Defensor Sporting vs Danubio Lagprofil
Defensor Sporting vs Danubio Matchfakta
5V-2O-3F i de senaste 10 matcherna, med 17 gjorda mål och 12 insläppta. Snittmål: 1.7 framåt, 1.2 bakåt. Vinst 50%, AH-vinst 50%, mål Över 50%, hörna Över 30%.
7V-1O-2F i de senaste 10 matcherna, med 17 gjorda mål och 10 insläppta. Snittmål: 1.7 framåt, 1.0 bakåt. Vinst 70%, AH-vinst 70%, mål Över 50%, hörna Över 30%.
| Defensor Sporting | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Danubio | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Defensor Sporting | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Danubio | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Defensor Sporting vs Danubio Mål/hörn-tidsfördelning
Defensor Sporting vs Danubio Inbördes möten
Defensor Sporting vs Danubio Visa fullständig H2H →| Defensor Sporting Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Uruguay - Clausura | 2016-02-28 | 3 Defensor Sporting |
1 - 2
3 - 2
|
Danubio 4 | V | 0.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Internationellt - Vänskapsmatcher | 2016-01-14 | 1 Defensor Sporting |
0 - 0
0 - 1
|
Danubio 1 2 | F | 0.0, -0.5 | Under |
|
||||||
| Uruguay - Apertura | 2015-09-06 | 5 Danubio |
0 - 1
2 - 3
|
Defensor Sporting 2 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Uruguay - Clausura | 2015-05-16 | 1 Defensor Sporting |
1 - 1
1 - 1
|
Danubio 2 1 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Internationellt - Vänskapsmatcher | 2015-01-11 | 1 2 Defensor Sporting |
0 - 0
0 - 0
|
Danubio 4 1 | O | 0.0, -0.5 | Under |
|
||||||
| Uruguay - Apertura | 2014-11-09 | 2 Danubio |
2 - 1
2 - 1
|
Defensor Sporting 3 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
0-5 (5) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Defensor Sporting Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Uruguay - Apertura | 2016-11-20 | 5 Defensor Sporting |
2 - 2
3 - 2
|
Nacional De Football 2 | V | +0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Uruguay - Apertura | 2016-11-12 | 1 4 Villa Espanola |
1 - 1
2 - 2
|
Defensor Sporting 4 | O | +0.5 | Över | 11.0 |
|
|||||
| Uruguay - Apertura | 2016-10-29 | 2 Rampla Juniors |
0 - 0
0 - 1
|
Defensor Sporting 2 | V | +0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Uruguay - Apertura | 2016-10-23 | 1 Plaza Colonia |
0 - 1
0 - 1
|
Defensor Sporting 5 | V | 0.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Uruguay - Apertura | 2016-10-16 | 1 4 Defensor Sporting |
1 - 2
1 - 3
|
Liverpool Montevideo 4 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Uruguay - Apertura | 2016-10-09 | 2 Atletico Fenix Montevideo |
0 - 1
3 - 1
|
Defensor Sporting 4 1 | F | 0.0 | Över | 10.5 | Under |
|
6-2 (8) | 3-1 (4) | 2 (2-0) | 2 (1-1) |
| Uruguay - Apertura | 2016-10-02 | 4 Defensor Sporting |
0 - 0
1 - 1
|
Montevideo Wanderers 2 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-6 (10) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 3 (2-1) |
| Uruguay - Apertura | 2016-09-24 | 3 Defensor Sporting |
0 - 0
0 - 1
|
Cerro 4 | F | -0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
9-0 (9) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Uruguay - Apertura | 2016-09-18 | CA River Plate |
0 - 2
0 - 5
|
Defensor Sporting 3 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
2-4 (6) | 1-3 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Uruguay - Apertura | 2016-09-11 | 3 Defensor Sporting |
