fre, Dec 22, 2017 · 19:45
Crusaders [2]
5 3
2 - 1
Fulltid · HT 1-1
Ballymena Utd [6]
10 4
ÄldstaSenaste
WDWWWW
1.36
5.00
8.50
SenasteÄldsta
WWWLWD

Anteckningar

Gratis prognoser (baserat på historisk statistik, endast som referens)
Under 3.5
Totalt antal mål
Under 10.0
Totalt antal hörnor
-1.5
Crusaders
Crusaders
WWWWWDWWWWSenasteStabilt+0.2 p/match, senaste 5 vs föregående 23
Över 9.5 hörnorJämnt5/10
Över 2.5 målJämnt5/10
Asiatiskt handikappJämnt5/10
Ballymena Utd
LWDWDWLWWWSenasteBrinner+0.8 p/match, senaste 5 vs föregående 23
Över 9.5 hörnorJämnt5/10
Över 2.5 målÖver7/10
Asiatiskt handikappJämnt5/10
Crusaders

9V-1O-0F i de senaste 10 matcherna, med 27 gjorda mål och 10 insläppta. Snittmål: 2.7 framåt, 1.0 bakåt. Vinst 90%, AH-vinst 50%, mål Över 40%, hörna Över 40%.

Fulltidsresultat
Vunnen 90%9 Oavgjort 10%1 Förlust 0%0
Totalt antal mål 3.5
Över 40%4 Annullerad 0%0 Under 60%6
Totalt antal hörnor 10.0
Över 40%4 Annullerad 10%1 Under 50%5
Asiatiskt handikapp
Vunnen 50%5 Annullerad 0%0 Förlust 50%5
Ballymena Utd

6V-2O-2F i de senaste 10 matcherna, med 16 gjorda mål och 12 insläppta. Snittmål: 1.6 framåt, 1.2 bakåt. Vinst 60%, AH-vinst 50%, mål Över 30%, hörna Över 50%.

Fulltidsresultat
Vunnen 60%6 Oavgjort 20%2 Förlust 20%2
Totalt antal mål 3.5
Över 30%3 Annullerad 0%0 Under 70%7
Totalt antal hörnor 10.0
Över 50%5 Annullerad 0%0 Under 50%5
Asiatiskt handikapp
Vunnen 50%5 Annullerad 20%2 Förlust 30%3
Senaste
Crusaders
Fullt Match Snitt totalt Snitt erhållna Snitt tappade Vunnen Oavgjort Förlust Seger%
Totalt
Hemma
Borta
Senaste 6
Halv Match Snitt totalt Snitt erhållna Snitt tappade Vunnen Oavgjort Förlust Seger%
Totalt
Hemma
Borta
Senaste 6
Ballymena Utd
Fullt Match Snitt totalt Snitt erhållna Snitt tappade Vunnen Oavgjort Förlust Seger%
Totalt
Hemma
Borta
Senaste 6
Halv Match Snitt totalt Snitt erhållna Snitt tappade Vunnen Oavgjort Förlust Seger%
Totalt
Hemma
Borta
Senaste 6
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5
Crusaders
Hemma– matcher Borta– matcher Totalt– matcher
Över 7.5
Över 8.5
Över 9.5
Över 10.5
Över 11.5
Över 12.5
Över 13.5
Ballymena Utd
Hemma– matcher Borta– matcher Totalt– matcher
Över 7.5
Över 8.5
Över 9.5
Över 10.5
Över 11.5
Över 12.5
Över 13.5

