Dundee vs Raith Lagprofil
Dundee vs Raith Matchfakta
4V-4O-2F i de senaste 10 matcherna, med 19 gjorda mål och 8 insläppta. Snittmål: 1.9 framåt, 0.8 bakåt. Vinst 40%, AH-vinst 40%, mål Över 50%, hörna Över 40%.
3V-2O-5F i de senaste 10 matcherna, med 13 gjorda mål och 14 insläppta. Snittmål: 1.3 framåt, 1.4 bakåt. Vinst 30%, AH-vinst 40%, mål Över 50%, hörna Över 30%.
| Dundee | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Raith | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Dundee | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Raith | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Dundee vs Raith Mål/hörn-tidsfördelning
Dundee vs Raith Inbördes möten
Dundee vs Raith Visa fullständig H2H →| Dundee Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skottland - League Challenge Cup | 2023-02-08 | Dundee |
2 - 0
2 - 2
|
Raith 2 | O | -0.5, -1.0 | Över |
|
||||||
| Skottland - Championship | 2023-01-06 | 3 Raith |
1 - 0
1 - 1
|
Dundee 2 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2022-11-12 | 1 Dundee |
0 - 0
2 - 0
|
Raith 2 | V | -0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2022-08-06 | 2 Raith |
0 - 1
0 - 1
|
Dundee 4 | V | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - Premiership - Playoff | 2021-05-15 | 2 Dundee |
0 - 1
0 - 1
|
Raith 4 | F | -0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - Premiership - Playoff | 2021-05-12 | 3 Raith |
0 - 1
0 - 3
|
Dundee 1 | V | 0.0 | Över | 10.0 | Under |
|
2-2 (4) | 1-2 (3) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Skottland - Championship | 2021-04-24 | 1 Dundee |
2 - 0
2 - 1
|
Raith 3 1 | V | -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
6-8 (14) | 3-3 (6) | 2 (1-1) | 2 (0-2) |
| Skottland - Championship | 2021-01-30 | 2 Raith |
1 - 1
3 - 1
|
Dundee 2 | F | 0.0 | Över | 10.0 | Över |
|
8-4 (12) | 4-2 (6) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Skottland - Championship | 2020-10-31 | Dundee |
1 - 0
1 - 1
|
Raith 2 | O | -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
2-8 (10) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Skottland - Ligacupen | 2017-07-18 | 3 Raith |
0 - 0
1 - 2
|
Dundee 3 | V | +0.5, +1.0 | Över | 11.0 | Under |
|
2-7 (9) | 0-5 (5) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| UK Friendlies | 2015-07-15 | Raith |
0 - 1
1 - 2
|
Dundee | V | +0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
4-8 (12) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 3 (2-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Dundee Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skottland - Championship | 2023-04-08 | 3 Arbroath |
0 - 0
0 - 0
|
Dundee 3 | O | +0.5, +1.0 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2023-04-01 | Dundee |
4 - 0
7 - 0
|
Hamilton 1 | V | -1.5 | Över | 11.0 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2023-03-21 | 1 Dundee |
1 - 1
3 - 1
|
Ayr 1 | V | -0.5 | Över | 11.0 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2023-03-18 | Partick |
0 - 0
0 - 0
|
Dundee 3 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2023-03-04 | 1 Cove Rangers |
0 - 1
0 - 2
|
Dundee 2 | V | +1.0, +1.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2023-02-28 | Dundee |
0 - 1
1 - 3
|
Partick 3 | F | -1.0 | Över | 10.5 | Över |
|
7-6 (13) | 2-3 (5) | 3 (2-1) | 2 (2-0) |
| Skottland - Championship | 2023-02-25 | Dundee |
1 - 0
1 - 1
|
Inverness CT 6 | O | -1.0, -1.5 | Under | 10.5 | Över |
|
10-2 (12) | 7-0 (7) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Skottland - Championship | 2023-02-17 | 4 Morton |
1 - 0
1 - 0
|
