søn, Aug 13, 2023 · 14:30
ÆldsteSeneste
VUTVVU
6.50
4.75
1.45
SenesteÆldste
UTVVUT
Gratis forudsigelser
(baseret på historisk statistik, kun til reference)
Under 3.0
Mål i alt
Over 9.5
Hjørnespark i alt
+1.25
Unterhaching
Unterhaching vs Augsburg Holdprofil
Unterhaching
TVVVVUTVVUSenesteNedad-0.8 p/kamp, seneste 5 vs forrige 23
Over 9.5 hjørnesparkOver6/10
Over 2.5 målLige5/10
Asiatisk handicapDækker7/10
Augsburg
UUTTUUVTTTSenesteStabil-0.3 p/kamp, seneste 5 vs forrige 14
Over 9.5 hjørnesparkOver6/10
Over 2.5 målLige5/10
Asiatisk handicapDækker6/10
Sidste
| Unterhaching | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Augsburg | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5| Unterhaching | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
| Augsburg | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
MålfordelingLinje 3.0
HjørnesparkfordelingLinje 9.5
Kortfordeling
Hjemmeholdets kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets kampe
I alt: 40,
Gns.: 3.48,
Std.afv.: 2.18, Median: 3,
Typetal: 2,
Over: 51%
Hjemmeholdets kampe på hjemmebane
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets kampe på udebane
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Hjemmeholdets seneste kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets seneste kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Unterhaching vs Augsburg Tidsfordeling for mål/hjørnespark
Unterhaching vs Augsburg Indbyrdes opgør
Unterhaching vs Augsburg Se fuld H2H →Ingen data
| Unterhaching Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Tyskland - 3. Liga | 2023-08-05 | Jahn Regensburg |
1 - 1
1 - 1
|
Unterhaching 6 | U | -0.5 | Under | 8.5 |
|
|||||
| Tyskland - Regionalliga - Playoff | 2023-06-11 | 1 Unterhaching |
1 - 0
2 - 0
|
Cottbus 2 | S | 0.0 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Tyskland - Regionalliga - Playoff | 2023-06-07 | 1 Cottbus |
1 - 2
1 - 2
|
Unterhaching 1 | S | -0.5 | Over | 9.5 |
|
|||||
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2023-05-20 | Unterhaching |
1 - 1
2 - 3
|
Rain am Lech 4 | N | -1.0, -1.5 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2023-05-13 | 1 Unterhaching |
0 - 0
0 - 0
|
Viktoria Aschaffenburg 2 | U | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2023-04-29 | 2 Unterhaching |
1 - 0
2 - 0
|
Türkgücü München 5 1 | S | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 | Under |
|
5-2 (7) | 4-1 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2023-04-15 | 2 Unterhaching |
1 - 1
4 - 1
|
VfB Eichstätt 2 | S | -1.5 | Over |
|
4-1 (5) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) | ||
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2023-04-01 | Unterhaching |
1 - 0
4 - 0
|
Nürnberg II 2 | S | -0.5, -1.0 | Over | 10.0 | Over |
|
9-5 (14) | 6-1 (7) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2023-03-18 | 1 Unterhaching |
1 - 0
3 - 0
|
Wurzburger Kickers 2 | S | 0.0 | Over | 11.0 | Under |
|
7-3 (10) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2023-03-07 | 2 Unterhaching |
0 - 1
0 - 1
|
Wacker Burghausen 4 1 | N | -1.0 | Under | 9.5 | Over |
|
12-0 (12) | 5-0 (5) | 3 (3-0) | 3 (3-0) |
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2023-03-03 | 1 Unterhaching |
0 - 0
1 - 0
|
Greuther Furth II 3 | S | -1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
