sön, Feb 20, 2022 · 17:30
2 - 0
Fulltid · HT 2-0
Genk
3 2 1
ÄldstaSenaste
DWLLDW
1.91
3.50
3.40
SenasteÄldsta
WWLWWD

Anteckningar

Gratis prognoser (baserat på historisk statistik, endast som referens)
Under 2.75
Totalt antal mål
Under 9.5
Totalt antal hörnor
-0.5
Anderlecht
Anderlecht
WDWWDWLLDWSenasteNedåt-0.4 p/match, senaste 5 vs föregående 24
Över 9.5 hörnorUnder4/10
Över 2.5 målJämnt5/10
Asiatiskt handikappJämnt5/10
Genk
DLLWDWWLWWSenasteBrinner+1.2 p/match, senaste 5 vs föregående 25
Över 9.5 hörnorÖver8/10
Över 2.5 målJämnt5/10
Asiatiskt handikappJämnt5/10
Anderlecht

5V-3O-2F i de senaste 10 matcherna, med 22 gjorda mål och 9 insläppta. Snittmål: 2.2 framåt, 0.9 bakåt. Vinst 50%, AH-vinst 50%, mål Över 50%, hörna Över 40%.

Fulltidsresultat
Vunnen 50%5 Oavgjort 30%3 Förlust 20%2
Totalt antal mål 2.5, 3.0
Över 50%5 Annullerad 0%0 Under 50%5
Totalt antal hörnor 9.5
Över 40%4 Annullerad 0%0 Under 60%6
Asiatiskt handikapp
Vunnen 50%5 Annullerad 0%0 Förlust 50%5
Genk

5V-2O-3F i de senaste 10 matcherna, med 21 gjorda mål och 10 insläppta. Snittmål: 2.1 framåt, 1.0 bakåt. Vinst 50%, AH-vinst 50%, mål Över 50%, hörna Över 80%.

Fulltidsresultat
Vunnen 50%5 Oavgjort 20%2 Förlust 30%3
Totalt antal mål 2.5, 3.0
Över 50%5 Annullerad 0%0 Under 50%5
Totalt antal hörnor 9.5
Över 80%8 Annullerad 0%0 Under 20%2
Asiatiskt handikapp
Vunnen 50%5 Annullerad 10%1 Förlust 40%4
Senaste
Anderlecht
Fullt Match Snitt totalt Snitt erhållna Snitt tappade Vunnen Oavgjort Förlust Seger%
Totalt
Hemma
Borta
Senaste 6
Halv Match Snitt totalt Snitt erhållna Snitt tappade Vunnen Oavgjort Förlust Seger%
Totalt
Hemma
Borta
Senaste 6
Genk
Fullt Match Snitt totalt Snitt erhållna Snitt tappade Vunnen Oavgjort Förlust Seger%
Totalt
Hemma
Borta
Senaste 6
Halv Match Snitt totalt Snitt erhållna Snitt tappade Vunnen Oavgjort Förlust Seger%
Totalt
Hemma
Borta
Senaste 6
Totala hörnor Över 7.5 - 13.5
Anderlecht
Hemma– matcher Borta– matcher Totalt– matcher
Över 7.5
Över 8.5
Över 9.5
Över 10.5
Över 11.5
Över 12.5
Över 13.5
Genk
Hemma– matcher Borta– matcher Totalt– matcher
Över 7.5
Över 8.5
Över 9.5
Över 10.5
Över 11.5
Över 12.5
Över 13.5

