Cobh Ramblers vs Limerick Lagprofil
Cobh Ramblers vs Limerick Matchfakta
5V-0O-5F i de senaste 10 matcherna, med 11 gjorda mål och 15 insläppta. Snittmål: 1.1 framåt, 1.5 bakåt. Vinst 50%, AH-vinst 40%, mål Över 50%, hörna Över 30%.
3V-2O-5F i de senaste 10 matcherna, med 16 gjorda mål och 23 insläppta. Snittmål: 1.6 framåt, 2.3 bakåt. Vinst 30%, AH-vinst 30%, mål Över 80%, hörna Över 60%.
| Cobh Ramblers | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Limerick | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Cobh Ramblers | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Limerick | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Cobh Ramblers vs Limerick Mål/hörn-tidsfördelning
Cobh Ramblers vs Limerick Inbördes möten
Cobh Ramblers vs Limerick Visa fullständig H2H →| Cobh Ramblers Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Irland - Munster Senior Cup | 2017-01-28 | 3 Cobh Ramblers |
0 - 0
0 - 2
|
Limerick | F | +1.0 | Under |
|
||||||
| Irland - First Division | 2016-10-01 | 3 Cobh Ramblers |
0 - 0
2 - 0
|
Limerick 3 1 | V | +0.5 | Under |
|
||||||
| Irland - First Division | 2016-07-16 | Limerick |
2 - 0
2 - 0
|
Cobh Ramblers 3 | F | -2.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Irland - First Division | 2016-05-07 | Cobh Ramblers |
1 - 1
0 - 3
|
Limerick 1 | F | +1.5, +2.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Irland - League Cup | 2016-03-22 | 2 Cobh Ramblers |
0 - 2
2 - 4
|
Limerick 1 | F | +1.0, +1.5 | Över |
|
||||||
| Irland - First Division | 2016-03-19 | 1 Limerick |
1 - 0
6 - 1
|
Cobh Ramblers 2 | F | -1.5 | Över | 10.5 | Över |
|
11-2 (13) | 7-1 (8) | 4 (4-0) | 2 (2-0) |
| Irland - Munster Senior Cup | 2016-02-23 | 3 Cobh Ramblers |
1 - 0
1 - 0
|
Limerick 1 | V | +1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
1-11 (12) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 5 (0-5) |
| Irland - League Cup | 2015-03-10 | 2 Cobh Ramblers |
1 - 1
3 - 2
|
Limerick 1 | V | 0.0, +0.5 | Över |
|
9-1 (10) | 3-0 (3) | 2 (2-0) | 3 (2-1) | ||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Cobh Ramblers Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Irland - First Division | 2017-08-05 | Cobh Ramblers |
1 - 0
2 - 0
|
Longford Town | V | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Irland - First Division | 2017-07-28 | 2 4 Wexford Youths |
0 - 1
0 - 2
|
Cobh Ramblers 3 | V | 0.0, +0.5 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Irland - First Division | 2017-07-21 | 3 Waterford FC |
0 - 0
4 - 0
|
Cobh Ramblers 2 | F | -1.0, -1.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Irland - First Division | 2017-07-15 | 2 Cobh Ramblers |
0 - 0
1 - 0
|
UCD | V | 0.0 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Irland - First Division | 2017-07-07 | 5 Cabinteely FC |
1 - 0
2 - 1
|
Cobh Ramblers 2 1 | F | 0.0 | Över | 9.0 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-07-05 | Cobh Ramblers |
0 - 4
0 - 5
|
Norwich | F | +2.0, +2.5 | Över | 9.5 | Under |
|
0-8 (8) | 0-6 (6) | 2 (0-2) | 2 (0-2) |
| Irland - First Division | 2017-07-01 | 1 2 Cobh Ramblers |
3 - 0
3 - 1
|
Athlone Town 2 | V | -1.5 | Över | 9.0 | Under |
|
5-2 (7) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Irland - First Division | 2017-06-24 | 4 Cobh Ramblers |
0 - 0
0 - 1
|
Shelbourne 2 | F | -0.5 | Under | 9.0 | Under |
|
1-7 (8) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| Irland - First Division | 2017-06-17 | Longford Town |
1 - 0
