fre, Feb 15, 2019 · 19:45
Ards
5 3
0 - 3
Fulltid · HT 0-1
Institute
4 2
ÄldstaSenaste
WLLLLL
2.20
3.60
3.00
SenasteÄldsta
LLLLLW

Anteckningar

Gratis prognoser (baserat på historisk statistik, endast som referens)
Över 2.75
Totalt antal mål
Över 9.5
Totalt antal hörnor
0.0
Institute
Ards
LDLLWLLLLLSenasteNedåt-0.9 p/match, senaste 5 vs föregående 25
Över 9.5 hörnorÖver8/10
Över 2.5 målÖver6/10
Asiatiskt handikappMissar2/10
Institute
DWWDWLLLLLSenasteNedåt-1.3 p/match, senaste 5 vs föregående 25
Över 9.5 hörnorUnder3/10
Över 2.5 målÖver7/10
Asiatiskt handikappMissar4/10
Ards

1V-1O-8F i de senaste 10 matcherna, med 9 gjorda mål och 22 insläppta. Snittmål: 0.9 framåt, 2.2 bakåt. Vinst 10%, AH-vinst 20%, mål Över 60%, hörna Över 80%.

Fulltidsresultat
Vunnen 10%1 Oavgjort 10%1 Förlust 80%8
Totalt antal mål 2.5, 3.0
Över 60%6 Annullerad 0%0 Under 40%4
Totalt antal hörnor 9.5
Över 80%8 Annullerad 0%0 Under 20%2
Asiatiskt handikapp
Vunnen 20%2 Annullerad 10%1 Förlust 70%7
Institute

3V-2O-5F i de senaste 10 matcherna, med 17 gjorda mål och 24 insläppta. Snittmål: 1.7 framåt, 2.4 bakåt. Vinst 30%, AH-vinst 40%, mål Över 70%, hörna Över 30%.

Fulltidsresultat
Vunnen 30%3 Oavgjort 20%2 Förlust 50%5
Totalt antal mål 2.5, 3.0
Över 70%7 Annullerad 0%0 Under 30%3
Totalt antal hörnor 9.5
Över 30%3 Annullerad 0%0 Under 70%7
Asiatiskt handikapp
Vunnen 40%4 Annullerad 20%2 Förlust 40%4
Senaste
Ards
Fullt Match Snitt totalt Snitt erhållna Snitt tappade Vunnen Oavgjort Förlust Seger%
Totalt
Hemma
Borta
Senaste 6
Halv Match Snitt totalt Snitt erhållna Snitt tappade Vunnen Oavgjort Förlust Seger%
Totalt
Hemma
Borta
Senaste 6
Institute
Fullt Match Snitt totalt Snitt erhållna Snitt tappade Vunnen Oavgjort Förlust Seger%
Totalt
Hemma
Borta
Senaste 6
Halv Match Snitt totalt Snitt erhållna Snitt tappade Vunnen Oavgjort Förlust Seger%
Totalt
Hemma
Borta
Senaste 6
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5
Ards
Hemma– matcher Borta– matcher Totalt– matcher
Över 7.5
Över 8.5
Över 9.5
Över 10.5
Över 11.5
Över 12.5
Över 13.5
Institute
Hemma– matcher Borta– matcher Totalt– matcher
Över 7.5
Över 8.5
Över 9.5
Över 10.5
Över 11.5
Över 12.5
Över 13.5

