Derby U21 vs Wolverhampton U21 Lagprofil
Derby U21 vs Wolverhampton U21 Matchfakta
4V-0O-6F i de senaste 10 matcherna, med 19 gjorda mål och 17 insläppta. Snittmål: 1.9 framåt, 1.7 bakåt. Vinst 40%, AH-vinst 70%, mål Över 50%, hörna Över 30%.
4V-3O-3F i de senaste 10 matcherna, med 18 gjorda mål och 19 insläppta. Snittmål: 1.8 framåt, 1.9 bakåt. Vinst 40%, AH-vinst 60%, mål Över 40%, hörna Över 60%.
| Derby U21 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Wolverhampton U21 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Derby U21 | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Wolverhampton U21 | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Derby U21 vs Wolverhampton U21 Mål/hörn-tidsfördelning
Derby U21 vs Wolverhampton U21 Inbördes möten
Derby U21 vs Wolverhampton U21 Visa fullständig H2H →| Derby U21 Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England - U21 Development League 2 | 2015-03-31 | Derby U21 |
0 - 0
0 - 0
|
Wolverhampton U21 | O | -1.0 | Under |
|
||||||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Derby U21 Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England - Premier League 2 | 2024-03-01 | 1 Man Utd U21 |
1 - 4
2 - 4
|
Derby U21 2 | V | -0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| England - Premier League 2 | 2024-02-19 | 2 Derby U21 |
1 - 2
1 - 3
|
Blackburn U21 2 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| England - Premier League 2 | 2024-02-12 | 1 West Brom U21 |
0 - 1
0 - 1
|
Derby U21 3 | V | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| England - Premier League 2 | 2024-01-29 | 2 2 Derby U21 |
0 - 0
0 - 1
|
Nottingham Forest U21 2 | F | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| England - Premier League 2 | 2024-01-12 | Fulham U21 |
0 - 0
2 - 1
|
Derby U21 1 | F | -1.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| England - Premier League 2 | 2023-12-15 | 1 Southampton U21 |
1 - 0
2 - 1
|
Derby U21 2 | F | -1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
5-9 (14) | 3-5 (8) | 4 (0-4) | 3 (0-3) |
| England - Premier League 2 | 2023-12-04 | 2 Derby U21 |
2 - 0
5 - 1
|
Reading U21 1 1 | V | +0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
5-4 (9) | 4-4 (8) | 3 (1-2) | 0 (0-0) |
| England - Premier League 2 | 2023-11-05 | 3 Middlesbrough U21 |
0 - 0
1 - 0
|
Derby U21 2 | F | -1.5 | Under | 9.0 | Över |
|
3-13 (16) | 2-5 (7) | 3 (0-3) | 4 (1-3) |
| England - Premier League 2 | 2023-10-28 | 1 Derby U21 |
2 - 1
4 - 2
|
Man City U21 2 | V | +1.5, +2.0 | Över | 9.0 | Över |
|
4-7 (11) | 3-5 (8) | 3 (2-1) | 2 (0-2) |
| England - Premier League 2 | 2023-09-29 | 2 Derby U21 |
0 - 2
2 - 3
|
Brighton U21 2 | F | +1.0, +1.5 | Över | 10.0 | Under |
|
5-1 (6) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| England - Premier League 2 | 2023-09-25 | 2 Sunderland U21 |
2 - 0
3 - 1
|
Derby U21 3 | F | -1.5 | Push | 9.5 | Över |
|
6-5 (11) | 5-2 (7) | 4 (3-1) | 2 (0-2) |
| England - Premier League 2 | 2023-08-25 | 1 Derby U21 |
0 - 0
0 - 2
|
Tottenham U21 3 | F | +1.5 | Under | 9.5 | Över |
|
6-6 (12) | 4-4 (8) | 4 (1-3) | 1 (0-1) |
| England - Premier League 2 | 2023-08-18 | 4 Derby U21 |
0 - 0
1 - 1
|
Liverpool U21 1 | O | +2.0 | Under | 10.0 | Över |
|
9-6 (15) | 4-5 (9) | 3 (2-1) | 2 (2-0) |
| England - Premier League 2 | 2023-08-14 | 1 4 Leicester U21 |
2 - 0
2 - 1
|
Derby U21 3 | F | -1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
2-4 (6) | 2-3 (5) | 4 (2-2) | 1 (0-1) |
| England - Premier League 2 | 2023-04-24 | 2 Derby U21 |
