St Etienne vs Man Utd Holdprofil
St Etienne vs Man Utd Kampfakta
5V-2U-3T i de seneste 10 kampe, med 17 scorede og 9 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 1.7 for, 0.9 imod. Sejr 50%, AH-sejr 60%, mål Over 60%, hjørne Over 20%.
6V-3U-1T i de seneste 10 kampe, med 19 scorede og 5 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 1.9 for, 0.5 imod. Sejr 60%, AH-sejr 40%, mål Over 50%, hjørne Over 50%.
| St Etienne | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Man Utd | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5| St Etienne | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
| Man Utd | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
St Etienne vs Man Utd Tidsfordeling for mål/hjørnespark
St Etienne vs Man Utd Indbyrdes opgør
St Etienne vs Man Utd Se fuld H2H →| St Etienne Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| UEFA Europa League | 2017-02-16 | 4 Man Utd |
1 - 0
3 - 0
|
St Etienne 1 | N | -1.0, -1.5 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| St Etienne Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Frankrig - Ligue 1 | 2017-02-19 | 1 Montpellier |
0 - 1
2 - 1
|
St Etienne 1 1 | N | 0.0, -0.5 | Over | 9.0 |
|
|||||
| UEFA Europa League | 2017-02-16 | 4 Man Utd |
1 - 0
3 - 0
|
St Etienne 1 | N | -1.0, -1.5 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Frankrig - Ligue 1 | 2017-02-12 | St Etienne |
2 - 0
4 - 0
|
Lorient | S | -0.5, -1.0 | Over | 9.5 |
|
|||||
| Frankrig - Ligue 1 | 2017-02-08 | 1 Nice |
1 - 0
1 - 0
|
St Etienne 3 | N | -0.5 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Frankrig - Ligue 1 | 2017-02-05 | 2 St Etienne |
2 - 0
2 - 0
|
Lyon 3 2 | S | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Frankrig - Pokal | 2017-02-01 | Auxerre |
0 - 0
0 - 0
|
St Etienne | U | +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
2-4 (6) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2017-01-29 | 1 2 Toulouse |
0 - 1
0 - 3
|
St Etienne 4 | S | 0.0, -0.5 | Over | 9.0 | Under |
|
3-3 (6) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2017-01-22 | 2 St Etienne |
0 - 1
2 - 1
|
Angers 3 | S | -0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
6-3 (9) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2017-01-13 | Lille |
0 - 1
1 - 1
|
St Etienne 3 | U | -0.5 | Push | 9.0 | Over |
|
6-4 (10) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Frankrig - Pokal | 2017-01-08 | 2 Croix IC |
1 - 1
1 - 4
|
St Etienne | S | +1.0 | Over | 10.0 | Under |
|
2-6 (8) | 1-2 (3) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2016-12-21 | 1 St Etienne |
0 - 0
0 - 0
|
Nancy 1 1 | U | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Over |
|
12-2 (14) | 5-2 (7) | 1 (1-0) | 4 (4-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2016-12-17 | 4 Lorient |
1 - 0
2 - 1
|
St Etienne 2 1 | N | 0.0 | Over | 9.5 | Under |
|
6-3 (9) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Frankrig - Liga Cup | 2016-12-14 | 1 St Etienne |
0 - 1
0 - 1
|
Nancy 3 | N | -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
4-3 (7) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2016-12-11 | St Etienne |
1 - 0
1 - 0
|
Guingamp 2 | S | -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
4-4 (8) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| UEFA Europa League | 2016-12-08 | 4 Anderlecht |
2 - 0
2 - 3
|
St Etienne 1 | S | 0.0, -0.5 | Over | 9.5 | Over |
|
7-3 (10) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2016-12-04 | 3 Rennes |
0 - 0
2 - 0
|
St Etienne 2 | N | 0.0 | Push | 9.5 | Over |
|
7-4 (11) | 4-2 (6) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2016-11-30 | St Etienne |
0 - 0
0 - 0
|
Marseille 1 | U | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
2-2 (4) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2016-11-27 | 3 Angers |
1 - 0
1 - 2
|
St Etienne 3 1 | S | 0.0 | Over | 9.0 | Over |
|
6-5 (11) | 4-2 (6) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| UEFA Europa League | 2016-11-24 | St Etienne |
0 - 0
0 - 0
|
Mainz | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
4-3 (7) | 4-2 (6) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2016-11-20 | 3 St Etienne |
0 - 0
0 - 1
|
Nice 1 | N | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
