Sporting U19 vs Schalke U19 Inbördes möten
Senaste mötet
Sporting U19 2 - 3
Schalke U19
Sporting U19 vs Schalke U19: inbördes statistik
2
Möten
0 - 0 - 2
V - O - F
14.5
Snitt hörnor
100%
Över 9,5 hörnor
4
Snitt mål
H2H-vinstprocent
Sporting U19 Vinst 0%0
Oavgjort 0%0
Schalke U19 Vinst 100%2
I de senaste 2 mötena mellan Sporting U19 och Schalke U19 vann Sporting U19 0, 0 slutade oavgjort och Schalke U19 vann 2. Mötena hade i genomsnitt 14.5 hörnor och 100% av matcherna gick över 9,5. Med Sporting U19 på hemmaplan var snittet 17 hörnor. Genomsnittligt antal mål per möte: 4.
Sporting U19 vs Schalke U19 H2H-statistik uppdaterad 2026-10-20 22:58.
Sporting U19 vs Schalke U19: inbördes historik
Senaste form
Sporting U19
F
F
O
V
V
Gjorda mål / match1.4
Insläppta mål / match1.6
Hörnor för / match3.2
Hörnor emot / match3.8
Över 2,5 mål60%
Schalke U19
O
F
O
V
O
Gjorda mål / match1.8
Insläppta mål / match1.6
Hörnor för / match5
Hörnor emot / match5
Över 2,5 mål60%
Senaste 5 matcherna för Sporting U19
| Liga | Datum | Hemma | Resultat | Borta | Halvtid | Hörnor | Totalt antal hörnor | Resultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Portugal - U19-ligan | 2026-10-17 | Benfica U19 | 4 - 0 | Sporting U19 | 4 - 0 | 1 - 5 | 6 | F |
| UEFA Youth League | 2026-10-13 | Lens U19 | 3 - 2 | Sporting U19 | 0 - 1 | 5 - 2 | 7 | F |
| Portugal - U19-ligan | 2026-10-10 | Sporting U19 | 1 - 1 | CD Mafra U19 | 0 - 0 | 4 - 4 | 8 | O |
| Portugal - U19-ligan | 2026-09-19 | SC Farense U19 | 0 - 1 | Sporting U19 | 0 - 1 | 8 - 2 | 10 | V |
| Portugal - U19-ligan | 2026-09-13 | Sporting U19 | 3 - 0 | Alverca U19 | 2 - 0 | 3 - 1 | 4 | V |
Senaste 5 matcherna för Schalke U19
| Liga | Datum | Hemma | Resultat | Borta | Halvtid | Hörnor | Totalt antal hörnor | Resultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tyskland - Bundesliga - U19 | 2026-04-19 | Borussia Dortmund U19 | 3 - 3 | Schalke U19 | 1 - 1 | 8 - 4 | 12 | O |
| Tyskland - Bundesliga - U19 | 2026-03-01 | Schalke U19 | 1 - 4 | Borussia Dortmund U19 | 0 - 1 | 3 - 7 | 10 | F |
| Tyskland - Bundesliga - U19 | 2025-11-02 | Schalke U19 | 0 - 0 | SC Preussen Munster U19 | 0 - 0 | 8 - 3 | 11 | O |
| Tyskland - Bundesliga - U19 | 2025-10-19 | Schalke U19 | 4 - 0 | Rot-Weiss Oberhausen U19 | 2 - 0 | 9 - 2 | 11 | V |
| Tyskland - Bundesliga - U19 | 2025-04-27 | Schalke U19 | 1 - 1 | Fortuna Dusseldorf U19 | 1 - 0 | 1 - 5 | 6 | O |
Matcher för Sporting U19
| Liga | Datum | Hemma | Resultat | Borta | Halvtid | Hörnor | Totalt antal hörnor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Youth League | 2026-10-21 | Sporting U19 | vs | LASK Linz U19 | - | - | - |
Matcher för Schalke U19
| Liga | Datum | Hemma | Resultat | Borta | Halvtid | Hörnor | Totalt antal hörnor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ingen data | |||||||
Fler möten med Sporting U19 och Schalke U19
- Benfica U19 vs Sporting U19 Inbördes möten
- Lens U19 vs Sporting U19 Inbördes möten
- Sporting U19 vs CD Mafra U19 Inbördes möten
- SC Farense U19 vs Sporting U19 Inbördes möten
- Sporting U19 vs Alverca U19 Inbördes möten
- Borussia Dortmund U19 vs Schalke U19 Inbördes möten
- Schalke U19 vs SC Preussen Munster U19 Inbördes möten
- Schalke U19 vs Rot-Weiss Oberhausen U19 Inbördes möten
- Schalke U19 vs Fortuna Dusseldorf U19 Inbördes möten
