Gratis prognoser
(baserat på historisk statistik, endast som referens)
Över 2.25
Totalt antal mål
Under 9.5
Totalt antal hörnor
+0.25
Auxerre
Auxerre vs Nancy Lagprofil
Auxerre
WDWLDLWLWWSenasteStabilt+0.4 p/match, senaste 5 vs föregående 24
Över 9.5 hörnorJämnt5/10
Över 2.5 målÖver7/10
Asiatiskt handikappTäcker6/10
VändningslagBåda gjorde mål i 8 av senaste 10
Nancy
DDWWWDLWDDSenasteNedåt-0.9 p/match, senaste 5 vs föregående 24
Över 9.5 hörnorUnder4/10
Över 2.5 målUnder4/10
Asiatiskt handikappMissar2/10
Auxerre vs Nancy Matchfakta
Auxerre
5V-2O-3F i de senaste 10 matcherna, med 15 gjorda mål och 13 insläppta. Snittmål: 1.5 framåt, 1.3 bakåt. Vinst 50%, AH-vinst 60%, mål Över 70%, hörna Över 50%.
Fulltidsresultat
Vunnen 50%5
Oavgjort 20%2
Förlust 30%3
Totalt antal mål 2.0, 2.5
Över 70%7
Annullerad 0%0
Under 30%3
Totalt antal hörnor 9.5
Över 50%5
Annullerad 0%0
Under 50%5
Asiatiskt handikapp
Vunnen 60%6
Annullerad 0%0
Förlust 40%4
Nancy
4V-5O-1F i de senaste 10 matcherna, med 14 gjorda mål och 10 insläppta. Snittmål: 1.4 framåt, 1.0 bakåt. Vinst 40%, AH-vinst 20%, mål Över 40%, hörna Över 40%.
Fulltidsresultat
Vunnen 40%4
Oavgjort 50%5
Förlust 10%1
Totalt antal mål 2.0, 2.5
Över 40%4
Annullerad 0%0
Under 60%6
Totalt antal hörnor 9.5
Över 40%4
Annullerad 0%0
Under 60%6
Asiatiskt handikapp
Vunnen 20%2
Annullerad 0%0
Förlust 80%8
Senaste
| Auxerre | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Nancy | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fullt | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
| Halv | Match | Snitt totalt | Snitt erhållna | Snitt tappade | Vunnen | Oavgjort | Förlust | Seger% |
| Totalt | ||||||||
| Hemma | ||||||||
| Borta | ||||||||
| Senaste 6 | ||||||||
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5| Auxerre | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
| Nancy | |||
|---|---|---|---|
| Hemma– matcher | Borta– matcher | Totalt– matcher | |
| Över 7.5 | |||
| Över 8.5 | |||
| Över 9.5 | |||
| Över 10.5 | |||
| Över 11.5 | |||
| Över 12.5 | |||
| Över 13.5 | |||
MålfördelningLinje 2.0, 2.5
HörnfördelningLinje 9.5
Kortfördelning
Hemmalagets matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets matcher
Totalt: 40,
Snitt: 2.18,
Std.avv.: 1.72, Median: 2,
Typvärde: ,
Över: 40%
Hemmalagets matcher hemma
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets matcher borta
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Hemmalagets senaste matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Bortalagets senaste matcher
Totalt: 38, Snitt: 9.21, Std.avv.: 3.05, Median: 9, Typvärde: 8, Över: 55%
Auxerre vs Nancy Mål/hörn-tidsfördelning
Auxerre vs Nancy Inbördes möten
Auxerre vs Nancy Visa fullständig H2H →| Auxerre Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-09-22 | Nancy |
0 - 0
0 - 1
|
Auxerre 1 | V | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-03-23 | 3 Nancy |
1 - 0
2 - 1
|
Auxerre 1 | F | -0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Frankrike - Ligue 2 | 2014-10-17 | 1 Auxerre |
1 - 1
2 - 2
|
Nancy | O | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Auxerre Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Frankrike - Ligue 2 | 2016-02-05 | Clermont Foot |
0 - 0
1 - 2
|
Auxerre 1 | V | -0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Frankrike - Ligue 2 | 2016-02-02 | 2 Auxerre |
2 - 0
3 - 1
|
Evian Thonon Gaillard 1 | V | -0.5 | Över | 9.0 |
|
|||||
| Frankrike - Ligue 2 | 2016-01-29 | 1 Nimes |
1 - 0
2 - 1
|
Auxerre 2 | F | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Frankrike - Ligue 2 | 2016-01-22 | 1 Auxerre |
1 - 0
2 - 1
|
Tours | V | 0.0, -0.5 | Över | 9.0 |