5-4 (9) | 4-3 (7) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2023-02-24 | 1 3 Bayern München II |
1 - 1
2 - 1
|
Unterhaching 1 | N | 0.0, +0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
5-2 (7) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Europa - Venskabskampe | 2023-02-03 | 1 Unterhaching |
2 - 1
2 - 2
|
Vorwarts Steyr 1 | U | -1.0 | Over |
|
1-5 (6) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Europa - Venskabskampe | 2023-01-27 | 1 Unterhaching |
2 - 2
2 - 3
|
SCR Altach | N | +0.5 | Over |
|
1-7 (8) | 0-4 (4) | 2 (0-2) | 0 (0-0) | ||
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2022-11-25 | 4 SV Heimstetten |
0 - 3
0 - 3
|
Unterhaching 1 | S | +1.5 | Under |
|
2-4 (6) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2022-11-19 | 1 Unterhaching |
0 - 0
1 - 0
|
Augsburg II 1 | S | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 | Under |
|
6-3 (9) | 5-1 (6) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2022-11-05 | 4 Unterhaching |
0 - 0
2 - 0
|
Buchbach 4 | S | -2.0 | Under | 9.5 | Over |
|
12-1 (13) | 7-1 (8) | 3 (3-0) | 3 (3-0) |
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2022-10-29 | 2 Unterhaching |
3 - 2
4 - 3
|
Schweinfurt 05 3 | S | -1.0 | Over | 9.5 | Over |
|
16-2 (18) | 9-2 (11) | 3 (1-2) | 0 (0-0) |
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2022-10-14 | 1 Viktoria Aschaffenburg |
0 - 1
0 - 1
|
Unterhaching 3 | S | +0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
7-2 (9) | 3-0 (3) | 2 (2-0) | 3 (3-0) |
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2022-10-08 | 2 Unterhaching |
1 - 1
5 - 2
|
DJK Vilzing 2 | S | -1.5 | Over | 9.5 | Under |
|
3-4 (7) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2022-10-03 | 4 Türkgücü München |
0 - 1
0 - 3
|
Unterhaching 2 | S | 0.0, +0.5 | Over | 9.5 | Under |
|
6-2 (8) | 2-1 (3) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2022-09-30 | 3 Unterhaching |
1 - 1
3 - 1
|
Ansbach 1 | S | -1.0, -1.5 | Over | 9.5 | Over |
|
11-2 (13) | 5-1 (6) | 2 (2-0) | 3 (2-1) |
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2022-09-24 | 1 2 VfB Eichstätt |
0 - 0
0 - 3
|
Unterhaching 2 | S | +1.0 | Push |
|
4-7 (11) | 3-3 (6) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2022-09-17 | 2 Unterhaching |
1 - 0
2 - 0
|
FC Pipinsried 2 | S | -1.5 | Under | 9.5 | Over |
|
9-2 (11) | 4-0 (4) | 2 (2-0) | 2 (0-2) |
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2022-09-10 | 2 Nürnberg II |
0 - 1
1 - 1
|
Unterhaching 3 | U | 0.0, +0.5 | Under |
|
2-9 (11) | 0-7 (7) | 1 (0-1) | 1 (1-0) | ||
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2022-09-02 | 3 Unterhaching |
1 - 1
1 - 2
|
SpVgg Hankofen-Hailing 3 | N | -1.5, -2.0 | Under | 9.5 | Over |
|
8-2 (10) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 3 (3-0) |
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2022-08-26 | 4 Wurzburger Kickers |
0 - 0
0 - 1
|
Unterhaching 4 | S | -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
0-5 (5) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2022-08-23 | 1 Unterhaching |
1 - 0
2 - 1
|
TSV Aubstadt 1 | S | -0.5,-1.0 | Over | 9.5 | Under |
|
3-2 (5) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2022-08-20 | 1 3 Greuther Furth II |
0 - 0
0 - 1
|
Unterhaching 2 | S | +0.5, +1.0 | Under |