Crusaders Senaste
Liga Tid Hemma Resultat Borta Resultat Handikapp Mål Ö/U Hörnlinje Hörnor Ö/U Händelser Hörna fullt. Hörna halv. 35-45 80-90
Nordirland - Premier 2017-08-11 1 2 Ballymena Utd
0 - 0
1 - 4
Crusaders 1 V +0.5, +1.0 Över 10.5
Nordirland - Premier 2017-04-22 1 Ballymena Utd
0 - 0
3 - 0
Crusaders F +1.0, +1.5 Under 10.5
Nordirland - Premier 2017-02-11 2 Crusaders
2 - 0
2 - 1
Ballymena Utd 1 V -1.0, -1.5 Under 10.5
Nordirland - Premier 2016-10-15 1 1 Ballymena Utd
1 - 1
2 - 1
Crusaders 4 F +0.5, +1.0 Under 10.5
Nordirland - Premier 2016-08-06 Crusaders
4 - 0
6 - 0
Ballymena Utd V -1.0, -1.5 Över 11.0
Nordirland - Premier 2016-03-12 2 Crusaders
0 - 0
0 - 0
Ballymena Utd 1 O -1.5, -2.0 Under 10.5 Över
8-7 (15) 3-4 (7) 1 (0-1) 4 (3-1)
Nordirland - Premier 2015-11-28 1 Crusaders
2 - 0
3 - 2
Ballymena Utd 5 V -1.5 Över
8-3 (11) 8-2 (10) 4 (4-0) 0 (0-0)
Nordirland - County Antrim Shield 2015-10-27 2 Crusaders
0 - 0
0 - 2
Ballymena Utd 3 F -1.5 Under 11.0 Över
8-6 (14) 3-5 (8) 1 (1-0) 4 (3-1)
Nordirland - Premier 2015-03-14 Ballymena Utd
1 - 1
1 - 3
Crusaders V +1.0, +1.5 Över
3-11 (14) 1-4 (5) 0 (0-0) 5 (1-4)
Nordirland - Premier 2014-08-13 Crusaders
0 - 0
2 - 2
Ballymena Utd O Över 11.0 Under
3-2 (5) 1-0 (1) 0 (0-0) 2 (1-1)
Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%:
Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%:
Crusaders Senaste
Liga Tid Hemma Resultat Borta Resultat Handikapp Mål Ö/U Hörnlinje Hörnor Ö/U Händelser Hörna fullt. Hörna halv. 35-45 80-90
Nordirland - Premier 2017-12-16 2 Glenavon
1 - 3
3 - 4
Crusaders 2 V 0.0, +0.5 Över 10.5
Nordirland - Premier 2017-12-09 2 Warrenpoint Town
2 - 1
2 - 3
Crusaders 2 V +1.5, +2.0 Över 10.0
Nordirland - Premier 2017-12-02 1 4 Crusaders
0 - 0
1 - 0
Glentoran 2 V -1.5, -2.0 Under
Nordirland - County Antrim Shield 2017-11-28 2 Crusaders
1 - 0
1 - 0
Carrick Rangers 2 1 V -2.5, -3.0 Under 10.0
Nordirland - Premier 2017-11-25 3 Coleraine
0 - 0
1 - 1
Crusaders 2 O 0.0, +0.5 Under 10.0
Nordirland - Premier 2017-11-18 1 Crusaders
5 - 0
7 - 1
Carrick Rangers 1 V -2.0 Över 10.0 Under
3-2 (5) 1-0 (1) 0 (0-0) 2 (1-1)
Nordirland - Ligacupen 2017-11-15 3 Crusaders
1 - 0
2 - 0
Linfield 2 1 V 0.0, -0.5 Under 10.5 Under
4-6 (10) 0-3 (3) 1 (0-1) 3 (2-1)
Skottland - League Challenge Cup 2017-11-11 2 Dundee Utd
0 - 0
1 - 2
Crusaders 2 V 0.0, -0.5 Över
7-6 (13) 2-3 (5) 1 (0-1) 2 (2-0)
Nordirland - Premier 2017-11-04 2 Ards
0 - 1
2 - 4
Crusaders V +1.5, +2.0 Över 10.5 Under
1-6 (7) 1-3 (4) 2 (0-2) 1 (0-1)
Nordirland - Premier 2017-10-27 Crusaders
0 - 0
2 - 0
Ballinamallard Utd 1 V -2.0, -2.5 Under 10.0 Över
9-2 (11) 3-0 (3) 1 (1-0) 4 (3-1)
Nordirland - Premier 2017-10-23 5 Linfield
1 - 3
2 - 5
Crusaders 4 V 0.0, -0.5 Över 10.5 Under
5-3 (8) 3-3 (6) 2 (1-1) 1 (1-0)
Nordirland - Ligacupen 2017-10-17 2 Crusaders
0 - 1
3 - 2
Coleraine 2 V -0.5 Över 10.0 Över
10-2 (12) 6-1 (7) 0 (0-0) 3 (2-1)
Nordirland - Premier 2017-10-14 3 Crusaders
1 - 3
2 - 3
Glenavon F -1.0 Över 10.5 Under
5-2 (7) 2-1 (3) 1 (1-0) 1 (0-1)
Skottland - League Challenge Cup 2017-10-07 1 4 Cove Rangers
0 - 1
0 - 3
Crusaders 1 V +0.5, +1.0 Push 10.5 Under
5-2 (7) 2-2 (4) 2 (2-0) 1 (1-0)
Nordirland - Premier 2017-10-02 2 Glentoran
0 - 1
0 - 3
Crusaders V +0.5, +1.0 Över 10.5 Under