2 - 1
|
Cobh Ramblers 3 | F | 0.0 | Över | 9.0 | Under |
|
3-5 (8) | 1-3 (4) | 2 (0-2) | 1 (1-0) |
| Irland - First Division | 2017-06-02 | 3 Cobh Ramblers |
0 - 0
1 - 0
|
Wexford Youths 4 1 | V | -1.0, -1.5 | Under | 9.0 | Under |
|
4-1 (5) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Irland - First Division | 2017-05-27 | 1 Cobh Ramblers |
0 - 0
0 - 0
|
Waterford FC 3 | O | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
2-7 (9) | 1-2 (3) | 1 (1-0) | 3 (0-3) |
| Irland - First Division | 2017-05-19 | UCD |
0 - 0
0 - 1
|
Cobh Ramblers 2 | V | -0.5 | Under | 9.0 | Under |
|
4-2 (6) | 3-1 (4) | 3 (2-1) | 0 (0-0) |
| Irland - First Division | 2017-05-12 | 1 Cobh Ramblers |
1 - 0
2 - 0
|
Cabinteely FC 1 | V | 0.0, -0.5 | Under |
|
3-2 (5) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Irland - First Division | 2017-05-05 | Athlone Town |
0 - 0
2 - 1
|
Cobh Ramblers 1 1 | F | +0.5, +1.0 | Över | 9.5 | Under |
|
2-3 (5) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Irland - First Division | 2017-04-28 | 1 1 Shelbourne |
0 - 0
0 - 1
|
Cobh Ramblers 2 | V | -0.5 | Under | 9.0 | Push |
|
5-4 (9) | 2-3 (5) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| Irland - First Division | 2017-04-22 | 1 Cobh Ramblers |
0 - 0
2 - 0
|
Longford Town 1 | V | 0.0 | Under | 9.5 | Över |
|
5-6 (11) | 4-2 (6) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Irland - League Cup | 2017-04-17 | 1 Waterford FC |
1 - 0
2 - 0
|
Cobh Ramblers 1 | F | -1.0, -1.5 | Under | 10.5 | Under |
|
5-5 (10) | 5-3 (8) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Irland - First Division | 2017-04-14 | 4 Wexford Youths |
1 - 1
1 - 2
|
Cobh Ramblers 1 | V | 0.0, +0.5 | Över |
|
9-7 (16) | 2-5 (7) | 1 (1-0) | 5 (5-0) | ||
| Irland - First Division | 2017-04-07 | 2 Waterford FC |
1 - 0
2 - 1
|
Cobh Ramblers 3 | F | -1.0, -1.5 | Över | 9.5 | Under |
|
2-3 (5) | 2-1 (3) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Irland - League Cup | 2017-04-04 | 2 Cobh Ramblers |
0 - 0
2 - 0
|
Avondale United | V | -1.0, -1.5 | Under |
|
4-4 (8) | 1-3 (4) | 1 (1-0) | 3 (3-0) | ||
| Irland - First Division | 2017-03-25 | 3 Cabinteely FC |
1 - 0
4 - 1
|
Cobh Ramblers 1 | F | 0.0 | Över | 9.0 | Under |
|
6-1 (7) | 4-1 (5) | 3 (3-0) | 0 (0-0) |
| Irland - First Division | 2017-03-18 | 3 Cobh Ramblers |
2 - 0
5 - 1
|
Athlone Town 2 | V | -0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
5-5 (10) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 3 (0-3) |
| Irland - First Division | 2017-03-11 | Cobh Ramblers |
0 - 0
1 - 1
|
Shelbourne 3 | O | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
2-0 (2) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Irland - First Division | 2017-03-04 | Longford Town |
0 - 0
1 - 3
|
Cobh Ramblers 3 | V | -1.0 | Över | 9.5 | Över |
|
8-4 (12) | 6-2 (8) | 2 (2-0) | 2 (1-1) |
| Irland - First Division | 2017-02-25 | 1 Cobh Ramblers |
0 - 0
1 - 1
|
Wexford Youths 4 | O | -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
6-3 (9) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 5 (2-3) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-02-08 | Cobh Ramblers |
0 - 1
1 - 3
|
Cork City | F | +1.5, +2.0 | Över | 10.0 | Över |
|
2-10 (12) | 2-1 (3) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-02-05 | Bohemians Dublin |
1 - 0
1 - 0
|
Cobh Ramblers 1 | F | -1.0 | Under |
|
7-2 (9) | 3-0 (3) | 3 (3-0) | 3 (3-0) | ||
| Irland - Munster Senior Cup | 2017-01-28 | 3 Cobh Ramblers |