1-4 (5) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 3 (1-2) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2016-11-06 | 2 Metz |
0 - 0
0 - 0
|
St Etienne 2 1 | U | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
2-1 (3) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| UEFA Europa League | 2016-11-03 | 2 FK Qabala |
1 - 1
1 - 2
|
St Etienne 1 | S | +0.5, +1.0 | Over | 10.0 | Under |
|
1-3 (4) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2016-10-29 | St Etienne |
1 - 1
1 - 1
|
Monaco 4 | U | 0.0 | Under | 10.0 | Over |
|
4-9 (13) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2016-10-23 | 1 Caen |
0 - 0
0 - 2
|
St Etienne 1 | S | 0.0 | Under | 9.5 | Under |
|
4-5 (9) | 3-0 (3) | 2 (2-0) | 2 (1-1) |
| UEFA Europa League | 2016-10-20 | 2 St Etienne |
0 - 0
1 - 0
|
FK Qabala 1 | S | -1.5 | Under | 10.0 | Over |
|
6-6 (12) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 7 (2-5) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2016-10-16 | 1 St Etienne |
0 - 1
1 - 1
|
Dijon 4 1 | U | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Over |
|
10-4 (14) | 4-3 (7) | 2 (2-0) | 3 (3-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2016-10-02 | 3 Lyon |
1 - 0
2 - 0
|
St Etienne 1 | N | -0.5 | Under | 9.0 | Over |
|
7-7 (14) | 4-2 (6) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| UEFA Europa League | 2016-09-29 | St Etienne |
0 - 0
1 - 1
|
Anderlecht 2 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
2-4 (6) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2016-09-25 | 3 St Etienne |
0 - 0
3 - 1
|
Lille 2 1 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
4-5 (9) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2016-09-21 | 4 Nantes |
0 - 0
0 - 0
|
St Etienne 1 | U | 0.0 | Under | 9.5 | Under |
|
6-2 (8) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Man Utd Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| England - FA Cup | 2017-02-19 | 1 Blackburn |
1 - 1
1 - 2
|
Man Utd 2 | S | +1.5, +2.0 | Over | 10.0 |
|
|||||
| UEFA Europa League | 2017-02-16 | 4 Man Utd |
1 - 0
3 - 0
|
St Etienne 1 | S | -1.0, -1.5 | Over | 10.0 |
|
|||||
| England - Premier League | 2017-02-11 | 1 Man Utd |
1 - 0
2 - 0
|
Watford | S | -1.5, -2.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| England - Premier League | 2017-02-05 | 2 Leicester |
0 - 2
0 - 3
|
Man Utd 4 | S | +0.5, +1.0 | Over | 10.0 |
|
|||||
| England - Premier League | 2017-02-01 | 1 Man Utd |
0 - 0
0 - 0
|
Hull 4 | U | -2.0 | Under | 11.5 |
|
|||||
| England - FA Cup | 2017-01-29 | Man Utd |
1 - 0
4 - 0
|
Wigan 1 | S | -2.0, -2.5 | Over | 11.0 | Under |
|
5-2 (7) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| England - EFL Cup | 2017-01-26 | Hull |
1 - 0
2 - 1
|
Man Utd 2 | N | +1.0, +1.5 | Over | 10.0 | Over |
|
6-10 (16) | 3-3 (6) | 1 (0-1) | 4 (2-2) |
| England - Premier League | 2017-01-21 | 4 Stoke |
1 - 0
1 - 1
|
Man Utd | U | +1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
1-7 (8) | 0-3 (3) | 2 (0-2) | 2 (1-1) |
| England - Premier League | 2017-01-15 | 1 Man Utd |
0 - 1
1 - 1
|
Liverpool 3 | U | -0.5 | Under | 10.0 | Over |
|
5-7 (12) | 3-5 (8) | 3 (1-2) | 1 (0-1) |
| England - EFL Cup | 2017-01-10 | Man Utd |
0 - 0
2 - 0
|
Hull 1 | S | -2.0 | Under | 11.0 | Under |
|
8-2 (10) | 3-1 (4) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| England - FA Cup | 2017-01-07 | 1 Man Utd |
2 - 0
4 - 0
|
Reading | S | -2.0 | Over | 11.0 | Push |
|
7-4 (11) | 4-2 (6) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2017-01-02 | 1 2 West Ham |
0 - 0
0 - 2
|
Man Utd 2 | S | +1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
2-1 (3) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| England - Premier League | 2016-12-31 | 1 Man Utd |
0 - 0
2 - 1
|
Middlesbrough 1 | S | -1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
12-2 (14) | 7-2 (9) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2016-12-26 | 1 Man Utd |
1 - 0
3 - 1
|
Sunderland 2 | S | -2.0 | Over | 11.0 | Under |
|
5-5 (10) | 3-2 (5) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2016-12-17 | 3 West Brom |
0 - 1
0 - 2
|
Man Utd 3 | S | +0.5, +1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
2-3 (5) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| England - Premier League | 2016-12-14 | 2 Crystal Palace |
