Millwall vs Sheff Utd Confruntări directe
Ultima întâlnire
Millwall 1 - 1
Sheff Utd
Millwall vs Sheff Utd: bilanț direct
15
Întâlniri
6 - 3 - 6
V - E - Î
11.3
Medie cornere
53%
Peste 9,5 cornere
2.3
Medie goluri
Procent victorii H2H
Millwall Victorie 40%6
Egal 20%3
Sheff Utd Victorie 40%6
În ultimele 15 întâlniri dintre Millwall și Sheff Utd, Millwall a câștigat 6, 3 s-au încheiat la egalitate, iar Sheff Utd a câștigat 6. Întâlnirile au avut în medie 11.3 cornere, iar 53% dintre meciuri au depășit 9,5. Cu Millwall gazdă, media a fost de 9.6 cornere. Media golurilor totale pe întâlnire: 2.3.
Statisticile Millwall vs Sheff Utd au fost actualizate la 21/10/2026 03:34.
Istoricul Millwall vs Sheff Utd
| Ligă | Data | Gazde | Scor | Oaspeți | Pauză | Cornere | Total cornere | Rezultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anglia - Championship | 31/01/2026 | Millwall | 1 - 1 | Sheff Utd | 1 - 1 | 6 - 8 | 14 | E |
| Anglia - Championship | 23/08/2025 | Sheff Utd | 0 - 1 | Millwall | 0 - 1 | 8 - 7 | 15 | V |
| Anglia - Championship | 08/04/2025 | Sheff Utd | 0 - 1 | Millwall | 0 - 1 | 11 - 4 | 15 | V |
| Anglia - Championship | 11/12/2024 | Millwall | 0 - 1 | Sheff Utd | 0 - 1 | 7 - 3 | 10 | Î |
| Anglia - Championship | 18/02/2023 | Millwall | 3 - 2 | Sheff Utd | 1 - 1 | 4 - 5 | 9 | V |
| Anglia - FA Cup | 07/01/2023 | Millwall | 0 - 2 | Sheff Utd | 0 - 2 | 4 - 5 | 9 | Î |
| Anglia - Championship | 06/08/2022 | Sheff Utd | 2 - 0 | Millwall | 2 - 0 | 3 - 5 | 8 | Î |
| Anglia - Championship | 26/02/2022 | Millwall | 1 - 0 | Sheff Utd | 0 - 0 | 4 - 2 | 6 | V |
| Anglia - Championship | 19/10/2021 | Sheff Utd | 1 - 2 | Millwall | 1 - 1 | 5 - 4 | 9 | V |
| Anglia - FA Cup | 25/01/2020 | Millwall | 0 - 2 | Sheff Utd | 0 - 0 | 1 - 6 | 7 | Î |
| Anglia - Championship | 13/04/2019 | Sheff Utd | 1 - 1 | Millwall | 0 - 0 | 10 - 7 | 17 | E |
| Anglia - Championship | 29/09/2018 | Millwall | 2 - 3 | Sheff Utd | 0 - 1 | 5 - 10 | 15 | Î |
| Anglia - Championship | 14/04/2018 | Sheff Utd | 1 - 1 | Millwall | 0 - 0 | 8 - 9 | 17 | E |
| Anglia - Championship | 02/12/2017 | Millwall | 3 - 1 | Sheff Utd | 1 - 1 | 3 - 4 | 7 | V |
| Anglia - League 1 | 28/03/2017 | Sheff Utd | 2 - 0 | Millwall | 1 - 0 | 8 - 3 | 11 | Î |
Forma recentă
Millwall
E
Î
V
E
E
Goluri marcate / meci1.4
Goluri primite / meci1.4
Cornere pentru / meci6.6
Cornere contra / meci6.6
Peste 2,5 goluri60%
Sheff Utd
V
Î
V
Î
Î
Goluri marcate / meci1.4
Goluri primite / meci1.2
Cornere pentru / meci3.8
Cornere contra / meci5.4
Peste 2,5 goluri60%
Ultimele 5 meciuri ale Millwall
| Ligă | Data | Gazde | Scor | Oaspeți | Pauză | Cornere | Total cornere | Rezultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anglia - Championship | 17/10/2026 | Millwall | 2 - 2 | Lincoln City | 0 - 2 | 12 - 2 | 14 | E |
| Anglia - Championship | 13/10/2026 | Millwall | 0 - 1 | Swansea | 0 - 0 | 13 - 2 | 15 | Î |
| Anglia - Championship | 10/10/2026 | Preston | 0 - 1 | Millwall | 0 - 0 | 4 - 4 | 8 | V |
| Anglia - Championship | 19/09/2026 | Millwall | 2 - 2 | West Ham | 2 - 0 | 3 - 11 | 14 | E |
| Anglia - Championship | 15/09/2026 | Middlesbrough | 2 - 2 | Millwall | 0 - 2 | 14 - 1 | 15 | E |
Ultimele 5 meciuri ale Sheff Utd
| Ligă | Data | Gazde | Scor | Oaspeți | Pauză | Cornere | Total cornere | Rezultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anglia - Championship | 17/10/2026 | Bristol City | 0 - 1 | Sheff Utd | 0 - 1 | 3 - 5 | 8 | V |
| Anglia - Championship | 14/10/2026 | Portsmouth | 3 - 2 | Sheff Utd | 1 - 0 | 10 - 6 | 16 | Î |
| Anglia - Championship | 10/10/2026 | Sheff Utd | 3 - 0 | Lincoln City | 1 - 0 | 2 - 2 | 4 | V |
| Anglia - Championship | 19/09/2026 | Stoke | 2 - 1 | Sheff Utd | 0 - 0 | 8 - 1 | 9 | Î |
| Anglia - EFL Cup | 16/09/2026 | Fleetwood Town | 1 - 0 | Sheff Utd | 0 - 0 | 4 - 5 | 9 | Î |
Meciurile Millwall
| Ligă | Data | Gazde | Scor | Oaspeți | Pauză | Cornere | Total cornere |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anglia - Championship | 24/10/2026 | Portsmouth | vs | Millwall | - | - | - |
Meciurile Sheff Utd
| Ligă | Data | Gazde | Scor | Oaspeți | Pauză | Cornere | Total cornere |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anglia - Championship | 24/10/2026 | Sheff Utd | vs | Derby | - | - | - |
Mai multe dueluri cu Millwall și Sheff Utd
- Millwall vs Lincoln City Confruntări directe
- Millwall vs Swansea Confruntări directe
- Preston vs Millwall Confruntări directe
- Millwall vs West Ham Confruntări directe
- Middlesbrough vs Millwall Confruntări directe
- Bristol City vs Sheff Utd Confruntări directe
- Portsmouth vs Sheff Utd Confruntări directe
- Sheff Utd vs Lincoln City Confruntări directe
- Stoke vs Sheff Utd Confruntări directe
- Fleetwood Town vs Sheff Utd Confruntări directe
