Basel vs Crusaders Lagprofil
Basel vs Crusaders Matchfakta
4V-5O-1F i de senaste 10 matcherna, med 15 gjorda mål och 12 insläppta. Snittmål: 1.5 framåt, 1.2 bakåt. Vinst 40%, AH-vinst 40%, mål Över 30%, hörna Över 40%.
4V-2O-4F i de senaste 10 matcherna, med 20 gjorda mål och 17 insläppta. Snittmål: 2.0 framåt, 1.7 bakåt. Vinst 40%, AH-vinst 40%, mål Över 40%, hörna Över 40%.
| Basel | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Crusaders | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Basel | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Crusaders | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
Basel vs Crusaders Mål/hörn-tidsfördelning
Basel vs Crusaders Inbördes möten
Basel vs Crusaders Visa fullständig H2H →Ingen data
| Basel Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Schweiz - Super League | 2022-07-16 | 3 Winterthur |
1 - 0
1 - 1
|
Basel 4 | O | 0.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2022-07-10 | Basel |
1 - 0
1 - 1
|
Neuchatel Xamax | O | -2.0 | Under | 8.5 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2022-07-09 | Basel |
1 - 3
1 - 5
|
Hamburg 1 | F | -0.5 | Över |
|
||||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2022-06-30 | Basel |
1 - 0
3 - 1
|
FC Botosani 2 | V | -1.5, -2.0 | Över | 8.5 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2022-06-25 | Basel |
0 - 0
3 - 2
|
Greuther Furth | V | -0.5 | Över | 9.0 |
|
|||||
| Europa - Vänskapsmatcher | 2022-06-18 | 1 Basel |
2 - 0
3 - 0
|
Neuchatel Xamax 1 | V | -1.5, -2.0 | Under | 8.5 | Under |
|
4-0 (4) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Schweiz - Super League | 2022-05-22 | 1 3 Basel |
1 - 1
2 - 1
|
Lugano 2 1 | V | -1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
1-5 (6) | 1-3 (4) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Schweiz - Super League | 2022-05-19 | 1 Servette |
0 - 0
0 - 0
|
Basel | O | -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
5-2 (7) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2022-05-12 | 1 Basel |
0 - 0
1 - 1
|
Grasshoppers 4 1 | O | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
6-2 (8) | 3-1 (4) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2022-05-08 | 2 Lausanne Sports |
0 - 0
0 - 0
|
Basel 1 | O | +0.5, +1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
5-4 (9) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Schweiz - Super League | 2022-05-01 | 4 Basel |
0 - 2
0 - 2
|
FC Zürich 4 | F | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
5-5 (10) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Schweiz - Super League | 2022-04-24 | 2 Basel |
1 - 0
3 - 0
|
Lucerne 2 | V | -0.5 | Push | 10.0 | Över |
|
10-13 (23) | 8-6 (14) | 3 (1-2) | 5 (2-3) |
| Schweiz - Super League | 2022-04-18 | FC Sion |
0 - 0
0 - 0
|
Basel 3 | O | +0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
3-5 (8) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| Schweiz - Super League | 2022-04-10 | 3 St Gallen |
1 - 1
2 - 2
|
Basel 3 | O | -0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
6-8 (14) | 2-6 (8) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Schweiz - Super League | 2022-04-03 | 3 Basel |
1 - 0
2 - 2
|
Young Boys 3 | O | 0.0, +0.5 | Över | 10.0 | Över |
|
4-7 (11) | 1-4 (5) | 3 (1-2) | 1 (0-1) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2022-03-24 | Karlsruher SC |
2 - 1
6 - 1
|
Basel | F | -0.5 | Över | 9.0 | Över |
|
4-6 (10) | 3-4 (7) | 4 (2-2) | 1 (0-1) |
| Schweiz - Super League | 2022-03-20 | 2 Grasshoppers |
2 - 2
2 - 4
|
Basel 1 | V | 0.0, +0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
9-3 (12) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| UEFA Europa Conference League | 2022-03-17 | 5 Basel |
0 - 0
1 - 2
|
Marseille 5 | F | 0.0, +0.5 | Push | 10.0 | Över |
|
3-8 (11) | 3-6 (9) | 4 (0-4) | 1 (0-1) |
| Schweiz - Super League | 2022-03-13 | Basel |
0 - 0
2 - 0
|
Servette 3 2 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
5-6 (11) | 0-5 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Schweiz - Super League | 2022-03-06 | 3 Lugano |
0 - 1
0 - 2
|
Basel 4 | V | 0.0 | Under | 9.5 | Under |
|