Ards Senaste
Liga Tid Hemma Resultat Borta Resultat Handikapp Mål Ö/U Hörnlinje Hörnor Ö/U Händelser Hörna fullt. Hörna halv. 35-45 80-90
Nordirland - Premier 2018-12-26 1 Institute
1 - 0
1 - 0
Ards 5 F -0.5, -1.0 Under 10.0
Nordirland - Premier 2018-10-05 3 Ards
0 - 0
0 - 1
Institute 1 F 0.0 Under 10.0
Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%:
Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%:
Ards Senaste
Liga Tid Hemma Resultat Borta Resultat Handikapp Mål Ö/U Hörnlinje Hörnor Ö/U Händelser Hörna fullt. Hörna halv. 35-45 80-90
Nordirland - Premier 2019-02-09 1 Glenavon
0 - 0
2 - 0
Ards 4 F -1.5 Under
Nordirland - Premier 2019-01-26 1 Ballymena Utd
2 - 1
4 - 1
Ards 3 F -1.5, -2.0 Över 10.5
Nordirland - Premier 2019-01-18 2 Ards
1 - 1
1 - 2
Coleraine 1 F +1.0, +1.5 Över 10.5
Nordirland - Premier 2019-01-12 2 Cliftonville
1 - 1
4 - 1
Ards 2 F -1.0, -1.5 Över
Nordirland - Premier 2019-01-01 3 Ards
0 - 0
0 - 2
Linfield 1 F +1.5 Under 10.5
Nordirland - Premier 2018-12-29 1 Dungannon Swifts
0 - 1
0 - 3
Ards 2 V -0.5, -1.0 Över
7-7 (14) 6-3 (9) 3 (0-3) 2 (1-1)
Nordirland - Premier 2018-12-26 1 Institute
1 - 0
1 - 0
Ards 5 F -0.5, -1.0 Under 10.0 Under
1-2 (3) 1-0 (1) 0 (0-0) 2 (0-2)
Nordirland - Premier 2018-12-15 1 Ards
1 - 2
1 - 3
Cliftonville 2 F +1.0 Över 10.0 Över
7-6 (13) 6-2 (8) 1 (0-1) 0 (0-0)
Nordirland - Premier 2018-12-01 1 Ards
0 - 0
1 - 1
Warrenpoint Town 3 O 0.0 Under 10.0 Över
9-11 (20) 4-5 (9) 1 (1-0) 2 (1-1)
Nordirland - Premier 2018-11-24 Glenavon
1 - 0
3 - 1
Ards 1 F -1.5, -2.0 Över
10-7 (17) 4-4 (8) 3 (3-0) 4 (2-2)
Nordirland - Premier 2018-11-17 1 Newry City
0 - 0
2 - 0
Ards 3 F 0.0 Under
2-5 (7) 0-4 (4) 0 (0-0) 0 (0-0)
Nordirland - Ligacupen 2018-11-13 Ards
0 - 0
0 - 1
Ballymena Utd F +0.5, +1.0 Under 10.5 Över
5-6 (11) 1-1 (2) 1 (0-1) 4 (1-3)
Nordirland - Premier 2018-11-10 1 Ards
0 - 0
0 - 1
Crusaders 2 F +1.5 Under 10.0 Under
5-4 (9) 0-1 (1) 1 (0-1) 2 (1-1)
Nordirland - Premier 2018-11-03 1 5 Ards
1 - 1
2 - 2
Dungannon Swifts 3 O 0.0, +0.5 Över 10.0 Under
2-3 (5) 1-0 (1) 1 (1-0) 1 (0-1)
Nordirland - Premier 2018-10-27 1 2 Glentoran
2 - 0
4 - 0
Ards 2 F -0.5, -1.0 Över 10.5 Under
3-3 (6) 2-2 (4) 2 (2-0) 0 (0-0)
Nordirland - County Antrim Shield 2018-10-23 1 Larne FC
2 - 0
3 - 1
Ards 1 F -0.5 Över
5-2 (7) 2-1 (3) 1 (1-0) 1 (1-0)
Nordirland - Premier 2018-10-20 5 Ards
1 - 0
2 - 1
Linfield 3 V +1.5, +2.0 Push 10.5 Över
2-10 (12) 0-4 (4) 0 (0-0) 1 (0-1)
Nordirland - Premier 2018-10-13 Warrenpoint Town
0 - 0
1 - 0
Ards 2 F 0.0 Under
9-7 (16) 3-3 (6) 1 (1-0) 2 (1-1)
Nordirland - Ligacupen 2018-10-09 1 Dergview FC
1 - 1
1 - 4
Ards 2 V +0.5, +1.0 Över
4-7 (11) 2-4 (6) 1 (0-1) 2 (1-1)
Nordirland - Premier 2018-10-05 3 Ards
0 - 0
0 - 1
Institute 1 F 0.0 Under 10.0 Under