0 - 2
1 - 4
|
Newcastle U21 2 1 | F | +1.5 | Över | 10.0 | Under |
|
1-4 (5) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| England - Premier League 2 | 2023-04-14 | 2 Aston Villa U21 |
0 - 0
3 - 0
|
Derby U21 1 | F | -2.0 | Under | 10.0 | Under |
|
4-5 (9) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| England - Premier League 2 | 2023-04-03 | 1 Derby U21 |
0 - 2
1 - 5
|
West Brom U21 1 | F | +2.0 | Över | 10.0 | Över |
|
4-8 (12) | 4-3 (7) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| England - Premier League 2 | 2023-03-31 | 2 Derby U21 |
0 - 1
1 - 3
|
Southampton U21 1 | F | +2.0 | Push | 10.0 | Över |
|
5-6 (11) | 2-3 (5) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| England - Premier League 2 | 2023-03-24 | 2 Derby U21 |
1 - 1
1 - 5
|
Middlesbrough U21 2 | F | +1.0 | Över | 9.0 | Över |
|
4-6 (10) | 1-6 (7) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| England - Premier League 2 | 2023-03-20 | 2 Derby U21 |
0 - 0
1 - 6
|
Stoke U21 2 | F | 0.0, +0.5 | Över | 9.0 | Under |
|
3-2 (5) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| England - Premier League 2 | 2023-03-06 | 1 Leeds U21 |
2 - 0
3 - 0
|
Derby U21 3 | F | -2.0 | Under | 10.0 | Push |
|
6-4 (10) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| England - U21 Premier League Cup | 2023-02-24 | 1 3 Derby U21 |
0 - 0
0 - 2
|
Nottingham Forest U21 | F | +1.0, +1.5 | Under | 10.0 | Över |
|
7-9 (16) | 4-7 (11) | 2 (0-2) | 4 (2-2) |
| England - Premier League 2 | 2023-02-20 | 2 Sunderland U21 |
0 - 0
1 - 1
|
Derby U21 3 | O | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
6-4 (10) | 4-1 (5) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| England - Premier League 2 | 2023-02-13 | 3 Derby U21 |
0 - 1
0 - 3
|
Norwich U21 1 | F | +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
4-5 (9) | 0-4 (4) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| England - Premier League 2 | 2023-01-27 | Nottingham Forest U21 |
4 - 2
7 - 2
|
Derby U21 | F | -1.5 | Över | 10.0 | Under |
|
3-6 (9) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| England - Premier League 2 | 2023-01-06 | 1 Southampton U21 |
2 - 0
3 - 0
|
Derby U21 1 | F | -1.5 | Under | 10.0 | Under |
|
6-1 (7) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| England - U21 Premier League Cup | 2022-12-19 | Brighton U21 |
1 - 1
1 - 2
|
Derby U21 4 | V | -0.5, -1.0 | Push | 11.0 | Under |
|
3-4 (7) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| England - U21 Premier League Cup | 2022-12-12 | Derby U21 |
1 - 0
3 - 0
|
Bournemouth U21 1 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
3-3 (6) | 3-2 (5) | 3 (1-2) | 0 (0-0) |
| England - U21 Premier League Cup | 2022-11-28 | 4 QPR U21 |
0 - 2
0 - 2
|
Derby U21 4 | V | +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
1-3 (4) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England - U21 Premier League Cup | 2022-11-18 | Derby U21 |
0 - 0
1 - 1
|
Brighton U21 2 | O | +1.0, +1.5 | Under | 10.5 | Över |
|
5-6 (11) | 4-4 (8) | 3 (2-1) | 1 (1-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Wolverhampton U21 Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| England - Premier League 2 | 2024-03-04 | 1 Wolverhampton U21 |
1 - 1
2 - 2
|
Newcastle U21 1 | O | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| England - U21 Premier League Cup | 2024-02-26 | 2 Crystal Palace U21 |
1 - 0
3 - 0
|
Wolverhampton U21 4 | F | 0.0 | Under | 11.0 |
|
|||||
| England - Premier League 2 | 2024-02-19 | 2 Wolverhampton U21 |
