BFC Dynamo vs Lichtenberg 47 Lagprofil
BFC Dynamo vs Lichtenberg 47 Matchfakta
7V-3O-0F i de senaste 10 matcherna, med 27 gjorda mål och 8 insläppta. Snittmål: 2.7 framåt, 0.8 bakåt. Vinst 70%, AH-vinst 50%, mål Över 60%, hörna Över 40%.
5V-4O-1F i de senaste 10 matcherna, med 14 gjorda mål och 8 insläppta. Snittmål: 1.4 framåt, 0.8 bakåt. Vinst 50%, AH-vinst 50%, mål Över 10%, hörna Över 40%.
| BFC Dynamo | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Lichtenberg 47 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| BFC Dynamo | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Lichtenberg 47 | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
BFC Dynamo vs Lichtenberg 47 Mål/hörn-tidsfördelning
BFC Dynamo vs Lichtenberg 47 Inbördes möten
BFC Dynamo vs Lichtenberg 47 Visa fullständig H2H →Ingen data
| BFC Dynamo Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2018-03-16 | 3 BFC Dynamo |
0 - 1
2 - 1
|
VfB Auerbach 2 | V | -1.0, -1.5 | Över | 9.0 |
|
|||||
| Tyskland - Landespokal | 2018-02-14 | Turkiyemspor |
0 - 1
1 - 2
|
BFC Dynamo 1 | V | +4.5 | Under |
|
||||||
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2018-02-04 | 2 BFC Dynamo |
1 - 1
1 - 1
|
Viktoria 89 Berlin 2 | O | -1.0, -1.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2018-01-27 | 1 SV Empor Berlin |
0 - 3
0 - 4
|
BFC Dynamo 1 | V | +3.5, +4.0 | Under |
|
||||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2018-01-20 | 1 BFC Dynamo |
0 - 0
3 - 1
|
Optik Rathenow | V | -1.0 | Över |
|
||||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2018-01-13 | 2 BFC Dynamo |
1 - 0
2 - 2
|
Bischofswerdaer FV | O | -1.0, -1.5 | Över | 8.5 | Under |
|
1-5 (6) | 0-4 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-12-10 | BFC Dynamo |
3 - 0
5 - 0
|
FSV 63 Luckenwalde | V | -2.0, -2.5 | Över | 9.5 | Under |
|
4-2 (6) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-12-02 | BFC Dynamo |
1 - 0
4 - 0
|
Union Furstenwalde 2 | V | -1.0 | Över | 9.0 | Under |
|
2-2 (4) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-11-25 | 4 Babelsberg 03 |
0 - 0
1 - 1
|
BFC Dynamo 5 1 | O | 0.0, +0.5 | Under | 9.0 | Över |
|
4-12 (16) | 2-5 (7) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-11-19 | 1 BFC Dynamo |
2 - 0
3 - 1
|
FC Lok Leipzig | V | -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
4-5 (9) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-11-03 | 3 Hertha Berlin II |
0 - 0
0 - 0
|
BFC Dynamo 1 | O | +0.5 | Under | 9.0 | Över |
|
6-8 (14) | 3-2 (5) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-10-27 | 3 BFC Dynamo |
1 - 1
1 - 2
|
Berliner AK 07 5 | F | -1.0 | Push | 9.0 | Över |
|
7-4 (11) | 3-4 (7) | 2 (0-2) | 1 (1-0) |
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-10-22 | 2 BFC Dynamo |
1 - 0
3 - 0
|
BSG Chemie Leipzig | V | 9.5 | Under |
|
4-5 (9) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 3 (3-0) | ||
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-10-13 | 4 Halberstadt |
1 - 1
4 - 5
|
BFC Dynamo 5 | V | +0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
4-2 (6) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Tyskland - Landespokal | 2017-10-07 | 1 BSC Kickers 1900 |
0 - 0
1 - 6
|
BFC Dynamo 1 | V | +3.5, +4.0 | Över |
|
4-11 (15) | 3-9 (12) | 2 (0-2) | 0 (0-0) | ||
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-10-03 | 2 BFC Dynamo |
1 - 1
1 - 2
|
ZFC Meuselwitz 4 | F | -1.0, -1.5 | Över | 9.0 | Under |
|
4-3 (7) | 2-1 (3) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-09-22 | 2 BFC Dynamo |
2 - 0
5 - 0
|
FSV Budissa Bautzen | V | -1.5 | Över | 9.0 | Under |
|
0-2 (2) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-09-17 | 3 Cottbus |
2 - 0
3 - 1
|
BFC Dynamo 2 | F | -0.5, -1.0 | Över |
|
3-2 (5) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-09-08 | 1 BFC Dynamo |
1 - 0
4 - 1
|
TSG Neustrelitz 3 | V | -1.5, -2.0 | Över | 9.0 | Över |
|
7-6 (13) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 4 (2-2) |
| Tyskland - Landespokal | 2017-09-02 | 1 BFC Dynamo |
3 - 0
6 - 0
|
Turkspor FK 2 1 | V | -2.0 | Över |
|
9-0 (9) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) | ||
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-08-27 | 1 FC Oberlausitz Neugersdorf |