1-3 (4) 1-2 (3) 0 (0-0) 0 (0-0)
Nordirland - Premier 2018-09-29 2 Cliftonville
0 - 1
3 - 1
Ards 4 F -1.5 Över
11-2 (13) 6-1 (7) 3 (3-0) 0 (0-0)
Nordirland - Premier 2018-09-25 Ards
0 - 1
0 - 2
Glenavon 2 F +1.0, +1.5 Under 11.0 Under
4-2 (6) 1-2 (3) 0 (0-0) 1 (1-0)
Nordirland - Premier 2018-09-22 Dungannon Swifts
0 - 0
0 - 0
Ards 1 O -0.5 Under
3-8 (11) 1-2 (3) 1 (0-1) 2 (1-1)
Nordirland - County Antrim Shield 2018-09-18 Ards
0 - 0
1 - 0
Dundela V -0.5 Under
4-4 (8) 3-2 (5) 2 (2-0) 2 (1-1)
Nordirland - Premier 2018-09-15 1 Ards
0 - 0
0 - 0
Coleraine 1 O +1.5 Under 10.0 Under
3-6 (9) 2-2 (4) 1 (0-1) 2 (0-2)
Nordirland - Premier 2018-09-01 Linfield
0 - 0
0 - 0
Ards 1 O -2.0 Under 10.0 Över
14-7 (21) 8-3 (11) 1 (1-0) 6 (2-4)
Nordirland - Ligacupen 2018-08-28 Ards
3 - 1
3 - 2
Newington YC 2 V -1.5 Över
4-3 (7) 1-2 (3) 1 (0-1) 1 (1-0)
Nordirland - Premier 2018-08-24 Ards
3 - 0
4 - 0
Newry City 1 V 0.0 Över 10.0 Över
6-9 (15) 2-2 (4) 1 (0-1) 1 (1-0)
Nordirland - Premier 2018-08-18 2 Ards
1 - 0
1 - 2
Ballymena Utd 3 F +0.5 Push 10.0 Under
4-4 (8) 2-1 (3) 0 (0-0) 2 (1-1)
Nordirland - Premier 2018-08-11 4 Ards
0 - 2
0 - 2
Glentoran 1 F +0.5 Under 9.5 Över
5-5 (10) 2-4 (6) 2 (1-1) 1 (1-0)
Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%:
Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%:
Institute Senaste
Liga Tid Hemma Resultat Borta Resultat Handikapp Mål Ö/U Hörnlinje Hörnor Ö/U Händelser Hörna fullt. Hörna halv. 35-45 80-90
Nordirland - Premier 2019-02-09 1 Institute
0 - 1
1 - 2
Ballymena Utd F +1.0 Push 10.0
Nordirland - Premier 2019-01-26 Institute
0 - 3
1 - 3
Crusaders F +1.0, +1.5 Över 9.5
Nordirland - Premier 2019-01-19 1 Warrenpoint Town
3 - 0
4 - 0
Institute 2 F 0.0 Över 10.0
Nordirland - Premier 2019-01-12 4 Institute
0 - 1
0 - 2
Glentoran 3 F 0.0 Under 10.0
Nordirland - Cup 2019-01-05 Institute
0 - 1
0 - 2
Warrenpoint Town 2 F -0.5, -1.0 Under 9.5
Nordirland - Premier 2019-01-01 4 Newry City
0 - 2
1 - 2
Institute 1 V 0.0, +0.5 Över
9-2 (11) 4-2 (6) 2 (0-2) 1 (1-0)
Nordirland - Premier 2018-12-29 1 Glenavon
2 - 0
3 - 3
Institute 1 O -1.0, -1.5 Över 10.0 Under
6-3 (9) 4-3 (7) 1 (1-0) 2 (2-0)
Nordirland - Premier 2018-12-26 1 Institute
1 - 0
1 - 0
Ards 5 V -0.5, -1.0 Under 10.0 Under
1-2 (3) 1-0 (1) 0 (0-0) 2 (0-2)
Nordirland - Premier 2018-12-22 Institute
3 - 1
6 - 4
Cliftonville 2 1 V +0.5, +1.0 Över 10.0 Under
3-5 (8) 3-1 (4) 1 (0-1) 2 (0-2)
Nordirland - Premier 2018-12-08 2 Institute
1 - 2
3 - 3
Glentoran 3 O 0.0 Över 10.0 Under
6-2 (8) 4-2 (6) 0 (0-0) 1 (1-0)
Nordirland - Premier 2018-12-01 Glenavon
2 - 2
3 - 3
Institute 2 O -1.5 Över 10.0 Över
12-5 (17) 6-1 (7) 2 (1-1) 3 (2-1)
Nordirland - Premier 2018-11-24 Crusaders
1 - 0
3 - 2
Institute 2 F -1.5, -2.0 Över 10.0 Under
4-4 (8) 0-3 (3) 2 (0-2) 1 (1-0)