4-0 (4) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Schweiz - Super League | 2022-03-03 | 2 Basel |
0 - 2
2 - 2
|
St Gallen 5 | O | -0.5 | Över | 11.0 | Under |
|
6-1 (7) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Schweiz - Super League | 2022-02-27 | 3 FC Zürich |
2 - 1
4 - 2
|
Basel 3 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
5-3 (8) | 3-3 (6) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| Schweiz - Super League | 2022-02-19 | 2 Basel |
0 - 0
3 - 0
|
Lausanne Sports 2 | V | -1.0, -1.5 | Push | 10.0 | Under |
|
4-1 (5) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Schweiz - Super League | 2022-02-06 | 2 Basel |
2 - 1
3 - 3
|
FC Sion 5 | O | -1.0 | Över | 10.0 | Under |
|
4-4 (8) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Schweiz - Super League | 2022-01-30 | 1 4 Lucerne |
0 - 0
0 - 3
|
Basel 5 | V | 0.0, +0.5 | Push | 10.5 | Under |
|
5-2 (7) | 2-2 (4) | 2 (2-0) | 2 (2-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2022-01-22 | 1 Basel |
2 - 0
3 - 1
|
Neuchatel Xamax 1 | V | -1.5 | Över | 8.5 | Över |
|
5-4 (9) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2022-01-19 | Basel |
0 - 0
3 - 0
|
Lausanne Sports 1 | V | -1.0, -1.5 | Under | 9.0 | Över |
|
9-5 (14) | 4-3 (7) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2022-01-12 | 1 Lugano |
1 - 0
1 - 2
|
Basel | V | 0.0 | Under | 9.0 | Push |
|
2-7 (9) | 2-5 (7) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Schweiz - Super League | 2021-12-19 | 1 2 Basel |
1 - 0
2 - 2
|
Grasshoppers 5 | O | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 | Över |
|
7-4 (11) | 5-1 (6) | 1 (1-0) | 4 (2-2) |
| Schweiz - Super League | 2021-12-15 | 2 Young Boys |
1 - 1
1 - 1
|
Basel 2 | O | -1.0 | Under | 10.0 | Över |
|
11-6 (17) | 6-3 (9) | 2 (0-2) | 2 (0-2) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Crusaders Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| UEFA Europa Conference League - Kval | 2022-07-14 | 1 Crusaders |
1 - 1
3 - 1
|
FCB Magpies 4 | V | -1.0, -1.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| UEFA Europa Conference League - Kval | 2022-07-07 | 5 FCB Magpies |
1 - 0
2 - 1
|
Crusaders 3 | F | +1.0 | Push | 9.5 |
|
|||||
| UK Friendlies | 2022-06-27 | Crusaders |
0 - 2
0 - 3
|
St Mirren | F | +1.0, +1.5 | Under |
|
||||||
| Nordirland - Cup | 2022-05-07 | 2 Ballymena Utd |
1 - 0
1 - 1
|
Crusaders 2 | O | +0.5, +1.0 | Under |
|
||||||
| Nordirland - Premier | 2022-04-30 | Crusaders |
0 - 0
1 - 2
|
Larne | F | 0.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Nordirland - Premier | 2022-04-23 | 1 Crusaders |
0 - 1
3 - 3
|
Cliftonville 1 | O | 0.0 | Över |
|
5-8 (13) | 3-7 (10) | 3 (2-1) | 0 (0-0) | ||
| Nordirland - Premier | 2022-04-19 | Crusaders |
1 - 1
1 - 2
|
Linfield 2 | F | 0.0, +0.5 | Över | 10.5 | Under |
|
4-6 (10) | 2-4 (6) | 3 (1-2) | 1 (1-0) |
| Nordirland - Premier | 2022-04-09 | 2 Glentoran |
0 - 2
0 - 4
|
Crusaders 1 | V | -0.5 | Över |
|
5-3 (8) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | ||
| Nordirland - Cup | 2022-04-01 | 2 Cliftonville |
1 - 2
1 - 2
|
Crusaders 2 | V | 0.0 | Över |
|
3-5 (8) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 2 (2-0) | ||
| Nordirland - Premier | 2022-03-26 | 3 Dungannon Swifts |
1 - 2
2 - 4
|
Crusaders 1 | V | +0.5, +1.0 | Över | 10.0 | Över |
|
4-8 (12) | 2-5 (7) | 2 (0-2) | 3 (1-2) |
| Nordirland - Premier | 2022-03-19 | Crusaders |
0 - 0
2 - 1
|
Warrenpoint Town 1 | V | -1.5, -2.0 | Push |
|
1-3 (4) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Nordirland - Premier | 2022-03-08 | 2 Crusaders |
1 - 0
1 - 0
|
Coleraine 2 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
6-11 (17) | 3-5 (8) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Nordirland - Premier | 2022-02-26 | 1 Cliftonville |
2 - 1
3 - 1
|
Crusaders 3 1 | F | 0.0, -0.5 | Över | 10.0 | Under |
|
6-1 (7) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Nordirland - Premier | 2022-02-19 | Crusaders |
0 - 0
2 - 1
|
Carrick Rangers | V | -1.5 | Push |
|
5-4 (9) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 2 (1-1) | ||
| Nordirland - Premier | 2022-02-15 | 2 Crusaders |
0 - 0
0 - 0
|
Glenavon 1 | O | -0.5 | Under | 10.5 | Över |