|
|||||
| Frankrike - Ligue 2 | 2016-01-15 | 1 Laval |
0 - 1
4 - 1
|
Auxerre 1 | F | 0.0 | Över | 9.0 |
|
|||||
| Frankrike - Ligue 2 | 2016-01-08 | 1 Auxerre |
0 - 0
1 - 1
|
Valenciennes 2 | O | -0.5, -1.0 | Push | 9.5 | Över |
|
8-3 (11) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 4 (1-3) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-12-18 | 1 Le Havre |
0 - 0
1 - 0
|
Auxerre 2 1 | F | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 | Under |
|
1-7 (8) | 1-3 (4) | 2 (0-2) | 2 (0-2) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-12-11 | 3 Auxerre |
0 - 1
2 - 1
|
Sochaux 3 | V | 0.0, -0.5 | Över | 9.0 | Över |
|
8-9 (17) | 6-5 (11) | 3 (1-2) | 1 (1-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-12-01 | Dijon |
0 - 0
0 - 0
|
Auxerre 1 | O | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Push |
|
7-3 (10) | 5-1 (6) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-11-27 | Auxerre |
1 - 1
3 - 1
|
Créteil 1 | V | -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
2-5 (7) | 0-4 (4) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-11-21 | 3 Metz |
0 - 1
0 - 1
|
Auxerre 2 | V | -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
8-2 (10) | 4-0 (4) | 4 (4-0) | 2 (1-1) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-11-06 | 4 Auxerre |
0 - 0
1 - 2
|
Lens 2 | F | 0.0, -0.5 | Över | 9.0 | Under |
|
4-4 (8) | 3-0 (3) | 2 (2-0) | 3 (0-3) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-10-31 | 1 Bourg-Peronnas |
1 - 0
1 - 1
|
Auxerre 1 | O | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 | Över |
|
5-5 (10) | 3-0 (3) | 2 (2-0) | 3 (0-3) |
| Frankrike - Franska ligacupen | 2015-10-28 | 2 Toulouse |
0 - 1
2 - 2
|
Auxerre 2 1 | O | -0.5, -1.0 | Över | 9.5 | Under |
|
3-3 (6) | 2-1 (3) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-10-23 | 1 Auxerre |
0 - 1
0 - 1
|
Red Star FC 93 2 | F | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 | Över |
|
10-5 (15) | 2-4 (6) | 1 (0-1) | 6 (5-1) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-10-16 | 1 Niort |
1 - 3
2 - 3
|
Auxerre 2 | V | 0.0, -0.5 | Över | 9.0 | Över |
|
9-4 (13) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-10-02 | Auxerre |
1 - 0
2 - 0
|
Paris FC 1 | V | -0.5 | Push | 9.0 | Under |
|
3-4 (7) | 1-2 (3) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-09-25 | 1 AC Ajaccio |
1 - 0
1 - 0
|
Auxerre 1 | F | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 | Under |
|
6-1 (7) | 4-1 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-09-22 | Nancy |
0 - 0
0 - 1
|
Auxerre 1 | V | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
6-1 (7) | 4-1 (5) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-09-18 | 1 4 Auxerre |
0 - 0
1 - 0
|
Clermont Foot 2 | V | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
2-8 (10) | 1-3 (4) | 1 (1-0) | 4 (1-3) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-09-11 | Evian Thonon Gaillard |
1 - 0
4 - 0
|
Auxerre 3 1 | F | 0.0 | Över | 9.0 | Under |
|
4-3 (7) | 3-3 (6) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-08-28 | 1 Auxerre |
1 - 0
1 - 0
|
Nimes 1 | V | -0.5,-1.0 | Under | 9.5 | Över |
|
8-4 (12) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Frankrike - Franska ligacupen | 2015-08-25 | 2 Bastia CA |
1 - 1
1 - 1
|
Auxerre 2 | O | 0.0 | Push | 10.0 | Under |
|
4-2 (6) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-08-21 | 3 Tours |
1 - 0
3 - 1
|
Auxerre 1 1 | F | 0.0 | Över | 10.0 | Under |
|
2-2 (4) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-08-14 | 1 1 Auxerre |
0 - 0
2 - 3
|
Laval 1 1 | F | -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