Dundee 3 | F | +0.5 | Under | 11.0 | Över |
|
12-3 (15) | 6-1 (7) | 1 (1-0) | 3 (2-1) |
| Skottland - Championship | 2023-02-12 | Dundee |
0 - 0
3 - 0
|
Cove Rangers 4 | V | -1.0, -1.5 | Över | 10.5 | Över |
|
15-1 (16) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2023-02-08 | Dundee |
2 - 0
2 - 2
|
Raith 2 | O | -0.5, -1.0 | Över |
|
7-4 (11) | 4-2 (6) | 2 (1-1) | 0 (0-0) | ||
| Skottland - Championship | 2023-02-04 | 5 Hamilton |
1 - 1
1 - 1
|
Dundee 2 | O | +0.5, +1.0 | Under | 11.0 | Push |
|
3-8 (11) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Skottland - Championship | 2023-01-28 | 1 Dundee |
0 - 0
3 - 0
|
Queen's Park | V | -0.5 | Push | 11.0 | Under |
|
6-4 (10) | 3-3 (6) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2023-01-24 | 1 Dundee |
1 - 1
4 - 2
|
Dunfermline 2 | V | -0.5 | Över | 8.5 | Över |
|
5-8 (13) | 3-4 (7) | 1 (0-1) | 3 (1-2) |
| Skottland - FA-cupen | 2023-01-21 | 2 St Mirren |
0 - 0
0 - 0
|
Dundee 1 | O | -0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
3-4 (7) | 1-4 (5) | 4 (1-3) | 1 (1-0) |
| Skottland - Championship | 2023-01-06 | 3 Raith |
1 - 0
1 - 1
|
Dundee 2 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-6 (10) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Skottland - Championship | 2023-01-02 | 1 2 Dundee |
1 - 2
2 - 4
|
Arbroath 2 | F | -1.0, -1.5 | Över | 10.5 | Över |
|
6-7 (13) | 3-3 (6) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - Championship | 2022-12-23 | 1 6 Ayr |
0 - 0
0 - 2
|
Dundee 1 1 | V | 0.0, +0.5 | Under | 11.0 | Över |
|
5-7 (12) | 4-6 (10) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2022-12-08 | Falkirk |
0 - 2
0 - 3
|
Dundee 2 | V | +0.5, +1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
1-2 (3) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - Championship | 2022-12-03 | 1 Inverness CT |
0 - 1
0 - 1
|
Dundee 2 | V | +0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
4-4 (8) | 1-3 (4) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Skottland - FA-cupen | 2022-11-26 | 1 Dundee |
1 - 1
2 - 2
|
Airdrieonians 1 1 | O | -1.0, -1.5 | Över | 11.0 | Över |
|
10-2 (12) | 8-1 (9) | 3 (3-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - Championship | 2022-11-19 | 1 Dundee |
0 - 0
1 - 0
|
Hamilton 2 | V | -1.0 | Under | 11.0 | Under |
|
8-2 (10) | 2-0 (2) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - Championship | 2022-11-12 | 1 Dundee |
0 - 0
2 - 0
|
Raith 2 | V | -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-4 (8) | 2-1 (3) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Skottland - Championship | 2022-11-05 | 1 1 Partick |
2 - 0
2 - 3
|
Dundee 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
4-5 (9) | 3-1 (4) | 4 (3-1) | 2 (0-2) |
| Skottland - Championship | 2022-10-28 | 1 2 Queen's Park |
1 - 0
2 - 2
|
Dundee 2 | O | 0.0, +0.5 | Över | 11.0 | Över |
|
7-6 (13) | 2-2 (4) | 3 (2-1) | 4 (2-2) |
| Skottland - Championship | 2022-10-22 | 1 2 Dundee |
0 - 0
0 - 0
|
Morton 4 | O | -0.5 | Under | 11.0 | Över |
|
7-11 (18) | 4-6 (10) | 2 (2-0) | 4 (0-4) |
| Skottland - Ligacupen | 2022-10-19 | 2 Rangers |
1 - 0
1 - 0
|
Dundee 2 | F | -2.0 | Under | 10.5 | Över |
|
11-0 (11) | 6-0 (6) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - Championship | 2022-10-15 | 1 Dundee |
1 - 0
2 - 1
|
Ayr 1 | V | 0.0, -0.5 | Över | 11.0 | Över |
|
7-7 (14) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 5 (3-2) |
| Skottland - Championship | 2022-10-08 | 3 Arbroath |
1 - 1
1 - 1
|
Dundee 4 | O | +0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
6-3 (9) | 6-1 (7) | 3 (2-1) | 1 (0-1) |
