BK Häcken vs Aberdeen Lagprofil
BK Häcken vs Aberdeen Matchfakta
7V-2O-1F i de senaste 10 matcherna, med 24 gjorda mål och 9 insläppta. Snittmål: 2.4 framåt, 0.9 bakåt. Vinst 70%, AH-vinst 60%, mål Över 60%, hörna Över 50%.
4V-2O-4F i de senaste 10 matcherna, med 19 gjorda mål och 15 insläppta. Snittmål: 1.9 framåt, 1.5 bakåt. Vinst 40%, AH-vinst 30%, mål Över 40%, hörna Över 40%.
| BK Häcken | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Aberdeen | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| BK Häcken | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Aberdeen | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
BK Häcken vs Aberdeen Mål/hörn-tidsfördelning
BK Häcken vs Aberdeen Inbördes möten
BK Häcken vs Aberdeen Visa fullständig H2H →| BK Häcken Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| UEFA Europa Conference League - Kval | 2021-07-29 | 1 3 BK Häcken |
0 - 0
2 - 0
|
Aberdeen 4 | V | 0.0 | Under | 9.5 |
|
|||||
| UEFA Europa Conference League - Kval | 2021-07-22 | 1 Aberdeen |
2 - 0
5 - 1
|
BK Häcken 1 | F | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| BK Häcken Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Allsvenskan | 2023-08-20 | BK Häcken |
1 - 1
3 - 2
|
Sirius 3 | V | -1.0, -1.5 | Över | 11.0 |
|
|||||
| UEFA Europa League - Kval | 2023-08-17 | 1 BK Häcken |
1 - 0
5 - 0
|
FK Zalgiris Vilnius 2 1 | V | -1.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Allsvenskan | 2023-08-13 | BK Häcken |
1 - 0
2 - 0
|
Varbergs BoIS FC 3 | V | -1.5 | Under | 11.5 |
|
|||||
| UEFA Europa League - Kval | 2023-08-10 | 1 FK Zalgiris Vilnius |
0 - 1
1 - 3
|
BK Häcken 3 | V | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| UEFA Champions League - Kval | 2023-08-02 | 1 BK Häcken |
1 - 1
2 - 2
|
KI Klaksvik 1 | O | -1.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Allsvenskan | 2023-07-29 | 1 1 BK Häcken |
1 - 1
3 - 1
|
IF Elfsborg 2 | V | 0.0, -0.5 | Över | 11.5 | Över |
|
2-16 (18) | 2-8 (10) | 2 (0-2) | 2 (0-2) |
| UEFA Champions League - Kval | 2023-07-26 | 1 KI Klaksvik |
0 - 0
0 - 0
|
BK Häcken 1 | O | +0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
5-6 (11) | 2-3 (5) | 3 (1-2) | 1 (1-0) |
| Allsvenskan | 2023-07-22 | IFK Värnamo |
0 - 0
1 - 0
|
BK Häcken 1 | F | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 | Över |
|
8-7 (15) | 3-4 (7) | 2 (1-1) | 2 (2-0) |
| UEFA Champions League - Kval | 2023-07-18 | The New Saints |
0 - 1
0 - 2
|
BK Häcken | V | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
3-1 (4) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Allsvenskan | 2023-07-15 | 2 BK Häcken |
1 - 0
4 - 2
|
IF Brommapojkarna 1 | V | -1.5 | Över | 11.5 | Under |
|
5-6 (11) | 3-3 (6) | 2 (2-0) | 1 (0-1) |
| UEFA Champions League - Kval | 2023-07-12 | BK Häcken |
3 - 1
3 - 1
|
The New Saints 3 | V | -1.5 | Över |
|
10-0 (10) | 2-0 (2) | 2 (2-0) | 5 (5-0) | ||
| Allsvenskan | 2023-07-08 | 4 AIK |
1 - 0
1 - 2
|
BK Häcken 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 11.0 | Under |
|