3-5 (8) 0-4 (4) 1 (0-1) 0 (0-0)
Nordirland - Premier 2017-09-23 Crusaders
0 - 0
1 - 1
Dungannon Swifts 3 O -1.5, -2.0 Under 10.0 Över
9-2 (11) 4-0 (4) 0 (0-0) 2 (2-0)
Nordirland - County Antrim Shield 2017-09-19 Crusaders
1 - 0
4 - 0
Donegal Celtic 1 V -2.5 Över 10.5 Under
10-0 (10) 5-0 (5) 2 (2-0) 1 (1-0)
Nordirland - Premier 2017-09-16 Crusaders
0 - 0
0 - 0
Ards FC 2 O -2.0 Under 10.0 Över
10-2 (12) 5-2 (7) 0 (0-0) 2 (2-0)
Nordirland - Premier 2017-09-12 4 Crusaders
2 - 0
2 - 1
Linfield 1 V 0.0 Över 10.0 Över
5-6 (11) 2-0 (2) 1 (1-0) 5 (2-3)
Nordirland - Premier 2017-09-09 Ballinamallard Utd
0 - 2
1 - 5
Crusaders V +1.5 Över 10.0 Push
5-5 (10) 2-3 (5) 1 (1-0) 2 (2-0)
Skottland - League Challenge Cup 2017-09-02 1 Crusaders
1 - 0
3 - 2
Motherwell U20 V -0.5 Över
4-3 (7) 2-1 (3) 1 (1-0) 2 (2-0)
Nordirland - Ligacupen 2017-08-29 2 Crusaders
1 - 1
2 - 1
Dundela 1 V -2.0, -2.5 Under 10.5 Över
13-8 (21) 6-3 (9) 2 (1-1) 4 (2-2)
Nordirland - Premier 2017-08-26 1 2 Cliftonville
0 - 2
1 - 2
Crusaders 5 1 V +0.5 Push
4-3 (7) 1-2 (3) 0 (0-0) 2 (2-0)
Nordirland - Premier 2017-08-19 2 Crusaders
0 - 2
1 - 2
Coleraine 5 1 F -1.0 Push 10.0 Över
5-6 (11) 2-6 (8) 4 (0-4) 0 (0-0)
Nordirland - Premier 2017-08-15 1 Crusaders
4 - 0
5 - 0
Warrenpoint Town 3 V -2.0 Över 10.0 Över
6-5 (11) 2-3 (5) 1 (1-0) 2 (2-0)
Nordirland - Premier 2017-08-11 1 2 Ballymena Utd
0 - 0
1 - 4
Crusaders 1 V +0.5, +1.0 Över 10.5 Under
7-3 (10) 2-1 (3) 1 (1-0) 2 (1-1)
UK Friendlies 2017-07-22 Crusaders
3 - 0
5 - 0
Institute 1 V -1.5 Över 10.5 Under
8-1 (9) 2-0 (2) 1 (1-0) 2 (1-1)
UK Friendlies 2017-07-18 Crusaders
1 - 1
3 - 1
HW Welders V -1.5, -2.0 Över 9.5 Över
12-1 (13) 6-1 (7) 1 (1-0) 0 (0-0)
UEFA Europa League - Kval 2017-07-06 3 FK Liepaja
1 - 0
2 - 0
Crusaders 5 F -0.5, -1.0 Under 10.0 Under
5-3 (8) 1-0 (1) 0 (0-0) 3 (3-0)
UEFA Europa League - Kval 2017-06-29 Crusaders
2 - 0
3 - 1
FK Liepaja 3 V 0.0 Över 9.5 Över
8-5 (13) 3-1 (4) 1 (0-1) 5 (3-2)
Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%:
Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%:
Ballymena Utd Senaste
Liga Tid Hemma Resultat Borta Resultat Handikapp Mål Ö/U Hörnlinje Hörnor Ö/U Händelser Hörna fullt. Hörna halv. 35-45 80-90
Nordirland - Premier 2017-12-16 2 Ballymena Utd
0 - 1
3 - 1
Carrick Rangers 2 V -1.0, -1.5 Över 10.0
Nordirland - Premier 2017-12-02 1 Ballymena Utd
1 - 0
2 - 1
Ballinamallard Utd 1 V -2.0 Under 10.0
Nordirland - County Antrim Shield 2017-11-28 Ballymena Utd
2 - 0
3 - 0
Ards 1 V -0.5, -1.0 Under 10.5
Nordirland - Premier 2017-11-25 1 Cliftonville
0 - 0
1 - 0
Ballymena Utd F -1.0 Under
Nordirland - Premier 2017-11-18 1 Ballymena Utd
1 - 0
2 - 1
Dungannon Swifts 5 V -0.5 Push 10.0
Nordirland - Ligacupen 2017-11-15 Ballymena Utd
1 - 0
2 - 2
Ards 1 O -1.0 Över 11.0 Över
9-11 (20) 1-6 (7) 1 (0-1) 5 (5-0)
Nordirland - Premier 2017-11-10 3 Ballymena Utd
0 - 1
2 - 1
Linfield 2 1 V +1.0 Under 10.0 Över
8-11 (19) 4-4 (8) 1 (0-1) 6 (4-2)
Nordirland - Premier 2017-11-06 3 Glentoran
0 - 1
1 - 1
Ballymena Utd 1 O 0.0 Under 10.5 Över
8-3 (11) 7-1 (8) 2 (2-0) 1 (0-1)
Nordirland - County Antrim Shield 2017-10-24 Ballymena Utd
1 - 0
1 - 0
Glentoran V 0.0 Under 10.5 Under
4-5 (9) 3-4 (7) 3 (1-2) 1 (0-1)
Nordirland - Premier 2017-10-21 2 Glenavon