Nordirland - Premier 2018-11-17 2 Institute
1 - 1
1 - 4
Linfield F +1.0, +1.5 Över 10.0 Under
3-4 (7) 2-3 (5) 2 (1-1) 0 (0-0)
Nordirland - Premier 2018-11-10 2 Dungannon Swifts
0 - 1
2 - 1
Institute 3 F 0.0, -0.5 Över
7-2 (9) 6-0 (6) 0 (0-0) 0 (0-0)
Nordirland - Premier 2018-11-03 1 Institute
0 - 2
1 - 2
Coleraine 1 F +0.5, +1.0 Över 9.5 Under
2-4 (6) 0-3 (3) 0 (0-0) 1 (0-1)
Nordirland - Ligacupen 2018-10-30 2 Linfield
3 - 0
5 - 0
Institute 3 F -1.5 Över
6-5 (11) 4-2 (6) 2 (1-1) 1 (1-0)
Nordirland - Premier 2018-10-27 1 4 Warrenpoint Town
0 - 0
0 - 1
Institute 1 V 0.0, +0.5 Under 10.0 Över
6-5 (11) 3-5 (8) 2 (0-2) 3 (3-0)
Nordirland - Premier 2018-10-19 1 Newry City
0 - 2
0 - 2
Institute 2 V 0.0 Under 9.0 Push
2-7 (9) 1-4 (5) 2 (0-2) 2 (0-2)
Nordirland - Premier 2018-10-13 2 Institute
0 - 0
1 - 2
Ballymena Utd 1 F +0.5 Push 9.5 Över
5-9 (14) 4-6 (10) 5 (2-3) 1 (0-1)
Nordirland - Premier 2018-10-05 3 Ards
0 - 0
0 - 1
Institute 1 V 0.0 Under 10.0 Under
1-3 (4) 1-2 (3) 0 (0-0) 0 (0-0)
Nordirland - Premier 2018-09-29 3 Institute
1 - 1
1 - 4
Crusaders 4 F +1.0, +1.5 Över 10.0 Under
7-0 (7) 3-0 (3) 1 (1-0) 2 (2-0)
Nordirland - Premier 2018-09-22 3 Glentoran
1 - 1
2 - 1
Institute 2 F -0.5, -1.0 Över 10.0 Push
3-7 (10) 0-6 (6) 2 (0-2) 0 (0-0)
Nordirland - Premier 2018-09-15 2 Institute
1 - 3
1 - 4
Glenavon 2 F +1.0 Över 10.0 Under
3-5 (8) 1-3 (4) 0 (0-0) 1 (0-1)
Nordirland - Premier 2018-09-07 Cliftonville
2 - 0
3 - 0
Institute 4 F -1.0, -1.5 Push
1-8 (9) 0-3 (3) 0 (0-0) 3 (0-3)
Nordirland - Premier 2018-09-01 Institute
0 - 0
0 - 0
Dungannon Swifts 2 O 0.0, -0.5 Under 10.0 Under
0-5 (5) 0-1 (1) 0 (0-0) 1 (0-1)
USA - UPSL 2018-08-31 1 2 Institute
0 - 0
1 - 0
Inter United Academy 3 V 0.0, -0.5 Under
3-7 (10) 3-3 (6) 3 (1-2) 1 (0-1)
Nordirland - Ligacupen 2018-08-28 3 Institute
3 - 0
5 - 1
Loughgall 1 V -1.5 Över
6-0 (6) 5-0 (5) 1 (1-0) 0 (0-0)
Nordirland - Premier 2018-08-24 3 Coleraine
0 - 1
2 - 2
Institute 1 O -1.5 Över 10.0 Under
5-3 (8) 3-2 (5) 4 (2-2) 1 (1-0)
Nordirland - Premier 2018-08-18 2 Institute
1 - 0
2 - 0
Warrenpoint Town 4 1 V 0.0 Under 10.0 Under
3-4 (7) 0-3 (3) 0 (0-0) 3 (2-1)
Nordirland - Premier 2018-08-10 1 Linfield
1 - 0
3 - 0
Institute 4 F -1.0, -1.5 Över 10.0 Över
11-3 (14) 7-0 (7) 1 (1-0) 5 (3-2)
Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%:
Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%:
Publicera tips
1x2
Fullt 2.2 3.6 3
Halv 2.75 2.25 3.25
Asiatiskt handikapp
Fullt (0.0) [email protected] [email protected]
Halv (0.0) [email protected] [email protected]
Totalt antal hörnor
Fullt (9.5) Ö[email protected] [email protected]
Halv (4.5) Ö[email protected] [email protected]
Totalt antal mål
Fullt (2.75) Ö[email protected] [email protected]
Halv (1.0) Ö[email protected] [email protected]