| Skottland - Championship | 2022-10-04 | 1 Cove Rangers |
1 - 1
3 - 1
|
Dundee 2 | F | +0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
6-7 (13) | 3-5 (8) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Skottland - Championship | 2022-10-01 | 1 Hamilton |
0 - 1
0 - 2
|
Dundee | V | +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
7-1 (8) | 3-1 (4) | 2 (2-0) | 2 (2-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Raith Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skottland - Championship | 2023-04-08 | Inverness CT |
2 - 0
2 - 0
|
Raith | F | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2023-04-04 | 3 Raith |
0 - 0
1 - 2
|
Hamilton 2 1 | F | -1.0 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2023-04-01 | 3 Raith |
1 - 0
2 - 0
|
Queen's Park 2 1 | V | 0.0 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Skottland - League Challenge Cup | 2023-03-26 | 2 Raith |
0 - 1
0 - 1
|
Hamilton 1 | F | -0.5 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Skottland - Championship | 2023-03-18 | Raith |
2 - 0
6 - 1
|
Cove Rangers 4 | V | -0.5, -1.0 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Skottland - FA-cupen | 2023-03-12 | 2 Rangers |
1 - 0
3 - 0
|
Raith 3 | F | -2.5, -3.0 | Under | 11.0 | Över |
|
18-0 (18) | 9-0 (9) | 4 (4-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - Championship | 2023-03-04 | 1 Partick |
1 - 0
3 - 0
|
Raith 2 | F | -0.5 | Över | 10.0 | Push |
|
6-4 (10) | 3-1 (4) | 2 (2-0) | 2 (0-2) |
| Skottland - Championship | 2023-02-24 | 2 Raith |
0 - 0
0 - 0
|
Ayr 1 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
5-6 (11) | 2-2 (4) | 2 (0-2) | 5 (2-3) |
| Skottland - Championship | 2023-02-17 | 2 Queen's Park |
0 - 0
1 - 1
|
Raith 3 | O | -0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
4-3 (7) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - FA-cupen | 2023-02-11 | 3 Raith |
2 - 0
3 - 1
|
Motherwell 3 | V | +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
4-5 (9) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2023-02-08 | Dundee |
2 - 0
2 - 2
|
Raith 2 | O | -0.5, -1.0 | Över |
|
7-4 (11) | 4-2 (6) | 2 (1-1) | 0 (0-0) | ||
| Skottland - Championship | 2023-02-04 | 4 Arbroath |
1 - 0
1 - 2
|
Raith 1 | V | 0.0 | Över | 10.0 | Över |
|
7-6 (13) | 7-2 (9) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Skottland - Championship | 2023-01-28 | 1 Raith |
1 - 0
2 - 2
|
Inverness CT 3 | O | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
9-0 (9) | 5-0 (5) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - FA-cupen | 2023-01-24 | 3 Linlithgow Rose |
0 - 0
0 - 2
|
Raith 3 | V | +1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
1-8 (9) | 0-4 (4) | 3 (0-3) | 2 (1-1) |
| Skottland - Championship | 2023-01-14 | 1 Cove Rangers |
1 - 2
2 - 2
|
Raith 2 | O | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
5-1 (6) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2023-01-11 | Queen's Park |
0 - 0
0 - 1
|
Raith 3 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
11-7 (18) | 3-1 (4) | 1 (0-1) | 5 (1-4) |
| Skottland - Championship | 2023-01-06 | 3 Raith |
1 - 0
1 - 1
|
Dundee 2 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-6 (10) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Skottland - Championship | 2023-01-02 | 1 Hamilton |
0 - 1
0 - 1
|
Raith 3 | V | 0.0 | Under | 10.0 | Under |
|
1-6 (7) | 1-1 (2) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Skottland - Championship | 2022-12-23 | 2 Raith |
2 - 2
2 - 2
|
Morton 1 | O | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
6-6 (12) | 4-3 (7) | 4 (3-1) | 2 (2-0) |