0 - 0
0 - 2
|
Limerick | F | +1.0 | Under |
|
1-7 (8) | 0-4 (4) | 1 (0-1) | 3 (0-3) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-01-24 | 3 Cobh Ramblers |
0 - 1
0 - 1
|
Cobh Wanderers 1 | F | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
3-2 (5) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Irland - Playoff | 2016-10-28 | 2 Drogheda United |
0 - 2
1 - 2
|
Cobh Ramblers 3 | V | -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
1-7 (8) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Limerick Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Irland - Premier Division | 2017-08-04 | 1 Dundalk |
1 - 0
3 - 0
|
Limerick 1 | F | -1.5 | Push | 9.0 |
|
|||||
| Irland - Premier Division | 2017-07-30 | 3 Derry City |
2 - 0
3 - 0
|
Limerick 2 | F | -0.5, -1.0 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Irland - Premier Division | 2017-07-22 | Limerick |
0 - 0
0 - 0
|
Sligo Rovers 4 1 | O | -0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-07-11 | Limerick |
0 - 2
3 - 2
|
Charlton | V | +1.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Irland - Premier Division | 2017-07-07 | 1 Galway United |
2 - 0
3 - 1
|
Limerick | F | 0.0 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Irland - Premier Division | 2017-06-30 | Drogheda United |
0 - 1
0 - 2
|
Limerick 1 | V | +0.5, +1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
2-6 (8) | 1-1 (2) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Irland - Premier Division | 2017-06-24 | 1 Limerick |
1 - 0
2 - 2
|
St Patricks 3 | O | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
3-8 (11) | 1-5 (6) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Irland - Premier Division | 2017-06-16 | 2 Cork City |
2 - 1
4 - 1
|
Limerick | F | -2.0 | Över | 10.0 | Över |
|
12-3 (15) | 8-1 (9) | 4 (4-0) | 3 (2-1) |
| Irland - Premier Division | 2017-06-02 | Limerick |
3 - 2
5 - 3
|
Bray Wanderers 3 | V | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
2-6 (8) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 3 (1-2) |
| Irland - Premier Division | 2017-05-26 | 1 2 Finn Harps |
3 - 1
3 - 2
|
Limerick | F | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
3-3 (6) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Irland - Premier Division | 2017-05-23 | 1 1 Bohemians Dublin |
1 - 1
1 - 2
|
Limerick 2 | V | 0.0 | Över | 9.5 | Över |
|
5-5 (10) | 3-1 (4) | 3 (3-0) | 3 (1-2) |
| Irland - Premier Division | 2017-05-19 | 1 2 Limerick |
0 - 2
0 - 3
|
Dundalk 3 | F | +1.0 | Över | 9.5 | Under |
|
1-3 (4) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Irland - Premier Division | 2017-05-13 | 1 Limerick |
0 - 0
1 - 1
|
Derry City 1 | O | 0.0 | Under | 9.0 | Över |
|
4-9 (13) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Irland - Premier Division | 2017-05-06 | 1 Sligo Rovers |
2 - 0
3 - 0
|
Limerick 3 | F | +0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
5-5 (10) | 5-2 (7) | 3 (3-0) | 0 (0-0) |
| Irland - Premier Division | 2017-04-28 | 2 Shamrock Rovers |
1 - 0
1 - 1
|
Limerick 3 | O | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 | Under |
|
4-4 (8) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Irland - Premier Division | 2017-04-25 | 2 Derry City |
0 - 1
1 - 1
|
Limerick 5 | O | 0.0 | Under | 9.0 | Under |
|
4-2 (6) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Irland - Premier Division | 2017-04-21 | 2 Limerick |
1 - 0
1 - 1
|
Galway United 2 | O | -1.0 | Under | 10.0 | Över |
|