0 - 0
3 - 0
|
West Brom U21 3 | V | -1.0, -1.5 | Under | 11.0 |
|
|||||
| England - Premier League 2 | 2024-02-11 | 3 Man City U21 |
0 - 2
3 - 3
|
Wolverhampton U21 1 | O | 0.0, -0.5 | Över | 9.0 |
|
|||||
| England - U21 Premier League Cup | 2024-02-05 | Charlton U21 |
0 - 0
0 - 2
|
Wolverhampton U21 1 | V | +0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England - Premier League 2 | 2024-01-26 | 1 Wolverhampton U21 |
1 - 1
2 - 1
|
Arsenal U21 | V | +0.5, +1.0 | Under | 10.0 | Över |
|
5-9 (14) | 2-4 (6) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| England - U21 Premier League Cup | 2024-01-22 | 1 Bournemouth U21 |
2 - 0
5 - 1
|
Wolverhampton U21 4 | F | -0.5, -1.0 | Över | 11.0 | Under |
|
1-8 (9) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Premier League International Cup | 2024-01-17 | 1 2 Wolverhampton U21 |
0 - 0
0 - 0
|
Hertha Berlin U21 1 | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
1-14 (15) | 1-9 (10) | 4 (1-3) | 2 (0-2) |
| England - Premier League 2 | 2024-01-12 | 1 4 Norwich U21 |
1 - 2
3 - 4
|
Wolverhampton U21 | V | -1.0 | Över | 10.0 | Över |
|
5-7 (12) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 4 (2-2) |
| England - Premier League 2 | 2023-12-18 | Wolverhampton U21 |
0 - 0
1 - 2
|
Blackburn U21 3 1 | F | -2.0 | Under | 10.5 | Under |
|
7-2 (9) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| England - U21 Premier League Cup | 2023-12-11 | 1 Wolverhampton U21 |
0 - 1
0 - 1
|
Norwich U21 4 | F | -0.5 | Under | 10.0 | Push |
|
9-1 (10) | 2-1 (3) | 2 (1-1) | 2 (2-0) |
| England - Premier League 2 | 2023-12-04 | 2 Leicester U21 |
0 - 1
1 - 3
|
Wolverhampton U21 1 | V | +0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
6-4 (10) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Premier League International Cup | 2023-11-29 | 2 Wolverhampton U21 |
1 - 1
4 - 2
|
Nice U21 2 1 | V | -1.0 | Över | 9.5 | Över |
|
7-5 (12) | 3-3 (6) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Premier League International Cup | 2023-11-24 | 2 Wolverhampton U21 |
1 - 0
2 - 1
|
Sparta Prag U21 3 1 | V | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
5-6 (11) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| England - U21 Premier League Cup | 2023-11-12 | 1 Wolverhampton U21 |
0 - 1
0 - 2
|
Charlton U21 3 | F | -2.0 | Under | 10.5 | Över |
|
7-8 (15) | 2-5 (7) | 5 (2-3) | 3 (3-0) |
| England - EFL Trophy | 2023-11-08 | 2 Derby |
1 - 0
4 - 1
|
Wolverhampton U21 4 | F | -1.5 | Över | 11.0 | Under |
|
6-1 (7) | 4-1 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| England - Premier League 2 | 2023-11-03 | Nottingham Forest U21 |
2 - 1
2 - 2
|
Wolverhampton U21 3 | O | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
3-6 (9) | 1-3 (4) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| England - Premier League 2 | 2023-10-30 | 1 Wolverhampton U21 |
1 - 0
2 - 1
|
Southampton U21 2 | V | -0.5, -1.0 | Under |
|
9-7 (16) | 4-1 (5) | 1 (0-1) | 3 (0-3) | ||
| Premier League International Cup | 2023-10-16 | Wolverhampton U21 |
0 - 0
2 - 1
|
PSV U21 1 | V | +0.5, +1.0 | Under |
|
7-5 (12) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 2 (0-2) | ||
| England - EFL Trophy | 2023-10-10 | 1 Lincoln City |
1 - 0
2 - 0
|
Wolverhampton U21 2 | F | -1.0, -1.5 | Under | 9.0 | Över |
|
13-3 (16) | 5-1 (6) | 1 (1-0) | 7 (6-1) |
| England - U21 Premier League Cup | 2023-10-06 | 1 Wolverhampton U21 |
0 - 0
0 - 0
|
Bournemouth U21 1 | O | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Över |
|