Anderlecht Senaste
Liga Tid Hemma Resultat Borta Resultat Handikapp Mål Ö/U Hörnlinje Hörnor Ö/U Händelser Hörna fullt. Hörna halv. 35-45 80-90
Belgien - First Division A 2021-08-29 1 Genk
0 - 0
1 - 0
Anderlecht 5 F 0.0, -0.5 Under 9.0
Belgien - First Division A 2021-05-15 1 Anderlecht
1 - 1
1 - 2
Genk 2 F -0.5 Push 9.0
Belgien - First Division A 2021-05-12 4 Genk
0 - 1
1 - 1
Anderlecht 1 O 0.0 Under 9.0
Belgien - Cup 2021-03-14 3 Anderlecht
0 - 1
1 - 2
Genk 1 1 F 0.0, -0.5 Över 9.5
Belgien - First Division A 2021-02-07 3 Genk
1 - 2
1 - 2
Anderlecht 2 V 0.0, +0.5 Över 9.5
Belgien - First Division A 2020-12-11 3 Anderlecht
0 - 0
1 - 0
Genk 3 V 0.0 Under 9.5 Över
7-5 (12) 3-3 (6) 1 (0-1) 0 (0-0)
Belgien - First Division A 2019-12-22 Anderlecht
0 - 0
2 - 0
Genk V 0.0 Under 10.0 Över
6-5 (11) 4-1 (5) 1 (1-0) 2 (1-1)
Belgien - First Division A 2019-08-23 Genk
0 - 0
1 - 0
Anderlecht 1 F -0.5 Under 10.0 Över
5-10 (15) 3-5 (8) 2 (1-1) 4 (0-4)
Belgien - First Division A 2019-05-16 3 Anderlecht
0 - 1
1 - 1
Genk 1 O +0.5 Under 9.5 Under
5-4 (9) 3-4 (7) 0 (0-0) 0 (0-0)
Belgien - First Division A 2019-03-30 1 Genk
1 - 0
3 - 0
Anderlecht 1 F -0.5, -1.0 Över 9.5 Över
5-5 (10) 5-1 (6) 2 (2-0) 2 (0-2)
Belgien - First Division A 2018-12-02 4 Anderlecht
0 - 0
0 - 1
Genk 2 F +0.5 Under 10.0 Under
3-1 (4) 2-1 (3) 1 (1-0) 1 (1-0)
Belgien - First Division A 2018-09-15 3 Genk
0 - 0
1 - 0
Anderlecht 2 F -0.5, -1.0 Under 10.0 Över
9-5 (14) 4-2 (6) 4 (2-2) 1 (1-0)
Belgien - First Division A - Playoff 2018-05-20 1 Anderlecht
0 - 2
1 - 2
Genk 2 F -0.5 Push 10.0 Push
7-3 (10) 4-3 (7) 1 (1-0) 1 (1-0)
Belgien - First Division A - Playoff 2018-04-21 2 Genk
1 - 1
2 - 1
Anderlecht 3 F -0.5, -1.0 Över 10.0 Under
4-4 (8) 2-0 (2) 0 (0-0) 4 (0-4)
Belgien - First Division A 2018-01-21 1 2 Genk
0 - 1
0 - 1
Anderlecht 5 V 0.0, -0.5 Under 9.5 Över
3-8 (11) 1-5 (6) 2 (0-2) 2 (1-1)
Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%:
Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%:
Anderlecht Senaste
Liga Tid Hemma Resultat Borta Resultat Handikapp Mål Ö/U Hörnlinje Hörnor Ö/U Händelser Hörna fullt. Hörna halv. 35-45 80-90
Belgien - First Division A 2022-02-06 Anderlecht
3 - 1
4 - 1
Eupen 1 V -1.0, -1.5 Över 9.5
Belgien - Cup 2022-02-03 3 Eupen
1 - 1
2 - 2
Anderlecht 1 O +1.0 Över 9.5
Belgien - First Division A 2022-01-30 3 Union Saint Gilloise
1 - 0
1 - 0
Anderlecht 1 F 0.0, -0.5 Under 9.5
Belgien - First Division A 2022-01-26 1 1 Anderlecht
0 - 0
0 - 2
Cercle Brugge 2 F -0.5, -1.0 Under 10.0
Belgien - First Division A 2022-01-23 3 KV Mechelen
0 - 1
0 - 1
Anderlecht 2 V +1.0, +1.5 Under 10.0
