Gratis prognoser
(baserat på historisk statistik, endast som referens)
Över 2.0
Totalt antal mål
Över 9.0
Totalt antal hörnor
-0.5
Kamerun
Congo DR vs Kamerun Lagprofil
Congo DR
WDDDDWLDLLSenaste
Över 9.5 hörnorÖver6/10
Över 2.5 målUnder4/10
Asiatiskt handikappJämnt4/9
Kamerun
DWDDDDLWWWSenaste
Över 9.5 hörnorUnder2/10
Över 2.5 målUnder2/10
Asiatiskt handikappJämnt4/9
Congo DR vs Kamerun Matchfakta
Congo DR
2V-5O-3F i de senaste 10 matcherna, med 13 gjorda mål och 14 insläppta. Snittmål: 1.3 framåt, 1.4 bakåt. Vinst 20%, AH-vinst 44%, mål Över 40%, hörna Över 60%.
Fulltidsresultat
Vunnen 20%2
Oavgjort 50%5
Förlust 30%3
Totalt antal mål 2.0
Över 40%4
Annullerad 30%3
Under 30%3
Totalt antal hörnor 9.0
Över 60%6
Annullerad 10%1
Under 30%3
Asiatiskt handikapp
Vunnen 44%4
Annullerad 0%0
Förlust 55%5
Kamerun
4V-5O-1F i de senaste 10 matcherna, med 12 gjorda mål och 8 insläppta. Snittmål: 1.2 framåt, 0.8 bakåt. Vinst 40%, AH-vinst 44%, mål Över 20%, hörna Över 20%.
Fulltidsresultat
Vunnen 40%4
Oavgjort 50%5
Förlust 10%1
Totalt antal mål 2.0
Över 20%2
Annullerad 40%4
Under 40%4
Totalt antal hörnor 9.0
Över 20%2
Annullerad 10%1
Under 70%7
Asiatiskt handikapp
Vunnen 44%4
Annullerad 0%0
Förlust 55%5
Senaste
| Congo DR | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Kamerun | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Congo DR | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Kamerun | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
MålfördelningLinje 2.0
HörnfördelningLinje 9.0
Kortfördelning
Hemmalagets matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets matcher
Totalt: 12,
Snitt: 2.17,
Std.avv.: 1.77, Median: 2,
Typvärde: 2,
Över: 38%
Hemmalagets matcher hemma
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets matcher borta
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Hemmalagets senaste matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets senaste matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Congo DR vs Kamerun Mål/hörn-tidsfördelning
Congo DR vs Kamerun Inbördes möten
Congo DR vs Kamerun Visa fullständig H2H →| Congo DR Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Landskamper | 2015-01-07 | 1 Kamerun |
1 - 0
1 - 1
|
Congo DR 3 | O | -0.5, -1.0 | Push |
|
||||||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Congo DR Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Landskamper | 2015-03-31 | Irak |
0 - 0
1 - 0
|
Congo DR | F | 0.0 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Landskamper | 2015-03-28 | 1 Irak |
1 - 1
2 - 1
|
Congo DR 2 | F | 0.0, +0.5 | Över |
|
||||||
| Afrikanska mästerskapet | 2015-02-07 | 2 Congo DR |
0 - 0
0 - 0
|
Ekvatorialguinea | O | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Afrikanska mästerskapet | 2015-02-04 | 2 Congo DR |
1 - 2
1 - 3
|
Elfenbenskusten 4 | F | +0.5, +1.0 | Över | 9.0 |
|
|||||
| Afrikanska mästerskapet | 2015-01-31 | 1 Kongo |
0 - 0
2 - 4
|
Congo DR 1 | V | 0.0 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Afrikanska mästerskapet | 2015-01-26 | Congo DR |
0 - 1
1 - 1
|
Tunisien 1 | O | 0.0, +0.5 | Push | 9.0 | Över |
|
5-8 (13) | 4-4 (8) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Afrikanska mästerskapet | 2015-01-22 | Kap Verde-öarna |
0 - 0
0 - 0
|
Congo DR | O | 0.0, +0.5 | Under | 9.0 | Under |
|
6-2 (8) | 2-2 (4) | 2 (2-0) | 2 (2-0) |
| Afrikanska mästerskapet | 2015-01-18 | 3 Zambia |
1 - 0
1 - 1
|
Congo DR | O |