5-1 (6) | 4-0 (4) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Allsvenskan | 2023-07-02 | 1 IFK Norrköping |
1 - 1
2 - 2
|
BK Häcken 1 | O | +1.0 | Över | 11.0 | Under |
|
3-6 (9) | 1-1 (2) | 1 (1-0) | 3 (0-3) |
| Allsvenskan | 2023-06-11 | BK Häcken |
2 - 0
3 - 0
|
Mjällby AIF 2 | V | -1.0, -1.5 | Push | 10.5 | Över |
|
10-3 (13) | 5-0 (5) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| Allsvenskan | 2023-06-05 | 5 Varbergs BoIS FC |
0 - 1
0 - 2
|
BK Häcken 1 1 | V | +1.0, +1.5 | Under | 10.5 | Över |
|
5-7 (12) | 2-5 (7) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| Allsvenskan | 2023-05-29 | 1 BK Häcken |
1 - 1
4 - 1
|
IFK Göteborg | V | -1.0, -1.5 | Över | 11.5 | Över |
|
7-8 (15) | 4-2 (6) | 3 (2-1) | 4 (2-2) |
| Allsvenskan | 2023-05-24 | 2 Djurgårdens IF |
0 - 0
1 - 0
|
BK Häcken 3 | F | 0.0 | Under | 10.5 | Under |
|
3-2 (5) | 2-0 (2) | 2 (2-0) | 1 (0-1) |
| Allsvenskan | 2023-05-21 | 1 Malmö FF |
0 - 0
2 - 2
|
BK Häcken 2 | O | -0.5, -1.0 | Över | 11.5 | Under |
|
5-4 (9) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Svenska Cupen | 2023-05-18 | 1 Mjällby AIF |
0 - 2
1 - 4
|
BK Häcken 1 | V | +0.5, +1.0 | Över | 12.0 | Under |
|
6-2 (8) | 2-2 (4) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Allsvenskan | 2023-05-13 | 1 BK Häcken |
4 - 1
6 - 1
|
Degerfors IF 1 | V | -2.0 | Över | 11.5 | Över |
|
10-2 (12) | 9-1 (10) | 5 (5-0) | 0 (0-0) |
| Allsvenskan | 2023-05-07 | 1 Halmstads BK |
1 - 0
1 - 0
|
BK Häcken | F | +1.0, +1.5 | Under | 11.0 | Under |
|
4-6 (10) | 2-2 (4) | 2 (0-2) | 2 (0-2) |
| Allsvenskan | 2023-05-03 | BK Häcken |
0 - 1
4 - 1
|
Djurgårdens IF | V | -0.5 | Över | 11.0 | Över |
|
7-6 (13) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 4 (3-1) |
| Allsvenskan | 2023-04-29 | BK Häcken |
2 - 0
3 - 1
|
IFK Värnamo | V | -1.5, -2.0 | Över | 11.0 | Över |
|
5-9 (14) | 3-5 (8) | 2 (0-2) | 2 (0-2) |
| Allsvenskan | 2023-04-23 | Sirius |
0 - 1
1 - 4
|
BK Häcken | V | +0.5 | Över | 11.5 | Under |
|
2-7 (9) | 0-5 (5) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Allsvenskan | 2023-04-15 | BK Häcken |
0 - 2
1 - 3
|
Kalmar FF 4 | F | -0.5, -1.0 | Över | 11.0 | Över |
|
10-4 (14) | 5-1 (6) | 0 (0-0) | 4 (3-1) |
| Allsvenskan | 2023-04-09 | 1 BK Häcken |
3 - 0
3 - 1
|
Hammarby IF 1 | V | -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
5-7 (12) | 4-2 (6) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Allsvenskan | 2023-04-03 | 1 IF Elfsborg |
0 - 1
0 - 2
|
BK Häcken 1 | V | 0.0 | Under | 11.0 | Push |
|
8-3 (11) | 5-3 (8) | 3 (3-0) | 1 (1-0) |
| Svenska Cupen | 2023-03-19 | BK Häcken |
0 - 0
0 - 0
|
Djurgårdens IF | O | -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
2-0 (2) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Svenska Cupen | 2023-03-11 | 1 BK Häcken |
1 - 0
3 - 0
|
IFK Norrköping 2 | V | -1.0 | Push | 11.0 | Över |
|
10-2 (12) | 7-0 (7) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Svenska Cupen | 2023-03-04 | BK Häcken |
2 - 1
2 - 1
|
Halmstads BK 4 | V | -1.0, -1.5 | Push | 10.5 | Under |
|