Belgien - First Division A 2022-01-16 1 Anderlecht
1 - 0
1 - 1
Standard Liege 3 O -1.0, -1.5 Under 9.5 Under
3-1 (4) 1-0 (1) 1 (1-0) 2 (1-1)
Europa - Vänskapsmatcher 2022-01-09 Anderlecht
0 - 0
2 - 0
Westerlo V -1.0 Under
10-3 (13) 3-1 (4) 1 (1-0) 4 (3-1)
Belgien - First Division A 2021-12-27 1 2 KFCO Beerschot Wilrijk
0 - 4
0 - 7
Anderlecht V +1.0, +1.5 Över 9.5 Över
4-7 (11) 3-4 (7) 0 (0-0) 2 (0-2)
Belgien - Cup 2021-12-23 1 Anderlecht
2 - 0
3 - 0
KV Kortrijk V -1.5 Under 10.0 Under
7-0 (7) 3-0 (3) 1 (1-0) 0 (0-0)
Belgien - First Division A 2021-12-19 1 Club Brügge
1 - 1
2 - 2
Anderlecht 2 O 0.0, -0.5 Över 10.0 Över
9-8 (17) 6-3 (9) 4 (3-1) 3 (1-2)
Belgien - First Division A 2021-12-14 Anderlecht
0 - 0
2 - 0
Sint-Truidense 2 V -1.0, -1.5 Under 9.5 Över
6-6 (12) 0-2 (2) 1 (0-1) 5 (2-3)
Belgien - First Division A 2021-12-11 1 Seraing United
0 - 3
0 - 5
Anderlecht 2 V +1.0 Över 9.5 Över
2-9 (11) 0-6 (6) 2 (0-2) 1 (1-0)
Belgien - First Division A 2021-12-05 2 Anderlecht
1 - 1
3 - 2
Zulte-Waregem 2 V -1.5, -2.0 Över 9.5 Under
5-0 (5) 3-0 (3) 1 (1-0) 0 (0-0)
Belgien - Cup 2021-11-30 2 Seraing United
2 - 2
3 - 3
Anderlecht O +1.0 Över 9.0 Under
1-5 (6) 0-3 (3) 0 (0-0) 0 (0-0)
Belgien - First Division A 2021-11-27 1 Charleroi
0 - 1
1 - 3
Anderlecht 1 V 0.0, +0.5 Över 10.0 Över
4-8 (12) 1-4 (5) 3 (0-3) 4 (1-3)
Belgien - First Division A 2021-11-21 1 Anderlecht
0 - 1
1 - 1
KV Kortrijk 4 O -1.0, -1.5 Under 9.5 Över
10-2 (12) 5-2 (7) 1 (1-0) 3 (3-0)
Belgien - First Division A 2021-11-07 Antwerpen
0 - 0
2 - 0
Anderlecht 3 F +0.5 Under 9.5 Över
2-8 (10) 2-3 (5) 0 (0-0) 3 (0-3)
Belgien - First Division A 2021-10-31 2 1 Anderlecht
1 - 2
2 - 2
OH Leuven 1 O -1.5 Över 9.5 Över
10-5 (15) 3-2 (5) 2 (2-0) 5 (3-2)
Belgien - First Division A 2021-10-24 3 Anderlecht
1 - 0
4 - 2
KFCO Beerschot Wilrijk 3 V -1.5, -2.0 Över 9.5 Över
6-4 (10) 2-0 (2) 0 (0-0) 1 (0-1)
Belgien - First Division A 2021-10-17 2 Sint-Truidense
0 - 0
2 - 2
Anderlecht O +0.5, +1.0 Över 9.0 Under
5-3 (8) 2-2 (4) 2 (0-2) 2 (1-1)
Belgien - First Division A 2021-10-03 2 Anderlecht
0 - 1
1 - 1
Club Brügge 4 O 0.0, -0.5 Under 9.0 Över
7-6 (13) 3-2 (5) 1 (1-0) 2 (2-0)
Belgien - First Division A 2021-09-26 2 KV Oostende
2 - 0
2 - 2
Anderlecht 1 1 O +0.5, +1.0 Över 9.5 Under
3-3 (6) 2-2 (4) 0 (0-0) 1 (0-1)
Belgien - First Division A 2021-09-23 2 Anderlecht
0 - 1
1 - 1
Gent 2 O 0.0, -0.5 Under 9.0 Över
7-3 (10) 4-2 (6) 2 (1-1) 2 (1-1)
Belgien - First Division A 2021-09-19 2 3 Standard Liege
0 - 1
0 - 1
Anderlecht 4 V +0.5 Under 9.0 Över
6-4 (10) 2-2 (4) 1 (0-1) 2 (2-0)
