Gratis prognoser
(baserat på historisk statistik, endast som referens)
Under 2.5
Totalt antal mål
Över 11.0
Totalt antal hörnor
-0.75
Doncaster
Doncaster vs Crewe Lagprofil
Doncaster
WLLWWWLWDWSenasteBrinner+0.9 p/match, senaste 5 vs föregående 21
Över 9.5 hörnorÖver7/10
Över 2.5 målJämnt5/10
Asiatiskt handikappTäcker7/10
Crewe
WLDLWLLLWWSenasteUppåt+0.5 p/match, senaste 5 vs föregående 18
Över 9.5 hörnorUnder4/10
Över 2.5 målUnder3/10
Asiatiskt handikappJämnt5/10
Långsam startÖver 2.5 kort i 7 av senaste 10
Doncaster vs Crewe Matchfakta
Doncaster
6V-1O-3F i de senaste 10 matcherna, med 16 gjorda mål och 12 insläppta. Snittmål: 1.6 framåt, 1.2 bakåt. Vinst 60%, AH-vinst 70%, mål Över 50%, hörna Över 50%.
Fulltidsresultat
Vunnen 60%6
Oavgjort 10%1
Förlust 30%3
Totalt antal mål 2.5
Över 50%5
Annullerad 0%0
Under 50%5
Totalt antal hörnor 11.0
Över 50%5
Annullerad 20%2
Under 30%3
Asiatiskt handikapp
Vunnen 70%7
Annullerad 0%0
Förlust 30%3
Crewe
4V-1O-5F i de senaste 10 matcherna, med 8 gjorda mål och 14 insläppta. Snittmål: 0.8 framåt, 1.4 bakåt. Vinst 40%, AH-vinst 50%, mål Över 30%, hörna Över 40%.
Fulltidsresultat
Vunnen 40%4
Oavgjort 10%1
Förlust 50%5
Totalt antal mål 2.5
Över 30%3
Annullerad 0%0
Under 70%7
Totalt antal hörnor 11.0
Över 40%4
Annullerad 0%0
Under 60%6
Asiatiskt handikapp
Vunnen 50%5
Annullerad 0%0
Förlust 50%5
Senaste
| Doncaster | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Crewe | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Doncaster | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Crewe | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
MålfördelningLinje 2.5
HörnfördelningLinje 11.0
Kortfördelning
Hemmalagets matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets matcher
Totalt: 40,
Snitt: 2.70,
Std.avv.: 1.90, Median: 2,
Typvärde: 1,
Över: 48%
Hemmalagets matcher hemma
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets matcher borta
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Hemmalagets senaste matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets senaste matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Doncaster vs Crewe Mål/hörn-tidsfördelning
Doncaster vs Crewe Inbördes möten
Doncaster vs Crewe Visa fullständig H2H →| Doncaster Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England League 1 | 2015-02-17 | Doncaster |
0 - 1
2 - 1
|
Crewe 1 | V | -0.5, -1.0 | Över | 11.5 |
|
|||||
| England League 1 | 2014-11-29 | Crewe |
1 - 0
1 - 1
|
Doncaster 1 | O | 0.0, +0.5 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Doncaster Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England - FA-cupen | 2015-12-06 | 4 Cambridge Utd |
1 - 0
1 - 3
|
Doncaster 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| England League 1 | 2015-11-28 | Coventry |
1 - 0
2 - 2
|
Doncaster | O | -0.5, -1.0 | Över | 10.5 |
|
|||||
| England League 1 | 2015-11-24 | 1 Doncaster |
0 - 0
3 - 0
|
Chesterfield 1 | V | 0.0 | Över | 11.0 |
|
|||||
| England League 1 | 2015-11-21 | 1 Doncaster |
0 - 0
0 - 2
|
Rochdale 3 | F | 0.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England League 1 | 2015-11-14 | Blackpool |
0 - 2
0 - 2
|
Doncaster | V | 0.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England - FA-cupen | 2015-11-07 | Doncaster |
1 - 0
2 - 0
|
Stalybridge 3 | V | -1.5 | Under | 10.0 | Över |
|
9-2 (11) | 4-1 (5) | 3 (2-1) | 3 (3-0) |
| England League 1 | 2015-10-31 | Doncaster |
1 - 0
2 - 0
|
Colchester | V | 0.0 | Under | 11.0 | Över |
|