4 - 0
4 - 0
Ballymena Utd 1 1 F -0.5, -1.0 Över 11.0 Under
4-5 (9) 0-2 (2) 1 (0-1) 1 (0-1)
Nordirland - Premier 2017-10-14 1 Ballymena Utd
2 - 1
6 - 3
Ards 4 V -0.5, -1.0 Över
4-5 (9) 3-4 (7) 3 (1-2) 1 (0-1)
Nordirland - Ligacupen 2017-10-10 1 Ballymena Utd
0 - 0
2 - 0
Portadown V -1.0 Under 11.0 Över
12-3 (15) 5-0 (5) 2 (2-0) 3 (2-1)
Nordirland - Premier 2017-10-07 1 Dungannon Swifts
0 - 1
2 - 1
Ballymena Utd 3 1 F 0.0, +0.5 Under
10-5 (15) 5-4 (9) 4 (2-2) 2 (2-0)
Nordirland - Premier 2017-09-30 6 Ballymena Utd
0 - 1
0 - 2
Coleraine 2 F +0.5 Under 10.5 Under
2-8 (10) 1-3 (4) 2 (0-2) 5 (0-5)
Nordirland - Premier 2017-09-23 3 Ballinamallard Utd
0 - 2
1 - 3
Ballymena Utd 3 V +0.5, +1.0 Över 10.0 Över
7-5 (12) 6-3 (9) 2 (2-0) 0 (0-0)
Nordirland - County Antrim Shield 2017-09-19 1 Ballymena Utd
0 - 0
3 - 0
HW Welders 1 V -1.0,-1.5 Under
6-10 (16) 2-4 (6) 2 (0-2) 4 (0-4)
Nordirland - Premier 2017-09-16 4 Ballymena Utd
0 - 1
1 - 3
Glentoran 3 F 0.0 Över 10.5 Under
4-5 (9) 2-1 (3) 1 (0-1) 0 (0-0)
Nordirland - Premier 2017-09-09 2 Warrenpoint Town
1 - 1
1 - 3
Ballymena Utd 2 V +0.5 Över 10.5 Över
7-9 (16) 0-5 (5) 3 (0-3) 1 (1-0)
Nordirland - Premier 2017-09-02 3 Ballymena Utd
0 - 0
1 - 0
Cliftonville 4 V 0.0, +0.5 Under 10.0 Över
5-6 (11) 3-1 (4) 1 (1-0) 5 (0-5)
Nordirland - Ligacupen 2017-08-29 Ballymena Utd
1 - 0
3 - 0
Knockbreda 2 1 V -1.5 Under
5-3 (8) 1-3 (4) 1 (0-1) 0 (0-0)
Nordirland - Premier 2017-08-26 2 Linfield
0 - 0
1 - 0
Ballymena Utd 2 1 F -1.5 Under 10.0 Över
10-6 (16) 4-5 (9) 6 (3-3) 0 (0-0)
Nordirland - Premier 2017-08-19 3 Ballymena Utd
0 - 0
1 - 6
Glenavon 2 F 0.0 Över 10.5 Över
4-8 (12) 3-4 (7) 0 (0-0) 1 (0-1)
Nordirland - Premier 2017-08-15 2 Carrick Rangers
0 - 0
1 - 1
Ballymena Utd 1 O +0.5, +1.0 Under 10.5 Under
3-5 (8) 1-2 (3) 0 (0-0) 1 (0-1)
Nordirland - Premier 2017-08-11 1 2 Ballymena Utd
0 - 0
1 - 4
Crusaders 1 F +0.5, +1.0 Över 10.5 Under
7-3 (10) 2-1 (3) 1 (1-0) 2 (1-1)
UEFA Europa League - Kval 2017-06-29 2 Odd BK
1 - 0
3 - 0
Ballymena Utd 2 F -2.0, -2.5 Under 10.0 Under
5-4 (9) 2-3 (5) 0 (0-0) 2 (2-0)
UK Friendlies 2017-06-24 Loughgall
0 - 0
1 - 0
Ballymena Utd F +1.0, +1.5 Under 10.5 Under
4-5 (9) 3-5 (8) 1 (1-0) 1 (1-0)
UK Friendlies 2017-06-17 Ballymena Utd
0 - 0
0 - 0
Connah's Quay O 0.0, -0.5 Under 10.0 Under
2-6 (8) 2-0 (2) 1 (1-0) 1 (0-1)
Nordirland - Slutspel 2017-05-12 1 Ballymena Utd
0 - 0
2 - 1
Glenavon 3 V 0.0 Push 11.5 Över
9-3 (12) 2-2 (4) 1 (1-0) 2 (2-0)
Nordirland - Slutspel 2017-05-08 1 Ballymena Utd
3 - 0
5 - 2
Dungannon Swifts 3 1 V 0.0, -0.5 Över 10.5 Över
3-9 (12) 1-1 (2) 0 (0-0) 6 (1-5)
Nordirland - Premier 2017-04-29 2 Coleraine
1 - 1
1 - 1
Ballymena Utd 1 O 0.0, +0.5 Under 10.5 Under
1-5 (6) 1-3 (4) 0 (0-0) 0 (0-0)
Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%:
Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%:
Publicera tips
1x2
Fullt 1.36 5 8.5
Halv 1.72 2.75 5.5
Asiatiskt handikapp
Fullt (-1.5) Hemma@2 [email protected]
Halv (-0.5) [email protected] [email protected]
Totalt antal hörnor
Fullt (10.0) Ö[email protected] [email protected]
Halv (4.5) Ö[email protected] [email protected]
Totalt antal mål
Fullt (3.5) Ö[email protected] [email protected]
Halv (1.5) Ö[email protected] [email protected]