11-3 (14) | 0-3 (3) | 3 (0-3) | 3 (3-0) |
| England - Premier League 2 | 2023-10-02 | 2 Wolverhampton U21 |
2 - 0
2 - 0
|
Leeds U21 3 | V | -1 | Under | 10.0 | Över |
|
13-4 (17) | 8-2 (10) | 1 (0-1) | 3 (2-1) |
| England - Premier League 2 | 2023-09-24 | 2 Liverpool U21 |
1 - 0
2 - 0
|
Wolverhampton U21 2 | F | -1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
7-2 (9) | 2-1 (3) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| England - U21 Premier League Cup | 2023-09-19 | 2 Norwich U21 |
1 - 1
2 - 2
|
Wolverhampton U21 3 | O | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
4-5 (9) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 4 (3-1) |
| England - EFL Trophy | 2023-09-12 | 1 Notts County |
0 - 1
1 - 2
|
Wolverhampton U21 2 | V | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 | Under |
|
5-1 (6) | 5-1 (6) | 4 (4-0) | 0 (0-0) |
| England - Premier League 2 | 2023-09-01 | 3 Wolverhampton U21 |
0 - 0
3 - 2
|
Crystal Palace U21 2 | V | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
8-1 (9) | 8-0 (8) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| England - Premier League 2 | 2023-08-25 | 5 Middlesbrough U21 |
1 - 2
3 - 2
|
Wolverhampton U21 3 | F | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
1-8 (9) | 1-4 (5) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| England - Premier League 2 | 2023-08-21 | 2 Stoke U21 |
2 - 0
2 - 1
|
Wolverhampton U21 2 1 | F | +0.5 | Under | 9.0 | Över |
|
5-7 (12) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| England - Premier League 2 | 2023-08-11 | 1 3 Wolverhampton U21 |
1 - 1
2 - 3
|
Fulham U21 4 | F | -0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
6-7 (13) | 1-2 (3) | 2 (0-2) | 4 (1-3) |
| England - Premier League 2 | 2023-04-29 | 3 Man City U21 |
4 - 1
4 - 3
|
Wolverhampton U21 1 | F | -1.0, -1.5 | Över |
|
3-2 (5) | 2-1 (3) | 2 (1-1) | 1 (0-1) | ||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 2.55 | 4 | 2.15 |
| Halv | 2.875 | 2.625 | 2.6 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (+0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (10.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (4.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (3.25) | Ö[email protected] | Under@2 |
| Halv (1.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 1 - 2 , Hörna: 9 - 4
Hörna: 10.0 , Handikapp: 0.0, +0.5 , Mål: 3.0, 3.5
Resultat: 0 - 2 , Hörna: 2 - 2 Halv
Hörna: 4.5 , Handikapp: 0.0 , Mål: 1.5
-
12' - 1st Corner - Wolverhampton U21 -
15' - 2nd Corner - Derby U21 -
20' - 1st Yellow Card - Derby U21 -
25' - 1st Goal - Wolverhampton U21 -
28' - 3rd Corner - Wolverhampton U21 -
37' - 2nd Goal - Wolverhampton U21 -
45+1' - 4th Corner - Derby U21 -
0-2 score at the end of First Half - Race to 3 Corners - Wolverhampton U21
-
51' - 5th Corner - Wolverhampton U21 -
54' - 6th Corner - Derby U21 -
61' - 7th Corner - Wolverhampton U21 -
63' - 2nd Yellow Card - Derby U21 -
63' - 3rd Goal - Derby U21 -
63' - 3rd Yellow Card - Wolverhampton U21 -
68' - 8th Corner - Derby U21 - Race to 5 Corners - Derby U21
-
68' - 9th Corner - Derby U21 -
72' - 10th Corner - Derby U21 -
73' - 11th Corner - Derby U21 - Race to 7 Corners - Derby U21
-
77' - 4th Yellow Card - Wolverhampton U21 -
80' - 12th Corner - Derby U21 - Race to 9 Corners - Derby U21
-
82' - 13th Corner - Derby U21 -
90' - 5th Yellow Card - Wolverhampton U21 -
90+2' - 6th Yellow Card - Derby U21 -
90+7' - 7th Yellow Card - Wolverhampton U21 -
1-2 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5