7-2 (9) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Aberdeen Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Skottland - Ligacupen | 2023-08-18 | 3 Stirling |
0 - 1
1 - 2
|
Aberdeen 1 | V | +1.5 | Push | 10.5 |
|
|||||
| Skottland - Premiership | 2023-08-13 | Aberdeen |
1 - 2
1 - 3
|
Celtic 2 | F | +1.5, +2.0 | Över | 10.5 |
|
|||||
| Skottland - Premiership | 2023-08-05 | 3 Livingston |
0 - 0
0 - 0
|
Aberdeen 4 | O | 0.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| UK Friendlies | 2023-07-29 | Charlton |
0 - 3
2 - 3
|
Aberdeen | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 |
|
|||||
| UK Friendlies | 2023-07-22 | Preston |
2 - 0
2 - 0
|
Aberdeen | F | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| UK Friendlies | 2023-07-12 | Turriff United |
0 - 3
0 - 9
|
Aberdeen | V | +4.0 | Över |
|
0-17 (17) | 0-9 (9) | 1 (0-1) | 3 (0-3) | ||
| Skottland - Premiership | 2023-05-27 | 1 Celtic |
2 - 0
5 - 0
|
Aberdeen 2 | F | -2.0, -2.5 | Över | 11.5 | Över |
|
10-2 (12) | 5-1 (6) | 3 (2-1) | 1 (1-0) |
| Skottland - Premiership | 2023-05-24 | Aberdeen |
2 - 0
3 - 0
|
St Mirren 1 1 | V | -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
2-2 (4) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - Premiership | 2023-05-20 | 1 Hearts |
1 - 1
2 - 1
|
Aberdeen 4 | F | -0.5 | Över | 11.0 | Under |
|
5-2 (7) | 4-1 (5) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - Premiership | 2023-05-13 | 2 Aberdeen |
0 - 0
0 - 0
|
Hibernian 5 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
3-8 (11) | 2-5 (7) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Skottland - Premiership | 2023-05-07 | 1 Rangers |
0 - 0
1 - 0
|
Aberdeen 2 | F | -1.5 | Under | 11.0 | Över |
|
12-6 (18) | 6-2 (8) | 4 (3-1) | 0 (0-0) |
| Skottland - Premiership | 2023-04-23 | 2 Aberdeen |
0 - 0
2 - 0
|
Rangers 1 | V | +1.0 | Under | 11.0 | Under |
|
3-7 (10) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 3 (0-3) |
| Skottland - Premiership | 2023-04-14 | 1 Ross County |
0 - 1
0 - 1
|
Aberdeen 2 1 | V | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
10-2 (12) | 7-1 (8) | 2 (1-1) | 3 (3-0) |
| Skottland - Premiership | 2023-04-08 | 1 Aberdeen |
1 - 0
2 - 0
|
Kilmarnock 1 | V | -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
5-8 (13) | 1-3 (4) | 3 (0-3) | 1 (0-1) |
| Skottland - Premiership | 2023-04-01 | 1 3 St Johnstone |
0 - 1
0 - 1
|
Aberdeen 3 1 | V | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
7-7 (14) | 6-3 (9) | 4 (3-1) | 1 (1-0) |
| Skottland - Premiership | 2023-03-18 | 3 Aberdeen |
3 - 0
3 - 0
|
Hearts 3 | V | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
7-7 (14) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 4 (0-4) |
| Skottland - Premiership | 2023-03-04 | 2 Dundee Utd |
0 - 0
1 - 3
|
Aberdeen 3 | V | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
10-5 (15) | 6-4 (10) | 2 (0-2) | 4 (4-0) |
| Skottland - Premiership | 2023-02-25 | Aberdeen |
1 - 0
1 - 0
|
Livingston 3 | V | -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