6-11 (17) | 3-6 (9) | 1 (1-0) | 4 (1-3) |
| England League 1 | 2015-10-27 | 4 Millwall |
2 - 0
2 - 0
|
Doncaster | F | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
6-7 (13) | 3-3 (6) | 2 (2-0) | 1 (0-1) |
| England League 1 | 2015-10-24 | 1 Peterborough |
2 - 0
4 - 0
|
Doncaster 3 | F | -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
3-6 (9) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 3 (0-3) |
| England League 1 | 2015-10-20 | 1 Shrewsbury |
1 - 1
1 - 2
|
Doncaster 1 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
8-5 (13) | 6-4 (10) | 4 (2-2) | 1 (1-0) |
| England League 1 | 2015-10-17 | 1 Doncaster |
0 - 1
0 - 1
|
Bradford | F | 0.0 | Under | 10.5 | Över |
|
5-6 (11) | 2-5 (7) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| England - Johnstone’s Paint Trophy | 2015-10-06 | York |
1 - 0
2 - 0
|
Doncaster 1 | F | 0.0 | Under | 10.5 | Under |
|
1-4 (5) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| England League 1 | 2015-10-03 | 2 Doncaster |
1 - 0
2 - 1
|
Barnsley | V | 0.0 | Över | 10.5 | Under |
|
5-4 (9) | 3-2 (5) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| England League 1 | 2015-09-29 | 2 Doncaster |
0 - 0
2 - 2
|
Swindon 3 | O | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
5-3 (8) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 3 (1-2) |
| England League 1 | 2015-09-26 | 2 Sheff Utd |
2 - 1
3 - 1
|
Doncaster 1 | F | -0.5, -1.0 | Över | 11.0 | Över |
|
7-5 (12) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 3 (1-2) |
| England League 1 | 2015-09-19 | Doncaster |
2 - 1
1 - 1
|
Oldham 3 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
5-7 (12) | 1-4 (5) | 2 (1-1) | 4 (2-2) |
| England League 1 | 2015-09-12 | 2 Walsall |
0 - 0
2 - 0
|
Doncaster 2 | F | -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
7-4 (11) | 3-1 (4) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| England League 1 | 2015-09-05 | Gillingham |
0 - 0
1 - 0
|
Doncaster | F | 0.0, -0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
10-0 (10) | 5-0 (5) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| England - Johnstone’s Paint Trophy | 2015-09-01 | 1 Doncaster |
0 - 0
0 - 0
|
Burton Albion | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
5-10 (15) | 3-5 (8) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| England League 1 | 2015-08-29 | Doncaster |
2 - 0
2 - 0
|
Fleetwood Town 3 | V | 0.0, -0.5 | Under | 11.0 | Över |
|
3-9 (12) | 1-7 (8) | 2 (0-2) | 1 (1-0) |
| England - Capital One Cup | 2015-08-25 | 2 Doncaster |
1 - 0
1 - 1
|
Ipswich 1 | O | 0.0 | Under | 11.0 | Under |
|
3-6 (9) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 4 (0-4) |
| England League 1 | 2015-08-22 | 1 Port Vale |
1 - 0
3 - 0
|
Doncaster 3 | F | 0.0 | Över | 11.0 | Under |
|
8-1 (9) | 5-0 (5) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England League 1 | 2015-08-19 | 1 Doncaster |
0 - 0
0 - 0
|
Southend 2 | O | -0.5 | Under | 11.0 | Över |
|
8-8 (16) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 3 (2-1) |
| England League 1 | 2015-08-16 | 2 Wigan |
0 - 0
0 - 0
|
Doncaster | O | 0.0, -0.5 | Under | 11.0 | Över |
|
3-14 (17) | 1-5 (6) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| England - Capital One Cup | 2015-08-13 | Doncaster |
1 - 1
1 - 1
|
Leeds 1 | O | 0.0 | Under | 10.5 | Under |
|
5-4 (9) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| England League 1 | 2015-08-08 | Doncaster |
0 - 0
1 - 1
|
Bury 2 | O | 0.0, -0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
