Gratis prognoser
(baserat på historisk statistik, endast som referens)
Under 2.0
Totalt antal mål
Under 9.5
Totalt antal hörnor
0.0
FC Sion
FC Sion vs Lucerne Lagprofil
FC Sion
DDWDLDLDDWSenasteStabilt+0.1 p/match, senaste 5 vs föregående 14
Över 9.5 hörnorJämnt5/10
Över 2.5 målUnder4/10
Asiatiskt handikappJämnt4/9
Lucerne
DLWDWLLDDWSenaste
Över 9.5 hörnorUnder3/10
Över 2.5 målÖver6/10
Asiatiskt handikappTäcker6/8
FC Sion vs Lucerne Matchfakta
FC Sion
3V-3O-4F i de senaste 10 matcherna, med 10 gjorda mål och 13 insläppta. Snittmål: 1.0 framåt, 1.3 bakåt. Vinst 30%, AH-vinst 44%, mål Över 30%, hörna Över 40%.
Fulltidsresultat
Vunnen 30%3
Oavgjort 30%3
Förlust 40%4
Totalt antal mål 2.0
Över 30%3
Annullerad 30%3
Under 40%4
Totalt antal hörnor 9.5
Över 40%4
Annullerad 0%0
Under 60%6
Asiatiskt handikapp
Vunnen 44%4
Annullerad 11%1
Förlust 44%4
Lucerne
7V-2O-1F i de senaste 10 matcherna, med 28 gjorda mål och 9 insläppta. Snittmål: 2.8 framåt, 0.9 bakåt. Vinst 70%, AH-vinst 75%, mål Över 60%, hörna Över 30%.
Fulltidsresultat
Vunnen 70%7
Oavgjort 20%2
Förlust 10%1
Totalt antal mål 2.0
Över 60%6
Annullerad 10%1
Under 30%3
Totalt antal hörnor 9.5
Över 30%3
Annullerad 0%0
Under 70%7
Asiatiskt handikapp
Vunnen 75%6
Annullerad 0%0
Förlust 25%2
Senaste
| FC Sion | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Lucerne | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| FC Sion | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Lucerne | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
MålfördelningLinje 2.0
HörnfördelningLinje 9.5
Kortfördelning
Hemmalagets matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets matcher
Totalt: 22,
Snitt: 3.64,
Std.avv.: 2.40, Median: 3,
Typvärde: ,
Över: 76%
Hemmalagets matcher hemma
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets matcher borta
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Hemmalagets senaste matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets senaste matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
FC Sion vs Lucerne Mål/hörn-tidsfördelning
FC Sion vs Lucerne Inbördes möten
FC Sion vs Lucerne Visa fullständig H2H →| FC Sion Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Schweiz - Super League | 2014-10-05 | 1 FC Sion |
1 - 1
3 - 1
|
Lucerne 3 | V | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| FC Sion Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Schweiz - Super League | 2015-02-25 | 1 2 FC Vaduz |
0 - 1
0 - 2
|
FC Sion 4 1 | V | 0.0 | Push | 9.5 |
|
|||||
| Schweiz - Super League | 2015-02-21 | 1 FC Sion |
0 - 0
0 - 0
|
St Gallen 4 | O | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Schweiz - Super League | 2015-02-14 | 1 Basel |
0 - 1
1 - 1
|
FC Sion 7 1 | O | -1.0, -1.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2015-01-24 | Neuchatel Xamax |
3 - 0
3 - 0
|
FC Sion | F | +1.0 | Under |
|
||||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2015-01-21 | FC Sion |
0 - 0
0 - 1
|
CSKA Moskva 1 | F | +0.5, +1.0 | Under |
|
||||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2015-01-18 | 1 4 FC Sion |
3 - 1
3 - 2
|
Dynamo Dresden 2 | V | 0.0, -0.5 | Över |
|
3-9 (12) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 1 (0-1) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2015-01-13 | Borussia Dortmund |
0 - 0
1 - 0
|
FC Sion | F | -1.5 | Under | 9.0 | Under |
|
2-2 (4) | 0-1 (1) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2015-01-10 | FC Sion |
0 - 0
1 - 0
|
FC Le Mont | V |
|
5-3 (8) | 3-2 (5) | 3 (3-0) | 1 (0-1) | ||||
| Schweiz - Super League | 2014-12-07 | 3 St Gallen |
0 - 0
2 - 0
|
FC Sion 2 | F | -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
6-1 (7) | 4-1 (5) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2014-11-29 | 1 FC Sion |
1 - 1
3 - 3
|
Grasshoppers 5 | O | 0.0 | Över | 9.5 | Under |
|
3-5 (8) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Schweiz - Super League | 2014-11-09 | 2 Young Boys |
1 - 1
2 - 1
|
FC Sion 4 | F | -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
