Esbjerg vs Nyköbing Lagprofil
Esbjerg vs Nyköbing Matchfakta
5V-1O-4F i de senaste 10 matcherna, med 22 gjorda mål och 13 insläppta. Snittmål: 2.2 framåt, 1.3 bakåt. Vinst 50%, AH-vinst 40%, mål Över 30%, hörna Över 0%.
2V-1O-7F i de senaste 10 matcherna, med 7 gjorda mål och 30 insläppta. Snittmål: 0.7 framåt, 3.0 bakåt. Vinst 20%, AH-vinst 30%, mål Över 50%, hörna Över 0%.
| Esbjerg | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Nyköbing | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Esbjerg | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Nyköbing | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Esbjerg vs Nyköbing Mål/hörn-tidsfördelning
Esbjerg vs Nyköbing Inbördes möten
Esbjerg vs Nyköbing Visa fullständig H2H →| Esbjerg Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Danmark - Division 2 | 2024-05-03 | 1 Nyköbing |
1 - 1
2 - 1
|
Esbjerg 1 | F | +1.5, +2.0 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Danmark - Division 2 | 2023-10-28 | 1 Nyköbing |
0 - 2
0 - 3
|
Esbjerg 1 | V | +1.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Danmark - Division 2 | 2023-09-10 | 3 Esbjerg |
3 - 3
3 - 4
|
Nyköbing 3 | F | -1.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Danmark - Division 1 | 2021-11-28 | 1 5 Esbjerg |
1 - 0
3 - 0
|
Nyköbing 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Danmark - Division 1 | 2021-08-27 | 3 Nyköbing |
0 - 1
1 - 1
|
Esbjerg 3 1 | O | -0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Danmark - DBU Pokalen | 2020-11-11 | 1 Nyköbing |
0 - 0
1 - 0
|
Esbjerg | F | +0.5 | Under |
|
2-4 (6) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 2 (1-1) | ||
| Danmark - Division 1 | 2018-04-02 | 1 Esbjerg |
3 - 1
5 - 2
|
Nyköbing 2 | V | -0.5, -1.0 | Över | 9.5 | Över |
|
9-8 (17) | 5-3 (8) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Danmark - Division 1 | 2017-10-29 | 1 Nyköbing |
0 - 0
0 - 0
|
Esbjerg 2 | O | +0.5 | Under | 10.0 | Push |
|
3-7 (10) | 3-2 (5) | 2 (2-0) | 3 (0-3) |
| Danmark - Division 1 | 2017-08-27 | 2 Esbjerg |
0 - 0
1 - 3
|
Nyköbing 4 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Push |
|
7-3 (10) | 5-1 (6) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Esbjerg Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Danmark - Division 2 | 2024-06-08 | 2 FC Roskilde |
1 - 2
2 - 2
|
Esbjerg 2 | O | 0.0 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Danmark - Division 2 | 2024-05-31 | Esbjerg |
3 - 0
6 - 0
|
AB 1 | V | -1.5, -2.0 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Danmark - Division 2 | 2024-05-24 | 1 Middelfart |
0 - 0
0 - 2
|
Esbjerg 2 | V | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Danmark - Division 2 | 2024-05-18 | 1 Århus Fremad |
0 - 0
2 - 0
|
Esbjerg | F | 0.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Danmark - Division 2 | 2024-05-12 | 1 Esbjerg |
1 - 1
3 - 2
|
FC Roskilde | V | -1.0 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Danmark - Division 2 | 2024-05-03 | 1 Nyköbing |
1 - 1
2 - 1
|
Esbjerg 1 | F | +1.5, +2.0 | Under | 11.0 | Under |
|
2-8 (10) | 0-6 (6) | 3 (0-3) | 1 (0-1) |
| Danmark - Division 2 | 2024-04-26 | 2 Esbjerg |
0 - 1
0 - 1
|
Århus Fremad 2 | F | -0.5, -1.0 | Under |
|
7-2 (9) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 1 (1-0) | ||
| Danmark - Division 2 | 2024-04-18 | 1 Esbjerg |
2 - 0
5 - 2
|
Middelfart 2 | V | -0.5, -1.0 | Över | 9.5 | Under |