|
11-0 (11) | 4-0 (4) | 3 (3-0) | 1 (1-0) |
| Nordirland - Premier | 2022-01-29 | 2 Crusaders |
0 - 1
0 - 1
|
Glenavon 2 | F | -1.0, -1.5 | Under | 10.5 | Över |
|
6-5 (11) | 4-4 (8) | 4 (0-4) | 1 (1-0) |
| Nordirland - Premier | 2022-01-25 | Portadown |
0 - 0
0 - 1
|
Crusaders | V | +1.5 | Under | 11.0 | Under |
|
3-1 (4) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Nordirland - Premier | 2022-01-21 | 1 3 Crusaders |
1 - 0
1 - 2
|
Glentoran 2 | F | 0.0 | Över | 10.0 | Under |
|
3-6 (9) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Nordirland - Premier | 2022-01-15 | 3 Warrenpoint Town |
0 - 0
0 - 1
|
Crusaders 2 | V | +1.5 | Under | 10.0 | Över |
|
5-8 (13) | 2-4 (6) | 2 (0-2) | 2 (2-0) |
| Nordirland - Cup | 2022-01-07 | 2 Glenavon |
0 - 1
0 - 4
|
Crusaders 1 | V | 0.0, +0.5 | Över |
|
6-1 (7) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Nordirland - Premier | 2022-01-04 | 2 Cliftonville |
0 - 1
0 - 2
|
Crusaders 2 | V | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
12-1 (13) | 7-0 (7) | 4 (4-0) | 2 (2-0) |
| Nordirland - Premier | 2022-01-01 | 3 Crusaders |
0 - 0
0 - 0
|
Carrick Rangers 3 | O | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 | Under |
|
6-3 (9) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 3 (3-0) |
| Nordirland - Premier | 2021-12-18 | 3 Coleraine |
0 - 0
0 - 0
|
Crusaders 3 | O | 0.0 | Under | 10.0 | Under |
|
4-3 (7) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Nordirland - Premier | 2021-12-11 | 2 Crusaders |
3 - 0
4 - 0
|
Dungannon Swifts 3 | V | -1.5, -2.0 | Över | 10.0 | Över |
|
6-5 (11) | 4-0 (4) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| Nordirland - Premier | 2021-12-04 | 3 Glenavon |
0 - 0
1 - 0
|
Crusaders 4 1 | F | +0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
4-2 (6) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Nordirland - Premier | 2021-11-30 | 1 Crusaders |
1 - 0
2 - 0
|
Portadown 2 | V | -2.0, -2.5 | Under | 10.5 | Över |
|
13-8 (21) | 4-6 (10) | 3 (2-1) | 4 (2-2) |
| Nordirland - Premier | 2021-11-27 | 1 Ballymena Utd |
0 - 0
2 - 0
|
Crusaders 3 | F | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
4-5 (9) | 4-0 (4) | 2 (2-0) | 2 (0-2) |
| Nordirland - Premier | 2021-11-23 | 5 Dungannon Swifts |
0 - 2
0 - 2
|
Crusaders 1 | V | +1.0, +1.5 | Under | 10.0 | Över |
|
5-7 (12) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Nordirland - Premier | 2021-11-20 | 4 Crusaders |
0 - 0
0 - 1
|
Glentoran 2 | F | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Push |
|
5-5 (10) | 2-3 (5) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| Nordirland - Premier | 2021-11-16 | 5 Carrick Rangers |
0 - 0
0 - 2
|
Crusaders 1 | V | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
2-6 (8) | 1-4 (5) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 1.071 | 10 | 23 |
| Halv | 1.333 | 3.5 | 13 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (-2.75) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (-1.25) | Hemma@2 | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (10.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (5.0) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (3.75) | Ö[email protected] | Under@2 |
| Halv (1.5) | Ö[email protected] | [email protected] |
Status: Fulltid , Resultat: 2 - 0 , Hörna: 7 - 4
Hörna: 10.5 , Handikapp: -2.5, -3.0 , Mål: 3.5, 4.0
Resultat: 1 - 0 , Hörna: 3 - 0 Halv
Hörna: 5.0 , Handikapp: -1.0, -1.5 , Mål: 1.5
-
10' - 1st Corner - Basel -
11' - 2nd Corner - Basel -
22' - 1st Yellow Card - Crusaders - Race to 3 Corners - Basel
-
30' - 3rd Corner - Basel -
32' - 2nd Yellow Card - Basel -
32' - 3rd Yellow Card - Crusaders -
33' - Red Card - Basel -
38' - 1st Goal - Basel -
1-0 score at the end of First Half -
48' - 4th Corner - Basel -
48' - 2nd Goal - Basel - Race to 5 Corners - Basel
-
61' - 5th Corner - Basel -
70' - 6th Corner - Basel -
71' - 7th Corner - Basel - Race to 7 Corners - Basel
-
74' - 8th Corner - Crusaders - 67' Substitution - Millar for Szalai - Basel
-
86' - 9th Corner - Crusaders -
90' - 10th Corner - Crusaders -
90+3' - 11th Corner - Crusaders -
2-0 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