Belgien - First Division A 2021-09-12 1 Anderlecht
1 - 1
7 - 2
KV Mechelen V -1.0 Över 9.0 Under
5-3 (8) 3-2 (5) 2 (1-1) 1 (0-1)
Belgien - First Division A 2021-08-29 1 Genk
0 - 0
1 - 0
Anderlecht 5 F 0.0, -0.5 Under 9.0 Över
3-7 (10) 2-3 (5) 2 (0-2) 2 (0-2)
UEFA Europa Conference League - Kval 2021-08-26 4 Vitesse
1 - 0
2 - 1
Anderlecht 3 F 0.0 Över 9.0 Under
4-3 (7) 2-3 (5) 2 (0-2) 0 (0-0)
UEFA Europa Conference League - Kval 2021-08-19 2 Anderlecht
2 - 1
3 - 3
Vitesse 8 O -0.5, -1.0 Över 9.0 Under
4-2 (6) 3-0 (3) 0 (0-0) 0 (0-0)
Belgien - First Division A 2021-08-15 2 Cercle Brugge
1 - 2
1 - 2
Anderlecht V +0.5 Över 9.0 Över
7-7 (14) 1-2 (3) 0 (0-0) 4 (1-3)
UEFA Europa Conference League - Kval 2021-08-12 4 Anderlecht
1 - 0
2 - 1
Laci 1 V -2.0, -2.5 Under 8.5 Under
4-2 (6) 3-0 (3) 0 (0-0) 1 (0-1)
Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%:
Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%:
Genk Senaste
Liga Tid Hemma Resultat Borta Resultat Handikapp Mål Ö/U Hörnlinje Hörnor Ö/U Händelser Hörna fullt. Hörna halv. 35-45 80-90
Belgien - First Division A 2022-02-16 Genk
1 - 0
4 - 1
KV Mechelen 1 V -0.5, -1.0 Över 10.5
Belgien - First Division A 2022-02-06 2 Genk
1 - 0
2 - 0
Zulte-Waregem 2 V -1.0, -1.5 Under 10.0
Belgien - First Division A 2022-01-23 2 Union Saint Gilloise
1 - 0
2 - 1
Genk F 0.0, -0.5 Över 10.0
Belgien - First Division A 2022-01-16 1 Genk
2 - 0
4 - 1
KFCO Beerschot Wilrijk 2 V -1.0, -1.5 Över 10.5
Belgien - First Division A 2021-12-26 1 KV Oostende
0 - 3
0 - 4
Genk 1 1 V +1.0, +1.5 Över 10.0
Belgien - First Division A 2021-12-19 Genk
1 - 0
1 - 1
Antwerpen 2 O -0.5 Under 10.0 Över
6-7 (13) 6-3 (9) 1 (0-1) 0 (0-0)
Belgien - First Division A 2021-12-16 2 Genk
2 - 2
4 - 2
Charleroi 3 V -0.5 Över 10.0 Över
9-4 (13) 6-1 (7) 4 (3-1) 2 (1-1)
Belgien - First Division A 2021-12-12 1 Gent
1 - 0
1 - 0
Genk 2 F -1.0 Under 10.0 Under
5-4 (9) 2-2 (4) 1 (0-1) 3 (1-2)
UEFA Europa League 2021-12-09 2 Genk
0 - 1
0 - 1
Rapid Wien 6 F -1.0 Under 9.5 Över
14-1 (15) 3-1 (4) 1 (1-0) 4 (4-0)
Belgien - First Division A 2021-12-05 1 1 KV Mechelen
0 - 1
1 - 1
Genk O 0.0, +0.5 Under 10.0 Över
5-10 (15) 2-5 (7) 2 (1-1) 5 (0-5)
Belgien - Cup 2021-12-01 2 Genk
2 - 1
3 - 3
Club Brügge 1 O +0.5 Över 9.5 Över
12-5 (17) 6-2 (8) 0 (0-0) 3 (2-1)
Belgien - First Division A 2021-11-28 1 Genk
0 - 1
2 - 3
Club Brügge 2 1 F 0.0, +0.5 Över 9.5 Över
5-6 (11) 1-3 (4) 2 (0-2) 1 (0-1)
UEFA Europa League 2021-11-25 Dinamo Zagreb
1 - 1
1 - 1
Genk 2 O -0.5 Under 9.5 Under
2-5 (7) 1-3 (4) 2 (1-1) 1 (1-0)
Belgien - First Division A 2021-11-21 1 KFCO Beerschot Wilrijk
1 - 0
2 - 0