| Skottland - Championship | 2022-12-17 | 1 Raith |
1 - 1
1 - 1
|
Arbroath 2 | O | -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
4-5 (9) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - League Challenge Cup | 2022-12-10 | 3 Raith |
0 - 0
1 - 1
|
Morton 2 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-6 (9) | 3-4 (7) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Skottland - Championship | 2022-12-03 | 1 Ayr |
1 - 0
2 - 0
|
Raith | F | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
5-8 (13) | 2-6 (8) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - FA-cupen | 2022-11-26 | 1 Raith |
0 - 0
3 - 0
|
Auchinleck Talbot 1 | V | -1.5 | Push | 9.5 | Under |
|
7-1 (8) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - Championship | 2022-11-19 | 2 Raith |
1 - 2
2 - 5
|
Queen's Park 1 | F | -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
5-0 (5) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - Championship | 2022-11-12 | 1 Dundee |
0 - 0
2 - 0
|
Raith 2 | F | -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-4 (8) | 2-1 (3) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Skottland - Championship | 2022-11-05 | 3 Raith |
1 - 1
3 - 1
|
Hamilton 4 | V | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Push |
|
5-5 (10) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - Championship | 2022-10-29 | 2 Raith |
3 - 0
3 - 0
|
Partick 3 | V | 0.0 | Över | 9.5 | Över |
|
2-9 (11) | 1-3 (4) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Skottland - Championship | 2022-10-22 | 1 Inverness CT |
1 - 1
1 - 1
|
Raith | O | 0.0 | Under | 9.5 | Över |
|
3-13 (16) | 2-7 (9) | 3 (0-3) | 2 (0-2) |
| Skottland - Championship | 2022-10-19 | 3 Arbroath |
0 - 1
0 - 1
|
Raith 1 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
10-2 (12) | 8-0 (8) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Skottland - Championship | 2022-10-15 | 3 Morton |
0 - 0
1 - 0
|
Raith 3 | F | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
5-6 (11) | 4-6 (10) | 4 (3-1) | 1 (1-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 1.25 | 5 | 11 |
| Halv | 1.727 | 2.5 | 8.5 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (-1.5) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (-0.75) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (11.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (5.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.75) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 3 - 1 , Hörna: 3 - 4
Hörna: 11.0 , Handikapp: -1.5 , Mål: 2.5, 3.0
Resultat: 1 - 0 , Hörna: 1 - 2 Halv
Hörna: 5.0 , Handikapp: -0.5, -1.0 , Mål: 1.0, 1.5
-
4' - 1st Yellow Card - Dundee -
7' - 1st Corner - Dundee -
15' - 2nd Corner - Raith -
27' - 3rd Corner - Raith -
29' - 1st Goal - Dundee -
1-0 score at the end of First Half -
51' - 2nd Yellow Card - Raith -
53' - 2nd Goal - Dundee -
55' - 4th Corner - Dundee - 66' Substitution - Ross for McBride - Raith
- 71' - 1st Offside - Dundee
-
72' - 5th Corner - Raith - Race to 3 Corners - Raith
-
75' - 3rd Goal - Dundee -
77' - 6th Corner - Raith -
77' - 4th Goal - Raith - 76' Substitution - Young for McGill - Raith
-
80' - 3rd Yellow Card - Raith -
80' - 4th Yellow Card - Raith -
82' - 5th Yellow Card - Raith -
80' - 6th Yellow Card - Dundee - 84' Substitution - McMullan for Jakubiak - Dundee
- 84' Substitution - Thomas for Robinson - Dundee
- 87' Substitution - Byrne for Cameron - Dundee
- 87' Substitution - Reedy for McCowan - Dundee
- 90+1' Substitution - Maguire for McGhee - Dundee
-
90+3' - 7th Corner - Dundee -
3-1 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