7-4 (11) | 5-2 (7) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Irland - League Cup | 2017-04-17 | Limerick |
0 - 1
0 - 3
|
Cork City | F | +1.0 | Över | 10.5 | Över |
|
3-9 (12) | 1-3 (4) | 2 (1-1) | 4 (1-3) |
| Irland - Premier Division | 2017-04-15 | Limerick |
2 - 0
3 - 0
|
Drogheda United 3 | V | -1.0 | Push | 9.0 | Över |
|
7-3 (10) | 5-3 (8) | 3 (0-3) | 1 (1-0) |
| Irland - Premier Division | 2017-04-07 | 3 St Patricks |
0 - 1
0 - 2
|
Limerick 1 | V | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
6-5 (11) | 2-5 (7) | 3 (2-1) | 1 (1-0) |
| Irland - Premier Division | 2017-03-31 | 2 Limerick |
0 - 2
0 - 3
|
Cork City 3 | F | +0.5, +1.0 | Över | 9.5 | Över |
|
7-5 (12) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Irland - Premier Division | 2017-03-25 | 1 Bray Wanderers |
0 - 1
0 - 1
|
Limerick 2 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
5-4 (9) | 2-4 (6) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Irland - Premier Division | 2017-03-18 | 4 Limerick |
0 - 1
1 - 1
|
Finn Harps 4 | O | -1.0, -1.5 | Under | 9.0 | Under |
|
3-4 (7) | 1-1 (2) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| Irland - Premier Division | 2017-03-13 | Limerick |
0 - 0
0 - 1
|
Bohemians Dublin 3 | F | -1.0 | Under | 9.0 | Över |
|
11-3 (14) | 5-2 (7) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Irland - Premier Division | 2017-03-10 | 2 Dundalk |
1 - 0
1 - 0
|
Limerick 2 | F | -1.0, -1.5 | Under | 9.0 | Under |
|
5-2 (7) | 4-2 (6) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Irland - Premier Division | 2017-02-24 | 1 Limerick |
3 - 0
5 - 1
|
Sligo Rovers | V | -0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
5-7 (12) | 3-2 (5) | 3 (2-1) | 2 (1-1) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-02-17 | 2 Limerick |
0 - 1
3 - 1
|
Waterford United 1 | V | -0.5, -1.0 | Över |
|
6-12 (18) | 2-10 (12) | 3 (1-2) | 2 (2-0) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-02-13 | Galway United |
0 - 1
2 - 1
|
Limerick | F | 0.0, +0.5 | Över |
|
10-2 (12) | 6-2 (8) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-02-08 | Drogheda United |
0 - 0
1 - 1
|
Limerick | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
3-1 (4) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-02-03 | Ballinamallard Utd |
0 - 1
0 - 4
|
Limerick | V | +1.0, +1.5 | Över | 9.5 | Över |
|
0-14 (14) | 0-7 (7) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 4.2 | 3.7 | 1.8 |
| Halv | 4.33 | 2.3 | 2.3 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (+0.5) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (+0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (9.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (4.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.75) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 0 - 3 , Hörna: 4 - 4
Hörna: 9.0 , Handikapp: +0.5 , Mål: 2.5, 3.0
Resultat: 0 - 3 , Hörna: 0 - 3 Halv
Hörna: 4.0 , Handikapp: 0.0, +0.5 , Mål: 1.0, 1.5
-
13' - 1st Goal - Limerick -
29' - 1st Corner - Limerick -
32' - 2nd Goal - Limerick -
36' - 2nd Corner - Limerick -
37' - 3rd Goal - Limerick -
45+2' - 3rd Corner - Limerick - Race to 3 Corners - Limerick
-
0-3 score at the end of First Half -
46' - 4th Corner - Cobh Ramblers -
56' - 5th Corner - Limerick -
82' - 6th Corner - Cobh Ramblers -
84' - 7th Corner - Cobh Ramblers -
86' - 8th Corner - Cobh Ramblers -
90+1' - 1st Yellow Card - Limerick -
0-3 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