Genk 1 F +0.5 Under 10.0 Över
4-7 (11) 2-2 (4) 1 (1-0) 4 (1-3)
Belgien - First Division A 2021-11-07 1 Genk
0 - 1
1 - 1
Cercle Brugge O -0.5, -1.0 Under 9.5 Över
5-6 (11) 1-3 (4) 3 (0-3) 4 (2-2)
UEFA Europa League 2021-11-04 4 Genk
1 - 0
2 - 2
West Ham 2 O +0.5, +1.0 Över 9.5 Under
4-5 (9) 3-4 (7) 1 (1-0) 1 (1-0)
Belgien - First Division A 2021-10-31 2 Zulte-Waregem
0 - 2
2 - 6
Genk 3 V +1.0 Över 10.0 Under
4-4 (8) 3-1 (4) 2 (2-0) 1 (0-1)
Belgien - Cup 2021-10-27 4 Sint-Eloois-Winkel
0 - 4
0 - 6
Genk 1 V +2.5, +3.0 Över 10.0 Över
3-10 (13) 1-5 (6) 3 (0-3) 2 (0-2)
Belgien - First Division A 2021-10-24 2 Genk
0 - 1
0 - 3
Gent 2 F 0.0 Över 10.0 Under
3-1 (4) 3-1 (4) 1 (1-0) 0 (0-0)
UEFA Europa League 2021-10-21 West Ham
1 - 0
3 - 0
Genk F -1.0, -1.5 Push 9.5 Över
6-5 (11) 5-2 (7) 3 (2-1) 1 (0-1)
Belgien - First Division A 2021-10-17 Charleroi
0 - 0
2 - 0
Genk F 0.0, +0.5 Under 10.0 Över
7-7 (14) 4-5 (9) 2 (0-2) 1 (1-0)
Belgien - First Division A 2021-10-03 1 2 Eupen
1 - 1
3 - 2
Genk 1 F +0.5 Över 9.5 Under
5-4 (9) 3-2 (5) 1 (1-0) 2 (1-1)
UEFA Europa League 2021-09-30 1 2 Genk
0 - 2
0 - 3
Dinamo Zagreb F -0.5 Över 9.5 Under
6-1 (7) 4-0 (4) 1 (1-0) 2 (1-1)
Belgien - First Division A 2021-09-26 3 Genk
2 - 0
3 - 0
Seraing United 2 V -1.5 Under 9.5 Under
5-3 (8) 3-1 (4) 2 (2-0) 1 (1-0)
Belgien - First Division A 2021-09-22 1 4 Antwerpen
3 - 1
4 - 2
Genk 3 F 0.0, +0.5 Över 10.0 Över
4-8 (12) 3-1 (4) 0 (0-0) 1 (0-1)
Belgien - First Division A 2021-09-19 4 Sint-Truidense
1 - 0
1 - 2
Genk 1 V 0.0, +0.5 Över 9.5 Under
6-2 (8) 2-1 (3) 1 (1-0) 2 (2-0)
UEFA Europa League 2021-09-16 5 Rapid Wien
0 - 0
0 - 1
Genk 2 V 0.0, +0.5 Under 9.0 Över
4-8 (12) 3-1 (4) 1 (1-0) 2 (1-1)
Belgien - First Division A 2021-09-12 1 Genk
0 - 0
1 - 1
Union Saint Gilloise 1 1 O 0.0 Under 9.5 Över
6-4 (10) 2-1 (3) 0 (0-0) 4 (2-2)
Belgien - First Division A 2021-08-29 1 Genk
0 - 0
1 - 0
Anderlecht 5 V 0.0, -0.5 Under 9.0 Över
3-7 (10) 2-3 (5) 2 (0-2) 2 (0-2)
Belgien - First Division A 2021-08-14 1 Genk
2 - 0
4 - 0
OH Leuven 4 V -1.0 Över 9.5 Över
7-6 (13) 3-4 (7) 2 (2-0) 2 (2-0)
Senaste , Resultat Vunnen , Oavgjort , Förlust , Resultat Seger%:
Senaste , Hörna Vunnen , Oavgjort , Förlust , Hörna Seger%:
Publicera tips
1x2
Fullt 1.909 3.5 3.4
Halv 2.5 2.3 4
Asiatiskt handikapp
Fullt (-0.5) [email protected] [email protected]
Halv (-0.25) [email protected] [email protected]
Totalt antal hörnor
Fullt (9.5) Ö[email protected] Under@2
Halv (4.5) Ö[email protected] [email protected]
Totalt antal mål
Fullt (2.75) Ö[email protected] Under@2
Halv (1.25) Ö[email protected] [email protected]