|
1-7 (8) | 0-5 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Danmark - Division 2 | 2024-04-14 | 2 AB |
0 - 0
2 - 1
|
Esbjerg | F | +1.5 | Under | 11.0 | Push |
|
4-7 (11) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 3 (0-3) |
| Danmark - Division 2 | 2024-04-06 | 4 Esbjerg |
0 - 0
2 - 0
|
Skive 2 | V | -1.5, -2.0 | Under |
|
5-2 (7) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) | ||
| Danmark - Division 2 | 2024-04-01 | 2 Brabrand |
1 - 1
1 - 2
|
Esbjerg 2 | V | +1.5, +2.0 | Under |
|
3-8 (11) | 2-5 (7) | 3 (0-3) | 1 (1-0) | ||
| Danmark - Division 2 | 2024-03-28 | 4 Esbjerg |
1 - 0
4 - 2
|
FC Roskilde 1 | V | -0.5, -1.0 | Över | 9.5 | Över |
|
6-5 (11) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Danmark - Division 2 | 2024-03-24 | 1 Esbjerg |
1 - 1
2 - 2
|
Århus Fremad 1 | O | -1.0 | Över | 10.0 | Över |
|
11-3 (14) | 7-3 (10) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Danmark - Division 2 | 2024-03-17 | 2 Thisted FC |
0 - 3
2 - 5
|
Esbjerg | V | +1.5 | Över | 10.0 | Push |
|
2-8 (10) | 0-4 (4) | 2 (0-2) | 1 (0-1) |
| Danmark - Division 2 | 2024-03-10 | Esbjerg |
2 - 0
2 - 1
|
AB 2 | V | -1.5 | Push | 10.5 | Över |
|
7-7 (14) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 5 (3-2) |
| Danmark - Division 2 | 2023-11-18 | 1 HIK |
1 - 2
1 - 4
|
Esbjerg 1 | V | +1.5 | Över | 10.0 | Under |
|
3-4 (7) | 3-3 (6) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Danmark - Division 2 | 2023-11-12 | Esbjerg |
1 - 0
1 - 0
|
Middelfart 1 | V | -1.5 | Under | 9.0 | Över |
|
3-9 (12) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 5 (1-4) |
| Danmark - Division 2 | 2023-11-05 | 2 Fremad Amager |
0 - 1
0 - 1
|
Esbjerg 5 | V | +1.0, +1.5 | Under | 10.5 | Under |
|
5-5 (10) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Danmark - Division 2 | 2023-10-28 | 1 Nyköbing |
0 - 2
0 - 3
|
Esbjerg 1 | V | +1.0 | Under | 10.0 | Över |
|
10-7 (17) | 2-6 (8) | 1 (1-0) | 3 (2-1) |
| Danmark - Division 2 | 2023-10-21 | 2 Esbjerg |
1 - 0
3 - 1
|
FA 2000 1 | V | -2.0 | Över |
|
8-4 (12) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) | ||
| Danmark - Division 2 | 2023-10-14 | Århus Fremad |
1 - 3
2 - 4
|
Esbjerg 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
11-3 (14) | 6-0 (6) | 2 (2-0) | 3 (3-0) |
| Danmark - Division 2 | 2023-10-08 | 1 Esbjerg |
2 - 0
7 - 0
|
HIK 1 | V | -2.0 | Över | 10.0 | Under |
|
4-2 (6) | 2-1 (3) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Danmark - Division 2 | 2023-09-30 | 2 FC Roskilde |
2 - 2
3 - 3
|
Esbjerg 3 | O | +0.5 | Över | 9.0 | Under |
|
3-5 (8) | 2-2 (4) | 2 (2-0) | 2 (0-2) |
| Danmark - DBU Pokalen | 2023-09-27 | Esbjerg |
0 - 1
3 - 4
|
Viborg | F | +0.5, +1.0 | Över |
|
1-5 (6) | 0-1 (1) | 1 (0-1) | 1 (0-1) | ||
| Danmark - Division 2 | 2023-09-24 | 1 Esbjerg |
1 - 0
3 - 0
|
Brabrand 1 | V | -1.5, -2.0 | Under |
|
7-5 (12) | 7-2 (9) | 3 (2-1) | 1 (0-1) | ||
| Danmark - Division 2 | 2023-09-16 | 1 2 FA 2000 |
1 - 0
1 - 2
|
Esbjerg | V | +0.5, +1.0 | Push |
|
1-6 (7) | 0-5 (5) | 1 (0-1) | 1 (0-1) | ||
| Danmark - Division 2 | 2023-09-10 | 3 Esbjerg |
3 - 3
3 - 4
|
Nyköbing 3 | F | -1.5 | Över | 10.5 | Under |
|
6-2 (8) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Danmark - Division 2 | 2023-09-02 | 2 AB |
0 - 1
0 - 3
|
Esbjerg 2 | V | +0.5, +1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
3-8 (11) | 0-7 (7) | 2 (0-2) | 1 (1-0) |