1 - 0
2 - 0
|
IA Sud America 3 | V | -0.5 | Under | 11.0 | Över |
|
8-10 (18) | 6-2 (8) | 3 (2-1) | 1 (0-1) |
| Uruguay - Apertura | 2016-09-04 | 1 3 Defensor Sporting |
0 - 1
0 - 1
|
Juventud De Las Piedras 4 1 | F | -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
8-2 (10) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Uruguay - Apertura | 2016-08-31 | 1 2 Boston River |
1 - 0
1 - 1
|
Defensor Sporting 4 | O | +0.5 | Under |
|
2-3 (5) | 1-2 (3) | 2 (1-1) | 0 (0-0) | ||
| Uruguay - Clausura | 2016-06-05 | 3 Defensor Sporting |
0 - 0
1 - 0
|
Atletico Fenix Montevideo 3 | V | -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
3-1 (4) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-05-29 | 3 CA River Plate |
1 - 0
1 - 2
|
Defensor Sporting 5 | V | -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
6-5 (11) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-05-22 | 1 2 El Tanque Sisley |
1 - 4
5 - 6
|
Defensor Sporting 3 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
13-4 (17) | 5-2 (7) | 3 (3-0) | 0 (0-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-05-14 | 3 Defensor Sporting |
0 - 0
1 - 0
|
Cerro 5 | V | 0.0 | Under | 10.5 | Under |
|
5-3 (8) | 3-2 (5) | 3 (1-2) | 2 (2-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-05-08 | 3 Juventud De Las Piedras |
1 - 1
2 - 1
|
Defensor Sporting 2 | F | 0.0 | Över | 10.0 | Över |
|
6-7 (13) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Uruguay - Clausura | 2016-04-30 | 5 Defensor Sporting |
0 - 0
1 - 1
|
Plaza Colonia 3 | O | 0.0 | Under | 10.0 | Över |
|
11-5 (16) | 8-0 (8) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-04-23 | 3 Montevideo Wanderers |
0 - 0
0 - 0
|
Defensor Sporting 3 | O | -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
4-3 (7) | 3-2 (5) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-04-10 | 4 Defensor Sporting |
1 - 3
2 - 4
|
Nacional De Football 2 | F | +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
3-4 (7) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-04-02 | 3 Villa Teresa |
1 - 1
2 - 2
|
Defensor Sporting 4 1 | O | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
5-6 (11) | 2-6 (8) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-03-20 | 2 Defensor Sporting |
1 - 1
1 - 2
|
Liverpool Montevideo 4 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Över |
|
6-5 (11) | 1-2 (3) | 1 (1-0) | 3 (1-2) |
| Uruguay - Clausura | 2016-03-06 | 1 2 Rentistas |
0 - 0
0 - 1
|
Defensor Sporting 1 | V | 0.0, +0.5 | Under |
|
7-8 (15) | 4-3 (7) | 4 (3-1) | 4 (1-3) | ||
| Uruguay - Clausura | 2016-02-28 | 3 Defensor Sporting |
1 - 2
3 - 2
|
Danubio 4 | V | 0.0 | Över | 10.0 | Under |
|
5-2 (7) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-02-21 | 2 Penarol |
2 - 1
5 - 1
|
Defensor Sporting 2 | F | -0.5, -1.0 | Över |
|
6-5 (11) | 1-2 (3) | 2 (1-1) | 1 (1-0) | ||
| Uruguay - Clausura | 2016-02-14 | 3 Defensor Sporting |
0 - 2
1 - 3
|
Racing Club de Montevideo 2 1 | F | -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
7-2 (9) | 5-2 (7) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Internationellt - Vänskapsmatcher | 2016-01-15 | 1 Defensor Sporting |
0 - 0
1 - 0
|
Argentinos Jrs 3 | V | 0.0, -0.5 | Under |
|
1-6 (7) | 2-6 (8) | 0 (0-0) | 4 (0-4) | ||
| Internationellt - Vänskapsmatcher | 2016-01-14 | 1 Defensor Sporting |
0 - 0
0 - 1
|
Danubio 1 2 | F | 0.0, -0.5 | Under |
