ons, Oct 11, 2023 · 19:45
ÆldsteSeneste
VVTUVV
1.67
4.00
4.00
SenesteÆldste
TTTVVT
Gratis forudsigelser
(baseret på historisk statistik, kun til reference)
Under 3.25
Mål i alt
–
Hjørnespark i alt
+0.75
Ringmahon Rangers
Rockmount vs Ringmahon Rangers Holdprofil
Rockmount
Vurderingerne beregnes
VUVVVVTUVVSenesteNedad-0.6 p/kamp, seneste 5 vs forrige 14
Over 9.5 hjørnesparkOver6/10
Over 2.5 målOver6/10
Asiatisk handicapFejler4/10
Ringmahon Rangers
Vurderingerne beregnes
UUVTTVVTTTSeneste
Over 9.5 hjørnesparkOver6/10
Over 2.5 målLige5/10
Asiatisk handicapFejler3/10
Rockmount vs Ringmahon Rangers Kampfakta
Rockmount
7V-2U-1T i de seneste 10 kampe, med 18 scorede og 12 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 1.8 for, 1.2 imod. Sejr 70%, AH-sejr 40%, mål Over 30%, hjørne Over 0%.
Resultat ved fuld tid
Vundet 70%7
Uafgjort 20%2
Tabt 10%1
Mål i alt 3.0, 3.5
Over 30%3
Annulleret 0%0
Under 70%7
Asiatisk handicap
Vundet 40%4
Annulleret 10%1
Tabt 50%5
Ringmahon Rangers
3V-2U-5T i de seneste 10 kampe, med 11 scorede og 16 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 1.1 for, 1.6 imod. Sejr 30%, AH-sejr 30%, mål Over 40%, hjørne Over 0%.
Resultat ved fuld tid
Vundet 30%3
Uafgjort 20%2
Tabt 50%5
Mål i alt 3.0, 3.5
Over 40%4
Annulleret 0%0
Under 60%6
Asiatisk handicap
Vundet 30%3
Annulleret 10%1
Tabt 60%6
Sidste
| Rockmount | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Ringmahon Rangers | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5| Rockmount | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
| Ringmahon Rangers | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
MålfordelingLinje 3.0, 3.5
Hjørnesparkfordeling
Kortfordeling
Hjemmeholdets kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets kampe
I alt: 22,
Gns.: 3.27,
Std.afv.: 1.74, Median: 3,
Typetal: 1,
Over: 45%
Hjemmeholdets kampe på hjemmebane
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets kampe på udebane
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Hjemmeholdets seneste kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets seneste kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Rockmount vs Ringmahon Rangers Tidsfordeling for mål/hjørnespark
Rockmount vs Ringmahon Rangers Indbyrdes opgør
Rockmount vs Ringmahon Rangers Se fuld H2H →| Rockmount Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Irland - Munster Senior League | 2023-05-23 | 1 Ringmahon Rangers |
1 - 3
1 - 3
|
Rockmount 3 | S | 0.0, -0.5 | Over |
|
||||||
| Irland - Munster Senior League | 2023-02-01 | 1 Rockmount |
0 - 0
1 - 1
|
Ringmahon Rangers 2 | U | 0.0, -0.5 | Under |
|
||||||
| Irland - Munster Senior League | 2022-05-24 | 1 2 Ringmahon Rangers |
0 - 0
0 - 1
|
Rockmount 2 | S | +0.5 | Under |
|
||||||
| Irland - Munster Senior League | 2018-09-10 | 1 Rockmount |
0 - 0
0 - 1
|
Ringmahon Rangers 2 | N | 0.0 | Under |
|
||||||
| Irland - Munster Senior League | 2018-04-10 | 4 Rockmount |
2 - 0
3 - 1
|
Ringmahon Rangers 2 | S | 0.0, +0.5 | Over |
|
||||||
| Irland - Munster Senior League | 2018-02-04 | Ringmahon Rangers |
2 - 0
3 - 1
|
Rockmount 2 | N | -0.5 | Over |
|
7-7 (14) | 7-1 (8) | 2 (2-0) | 2 (0-2) | ||
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Rockmount Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Irland - Munster Senior League | 2023-09-21 | 2 Cobh Wanderers |
0 - 1
0 - 1
|
Rockmount 1 | S | +0.5 | Under |
|
||||||
| Irland - Munster Senior League | 2023-09-11 | 1 Douglas Hall |
1 - 3
1 - 4
|
Rockmount 1 | S | +0.5, +1.0 | Over |
|
||||||
| Irland - Munster Senior League | 2023-08-29 | 2 Rockmount |
1 - 1
1 - 1
|
Avondale United 4 | U | -1.5, -2.0 | Under |
|
||||||
| Irland - FAI Cup | 2023-08-18 | Bohemians Dublin |
3 - 0
6 - 0
|
Rockmount 2 | N | -3.0 | Over |