| Danmark - Division 2 | 2023-08-27 | 2 Esbjerg |
3 - 1
5 - 1
|
Thisted FC | V | -1.5 | Över |
|
8-2 (10) | 5-1 (6) | 2 (1-1) | 1 (1-0) | ||
| Danmark - Division 2 | 2023-08-18 | 4 Middelfart |
0 - 0
1 - 2
|
Esbjerg 1 | V | +0.5, +1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
8-3 (11) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Nyköbing Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Danmark - Division 2 | 2024-06-09 | 2 Nyköbing |
1 - 1
2 - 1
|
Middelfart 1 | V | +1.0 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Danmark - Division 2 | 2024-05-31 | 1 FC Roskilde |
2 - 0
5 - 1
|
Nyköbing | F | -1.5 | Över | 11.0 |
|
|||||
| Danmark - Division 2 | 2024-05-24 | 2 Nyköbing |
0 - 3
1 - 4
|
Århus Fremad 2 | F | +1.5 | Över | 11.5 |
|
|||||
| Danmark - Division 2 | 2024-05-17 | AB |
0 - 1
1 - 1
|
Nyköbing | O | -0.5, -1.0 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Danmark - Division 2 | 2024-05-11 | 1 Middelfart |
1 - 0
2 - 0
|
Nyköbing 1 | F | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Danmark - Division 2 | 2024-05-03 | 1 Nyköbing |
1 - 1
2 - 1
|
Esbjerg 1 | V | +1.5, +2.0 | Under | 11.0 | Under |
|
2-8 (10) | 0-6 (6) | 3 (0-3) | 1 (0-1) |
| Danmark - Division 2 | 2024-04-26 | 1 3 Nyköbing |
0 - 1
0 - 1
|
AB | F | 0.0, +0.5 | Under | 11.5 | Över |
|
7-6 (13) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 3 (1-2) |
| Danmark - Division 2 | 2024-04-20 | 1 Århus Fremad |
3 - 0
5 - 0
|
Nyköbing | F | -1.5, -2.0 | Över | 10.0 | Över |
|
13-1 (14) | 5-0 (5) | 1 (1-0) | 4 (4-0) |
| Danmark - Division 2 | 2024-04-12 | 3 Nyköbing |
0 - 2
0 - 5
|
FC Roskilde 1 | F | +0.5 | Över |
|
3-9 (12) | 3-4 (7) | 2 (1-1) | 2 (0-2) | ||
| Danmark - Division 2 | 2024-04-06 | Århus Fremad |
1 - 0
5 - 0
|
Nyköbing 1 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Över |
|
11-4 (15) | 4-2 (6) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Danmark - Division 2 | 2024-04-01 | 2 Nyköbing |
1 - 0
1 - 0
|
FA 2000 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
2-11 (13) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 3 (1-2) |
| Danmark - Division 2 | 2024-03-28 | 3 AB |
0 - 2
2 - 3
|
Nyköbing 1 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
13-1 (14) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 7 (7-0) |
| Danmark - Division 2 | 2024-03-23 | 2 FC Roskilde |
2 - 0
3 - 0
|
Nyköbing 1 | F | -0.5, -1.0 | Över | 9.0 | Över |
|
11-9 (20) | 5-5 (10) | 4 (2-2) | 5 (3-2) |
| Danmark - Division 2 | 2024-03-16 | Nyköbing |
1 - 1
2 - 3
|
Skive 3 | F | -0.5 | Över | 9.0 | Push |
|
2-7 (9) | 0-4 (4) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Danmark - Division 2 | 2024-03-09 | 1 5 Nyköbing |
1 - 0
1 - 0
|
HIK 3 1 | V | -0.5 | Under |
|
3-5 (8) | 2-2 (4) | 2 (1-1) | 2 (1-1) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2024-03-03 | 1 Fremad Amager |
0 - 1
1 - 1
|
Nyköbing | O | 0.0, +0.5 | Under |
|
10-1 (11) | 5-1 (6) | 1 (1-0) | 1 (1-0) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2024-02-22 | Brønshøj |
2 - 0
2 - 2
|
Nyköbing 1 | O | +1.5 | Över |
|
1-3 (4) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 1 (0-1) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2024-01-27 | 2 Naestved IF |
0 - 1
0 - 1
|
Nyköbing 3 | V | -0.5 | Under |
|
4-2 (6) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 2 (2-0) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2024-01-20 | 1 HB Køge |