|
4-7 (11) | 3-2 (5) | 2 (0-2) | 1 (1-0) | ||
| Uruguay - Apertura | 2015-12-05 | 1 Atletico Fenix Montevideo |
3 - 0
3 - 0
|
Defensor Sporting 3 | F | 0.0 | Över | 10.0 | Under |
|
2-7 (9) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Uruguay - Apertura | 2015-11-27 | 1 Defensor Sporting |
1 - 0
1 - 2
|
CA River Plate 4 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
9-7 (16) | 4-4 (8) | 0 (0-0) | 5 (3-2) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Danubio Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Uruguay - Apertura | 2016-11-20 | 2 3 Danubio |
0 - 0
0 - 1
|
Montevideo Wanderers 3 | F | -0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Uruguay - Apertura | 2016-11-13 | 1 5 Danubio |
0 - 1
1 - 1
|
Juventud De Las Piedras 4 1 | O | -1.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Uruguay - Apertura | 2016-10-29 | 1 2 Boston River |
1 - 0
1 - 2
|
Danubio 4 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Uruguay - Apertura | 2016-10-23 | 4 Danubio |
0 - 1
2 - 1
|
CA River Plate 5 | V | -0.5, -1.0 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Uruguay - Apertura | 2016-10-16 | 5 Cerro |
0 - 0
0 - 1
|
Danubio 2 | V | 0.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Uruguay - Apertura | 2016-10-09 | 4 Danubio |
2 - 2
3 - 2
|
Penarol 4 1 | V | 0.0 | Över | 10.0 | Push |
|
2-8 (10) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Uruguay - Apertura | 2016-10-01 | 2 Racing Club de Montevideo |
2 - 1
4 - 2
|
Danubio 2 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
4-4 (8) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Uruguay - Apertura | 2016-09-25 | 3 Danubio |
1 - 0
3 - 0
|
Plaza Colonia 3 1 | V | -0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
3-4 (7) | 3-3 (6) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Uruguay - Apertura | 2016-09-17 | 4 IA Sud America |
0 - 1
0 - 2
|
Danubio 3 | V | 0.0 | Under |
|
2-4 (6) | 1-3 (4) | 1 (1-0) | 1 (0-1) | ||
| Uruguay - Apertura | 2016-09-11 | 1 Danubio |
0 - 0
1 - 0
|
Villa Espanola 2 | V | -0.5, -1.0 | Under | 11.0 | Över |
|
11-4 (15) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Uruguay - Apertura | 2016-09-03 | 1 Rampla Juniors |
0 - 0
2 - 1
|
Danubio 5 1 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
3-1 (4) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Uruguay - Apertura | 2016-08-31 | 1 3 Danubio |
0 - 1
2 - 1
|
Nacional De Football 2 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
3-7 (10) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Uruguay - Clausura | 2016-06-05 | 3 Plaza Colonia |
0 - 0
0 - 0
|
Danubio 3 1 | O | -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
1-11 (12) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 4 (0-4) |
| Uruguay - Clausura | 2016-05-28 | 1 2 Danubio |
0 - 1
1 - 4
|
Montevideo Wanderers 2 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
6-6 (12) | 2-3 (5) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-05-22 | 1 Nacional De Football |
0 - 1
0 - 2
|
Danubio 5 | V | -1.0, -1.5 | Under | 10.5 | Över |
|
7-7 (14) | 5-2 (7) | 3 (2-1) | 2 (1-1) |
| Uruguay - Clausura | 2016-05-14 | 3 Danubio |
1 - 0
1 - 1
|
Villa Teresa 1 | O | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Över |
|
7-8 (15) | 5-5 (10) | 3 (2-1) | 0 (0-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-05-08 | 4 Liverpool Montevideo |
0 - 1
0 - 3
|