Tid Typ Val Insats Resultat
Livehändelser

Status: Fulltid , Resultat: 0 - 3 , Hörna: 5 - 4

Hörna: 9.5 , Handikapp: 0.0 , Mål: 2.5, 3.0

4
Skott på mål
4
9
Skott utanför mål
2
125
Anfall
86
75
Farligt anfall
48
57
Bollinnehav %
43

Resultat: 0 - 1 , Hörna: 3 - 1 Halv

Hörna: 4.5 , Handikapp: 0.0 , Mål: 1.0

3
Skott på mål
1
4
Skott utanför mål
0
54
Anfall
43
35
Farligt anfall
24
57
Bollinnehav %
43
  • 2' - 1st Corner - Institute
  • 6' - 2nd Corner - Ards
  • 22' - 1st Yellow Card - Institute
  • 23' - 3rd Corner - Ards
  • 28' - 2nd Yellow Card - Ards
  • 31' - 3rd Yellow Card - Ards
  • 32' - 1st Goal - Institute
  • Race to 3 Corners - Ards
  • 35' - 4th Corner - Ards
  • 0-1 score at the end of First Half
  • 50' - 5th Corner - Institute
  • 56' - 4th Yellow Card - Institute
  • 59' - 6th Corner - Ards
  • 60' - 5th Yellow Card - Ards
  • 62' - 7th Corner - Institute
  • 75' - 2nd Goal - Institute
  • Race to 5 Corners - Ards
  • 83' - 8th Corner - Ards
  • 87' - 9th Corner - Institute
  • 87' - 3rd Goal - Institute
  • 0-3 score at the end of Second Half

Håll dig uppdaterad med TotalCorner

Gå med i vår gratis Telegram-kanal med tips. Du kan också ställa in anpassade matchvarningar.

Gratis Telegram-tips Anpassade varningar