5-4 (9) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| UK Friendlies | 2015-08-01 | Doncaster |
2 - 3
3 - 4
|
Wolverhampton | F | 0.0, +0.5 | Över |
|
3-9 (12) | 2-6 (8) | 3 (1-2) | 1 (1-0) | ||
| UK Friendlies | 2015-07-29 | Doncaster |
1 - 0
2 - 0
|
Sunderland | V | +0.5, +1.0 | Under | 11.0 | Under |
|
3-6 (9) | 3-2 (5) | 3 (1-2) | 2 (0-2) |
| UK Friendlies | 2015-07-25 | Doncaster |
0 - 0
0 - 0
|
Middlesbrough 1 | O | +0.5 | Under |
|
6-8 (14) | 4-4 (8) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| UK Friendlies | 2015-07-21 | Doncaster |
1 - 1
1 - 1
|
Nottm Forest | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Push |
|
3-7 (10) | 2-2 (4) | 3 (1-2) | 0 (0-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Crewe Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England League 1 | 2015-11-28 | Crewe |
1 - 0
1 - 0
|
Oldham 3 | V | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England League 1 | 2015-11-24 | Colchester |
1 - 0
2 - 3
|
Crewe | V | -1.0 | Över | 11.0 |
|
|||||
| England League 1 | 2015-11-21 | 2 Crewe |
0 - 1
1 - 5
|
Peterborough 4 | F | +0.5, +1.0 | Över | 11.0 |
|
|||||
| England League 1 | 2015-11-14 | Bradford |
1 - 0
2 - 0
|
Crewe | F | -1.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England - FA-cupen | 2015-11-07 | 1 3 Crewe |
0 - 0
0 - 1
|
Eastleigh 3 | F | -0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England League 1 | 2015-10-31 | 1 Crewe |
0 - 0
1 - 0
|
Sheff Utd 2 | V | +1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
3-6 (9) | 1-4 (5) | 2 (1-1) | 2 (0-2) |
| England League 1 | 2015-10-24 | 1 Blackpool |
0 - 0
2 - 0
|
Crewe 2 | F | -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
5-2 (7) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| England League 1 | 2015-10-20 | 1 Burton Albion |
0 - 0
0 - 0
|
Crewe | O | -1.0, -1.5 | Under | 11.0 | Över |
|
8-4 (12) | 5-3 (8) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| England League 1 | 2015-10-17 | Crewe |
0 - 0
0 - 1
|
Gillingham 3 | F | +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
0-6 (6) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| England League 1 | 2015-10-10 | 2 Barnsley |
1 - 2
1 - 2
|
Crewe 2 | V | -1.0 | Över | 10.5 | Över |
|
14-1 (15) | 6-1 (7) | 2 (1-1) | 3 (3-0) |
| England - Johnstone’s Paint Trophy | 2015-10-06 | Crewe |
2 - 1
2 - 3
|
Wigan 2 | F | +0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
4-9 (13) | 2-5 (7) | 2 (1-1) | 4 (2-2) |
| England League 1 | 2015-10-03 | Crewe |
1 - 1
1 - 2
|
Chesterfield 4 | F | +0.5 | Över | 11.0 | Under |
|
5-4 (9) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| England League 1 | 2015-09-29 | Crewe |
0 - 0
1 - 2
|
Southend 2 | F | +0.5 | Över | 11.0 | Över |
|
5-7 (12) | 1-5 (6) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England League 1 | 2015-09-26 | 1 Walsall |
1 - 1
1 - 1
|
Crewe 2 | O | -1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
14-4 (18) | 6-1 (7) | 2 (2-0) | 4 (3-1) |
| England League 1 | 2015-09-19 | Shrewsbury |
0 - 1
0 - 1
|
Crewe 1 | V | -0.5, -1.0 | Under | 11.0 | Under |
|
6-1 (7) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| England League 1 | 2015-09-12 | 1 Crewe |
1 - 1
1 - 3
|
Millwall 1 | F | 0.0, +0.5 | Över | 11.0 | Över |
|
9-8 (17) | 4-5 (9) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| England League 1 | 2015-09-05 | 1 Crewe |
0 - 0
1 - 3
|
Swindon 1 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