4-5 (9) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Schweiz - Super League | 2014-11-02 | 2 FC Sion |
1 - 2
2 - 2
|
Aarau 3 | O | -0.5, -1.0 | Över | 9.5 | Under |
|
4-2 (6) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Schweiz - Cup | 2014-10-30 | 1 FC Koniz |
0 - 3
0 - 3
|
FC Sion 2 | V | +1.5 | Under | 10.5 | Över |
|
8-3 (11) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Schweiz - Super League | 2014-10-25 | 3 Basel |
0 - 0
1 - 1
|
FC Sion 3 | O | -1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
7-4 (11) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 3 (1-2) |
| Schweiz - Super League | 2014-10-19 | 3 FC Sion |
0 - 0
0 - 0
|
FC Thun 4 | O | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
11-6 (17) | 8-3 (11) | 4 (2-2) | 0 (0-0) |
| Schweiz - Super League | 2014-10-05 | 1 FC Sion |
1 - 1
3 - 1
|
Lucerne 3 | V | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
3-4 (7) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Schweiz - Super League | 2014-09-28 | 5 FC Vaduz |
0 - 0
1 - 0
|
FC Sion 4 1 | F | 0.0 | Under | 9.5 | Under |
|
5-2 (7) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2014-09-24 | 2 FC Sion |
0 - 0
0 - 1
|
Young Boys 3 | F | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
10-4 (14) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 4 (4-0) |
| Schweiz - Super League | 2014-09-14 | 2 FC Zürich |
1 - 1
4 - 1
|
FC Sion 1 | F | -0.5, -1.0 | Över |
|
13-3 (16) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 4 (3-1) | ||
| Schweiz - Super League | 2014-08-30 | FC Thun |
1 - 0
2 - 1
|
FC Sion | F | -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
3-4 (7) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Schweiz - Super League | 2014-08-17 | FC Sion |
0 - 1
2 - 3
|
Basel | F | +0.5, +1.0 | Över | 9.5 | Under |
|
5-3 (8) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Schweiz - Super League | 2014-08-10 | FC Sion |
0 - 0
1 - 0
|
FC Vaduz | V | Under | 9.5 | Över |
|
4-8 (12) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 1 (0-1) | |
| Schweiz - Super League | 2014-08-02 | Grasshoppers |
0 - 0
0 - 0
|
FC Sion | O | Under | 9.5 | Över |
|
8-5 (13) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 2 (1-1) | |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2014-07-30 | FC Sion |
0 - 1
0 - 2
|
Benfica | F | +0.5, +1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
6-9 (15) | 4-3 (7) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2014-07-26 | FC Sion |
0 - 0
1 - 0
|
St Gallen | V |
|
4-9 (13) | 3-5 (8) | (-) | (-) | ||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2014-07-06 | FC Sion |
0 - 1
0 - 1
|
FK Sjachtar Donetsk | F | Under |
|
5-3 (8) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | |||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2014-07-03 | FC Sion |
2 - 0
2 - 0
|
Evian Thonon Gaillard | V | Under |
|
6-3 (9) | 1-3 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | |||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2014-06-25 | Servette |
0 - 2
0 - 3
|
FC Sion | V | Push |
|
3-2 (5) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | |||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2014-06-21 | Lausanne Sports |
0 - 1
1 - 1
|
FC Sion | O | Under |
|
5-4 (9) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 1 (0-1) | |||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Lucerne Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Schweiz - Super League | 2015-02-22 | 4 Lucerne |
1 - 0
4 - 0
|
Aarau 3 | V | -1.0 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Schweiz - Super League | 2015-02-15 | 1 St Gallen |
0 - 0
0 - 0
|
Lucerne | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Schweiz - Super League | 2015-02-07 | 1 Lucerne |
0 - 0
1 - 1
|
Young Boys 3 | O | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2015-01-31 | Lugano |
0 - 0
1 - 3
|
Lucerne | V |
|
||||||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2015-01-25 | 1 Lucerne |
5 - 0
9 - 0
|
YF Juventus | V | -1.0, -1.5 | Över |
|
||||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2015-01-21 | 1 Lucerne |