8-8 (16) | 6-7 (13) | 5 (1-4) | 0 (0-0) |
| Skottland - Premiership | 2023-02-18 | Celtic |
2 - 0
4 - 0
|
Aberdeen | F | -2.0, -2.5 | Över | 11.0 | Under |
|
8-0 (8) | 5-0 (5) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skottland - Premiership | 2023-02-04 | 4 Aberdeen |
1 - 0
3 - 1
|
Motherwell 3 | V | -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
9-2 (11) | 7-1 (8) | 3 (3-0) | 1 (0-1) |
| Skottland - Premiership | 2023-02-01 | 1 4 Aberdeen |
0 - 0
1 - 3
|
St Mirren 2 | F | -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
2-11 (13) | 2-4 (6) | 3 (1-2) | 1 (0-1) |
| Skottland - Premiership | 2023-01-28 | 2 Hibernian |
3 - 0
6 - 0
|
Aberdeen 4 1 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.5 | Över |
|
6-9 (15) | 4-4 (8) | 5 (2-3) | 1 (0-1) |
| Skottland - FA-cupen | 2023-01-23 | 4 Darvel FC |
1 - 0
1 - 0
|
Aberdeen 4 | F | +2.0, +2.5 | Under | 11.0 | Över |
|
4-8 (12) | 0-5 (5) | 1 (0-1) | 3 (3-0) |
| Skottland - Premiership | 2023-01-18 | 1 Hearts |
4 - 0
5 - 0
|
Aberdeen 1 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
3-8 (11) | 2-5 (7) | 3 (1-2) | 0 (0-0) |
| Skottland - Ligacupen | 2023-01-15 | 2 Rangers |
0 - 1
1 - 1
|
Aberdeen 2 1 | O | -1.5 | Under | 10.0 | Under |
|
5-4 (9) | 4-2 (6) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Skottland - Premiership | 2023-01-07 | Aberdeen |
0 - 0
2 - 0
|
St Johnstone 3 | V | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Över |
|
9-2 (11) | 6-1 (7) | 3 (3-0) | 2 (2-0) |
| Skottland - Premiership | 2023-01-02 | Aberdeen |
0 - 0
0 - 0
|
Ross County 4 | O | -1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
11-1 (12) | 5-0 (5) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Skottland - Premiership | 2022-12-28 | 2 Kilmarnock |
2 - 0
2 - 1
|
Aberdeen 2 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
2-6 (8) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Skottland - Premiership | 2022-12-24 | 4 St Mirren |
1 - 1
3 - 1
|
Aberdeen 1 1 | F | 0.0 | Över | 10.5 | Över |
|
8-5 (13) | 5-0 (5) | 0 (0-0) | 4 (0-4) |
| Skottland - Premiership | 2022-12-20 | 5 Aberdeen |
1 - 1
2 - 3
|
Rangers 5 | F | +1.0 | Över | 10.5 | Under |
|
3-5 (8) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 1.5 | 4.333 | 6 |
| Halv | 1.952 | 2.5 | 5 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (-1.0) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (-0.5) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (11.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (5.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (3.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 2 - 2 , Hörna: 5 - 8
Hörna: 11.0 , Handikapp: -1.0 , Mål: 3.0
Resultat: 1 - 0 , Hörna: 3 - 6 Halv
Hörna: 5.0 , Handikapp: -0.5 , Mål: 1.0, 1.5
-
2' - 1st Corner - BK Häcken -
3' - 2nd Corner - BK Häcken - 4' - 1st Shot Off Target - Hrstic (BK Hacken)]
- 2' - 2nd Shot Off Target - Romeo (BK Hacken)]
-
7' - 3rd Corner - Aberdeen -
7' - 4th Corner - Aberdeen - Race to 3 Corners - Aberdeen
-
8' - 5th Corner - Aberdeen - 9' - 1st Shot On Target - Shinnie (Aberdeen)]