|
3-5 (8) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 2 (1-1) | ||||
| Landskamper | 2015-01-07 | 1 Kamerun |
1 - 0
1 - 1
|
Congo DR 3 | O | -0.5, -1.0 | Push |
|
7-2 (9) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 2 (2-0) | ||
| Afrikanska mästerskapen - Kval | 2014-10-15 | 1 1 Elfenbenskusten |
1 - 3
3 - 4
|
Congo DR 2 | V | -1.5 | Över | 9.5 | Över |
|
11-2 (13) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 2 (2-0) |
| Afrika - Africa Cup of Nations - Kval | 2014-10-11 | 1 Congo DR |
0 - 1
1 - 2
|
Elfenbenskusten 1 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
9-2 (11) | 5-2 (7) | 5 (5-0) | 0 (0-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Kamerun Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Landskamper | 2015-06-06 | Burkina Faso |
2 - 1
2 - 3
|
Kamerun | V | +0.5 | Över | 9.0 |
|
|||||
| Landskamper | 2015-03-30 | 1 Thailand |
2 - 1
2 - 3
|
Kamerun 2 | V | +0.5, +1.0 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Landskamper | 2015-03-25 | 1 Indonesien |
0 - 1
0 - 1
|
Kamerun 1 | V | +1.5, +2.0 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Afrikanska mästerskapet | 2015-01-28 | Kamerun |
0 - 1
0 - 1
|
Elfenbenskusten 3 | F | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Afrikanska mästerskapet | 2015-01-24 | Kamerun |
1 - 1
1 - 1
|
Guinea 1 | O | 0.0, -0.5 | Push | 9.0 |
|
|||||
| Afrikanska mästerskapet | 2015-01-20 | 1 Mali |
0 - 0
1 - 1
|
Kamerun | O |
|
5-2 (7) | 4-1 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||||
| Landskamper | 2015-01-07 | 1 Kamerun |
1 - 0
1 - 1
|
Congo DR 3 | O | -0.5, -1.0 | Push |
|
7-2 (9) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 2 (2-0) | ||
| Afrika - Africa Cup of Nations - Kval | 2014-11-19 | Elfenbenskusten |
0 - 0
0 - 0
|
Kamerun | O | -0.5, -1.0 | Under | 9.0 | Under |
|
6-2 (8) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Afrikanska mästerskapen - Kval | 2014-10-15 | Kamerun |
2 - 0
2 - 0
|
Sierra Leone 1 | V | -1.5 | Under | 8.5 | Under |
|
1-6 (7) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Afrika - Africa Cup of Nations - Kval | 2014-10-11 | Kamerun |
0 - 0
0 - 0
|
Sierra Leone | O | -1.5 | Under |
|
1-0 (1) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Afrika - Africa Cup of Nations - Kval | 2014-09-10 | 2 Kamerun |
2 - 1
4 - 1
|
Elfenbenskusten 1 | V | 0.0 | Över | 9.5 | Över |
|
5-11 (16) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 5 (0-5) |
| Landskamper | 2014-06-07 | Kamerun |
1 - 0
1 - 0
|
Moldavien | V | Under |
|
3-0 (3) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | |||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 4.2 | 3.3 | 1.9 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (+0.5) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (9.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
Livehändelser
Status: Fulltid , Resultat: 1 - 1 , Hörna: 2 - 5
Hörna: 9.0 , Handikapp: +0.5 , Mål: 2.0
-
10' - 1st Corner - Kamerun -
12' - 1st Goal - Congo DR -
17' - 2nd Corner - Kamerun - Race to 3 Corners - Kamerun
-
26' - 3rd Corner - Kamerun -
33' - 4th Corner - Kamerun - Race to 5 Corners - Kamerun
-
37' - 5th Corner - Kamerun -
39' - 2nd Goal - Kamerun -
42' - 6th Corner - Congo DR -
1-1 score at the end of First Half -
57' - 1st Yellow Card - Kamerun -
77' - 7th Corner - Congo DR -
83' - 2nd Yellow Card - Congo DR -
1-1 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

