Shrewsbury vs Wolverhampton U21 Inbördes möten
Senaste mötet
Shrewsbury 1 - 2
Wolverhampton U21
Shrewsbury vs Wolverhampton U21: inbördes statistik
2
Möten
1 - 0 - 1
V - O - F
10.5
Snitt hörnor
50%
Över 9,5 hörnor
3.5
Snitt mål
H2H-vinstprocent
Shrewsbury Vinst 50%1
Oavgjort 0%0
Wolverhampton U21 Vinst 50%1
I de senaste 2 mötena mellan Shrewsbury och Wolverhampton U21 vann Shrewsbury 1, 0 slutade oavgjort och Wolverhampton U21 vann 1. Mötena hade i genomsnitt 10.5 hörnor och 50% av matcherna gick över 9,5. Med Shrewsbury på hemmaplan var snittet 10.5 hörnor. Genomsnittligt antal mål per möte: 3.5.
Shrewsbury vs Wolverhampton U21 H2H-statistik uppdaterad 2026-10-23 19:25.
Shrewsbury vs Wolverhampton U21: inbördes historik
Senaste form
Shrewsbury
V
V
F
F
V
Gjorda mål / match1.2
Insläppta mål / match1.2
Hörnor för / match4.6
Hörnor emot / match5
Över 2,5 mål40%
Wolverhampton U21
V
O
O
F
F
Gjorda mål / match0.6
Insläppta mål / match1.6
Hörnor för / match5
Hörnor emot / match5.4
Över 2,5 mål40%
Senaste 5 matcherna för Shrewsbury
| Liga | Datum | Hemma | Resultat | Borta | Halvtid | Hörnor | Totalt antal hörnor | Resultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| England - League 2 | 2026-10-20 | Crawley Town | 2 - 3 | Shrewsbury | 1 - 0 | 4 - 2 | 6 | V |
| England - League 2 | 2026-10-17 | Shrewsbury | 1 - 0 | Bristol Rovers | 0 - 0 | 6 - 3 | 9 | V |
| England - League 2 | 2026-10-10 | Shrewsbury | 0 - 1 | Exeter | 0 - 0 | 7 - 3 | 10 | F |
| England - EFL Trophy | 2026-10-06 | Shrewsbury | 0 - 2 | Stockport | 0 - 0 | 2 - 7 | 9 | F |
| England - League 2 | 2026-10-03 | Grimsby | 1 - 2 | Shrewsbury | 0 - 1 | 8 - 6 | 14 | V |
Senaste 5 matcherna för Wolverhampton U21
| Liga | Datum | Hemma | Resultat | Borta | Halvtid | Hörnor | Totalt antal hörnor | Resultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| England - Premier League 2 | 2026-10-19 | Wolverhampton U21 | 2 - 1 | West Brom U21 | 1 - 0 | 4 - 7 | 11 | V |
| England - National League Cup | 2026-10-13 | Gateshead | 0 - 0 | Wolverhampton U21 | 0 - 0 | 9 - 5 | 14 | O |
| England - U21 Premier League Cup | 2026-10-09 | Wolverhampton U21 | 1 - 1 | Fleetwood Town U21 | 0 - 0 | 6 - 2 | 8 | O |
| England - Premier League 2 | 2026-09-18 | Wolverhampton U21 | 0 - 2 | Southampton U21 | 0 - 1 | 3 - 8 | 11 | F |
| England - Premier League 2 | 2026-09-11 | Stoke U21 | 4 - 0 | Wolverhampton U21 | 2 - 0 | 1 - 7 | 8 | F |
Matcher för Shrewsbury
| Liga | Datum | Hemma | Resultat | Borta | Halvtid | Hörnor | Totalt antal hörnor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| England - League 2 | 2026-10-24 | Rotherham | vs | Shrewsbury | - | - | - |
Matcher för Wolverhampton U21
| Liga | Datum | Hemma | Resultat | Borta | Halvtid | Hörnor | Totalt antal hörnor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| England - Premier League 2 | 2026-10-23 | Everton U21 | vs | Wolverhampton U21 | - | - | - |
Fler möten med Shrewsbury och Wolverhampton U21
- Crawley Town vs Shrewsbury Inbördes möten
- Shrewsbury vs Bristol Rovers Inbördes möten
- Shrewsbury vs Exeter Inbördes möten
- Shrewsbury vs Stockport Inbördes möten
- Grimsby vs Shrewsbury Inbördes möten
- Wolverhampton U21 vs West Brom U21 Inbördes möten
- Gateshead vs Wolverhampton U21 Inbördes möten
- Wolverhampton U21 vs Fleetwood Town U21 Inbördes möten
- Wolverhampton U21 vs Southampton U21 Inbördes möten
- Stoke U21 vs Wolverhampton U21 Inbördes möten