Danubio 7 1 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
11-5 (16) | 4-1 (5) | 0 (0-0) | 3 (3-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-04-29 | 3 Danubio |
1 - 1
1 - 2
|
Rentistas 1 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
11-11 (22) | 6-7 (13) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-04-24 | 1 5 Danubio |
0 - 1
0 - 3
|
CA River Plate 3 | F | 0.0 | Över | 10.5 | Under |
|
4-1 (5) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-04-09 | 1 2 Penarol |
2 - 0
2 - 1
|
Danubio 2 1 | F | -0.5 | Över |
|
0-8 (8) | 0-5 (5) | 2 (0-2) | 0 (0-0) | ||
| Uruguay - Clausura | 2016-04-02 | 1 Danubio |
0 - 0
1 - 1
|
Racing Club de Montevideo 1 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
6-2 (8) | 5-1 (6) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-03-19 | 1 2 IA Sud America |
2 - 0
2 - 1
|
Danubio 3 | F | 0.0 | Över | 10.5 | Under |
|
0-10 (10) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Uruguay - Clausura | 2016-03-06 | 2 Danubio |
0 - 0
0 - 2
|
Atletico Fenix Montevideo 4 | F | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Push |
|
7-3 (10) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-02-28 | 3 Defensor Sporting |
1 - 2
3 - 2
|
Danubio 4 | F | 0.0 | Över | 10.0 | Under |
|
5-2 (7) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-02-21 | 1 3 Danubio |
1 - 2
2 - 3
|
El Tanque Sisley 2 1 | F | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Över |
|
6-7 (13) | 2-5 (7) | 1 (1-0) | 3 (2-1) |
| Uruguay - Clausura | 2016-02-14 | 1 Cerro |
0 - 0
1 - 0
|
Danubio 4 | F | 0.0 | Under | 10.5 | Under |
|
0-5 (5) | 0-3 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Uruguay - Clausura | 2016-02-07 | 1 Danubio |
1 - 0
2 - 1
|
Juventud De Las Piedras 2 | V | -0.5, -1.0 | Över | 9.5 | Över |
|
7-7 (14) | 6-5 (11) | 3 (1-2) | 3 (1-2) |
| Internationellt - Vänskapsmatcher | 2016-01-23 | 1 Gremio |
0 - 0
1 - 1
|
Danubio 2 | O | -1.0, -1.5 | Under |
|
3-4 (7) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Internationellt - Vänskapsmatcher | 2016-01-16 | 4 Danubio |
0 - 0
2 - 0
|
CA River Plate 1 | V | 0.0, +0.5 | Under |
|
6-3 (9) | 6-1 (7) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | ||
| Internationellt - Vänskapsmatcher | 2016-01-14 | 1 Defensor Sporting |
0 - 0
0 - 1
|
Danubio 1 2 | V | 0.0, -0.5 | Under |
|
4-7 (11) | 3-2 (5) | 2 (0-2) | 1 (1-0) | ||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 2.4 | 3.25 | 2.7 |
| Halv | 3.2 | 2.2 | 3.25 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (10.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (4.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (1.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 0 - 0 , Hörna: 3 - 6
Hörna: 10.0 , Handikapp: 0.0 , Mål: 2.5
Resultat: 0 - 0 , Hörna: 3 - 4 Halv
Hörna: 4.5 , Handikapp: 0.0 , Mål: 1.0
-
1' - 1st Corner - Defensor Sporting -
3' - 2nd Corner - Defensor Sporting - Race to 3 Corners - Defensor Sporting
-
22' - 3rd Corner - Defensor Sporting -
27' - 1st Yellow Card - Danubio -
38' - 4th Corner - Danubio -
38' - 5th Corner - Danubio -
41' - 6th Corner - Danubio -
42' - 7th Corner - Danubio -
0-0 score at the end of First Half - Race to 5 Corners - Danubio
-
79' - 8th Corner - Danubio -
80' - Red Card - Danubio -
81' - 2nd Yellow Card - Defensor Sporting -
90+2' - 9th Corner - Danubio -
0-0 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