0 - 0
1 - 0
|
Union Berlin 2 | V | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
5-7 (12) | 2-6 (8) | 2 (0-2) | 2 (1-1) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2015-01-19 | 1 Eintracht Braunschweig |
0 - 2
3 - 5
|
Lucerne 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 9.0 | Under |
|
4-3 (7) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2015-01-17 | FC Ingolstadt |
0 - 0
0 - 1
|
Lucerne 1 | V |
|
6-2 (8) | 5-1 (6) | 3 (2-1) | 0 (0-0) | ||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2015-01-12 | 2 Wil 1900 |
0 - 1
1 - 4
|
Lucerne 1 | V | 0.0, +0.5 | Över |
|
4-1 (5) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Schweiz - Super League | 2014-12-06 | 2 Lucerne |
0 - 0
0 - 3
|
Basel 1 | F | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
5-4 (9) | 2-2 (4) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2014-12-03 | 2 Lucerne |
0 - 1
1 - 2
|
Young Boys 2 | F | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
6-4 (10) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2014-11-29 | 3 Aarau |
0 - 1
0 - 3
|
Lucerne 2 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
3-5 (8) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Schweiz - Super League | 2014-11-08 | 2 Lucerne |
0 - 0
0 - 0
|
FC Thun 2 | O | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
2-4 (6) | 1-2 (3) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Schweiz - Super League | 2014-11-01 | 2 FC Zürich |
1 - 1
2 - 3
|
Lucerne 4 | V | -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
7-2 (9) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Schweiz - Cup | 2014-10-29 | 3 Lucerne |
1 - 2
1 - 2
|
Aarau 2 | F | -0.5, -1.0 | Push | 10.5 | Under |
|
7-2 (9) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Schweiz - Super League | 2014-10-19 | 2 Lucerne |
0 - 0
0 - 0
|
FC Vaduz 3 | O | -1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
8-1 (9) | 5-0 (5) | 3 (3-0) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2014-10-05 | 1 FC Sion |
1 - 1
3 - 1
|
Lucerne 3 | F | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
3-4 (7) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Schweiz - Super League | 2014-09-28 | 1 Lucerne |
0 - 1
1 - 2
|
St Gallen 3 1 | F | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
9-3 (12) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Schweiz - Super League | 2014-09-23 | 2 FC Thun |
1 - 1
3 - 2
|
Lucerne 3 | F | -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
4-5 (9) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Schweiz - Super League | 2014-09-14 | 1 Young Boys |
2 - 1
3 - 2
|
Lucerne 3 1 | F | -0.5 | Över |
|
3-3 (6) | 1-1 (2) | 1 (1-0) | 2 (1-1) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2014-07-12 | Lucerne |
3 - 1
4 - 1
|
Biel Bienne | V | Över |
|
7-5 (12) | 3-3 (6) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | |||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2014-07-02 | Lucerne |
3 - 1
4 - 3
|
Wil 1900 | V | Över |
|
3-4 (7) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | |||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 2.8 | 3.25 | 2.5 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (0.0) | Hemma@2 | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (9.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
Livehändelser
Status: Fulltid , Resultat: 2 - 2 , Hörna: 4 - 4
Hörna: 9.5 , Handikapp: 0.0 , Mål: 2.0
-
5' - 1st Corner - FC Sion -
12' - 2nd Corner - Lucerne -
19' - 1st Goal - FC Sion -
34' - 2nd Goal - FC Sion -
42' - 1st Yellow Card - Lucerne -
44' - 2nd Yellow Card - Lucerne -
2-0 score at the end of First Half -
45' - 3rd Yellow Card - FC Sion -
49' - 3rd Yellow Card - Lucerne -
51' - 4th Yellow Card - FC Sion -
53' - 3rd Corner - FC Sion -
63' - 4th Corner - Lucerne - Race to 3 Corners - FC Sion
-
66' - 5th Corner - FC Sion -
68' - 5th Yellow Card - FC Sion -
69' - 3rd Goal - Lucerne -
72' - 6th Corner - Lucerne -
76' - 7th Corner - FC Sion -
84' - 8th Corner - Lucerne -
87' - 4th Goal - Lucerne
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

