 2 Tondela |
0 - 1
0 - 3
|
Marítimo 1 | V | 0.0 | Över | 10.5 | Över |
|
3-9 (12) | 2-6 (8) | 3 (1-2) | 2 (0-2) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-03-05 | 2 Marítimo |
1 - 0
1 - 1
|
CF Os Belenenses 2 | O | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-6 (9) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-02-25 | 2 CD Mafra |
0 - 0
0 - 0
|
Marítimo 3 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
2-2 (4) | 1-2 (3) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-02-17 | 1 6 Marítimo |
1 - 0
1 - 0
|
FC Porto B 4 | V | -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
4-7 (11) | 3-3 (6) | 2 (2-0) | 2 (0-2) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-02-11 | 2 Pacos Ferreira |
0 - 1
1 - 2
|
Marítimo 3 | V | 0.0 | Över | 10.5 | Över |
|
6-5 (11) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-02-04 | 5 Marítimo |
1 - 1
3 - 1
|
Benfica B 4 | V | -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
9-2 (11) | 6-1 (7) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Portugal - Segunda Liga | 2024-01-28 | 4 AVS |
2 - 2
3 - 2
|
Marítimo 2 | F | 0.0, -0.5 | Över | 11.0 | Under |
|
2-4 (6) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 3.25 | 2.75 | 2.25 |
| Halv | 4 | 2 | 3.1 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (+0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (10.0) | Ö[email protected] | Under@2 |
| Halv (5.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.25) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (0.75) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 1 - 0 , Hörna: 2 - 6
Hörna: 10.0 , Handikapp: 0.0, +0.5 , Mål: 2.0, 2.5
Resultat: 0 - 0 , Hörna: 1 - 3 Halv
Hörna: 5.0 , Handikapp: 0.0 , Mål: 0.5, 1.0
-
13' - 1st Corner - Marítimo -
25' - 2nd Corner - Marítimo -
25' - 3rd Corner - Feirense -
36' - 4th Corner - Marítimo - Race to 3 Corners - Marítimo
-
0-0 score at the end of First Half -
57' - 5th Corner - Marítimo -
57' - 1st Goal - Feirense -
63' - 6th Corner - Feirense -
64' - 1st Yellow Card - Marítimo -
69' - 7th Corner - Marítimo - Race to 5 Corners - Marítimo
-
78' - 8th Corner - Marítimo - 84' - Missed Penalty - Marítimo
-
89' - 2nd Yellow Card - Marítimo -
1-0 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