0 - 0
1 - 3
|
BFC Dynamo 1 | V | 0.0 | Över | 9.0 | Under |
|
3-4 (7) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-08-23 | 2 Viktoria 89 Berlin |
1 - 2
1 - 3
|
BFC Dynamo 5 | V | 0.0 | Över | 9.5 | Under |
|
2-3 (5) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-08-20 | 2 BFC Dynamo |
1 - 1
1 - 2
|
VSG Altglienicke 1 | F | -0.5, -1.0 | Över | 9.0 | Över |
|
9-2 (11) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Tyskland - DFB Pokal | 2017-08-14 | 1 BFC Dynamo |
0 - 0
0 - 2
|
Schalke | F | +2.0, +2.5 | Under | 9.5 | Över |
|
5-7 (12) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-08-09 | 2 BFC Dynamo |
0 - 0
0 - 0
|
Wacker Nordhausen 3 | O | 0.0 | Under | 8.5 | Över |
|
9-5 (14) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 3 (2-1) |
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-07-30 | 1 3 FSV 63 Luckenwalde |
1 - 0
1 - 4
|
BFC Dynamo 2 1 | V | +1.0 | Över | 9.0 | Över |
|
4-7 (11) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-07-01 | 1 BFC Dynamo |
0 - 0
2 - 1
|
Rot-Weiss Erfurt 1 | V | +0.5 | Push | 9.0 | Under |
|
5-2 (7) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Tyskland - Landespokal | 2017-05-25 | 5 BFC Dynamo |
0 - 0
3 - 1
|
Viktoria 89 Berlin 2 | V | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
9-8 (17) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 3 (1-2) |
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-05-20 | 1 BFC Dynamo |
0 - 2
0 - 4
|
Carl Zeiss Jena 1 | F | 0.0 | Över | 9.0 | Över |
|
10-3 (13) | 4-2 (6) | 1 (1-0) | 3 (2-1) |
| Tyskland - Regionalliga Nordost | 2017-05-14 | 3 FSV Budissa Bautzen |
0 - 0
0 - 4
|
BFC Dynamo 3 | V | 0.0, +0.5 | Över | 8.5 | Under |
|
2-5 (7) | 1-5 (6) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Lichtenberg 47 Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2018-02-24 | 2 Lichtenberg 47 |
2 - 0
2 - 1
|
Hertha Zehlendorf 3 | V | -0.5 | Push |
|
||||||
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2018-02-17 | 1 TeBe Berlin |
2 - 0
2 - 0
|
Lichtenberg 47 2 | F | 0.0, -0.5 | Under |
|
||||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2018-01-31 | Lichtenberg 47 |
0 - 0
1 - 1
|
FC Blaus Weiss 90 Berlin | O | -1.5 | Under |
|
||||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2018-01-21 | 1 Hertha Berlin II |
1 - 0
1 - 1
|
Lichtenberg 47 | O | -1.0 | Under |
|
||||||
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2017-12-17 | 2 SV Grün-Weiss Brieselang |
0 - 0
0 - 0
|
Lichtenberg 47 1 | O | +1.5, +2.0 | Under |
|
||||||
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2017-12-02 | 1 Lichtenberg 47 |
0 - 0
2 - 0
|
Malchower SV 1 | V | -1.5, -2.0 | Under |
|
2-0 (2) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2017-11-18 | 4 Lichtenberg 47 |
1 - 0
1 - 0
|
FC Strausberg 4 1 | V | -1.5 | Under |
|
6-3 (9) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Tyskland - Landespokal | 2017-11-11 | 3 Lichtenberg 47 |
0 - 1
2 - 2
|
Viktoria 89 Berlin 1 | O | +0.5 | Över |
|
3-4 (7) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) | ||
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2017-10-31 | 1 3 Lichtenberg 47 |
1 - 1
2 - 1
|
1. FC Frankfurt 2 | V | -2.0 | Under | 9.5 | Under |
|
4-2 (6) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2017-09-30 | 1 Lichtenberg 47 |
2 - 0
3 - 0
|
SV Altlüdersdorf 2 | V | -1.5 | Under | 8.5 | Över |
|
8-3 (11) | 3-2 (5) | 3 (1-2) | 1 (1-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-08-11 | 3 Lichtenberg 47 |
0 - 0
0 - 2
|
Berliner AK 07 1 | F | +0.5 | Under |
|
8-4 (12) | 7-1 (8) | 3 (3-0) | 2 (1-1) | ||
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2017-08-06 | 1 Lichtenberg 47 |
2 - 0
5 - 0
|
SV Grün-Weiss Brieselang 2 | V | -2.0 | Över |
|
5-6 (11) | 3-2 (5) | 2 (2-0) | 0 (0-0) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-07-12 | Lichtenberg 47 |
4 - 1
9 - 1
|
Sparta Lichtenberg | V | -3.0 | Över |
|
6-2 (8) | 3-1 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-07-09 | Hertha Berlin II |
1 - 0
3 - 0
|
Lichtenberg 47 | F | -1.0 | Under |
|
7-3 (10) | 4-2 (6) | 1 (0-1) | 1 (1-0) | ||
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2017-06-03 | 2 Lichtenberg 47 |
