First Vienna FC 1894 Hjørnesparkstatistik og resultater
Østrig - Regionalliga Ost
Ældste
VVTUVVVVVV Seneste
Brandvarm+1.4 p/kamp, seneste 5 vs forrige 27
Stimer & form Alle stimer
Tendenser Seneste 20
3.2 mål pr. kamp
10.6 hjørnespark pr. kamp
4.2 kort pr. kamp
Baseret på sidste 10 afsluttede kampe · Over% = træfprocent
Holdprofil Østrig - 2. Liga · Styrke i forhold til 18 ligahold, seneste 365 dage
86Samlet
StyrkeAktuel form
SvaghedAngreb
Mønstre
1. halvleg vs 2. halvleg
Hver halvleg tælles som sin egen kamp. 1. halvleg efter pausestillingen, 2. kun efter målene efter pausen.
V U T tæller disse halvlegsresultater over kampene i udvalget. Målforskel / kamp er holdets mål minus modstandernes i den halvleg, pr. kamp.
Dommen sammenligner point pr. halvleg (sejr 3, uafgjort 1). Et klart gab giver Hurtig starter eller Anden halvleg-hold. Falder sent: foran i første halvlege, taber de anden.
| V U T | Målforskel / kamp | |
|---|---|---|
| 1. halvleg | 5V 4U 1T | +0.6 |
| 2. halvleg | 7V 1U 2T | +0.8 |
Lige halvlege · ens i begge halvlege
Første mål & comebacks
Scorer først / Indkasserer først: i hvor mange kampe i udvalget holdet scorede, eller indkasserede, kampens første mål, og resultatet af de kampe (V U T).
Comebacks: kampe hvor holdet kom bagud men alligevel tog point eller sejren. Tabte føringer: kampe hvor holdet førte på et tidspunkt men ikke vandt.
Dommen vælger det stærkeste mønster: Comeback-hold (halvdelen af bagud-kampene reddet), Smider føringer (35 % eller flere føringer ikke omsat), Fører an (scorer først i de fleste og vinder de fleste af dem), Langsom starter (indkasserer først i de fleste). Kampe med ufuldstændig tidslinje udelades.
- Scorede først i 8 af 10 · derefter 7V 0U 1T
- Indkasserede først i 2 af 10 · derefter 1V 1U 0T
- Point eller sejr efter at være kommet bagud: 2 af 2
- Førte men vandt ikke: 1 af 9
Fører an · vinder 7 af 8 kampe hvor holdet scorer først
Måltidslinjer for 10 af de seneste 10 kampe
Hjemme / Ude Lås op med VIP Seneste 20
Log ind
Log ind for at følge hold, gemme noter og sætte alarmer. Du kommer direkte tilbage hertil.
Værktøjer:
1X2 til asiatisk handicap · Scan-backtest
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Handicap | Hjørnespark | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Mål i alt | Mål O/U | Farligt angreb | Live-begivenheder | Analyse | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10/15 18:30 | Slut | 3 Wiener Sportclub | 0 - 3 | First Vienna FC 1894 4 | -0.5 |
3 - 4
(1-1)
|
10.0
|
Under |
3.25
|
Under |
69 - 88
-
|
|
|||
| 10/09 15:00 | First Vienna FC 1894 | 0 - 0 | ASK/BSC Bruck Leitha | -1.75 |
0 - 0
|
9.5
|
3.25
|
-
|
|||||||
| 10/02 15:00 | Slut | 3 TWL Elektra | 0 - 1 | First Vienna FC 1894 4 | +0.5 |
4 - 6
(0-3)
|
|
3.0
|
Under |
43 - 47
-
|
|
||||
| 09/24 18:00 | Slut | 2 First Vienna FC 1894 | 1 - 4 | SV Leobendorf 1 | -1.75 |
10 - 3
(3-0)
|
9.5
|
Over |
3.0
|
Over |
79 - 50
-
|
|
|||
| 09/17 18:16 | Slut | 2 FC Marchfeld Donauauen | 1 - 1 | First Vienna FC 1894 4 | +0.5 |
2 - 2
(2-2)
|
|
3
|
Under |
39 - 39
-
|
|
||||
| 09/10 18:00 | Slut | 2 First Vienna FC 1894 | 3 - 1 | Wiener Neustadt 3 | -2.5 |
7 - 4
(3-1)
|
10.5
|
Over |
4.0
|
Push |
111 - 67
-
|
|
|||