|
1-9 (10) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) | ||
| Tyskland - Regionalliga - Bayern | 2022-08-13 | 4 Unterhaching |
0 - 0
1 - 1
|
Bayern München II 2 | U | 0.0 | Under | 10.0 | Over |
|
9-3 (12) | 5-1 (6) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Augsburg Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Eliteklubber - Venskabskampe | 2023-08-06 | Napoli |
0 - 0
0 - 0
|
Augsburg | U | -1.0, -1.5 | Under | 8.5 |
|
|||||
| Eliteklubber - Venskabskampe | 2023-08-05 | 1 Salernitana |
0 - 0
2 - 1
|
Augsburg 2 | N | -0.5 | Over | 8.5 |
|
|||||
| Europa - Venskabskampe | 2023-07-29 | 1 Augsburg |
1 - 0
3 - 1
|
Ajax | S | 0.0, +0.5 | Over | 8.5 |
|
|||||
| Europa - Venskabskampe | 2023-07-18 | FC Kufstein |
0 - 3
0 - 9
|
Augsburg | S | +3.5 | Over | 9.0 |
|
|||||
| Europa - Venskabskampe | 2023-07-15 | Besiktas |
1 - 0
1 - 1
|
Augsburg | U | 0.0, -0.5 | Under | 8.5 |
|
|||||
| Tyskland - Bundesliga | 2023-05-27 | Borussia M'gladbach |
2 - 0
2 - 0
|
Augsburg 1 1 | N | -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
4-4 (8) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-05-21 | 1 3 Augsburg |
0 - 0
0 - 3
|
Borussia Dortmund 3 | N | +1.0, +1.5 | Under | 10.0 | Over |
|
3-8 (11) | 0-6 (6) | 2 (0-2) | 2 (1-1) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-05-13 | 3 Bochum |
1 - 1
3 - 2
|
Augsburg 2 | N | 0.0, -0.5 | Over | 9.5 | Over |
|
7-7 (14) | 3-5 (8) | 4 (2-2) | 2 (1-1) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-05-06 | 2 Augsburg |
0 - 0
1 - 0
|
Union Berlin 2 | S | 0.0, +0.5 | Under | 9.0 | Over |
|
3-7 (10) | 1-5 (6) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-04-29 | 2 Eintracht Frankfurt |
1 - 0
1 - 1
|
Augsburg 2 | U | -1.0 | Under | 9.5 | Over |
|
5-7 (12) | 0-4 (4) | 3 (0-3) | 4 (3-1) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-04-21 | 5 Augsburg |
1 - 0
1 - 1
|
VfB Stuttgart 3 | U | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
1-3 (4) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-04-15 | 2 RB Leipzig |
3 - 1
3 - 2
|
Augsburg 3 | N | -2.0 | Over | 9.5 | Under |
|
3-5 (8) | 2-2 (4) | 2 (0-2) | 2 (1-1) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-04-08 | 3 Augsburg |
1 - 2
1 - 3
|
FC Köln 4 | N | 0.0, +0.5 | Over | 9.5 | Under |
|
6-1 (7) | 5-1 (6) | 3 (2-1) | 0 (0-0) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-04-01 | 3 Wolfsburg |
0 - 2
2 - 2
|
Augsburg 2 | U | -1.0 | Over | 9.5 | Over |
|
4-7 (11) | 2-4 (6) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| Europa - Venskabskampe | 2023-03-23 | Augsburg |
2 - 2
4 - 2
|
St Gallen | S | -0.5 | Over |
|
2-2 (4) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 1 (0-1) | ||
| Tyskland - Bundesliga | 2023-03-18 | 1 4 Augsburg |
0 - 0
1 - 1
|
Schalke 04 4 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Over |
|
9-6 (15) | 6-1 (7) | 3 (3-0) | 4 (1-3) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-03-11 | 2 Bayern München |
4 - 1
5 - 3
|
Augsburg 1 | N | -2.5, -3.0 | Over | 9.5 | Over |
|
8-5 (13) | 5-2 (7) | 2 (2-0) | 1 (0-1) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-03-04 | 2 Augsburg |
1 - 1
2 - 1
|
Werder Bremen 2 | S | 0.0, -0.5 | Over | 9.5 | Over |
|
3-7 (10) | 0-4 (4) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-02-25 | 1 Hertha Berlin |
0 - 0