0 - 1
1 - 2
|
Man Utd 3 | S | +0.5, +1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
1-8 (9) | 0-3 (3) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| England - Premier League | 2016-12-11 | 3 Man Utd |
1 - 0
1 - 0
|
Tottenham 3 | S | 0.0, -0.5 | Under | 11.0 | Push |
|
3-8 (11) | 2-4 (6) | 4 (0-4) | 2 (1-1) |
| UEFA Europa League | 2016-12-08 | Zorya |
0 - 0
0 - 2
|
Man Utd 2 | S | +1.0, +1.5 | Under | 10.0 | Over |
|
2-9 (11) | 0-7 (7) | 3 (0-3) | 2 (1-1) |
| England - Premier League | 2016-12-04 | 2 Everton |
0 - 1
1 - 1
|
Man Utd 3 | U | +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
6-3 (9) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| England - EFL Cup | 2016-11-30 | 2 Man Utd |
1 - 1
4 - 1
|
West Ham 1 | S | -1.5 | Over | 11.0 | Under |
|
5-5 (10) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 3 (1-2) |
| England - Premier League | 2016-11-27 | 3 Man Utd |
1 - 1
1 - 1
|
West Ham 1 | U | -1.5 | Under | 11.0 | Over |
|
8-4 (12) | 4-2 (6) | 5 (3-2) | 1 (1-0) |
| UEFA Europa League | 2016-11-24 | Man Utd |
1 - 0
4 - 0
|
Feyenoord | S | -1.5 | Over | 10.0 | Under |
|
6-1 (7) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| England - Premier League | 2016-11-19 | 3 Man Utd |
0 - 0
1 - 1
|
Arsenal 3 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Over |
|
10-4 (14) | 5-1 (6) | 3 (3-0) | 0 (0-0) |
| England - Premier League | 2016-11-06 | Swansea |
0 - 3
1 - 3
|
Man Utd 2 | S | +0.5, +1.0 | Over | 10.0 | Under |
|
2-0 (2) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| UEFA Europa League | 2016-11-03 | 5 Fenerbahce |
1 - 0
2 - 1
|
Man Utd 3 | N | 0.0, +0.5 | Over | 9.5 | Under |
|
0-9 (9) | 0-5 (5) | 0 (0-0) | 3 (0-3) |
| England - Premier League | 2016-10-29 | 1 2 Man Utd |
0 - 0
0 - 0
|
Burnley 3 | U | -1.5, -2.0 | Under | 11.0 | Over |
|
19-1 (20) | 10-1 (11) | 7 (7-0) | 3 (3-0) |
| England - EFL Cup | 2016-10-26 | 3 Man Utd |
0 - 0
1 - 0
|
Man City 1 | S | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-3 (7) | 3-1 (4) | 3 (2-1) | 0 (0-0) |
| England - Premier League | 2016-10-23 | 3 Chelsea |
2 - 0
4 - 0
|
Man Utd 2 | N | 0.0, -0.5 | Over | 10.5 | Over |
|
5-7 (12) | 4-3 (7) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| UEFA Europa League | 2016-10-20 | Man Utd |
3 - 0
4 - 1
|
Fenerbahce 1 | S | -1.0, -1.5 | Over | 10.0 | Under |
|
2-7 (9) | 1-3 (4) | 4 (1-3) | 2 (1-1) |
| England - Premier League | 2016-10-17 | Liverpool |
0 - 0
0 - 0
|
Man Utd 4 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
3-1 (4) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fuld | 3.9 | 3.4 | 2.1 |
| Halv | 4.33 | 2.1 | 2.75 |
| Asiatisk handicap | ||
|---|---|---|
| Fuld (+0.5) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (+0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Hjørnespark i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (9.5) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (4.5) | [email protected] | [email protected] |
| Mål i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (2.25) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (1.0) | [email protected] | [email protected] |
Status: Fuld tid , Stilling: 0 - 1 , Hjørnespark: 4 - 5
Hjørnespark: 9.5 , Handicap: +0.5 , Mål: 2.0, 2.5
Stilling: 0 - 1 , Hjørnespark: 1 - 0 Halv
Hjørnespark: 4.5 , Handicap: 0.0, +0.5 , Mål: 1.0
-
17' - 1st Goal - Man Utd - 26' Substitution - Rashford for Mkhitaryan - Man Utd
-
45+2' - 1st Corner - St Etienne -
0-1 score at the end of First Half -
49' - 2nd Corner - St Etienne -
51' - 3rd Corner - Man Utd - 54' Substitution - Jorginho for Saivet - St Etienne
- 59' Substitution - Roux for Beric - St Etienne
-
60' - 1st Yellow Card - Man Utd - 62' Substitution - Schweinsteiger for Carrick - Man Utd
-
63' - Red Card - Man Utd - 64' Substitution - Rojo for Mata - Man Utd
- 68' Substitution - Lemoine for Veretout - St Etienne
-
69' - 4th Corner - Man Utd -
73' - 5th Corner - St Etienne - Race to 3 Corners - St Etienne
-
74' - 6th Corner - Man Utd -
74' - 7th Corner - Man Utd -
76' - 8th Corner - Man Utd - Race to 5 Corners - Man Utd
-
84' - 2nd Yellow Card - St Etienne -
90+3' - 9th Corner - St Etienne -
0-1 score at the end of Second Half
Mål over 0.5 - 4.5
Kort over 1.5 - 7.5