1 - 0
1 - 1
|
Nyköbing 1 | O | -0.5, -1.0 | Under | 8.5 | Över |
|
5-4 (9) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2024-01-13 | Nyköbing |
0 - 3
1 - 5
|
Hvidovre IF | F | +0.5, +1.0 | Över |
|
3-3 (6) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Danmark - Division 2 | 2023-11-17 | 1 Fremad Amager |
0 - 1
1 - 4
|
Nyköbing 2 | V | 0.0 | Över | 10.5 | Under |
|
6-3 (9) | 3-2 (5) | 2 (2-0) | 1 (0-1) |
| Danmark - Division 2 | 2023-11-11 | 1 Nyköbing |
1 - 0
1 - 1
|
Thisted FC 2 | O | -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
8-3 (11) | 2-2 (4) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Danmark - Division 2 | 2023-11-04 | Brabrand |
1 - 0
2 - 1
|
Nyköbing 2 | F | +0.5 | Över |
|
3-8 (11) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 3 (0-3) | ||
| Danmark - Division 2 | 2023-10-28 | 1 Nyköbing |
0 - 2
0 - 3
|
Esbjerg 1 | F | +1.0 | Under | 10.0 | Över |
|
10-7 (17) | 2-6 (8) | 1 (1-0) | 3 (2-1) |
| Danmark - Division 2 | 2023-10-14 | 1 Nyköbing |
0 - 0
0 - 0
|
Brabrand 3 1 | O | -0.5, -1.0 | Under | 9.0 | Över |
|
5-5 (10) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 6 (3-3) |
| Danmark - Division 2 | 2023-10-07 | 1 Skive |
0 - 0
0 - 2
|
Nyköbing 1 | V | +0.5 | Under | 9.0 | Under |
|
2-6 (8) | 1-3 (4) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Danmark - Division 2 | 2023-10-01 | 5 Nyköbing |
0 - 0
2 - 1
|
Fremad Amager 4 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
6-6 (12) | 3-1 (4) | 2 (2-0) | 4 (3-1) |
| Danmark - DBU Pokalen | 2023-09-28 | 2 Nyköbing |
0 - 0
0 - 1
|
AGF Århus 2 | F | 0.0 | Över | 9.5 | Under |
|
2-5 (7) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Danmark - Division 2 | 2023-09-23 | Thisted FC |
2 - 1
2 - 2
|
Nyköbing 3 | O | 0.0 | Över | 9.5 | Under |
|
4-2 (6) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Danmark - Division 2 | 2023-09-16 | 4 Nyköbing |
0 - 1
0 - 1
|
Århus Fremad 3 | F | +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-6 (9) | 0-4 (4) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 1.2 | 5.75 | 10 |
| Halv | 1.571 | 3.1 | 7 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (-2.0) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (-0.75) | [email protected] | Borta@2 |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (4.0) | Över@2 | [email protected] |
| Halv (1.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 3 - 0 , Hörna: 12 - 3
Hörna: , Handikapp: -2.0 , Mål: 4.0
Resultat: 1 - 0 , Hörna: 8 - 0 Halv
Hörna: , Handikapp: -0.5, -1.0 , Mål: 1.5
-
5' - 1st Goal - Esbjerg -
7' - 1st Corner - Esbjerg -
13' - 2nd Corner - Esbjerg -
14' - 3rd Corner - Esbjerg - Race to 3 Corners - Esbjerg
-
14' - 4th Corner - Esbjerg - Race to 5 Corners - Esbjerg
-
14' - 5th Corner - Esbjerg -
19' - 6th Corner - Esbjerg -
33' - 7th Corner - Esbjerg - Race to 7 Corners - Esbjerg
-
37' - 8th Corner - Esbjerg - Race to 9 Corners - Esbjerg
-
1-0 score at the end of First Half -
48' - 9th Corner - Nyköbing - Race to 9 Corners - Esbjerg
-
50' - 10th Corner - Esbjerg -
52' - 11th Corner - Esbjerg -
54' - 1st Yellow Card - Nyköbing -
58' - 2nd Yellow Card - Esbjerg -
64' - 12th Corner - Esbjerg -
66' - 13th Corner - Esbjerg -
74' - 2nd Goal - Esbjerg -
86' - 3rd Goal - Esbjerg -
88' - 14th Corner - Nyköbing -
90' - 15th Corner - Nyköbing -
3-0 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