4-2 (6) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Frankrike - Franska ligacupen | 2015-08-11 | 3 Auxerre |
1 - 0
1 - 0
|
Red Star FC 93 3 | V |
|
5-0 (5) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 1 (1-0) | ||||
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-08-07 | 3 Valenciennes |
0 - 0
0 - 0
|
Auxerre 4 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-1 (4) | 3-1 (4) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-07-31 | 2 Auxerre |
0 - 0
0 - 0
|
Brest 3 | O | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-2 (5) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2015-07-24 | Auxerre |
0 - 2
1 - 2
|
Red Star FC 93 | F | 0.0, -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
7-0 (7) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Frankrike - Cup | 2015-05-30 | 3 Auxerre |
0 - 0
0 - 1
|
PSG 2 | F | +2.0 | Under | 9.0 | Push |
|
5-4 (9) | 3-3 (6) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| Nancy Senaste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hemma | Resultat | Borta | Resultat | Handikapp | Mål Ö/U | Hörnlinje | Hörnor Ö/U | Händelser | Hörna fullt. | Hörna halv. | 35-45 | 80-90 |
| Frankrike - Ligue 2 | 2016-02-05 | 2 Nancy |
1 - 1
2 - 2
|
Metz 2 | O | -0.5, -1.0 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Frankrike - Ligue 2 | 2016-02-02 | 1 3 Niort |
0 - 0
0 - 0
|
Nancy 5 | O | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Frankrike - Ligue 2 | 2016-01-29 | Nancy |
0 - 0
3 - 1
|
Clermont Foot 3 1 | V | -0.5, -1.0 | Över | 10.0 |
|
|||||
| Frankrike - Ligue 2 | 2016-01-22 | 2 Nancy |
2 - 2
3 - 4
|
Nimes 1 | F | -1.0, -1.5 | Över | 9.5 |
|
|||||
| Frankrike - Ligue 2 | 2016-01-16 | 1 Brest |
1 - 0
1 - 1
|
Nancy 2 | O | +0.5 | Över | 9.0 |
|
|||||
| Frankrike - Ligue 2 | 2016-01-08 | 1 Nancy |
1 - 0
1 - 0
|
Laval 2 | V | -1.0, -1.5 | Under | 9.0 | Under |
|
4-2 (6) | 2-2 (4) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-12-17 | 1 Evian Thonon Gaillard |
0 - 0
0 - 1
|
Nancy | V | 0.0, +0.5 | Under | 9.0 | Under |
|
2-4 (6) | 1-2 (3) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-12-14 | 1 Nancy |
0 - 0
1 - 0
|
Valenciennes 3 | V | -1.0, -1.5 | Under | 9.5 | Över |
|
12-0 (12) | 9-0 (9) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Frankrike - Cup | 2015-12-06 | 3 Sochaux |
0 - 0
0 - 0
|
Nancy 3 | O | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
4-4 (8) | 1-2 (3) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-12-01 | 3 Sochaux |
0 - 1
2 - 2
|
Nancy 1 | O | 0.0, +0.5 | Över | 9.0 | Under |
|
2-5 (7) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-11-28 | 2 Nancy |
1 - 1
3 - 1
|
Le Havre 2 | V | -0.5, -1.0 | Över | 9.0 | Över |
|
8-4 (12) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-11-20 | 4 Créteil |
0 - 1
0 - 3
|
Nancy 2 | V | +0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
1-5 (6) | 0-4 (4) | 2 (0-2) | 1 (0-1) |
| Frankrike - Cup | 2015-11-14 | Dinsheim |
1 - 2
2 - 4
|
Nancy | V | +3.0, +3.5 | Över |
|
1-4 (5) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-11-09 | 1 Nancy |
2 - 0
3 - 1
|
Dijon 1 | V | -0.5 | Över | 9.5 | Över |
|
9-6 (15) | 4-2 (6) | 2 (1-1) | 3 (1-2) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-11-02 | 1 Lens |
0 - 0
1 - 0
|
Nancy 2 | F | 0.0, +0.5 | Under | 9.0 | Under |
|
0-7 (7) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-10-23 | 2 Nancy |
1 - 1
3 - 1
|
Bourg-Peronnas 2 1 | V | -0.5, -1.0 | Över | 9.0 | Över |
|
10-1 (11) | 5-0 (5) | 0 (0-0) | 4 (4-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-10-16 | 1 1 Red Star FC 93 |
0 - 1
0 - 1
|
Nancy 1 | V | 0.0, +0.5 | Under | 9.0 | Under |
|