| 09/02 17:48 | Slut | 3 FC Flyeralarm Admira II | 1 - 1 | First Vienna FC 1894 1 | +0.75 |
3 - 4
(1-1)
|
10.0
|
Under |
3.25
|
Under |
43 - 53
-
|
|
|||
| 08/27 18:00 | Slut | 2 Neusiedl | 0 - 4 | First Vienna FC 1894 2 | +1.5 |
4 - 1
(4-1)
|
10.5
|
Under |
3.25
|
Over |
47 - 63
-
|
|
|||
| 08/20 18:00 | Slut | First Vienna FC 1894 | 2 - 0 | FC Mauerwerk 1 | -2.0 |
6 - 6
(3-2)
|
|
3.5
|
Under |
120 - 74
-
|
|
||||
| 08/13 18:30 | Slut | 1 FCM Traiskirchen | 0 - 1 | First Vienna FC 1894 4 1 | +0.25 |
10 - 0
(3-0)
|
10.0
|
Push |
3.5
|
Under |
78 - 66
-
|
|
|||
| 08/06 18:00 | Slut | First Vienna FC 1894 | 4 - 1 | ASV Drassburg 1 | -2.25 |
7 - 3
(1-1)
|
10.5
|
Under |
3.5
|
Over |
93 - 60
-
|
|
|||
| 07/30 17:30 | Slut | 1 SV Stripfing/Weiden | 3 - 3 | First Vienna FC 1894 3 | 0.0 |
4 - 4
(1-1)
|
10.0
|
Under |
3.25
|
Over |
63 - 68
-
|
|
|||
| 07/18 10:00 | Slut | 2 First Vienna FC 1894 | 3 - 5 | SV Kapfenberg 2 1 | -0.5 |
1 - 1
(1-1)
|
10.5
|
Under |
3.0
|
Over |
81 - 52
-
|
|
|||
| 07/02 18:00 | Slut | 1 First Vienna FC 1894 | 2 - 1 | SV Wienerberg 1 | -2.0 |
12 - 6
(5-5)
|
10.0
|
Over |
3.75
|
Under |
78 - 27
-
|
|
|||
| 06/25 18:00 | Slut | 4 SV Schwechat | 0 - 3 | First Vienna FC 1894 | +2.0 |
1 - 7
(0-3)
|
10.0
|
Under |
3.75
|
Under |
24 - 63
-
|
|
|||
| 06/19 16:30 | Slut | First Vienna FC 1894 | 6 - 1 | SV Gerasdorf Stammersdorf 1 | -4.0 |
11 - 0
(5-0)
|
11.0
|
Push |
5.0
|
Over |
100 - 20
-
|
|
|||
| 06/15 18:00 | Slut | First Vienna FC 1894 | 3 - 0 | Favoritner AC 2 | -2.75 |
9 - 2
(2-1)
|
10.5
|
Over |
4.25
|
Under |
99 - 24
-
|
|
|||
| 06/11 18:00 | Slut | 2 First Vienna FC 1894 | 4 - 0 | ASK Elektra 2 | -1.25 |
3 - 2
(2-0)
|
10.0
|
Under |
3.5
|
Over |
40 - 23
-
|
|
|||
| 06/04 17:30 | Slut | SV Donau | 0 - 6 | First Vienna FC 1894 | +3.5 |
3 - 21
(0-10)
|
|
5.0
|
Over |
21 - 49
-
|
|
||||
| 06/02 18:00 | Slut | First Vienna FC 1894 | 3 - 0 | SC Wiener Viktoria | -0.75 |
7 - 2
(5-2)
|
|
4.5
|
Under |
88 - 31
-
|
|
||||
| 02/05 19:30 | Slut | 2 SK Sturm Graz | 1 - 0 | First Vienna FC 1894 2 1 | -2.25 |
6 - 0
(4-0)
|
11.5
|
Under |
3.5
|
Under |
78 - 27
-
|
|
|||
| 01/30 12:59 | Slut | 1 First Vienna FC 1894 | 6 - 1 | FC Blau Weiss Linz 1 | +1.5 |
4 - 6
(3-0)
|
|
4.75
|
Over |
43 - 40
-
|
|
||||
| 01/23 12:00 | 71 ' | First Vienna FC 1894 | 3 - 6 | Rapid Vienna II | -1.5 (-0.25) |
3 - 5
(2-2)
|
|
4.0
|
24 - 31
-
|
|
|||||
| 11/25 19:25 | Slut | 3 First Vienna FC 1894 | 2 - 1 | SCR Altach 2 | +1.75 |
2 - 4
(2-3)
|
10.5
|
Under |
4.0
|
Under |
57 - 89
-
|
|
|||
| 11/04 17:00 | First Vienna FC 1894 | 0 - 0 | SCR Altach |
0 - 0
|
11.0
|
|
-
|
||||||||
| 10/30 18:30 | Slut | 2 First Vienna FC 1894 | 4 - 0 | SR Donaufeld 5 | -1.75 |
7 - 7
(5-1)
|
11.0
|
Over |
3.75
|
Over |
79 - 76
-
|
|
|||
| 10/25 13:00 | Slut | 3 Vorwarts Brigittenau | 0 - 4 | First Vienna FC 1894 | +1.5 |
6 - 7
(0-2)
|
|
4.0
|
Push |
44 - 61
-
|
|
||||
| 10/21 18:00 | Slut | 1 First Vienna FC 1894 | 7 - 0 | ASV 13 Wien 2 | -3.0 |
10 - 5
(5-3)
|
11.0
|
Over |
4.25
|
Over |
79 - 23
-
|
|
|||
| 10/17 19:25 | Slut | 1 First Vienna FC 1894 | 3 - 2 | Vorwarts Steyr 1 | +0.75 |
12 - 2
(7-1)
|
11.5
|
Over |
3.5
|
Over |
75 - 54
-
|
|
|||
| 10/13 18:00 | Slut | 1 Ostbahn XI | 2 - 1 | First Vienna FC 1894 2 | +1.75 |
8 - 10
(5-4)
|
|
3.5
|
Under |
76 - 94
-
|
|
||||