- 11' - 3rd Shot Off Target - Romeo (BK Hacken)]
- 9' - 4th Shot Off Target - Layouni (BK Hacken)]
-
15' - 6th Corner - Aberdeen - 17' ~ 1st Yellow Card ~ Rubezic ~(Aberdeen)
- Race to 5 Corners - Aberdeen
-
20' - 7th Corner - Aberdeen - 19' - 5th Shot Off Target - Miovski (Aberdeen)]
- 22' - 6th Shot Off Target - Sadiq (BK Hacken)]
-
23' - 8th Corner - Aberdeen - 25' - 7th Shot Off Target - Polvara (Aberdeen)]
- 27' ~ 2nd Yellow Card ~ Polvara ~(Aberdeen)
- 27' - 2nd Shot On Target - Sadiq (BK Hacken)]
-
32' - 9th Corner - BK Häcken - 32' - 8th Shot Off Target - Fridriksson (BK Hacken)]
-
36' - 1st Goal - BK Häcken - 36' - 3rd Shot On Target - Layouni (BK Hacken)]
- 36' - 1st Assist - Sadiq (BK Hacken)]
- 41' - 4th Shot On Target - Lopes (Aberdeen)]
- 44' - 1st Offside - Aberdeen
- 45' - 9th Shot Off Target - Duncan (Aberdeen)]
- 45+1' - 10th Shot Off Target - Romeo (BK Hacken)]
- 45+2' - 11th Shot Off Target - Polvara (Aberdeen)]
- 45+3' - 12th Shot Off Target - Sadiq (BK Hacken)]
-
1-0 score at the end of First Half - 46' - 5th Shot On Target - Sadiq (BK Hacken)]
- 47' - 13th Shot Off Target - Morris (Aberdeen)]
- Race to 7 Corners - Aberdeen
-
51' - 10th Corner - Aberdeen - 52' - 14th Shot Off Target - Miovski (Aberdeen)]
-
53' - 11th Corner - BK Häcken - 54' - 15th Shot Off Target - Fridriksson (BK Hacken)]
- 55' - 6th Shot On Target - Miovski (Aberdeen)]
- 57' - 16th Shot Off Target - Polvara (Aberdeen)]
- 58' - 7th Shot On Target - Hrstic (BK Hacken)]
- 59' ~ 3rd Yellow Card ~ Hammar ~(BK Hacken)
- 60' - 17th Shot Off Target - Clarkson (Aberdeen)]
- 62' - 18th Shot Off Target - Layouni (BK Hacken)]
- 62' - 2nd Offside - Aberdeen
-
65' - 12th Corner - BK Häcken - 64' ~ Substitution ~ Youssef ~ Hrstic ~(BK Hacken)
- 64' ~ Substitution ~ Abdulrazak ~ Romeo ~(BK Hacken)
- 64' ~ Substitution ~ MacDonald ~ Morris ~(Aberdeen)
-
69' - 2nd Goal - BK Häcken - 69' - 8th Shot On Target - Sadiq (BK Hacken)]
-
71' - 13th Corner - Aberdeen - 73' - 19th Shot Off Target - Miovski (Aberdeen)]
- 71' ~ Substitution ~ McGarry ~ Duncan ~(Aberdeen)
- 71' ~ Substitution ~ McGrath ~ Polvara ~(Aberdeen)
-
75' - 3rd Goal - Aberdeen - 75' - 9th Shot On Target - Miovski (Aberdeen)]
- 75' - 2nd Assist - Clarkson (Aberdeen)]
-
79' - 4th Goal - Aberdeen - 79' - 10th Shot On Target - Devlin (Aberdeen)]
- 79' - 3rd Assist - Miovski (Aberdeen)]
- 81' - 20th Shot Off Target - Rygaard (BK Hacken)]
- 81' ~ Substitution ~ Sokler ~ Lopes ~(Aberdeen)
- 82' - 3rd Offside - Aberdeen
- 82' - 21st Shot Off Target - Miovski (Aberdeen)]
- 85' ~ Substitution ~ Totland ~ Sandberg ~(BK Hacken)
- 85' ~ Substitution ~ Laursen ~ Fridriksson ~(BK Hacken)
- 88' - 22nd Shot Off Target - Youssef (BK Hacken)]
- 90' ~ 1st Red Card ~ Hammar ~(BK Hacken)
- 90+2' - 23rd Shot Off Target - Clarkson (Aberdeen)]
- 92' ~ Substitution ~ Tebo ~ Layouni ~(BK Hacken)
- 90+4' - 4th Offside - Aberdeen
- 90+9' - 24th Shot Off Target - Shinnie (Aberdeen)]
-
2-2 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