2 - 0
|
Augsburg 3 | N | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
1-6 (7) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-02-17 | 3 Augsburg |
0 - 0
1 - 0
|
TSG Hoffenheim 3 | S | 0.0 | Under | 9.5 | Under |
|
6-1 (7) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-02-11 | 1 Mainz |
2 - 1
3 - 1
|
Augsburg 1 | N | -0.5, -1.0 | Over | 9.5 | Over |
|
4-12 (16) | 2-3 (5) | 2 (2-0) | 2 (0-2) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-02-03 | 3 Augsburg |
0 - 0
1 - 0
|
Bayer Leverkusen 2 | S | +0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
2-1 (3) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-01-28 | 3 SC Freiburg |
2 - 1
3 - 1
|
Augsburg 3 | N | -0.5, -1.0 | Over | 9.5 | Over |
|
3-7 (10) | 1-3 (4) | 2 (1-1) | 4 (2-2) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-01-25 | 1 Augsburg |
0 - 0
1 - 0
|
Borussia M'gladbach 2 | S | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
3-2 (5) | 1-1 (2) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Tyskland - Bundesliga | 2023-01-22 | 1 Borussia Dortmund |
2 - 2
4 - 3
|
Augsburg 4 | N | -1.5, -2.0 | Over | 9.5 | Over |
|
7-3 (10) | 4-2 (6) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Eliteklubber - Venskabskampe | 2023-01-14 | 2 Augsburg |
0 - 0
1 - 0
|
Wolfsburg 1 | S | +0.5 | Under | 9.0 | Push |
|
3-6 (9) | 3-3 (6) | 3 (2-1) | 2 (0-2) |
| Europa - Venskabskampe | 2023-01-11 | Augsburg |
0 - 0
0 - 2
|
Ferencváros 1 | N | 0.0, -0.5 | Under | 9.0 | Over |
|
7-9 (16) | 2-8 (10) | 3 (1-2) | 2 (2-0) |
| Eliteklubber - Venskabskampe | 2023-01-07 | Union Berlin |
4 - 0
4 - 1
|
Augsburg | N | -0.5 | Over |
|
8-2 (10) | 4-2 (6) | 2 (1-1) | 0 (0-0) | ||
| Eliteklubber - Venskabskampe | 2023-01-07 | 1 Union Berlin |
0 - 0
1 - 0
|
Augsburg | N | -0.5 | Under | 8.5 | Over |
|
5-9 (14) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Europa - Venskabskampe | 2022-12-16 | Augsburg |
1 - 0
2 - 0
|
Heidenheim 1 | S | -1.0 | Under |
|
2-7 (9) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 1 (1-0) | ||
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fuld | 6.5 | 4.75 | 1.45 |
| Halv | 6 | 2.6 | 1.909 |
| Asiatisk handicap | ||
|---|---|---|
| Fuld (+1.25) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (+0.5) | [email protected] | [email protected] |
| Hjørnespark i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (9.5) | Over@2 | [email protected] |
| Halv (4.5) | [email protected] | [email protected] |
| Mål i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (3.0) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | [email protected] | [email protected] |
Live-begivenheder
Status: Fuld tid , Stilling: 2 - 0 , Hjørnespark: 2 - 4
Hjørnespark: 9.5 , Handicap: +1.0, +1.5 , Mål: 3.0
Stilling: 1 - 0 , Hjørnespark: 2 - 2 Halv
Hjørnespark: 4.5 , Handicap: +0.5 , Mål: 1.0, 1.5
-
2' - 1st Corner - Augsburg -
14' - 2nd Corner - Unterhaching -
15' - 3rd Corner - Augsburg -
28' - 4th Corner - Unterhaching -
28' - 1st Goal - Unterhaching -
1-0 score at the end of First Half -
52' - 5th Corner - Augsburg - Race to 3 Corners - Augsburg
-
62' - 6th Corner - Augsburg - 64' ~ 1st Yellow Card ~ ~(Augsburg)
- 74' ~ 2nd Yellow Card ~ ~(Unterhaching)
-
90+4' - 2nd Goal - Unterhaching -
2-0 score at the end of Second Half
Mål over 0.5 - 4.5
Kort over 1.5 - 7.5