1 - 1
2 - 2
|
VSG Altglienicke 4 | O | +0.5 | Över |
|
2-4 (6) | 2-2 (4) | 2 (0-2) | 0 (0-0) | ||
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2017-05-06 | 1 Hertha 06 Charlottenburg |
1 - 2
1 - 8
|
Lichtenberg 47 | V | +1.0, +1.5 | Över |
|
1-2 (3) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2017-04-29 | 1 Lichtenberg 47 |
1 - 0
5 - 1
|
Hansa Rostock II 1 | V | -1.0 | Över |
|
8-2 (10) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2017-04-14 | 2 Lichtenberg 47 |
0 - 0
1 - 0
|
SV Victoria Seelow 4 | V | -1.5 | Under | 9.0 | Över |
|
8-3 (11) | 6-0 (6) | 2 (2-0) | 2 (1-1) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2017-02-08 | 1 Lichtenberg 47 |
1 - 2
3 - 2
|
Berliner AK 07 | V | +0.5 | Över |
|
1-4 (5) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 2 (0-2) | ||
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2016-11-26 | 2 Lichtenberg 47 |
0 - 0
0 - 0
|
Germania Schöneiche 3 | O | -1.5 | Under |
|
2-3 (5) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Tyskland - Landespokal | 2016-10-08 | 2 Lichtenberg 47 |
1 - 1
1 - 1
|
Viktoria 89 Berlin 2 | O | +0.5, +1.0 | Under |
|
4-4 (8) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 3 (1-2) | ||
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2016-10-03 | 1 Lichtenberg 47 |
1 - 0
3 - 2
|
SV Altlüdersdorf 4 | V | -0.5, -1.0 | Över |
|
2-4 (6) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2016-09-23 | 2 TeBe Berlin |
1 - 0
1 - 1
|
Lichtenberg 47 5 1 | O | -0.5 | Under |
|
4-4 (8) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Tyskland - Landespokal | 2016-09-06 | 3 Lichtenberg 47 |
0 - 0
1 - 0
|
VfB Hermsdorf 2 | V | -1.5, -2.0 | Under |
|
4-1 (5) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | ||
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2016-06-12 | 2 Lichtenberg 47 |
2 - 0
2 - 0
|
SV Victoria Seelow 3 | V | +0.5 | Under | 8.5 | Över |
|
3-6 (9) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Tyskland - Landespokal | 2016-05-28 | 2 Lichtenberg 47 |
0 - 1
0 - 1
|
BFC Preussen 1 | F | -0.5, -1.0 | Under |
|
3-8 (11) | 1-7 (8) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2016-04-30 | 1 Lichtenberg 47 |
5 - 0
9 - 2
|
BSV Hurturkel Berlin 4 | V | -4.0 |
|
7-2 (9) | 4-1 (5) | 2 (2-0) | 1 (1-0) | |||
| Tyskland - Landespokal | 2015-11-14 | Lichtenberg 47 |
0 - 0
2 - 0
|
TeBe Berlin 2 | V | 0.0, +0.5 | Under |
|
4-4 (8) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 1 (1-0) | ||
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2015-11-07 | 1 Lichtenberg 47 |
0 - 0
2 - 1
|
Brandenburger SC Süd 05 3 | V | -0.5, -1.0 | Push | 8.5 | Över |
|
5-4 (9) | 2-4 (6) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Tyskland - Oberliga NOFV Nord | 2015-11-01 | 3 BSV Hurturkel Berlin |
0 - 1
0 - 4
|
Lichtenberg 47 2 | V | +1.0 | Över |
|
3-6 (9) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 2 (1-1) | ||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 1.36 | 5 | 5.75 |
| Halv | 1.9 | 2.75 | 4.75 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (-1.25) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (-0.5) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (9.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (4.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (3.25) | Ö[email protected] | Under@2 |
| Halv (1.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 3 - 0 , Hörna: 3 - 6
Hörna: 9.0 , Handikapp: -1.0, -1.5 , Mål: 3.0, 3.5
Resultat: 2 - 0 , Hörna: 1 - 6 Halv
Hörna: 4.5 , Handikapp: -0.5 , Mål: 1.5
-
11' - 1st Corner - Lichtenberg 47 -
12' - 2nd Corner - Lichtenberg 47 -
13' - 1st Goal - BFC Dynamo -
35' - 3rd Corner - Lichtenberg 47 - Race to 3 Corners - Lichtenberg 47
-
36' - 4th Corner - Lichtenberg 47 -
40' - 5th Corner - BFC Dynamo -
45+1' - 2nd Goal - BFC Dynamo -
45+2' - 6th Corner - Lichtenberg 47 - Race to 5 Corners - Lichtenberg 47
-
45+3' - 7th Corner - Lichtenberg 47 -
2-0 score at the end of First Half -
55' - 8th Corner - BFC Dynamo -
56' - 3rd Goal - BFC Dynamo -
62' - 9th Corner - BFC Dynamo -
71' - 1st Yellow Card - Lichtenberg 47 -
3-0 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