Tid Typ Val Insats Resultat
Livehändelser

Status: Fulltid , Resultat: 2 - 1 , Hörna: 5 - 10

Hörna: 10.0 , Handikapp: -1.5 , Mål: 3.5

5
Skott på mål
4
6
Skott utanför mål
4
28
Anfall
24
18
Farligt anfall
19
52
Bollinnehav %
48

Resultat: 1 - 1 , Hörna: 3 - 3 Halv

Hörna: 4.5 , Handikapp: -0.5 , Mål: 1.5

1
Skott på mål
1
0
Skott utanför mål
0
0
Anfall
0
0
Farligt anfall
0
57
Bollinnehav %
43
  • 3' - 1st Corner - Crusaders
  • 5' - 2nd Corner - Ballymena Utd
  • 18' - 1st Goal - Ballymena Utd
  • 22' - 3rd Corner - Ballymena Utd
  • 36' - 4th Corner - Crusaders
  • 37' - 5th Corner - Crusaders
  • Race to 3 Corners - Crusaders
  • 37' - 2nd Goal - Crusaders
  • 42' - 1st Yellow Card - Ballymena Utd
  • 44' - 6th Corner - Ballymena Utd
  • 1-1 score at the end of First Half
  • 48' - 7th Corner - Crusaders
  • 51' - 2nd Yellow Card - Crusaders
  • 54' - 8th Corner - Ballymena Utd
  • 55' - 9th Corner - Ballymena Utd
  • Race to 5 Corners - Ballymena Utd
  • 60' - 3rd Yellow Card - Ballymena Utd
  • 61' - 3rd Goal - Crusaders
  • 67' - 4th Yellow Card - Crusaders
  • 74' - 5th Yellow Card - Ballymena Utd
  • 75' - 6th Yellow Card - Crusaders
  • 77' - 10th Corner - Crusaders
  • 82' - 11th Corner - Ballymena Utd
  • 86' - 7th Yellow Card - Ballymena Utd
  • 87' - 12th Corner - Ballymena Utd
  • Race to 7 Corners - Ballymena Utd
  • 88' - 13th Corner - Ballymena Utd
  • 90+3' - 14th Corner - Ballymena Utd
  • Race to 9 Corners - Ballymena Utd
  • 90+3' - 15th Corner - Ballymena Utd
  • 2-1 score at the end of Second Half

Håll dig uppdaterad med TotalCorner

Gå med i vår gratis Telegram-kanal med tips. Du kan också ställa in anpassade matchvarningar.

Gratis Telegram-tips Anpassade varningar