Tid Typ Val Insats Resultat
Livehändelser

Status: Fulltid , Resultat: 2 - 0 , Hörna: 4 - 3

Hörna: 9.5 , Handikapp: -0.5 , Mål: 2.5, 3.0

4
Skott på mål
2
8
Skott utanför mål
9
89
Anfall
117
32
Farligt anfall
50
42
Bollinnehav %
58

Resultat: 2 - 0 , Hörna: 4 - 1 Halv

Hörna: 4.5 , Handikapp: 0.0, -0.5 , Mål: 1.0, 1.5

3
Skott på mål
1
5
Skott utanför mål
4
50
Anfall
55
17
Farligt anfall
15
43
Bollinnehav %
57
  • 5' - 1st Corner - Anderlecht
  • 8' - 1st Yellow Card - Genk
  • 18' - 2nd Corner - Anderlecht
  • 19' - 3rd Corner - Anderlecht
  • Race to 3 Corners - Anderlecht
  • 19' - 2nd Yellow Card - Anderlecht
  • 35' - 4th Corner - Genk
  • 36' - 1st Goal - Anderlecht
  • 38' - 3rd Yellow Card - Genk
  • 39' - 4th Yellow Card - Anderlecht
  • 41' - 2nd Goal - Anderlecht
  • 44' - 5th Corner - Anderlecht
  • 44' - 5th Yellow Card - Anderlecht
  • 2-0 score at the end of First Half
  • 46' Substitution - Lucumi for McKenzie - Genk
  • 61' Substitution - Ait El Hadj for Refaelov - Anderlecht
  • 61' Substitution - Raman for Zirkzee - Anderlecht
  • 68' Substitution - Preciado for Ito - Genk
  • 68' Substitution - Oyen for Bongonda - Genk
  • 75' - 6th Yellow Card - Anderlecht
  • 77' - 6th Corner - Genk
  • 77' Substitution - Ndayishimiye for Munoz - Genk
  • 82' - 7th Yellow Card - Genk
  • 80' Substitution - Olsson for Ashimeru - Anderlecht
  • 84' - Red Card - Genk
  • 86' - 7th Corner - Genk
  • 84' Substitution - Amuzu for Verschaeren - Anderlecht
  • 2-0 score at the end of Second Half

Håll dig uppdaterad med TotalCorner

Gå med i vår gratis Telegram-kanal med tips. Du kan också ställa in anpassade matchvarningar.

Gratis Telegram-tips Anpassade varningar