7-2 (9) | 4-1 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| England League 1 | 2015-08-29 | 3 Wigan |
1 - 0
1 - 0
|
Crewe 1 | F | -1.0 | Under | 11.0 | Push |
|
8-3 (11) | 4-1 (5) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| England League 1 | 2015-08-22 | 1 Crewe |
2 - 2
3 - 3
|
Bury | O | +0.5 | Över | 11.0 | Över |
|
6-10 (16) | 2-7 (9) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| England League 1 | 2015-08-18 | Coventry |
1 - 1
3 - 2
|
Crewe | F | -1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
7-1 (8) | 5-0 (5) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| England League 1 | 2015-08-15 | 2 Scunthorpe |
1 - 0
2 - 0
|
Crewe 2 | F | -0.5, -1.0 | 11.0 | Över |
|
8-7 (15) | 5-2 (7) | 0 (0-0) | 2 (0-2) | |
| England - Capital One Cup | 2015-08-12 | 1 Crewe |
1 - 2
1 - 3
|
Preston | F | +0.5, +1.0 | Över | 11.0 | Under |
|
3-5 (8) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| England League 1 | 2015-08-08 | 1 Crewe |
0 - 0
0 - 0
|
Port Vale | O | 0.0 | Under | 11.0 | Över |
|
3-10 (13) | 2-7 (9) | 2 (0-2) | 2 (1-1) |
| UK Friendlies | 2015-08-01 | Chester |
1 - 1
3 - 2
|
Crewe | F | 0.0,+0.5 | Över |
|
12-5 (17) | 9-2 (11) | 3 (3-0) | 4 (2-2) | ||
| UK Friendlies | 2015-07-24 | Altrincham |
0 - 1
0 - 3
|
Crewe | V | +0.5 | Över |
|
6-6 (12) | 2-4 (6) | 0 (0-0) | 2 (0-2) | ||
| UK Friendlies | 2015-07-22 | Kidsgrove Ath |
1 - 1
1 - 2
|
Crewe | V | +2.0, +2.5 | Under |
|
3-5 (8) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| UK Friendlies | 2015-07-19 | Nantwich Town |
1 - 1
1 - 4
|
Crewe | V | +1.0, +1.5 | Över |
|
2-3 (5) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) | ||
| UK Friendlies | 2015-07-17 | Newcastle Town |
0 - 2
0 - 3
|
Crewe | V | +2.5 | Under |
|
3-4 (7) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | ||
| UK Friendlies | 2015-07-11 | Alsager Town |
0 - 4
1 - 7
|
Crewe | V | +2.0,+2.5 | Över |
|
3-4 (7) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 1 (0-1) | ||
| UK Friendlies | 2015-07-10 | Congleton Town |
0 - 1
1 - 3
|
Crewe | V | +3 | Över |
|
2-9 (11) | 0-4 (4) | 3 (0-3) | 3 (0-3) | ||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 1.6 | 4.5 | 5.5 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (-0.75) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (11.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
Livehändelser
Status: Fulltid , Resultat: 3 - 2 , Hörna: 7 - 2
Hörna: 11.0 , Handikapp: -0.5, -1.0 , Mål: 2.5
- 71 -' Substitution - Substitution - Inman for King - Crewe
-
12' - 1st Corner - Doncaster -
26' - 1st Goal - Crewe -
32' - 2nd Goal - Doncaster -
35' - 2nd Corner - Crewe -
38' - 3rd Corner - Doncaster -
38' - 4th Corner - Crewe - Race to 3 Corners - Doncaster
-
40' - 5th Corner - Doncaster -
40' - 6th Corner - Doncaster - Race to 5 Corners - Doncaster
-
44' - 7th Corner - Doncaster -
1-1 score at the end of First Half -
64' - 1st Yellow Card - Crewe -
65' - 8th Corner - Doncaster - 71 -' Substitution - Substitution - Stewart for Lund - Doncaster
- 71 -' Substitution - Substitution - Stewart for Lund - Doncaster
- 77 -' Substitution - for - Crewe
- 85 -' Substitution - Substitution - Saunders for Lowe - Crewe
- Race to 7 Corners - Doncaster
-
87' - 9th Corner - Doncaster -
90+1' - 3rd Goal - Crewe - 90+3 -' Substitution - Substitution - Ng for Colclough - Crewe
-
90+4' - 2nd Yellow Card - Crewe -
90+5' - 4th Goal - Doncaster -
90+6' - 5th Goal - Doncaster -
3-2 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