2-6 (8) | 1-3 (4) | 2 (0-2) | 1 (1-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-10-02 | 1 Nancy |
1 - 0
3 - 0
|
AC Ajaccio 2 1 | V | -0.5, -1.0 | Över | 9.0 | Under |
|
6-0 (6) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-09-28 | 3 Paris FC |
1 - 0
1 - 1
|
Nancy 3 | O | 0.0, +0.5 | Över | 9.0 | Under |
|
1-7 (8) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-09-22 | Nancy |
0 - 0
0 - 1
|
Auxerre 1 | F | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
6-1 (7) | 4-1 (5) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-09-18 | 3 Metz |
0 - 0
0 - 0
|
Nancy 2 | O | 0.0 | Under | 9.5 | Under |
|
4-5 (9) | 2-3 (5) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-09-11 | 2 Nancy |
0 - 0
1 - 1
|
Niort 1 | O | -1.0, -1.5 | Under | 9.5 | Över |
|
7-5 (12) | 2-4 (6) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-08-28 | 1 Clermont Foot |
0 - 0
1 - 2
|
Nancy 1 | V | 0.0 | Över | 10.0 | Över |
|
7-6 (13) | 4-3 (7) | 4 (2-2) | 2 (1-1) |
| Frankrike - Franska ligacupen | 2015-08-25 | 2 Bourg-Peronnas |
0 - 0
0 - 0
|
Nancy 2 | O | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
3-8 (11) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-08-22 | 1 Nimes |
1 - 1
2 - 2
|
Nancy 2 | O | +0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
3-3 (6) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-08-15 | 2 Nancy |
3 - 0
3 - 0
|
Brest 2 1 | V | -0.5 | Över | 9.5 | Under |
|
7-0 (7) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Frankrike - Franska ligacupen | 2015-08-11 | 1 Nancy |
1 - 0
2 - 1
|
Chateauroux 2 | V |
|
7-2 (9) | 5-0 (5) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | ||||
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-08-07 | 1 1 Laval |
0 - 0
0 - 1
|
Nancy 2 | V | 0.0,+0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
1-5 (6) | 1-4 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Frankrike - Ligue 2 | 2015-08-03 | 3 Nancy |
0 - 0
0 - 0
|
Tours 2 1 | O | -0.5 | Under | 9.5 | Över |
|
7-4 (11) | 4-0 (4) | 2 (2-0) | 3 (2-1) |
| Europa - Vänskapsmatcher | 2015-07-24 | 2 Strasbourg |
1 - 0
1 - 1
|
Nancy | O | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Över |
|
7-7 (14) | 5-2 (7) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%: | ||||||||||||||
| Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fullt | 3.4 | 3 | 2.3 |
| Halv | 4 | 2 | 3 |
| Asiatiskt handikapp | ||
|---|---|---|
| Fullt (+0.25) | [email protected] | Borta@2 |
| Halv (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Totalt antal hörnor | ||
|---|---|---|
| Fullt (9.5) | Över@2 | [email protected] |
| Halv (4.5) | Över@2 | [email protected] |
| Totalt antal mål | ||
|---|---|---|
| Fullt (2.25) | Ö[email protected] | [email protected] |
| Halv (0.75) | Ö[email protected] | [email protected] |
Livehändelser
Status: Fulltid , Resultat: 2 - 2 , Hörna: 7 - 5
Hörna: 9.5 , Handikapp: 0.0, +0.5 , Mål: 2.0, 2.5
-
5' - 1st Goal - Nancy -
9' - 2nd Goal - Nancy -
17' - 1st Corner - Nancy -
21' - 2nd Corner - Auxerre -
22' - Red Card - Nancy -
23' - 3rd Corner - Auxerre -
26' - 1st Yellow Card - Auxerre - Race to 3 Corners - Auxerre
-
31' - 4th Corner - Auxerre -
0-2 score at the end of First Half -
48' - 3rd Goal - Auxerre -
51' - 5th Corner - Auxerre -
52' - 6th Corner - Nancy - Race to 5 Corners - Auxerre
-
54' - 7th Corner - Auxerre -
54' - 4th Goal - Auxerre -
59' - 2nd Yellow Card - Nancy -
68' - 8th Corner - Nancy -
70' - 9th Corner - Nancy -
82' - 10th Corner - Nancy -
84' - 11th Corner - Auxerre - Race to 7 Corners - Auxerre
-
87' - 12th Corner - Auxerre -
90+4' - 13th Corner - Nancy -
2-2 score at the end of Second Half
Mål över 0.5 - 4.5
Kort Över 1.5 - 7.5