|
||||||
| Irland - FAI Cup | 2023-07-22 | Gorey Rangers |
0 - 1
1 - 2
|
Rockmount 1 | S | +1.0 | Push |
|
||||||
| Irland - Munster Senior League | 2023-05-23 | 1 Ringmahon Rangers |
1 - 3
1 - 3
|
Rockmount 3 | S | 0.0, -0.5 | Over |
|
6-8 (14) | 1-8 (9) | 2 (0-2) | 2 (2-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2023-05-10 | 2 Carrigaline United |
0 - 2
0 - 3
|
Rockmount | S | +1.5 | Under |
|
5-3 (8) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 1 (1-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2023-04-29 | 2 Avondale United |
0 - 1
0 - 1
|
Rockmount 2 | S | +2.0 | Under |
|
6-4 (10) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | ||
| Irland - FAI Intermediate Cup | 2023-04-23 | 2 Cockhill Celtic FC |
1 - 1
1 - 1
|
Rockmount 3 | U | +1.0 | Under |
|
1-2 (3) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2023-04-03 | 1 3 Castleview FC |
1 - 0
1 - 2
|
Rockmount 1 | S | +3.0, +3.5 | Under |
|
7-7 (14) | 7-5 (12) | 2 (1-1) | 1 (0-1) | ||
| Irland - FAI Intermediate Cup | 2023-03-19 | 3 Lucan United |
0 - 0
0 - 2
|
Rockmount 3 | S | 0.0 | Under |
|
13-4 (17) | 6-3 (9) | 3 (1-2) | 6 (6-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2023-02-07 | 2 Rockmount |
2 - 0
2 - 0
|
Castleview FC 2 | S | -1.5, -2.0 | Under |
|
4-5 (9) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 3 (0-3) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2023-02-01 | 1 Rockmount |
0 - 0
1 - 1
|
Ringmahon Rangers 2 | U | 0.0, -0.5 | Under |
|
6-5 (11) | 2-3 (5) | 3 (2-1) | 1 (0-1) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2023-01-26 | 1 Rockmount |
1 - 1
3 - 2
|
College Corinthians FC 2 | S | -0.5 | Over |
|
3-8 (11) | 0-3 (3) | 2 (0-2) | 5 (1-4) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-11-29 | 3 Midleton FC |
2 - 0
2 - 2
|
Rockmount 5 2 | U | +1.0 | Over |
|
3-8 (11) | 1-5 (6) | 3 (0-3) | 1 (0-1) | ||
| Irland - FAI Intermediate Cup | 2022-11-18 | 2 Carrigaline United |
0 - 4
1 - 5
|
Rockmount | S | +0.5, +1.0 | Over |
|
6-1 (7) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 3 (3-0) | ||
| Irland - FAI Intermediate Cup | 2022-10-14 | 1 Rockmount |
3 - 0
4 - 0
|
Macroom 2 | S | -4.0 | Under |
|
7-3 (10) | 4-2 (6) | 0 (0-0) | 3 (2-1) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-10-05 | 1 3 Rockmount |
1 - 1
2 - 1
|
Carrigaline United 2 1 | S | -0.5, -1.0 | Over |
|
8-1 (9) | 2-1 (3) | 1 (0-1) | 3 (3-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-09-29 | 2 Blarney United |
0 - 1
0 - 4
|
Rockmount 1 | S | +1.5 | Over |
|
3-6 (9) | 2-4 (6) | 1 (0-1) | 1 (0-1) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-05-24 | 1 2 Ringmahon Rangers |
0 - 0
0 - 1
|
Rockmount 2 | S | +0.5 | Under |
|
10-2 (12) | 6-1 (7) | 4 (3-1) | 3 (3-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-05-18 | Rockmount |
1 - 0
3 - 0
|
UCC | S | -1.5, -2.0 | Under |
|
8-6 (14) | 0-4 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-05-04 | 3 Rockmount |
0 - 0
1 - 0
|
Cobh Wanderers 3 | S | -1.5, -2.0 | Under |
|
12-2 (14) | 7-0 (7) | 2 (2-0) | 1 (0-1) | ||
| Irland - FAI Cup | 2022-04-24 | 2 Bluebell United |
0 - 1
1 - 1
|
Rockmount 2 | U | +0.5 | Under |
|
5-2 (7) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-04-20 | 3 Midleton FC |
0 - 1
0 - 1
|
Rockmount 2 | S | +0.5, +1.0 | Under |
|
4-7 (11) | 1-6 (7) | 3 (1-2) | 1 (1-0) | ||
| Irland - FAI Intermediate Cup | 2022-04-16 | 2 Rockmount |
1 - 0
3 - 1
|
Maynooth University Town FC 1 | S | 0.0, -0.5 | Over |
|
9-4 (13) | 3-1 (4) | 2 (1-1) | 2 (2-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-04-07 | Rockmount |
0 - 0
2 - 0
|
St Marys AFC | S | -2 | Under |
|
5-4 (9) | 3-3 (6) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-03-04 | Carrigaline United |
1 - 1
1 - 1
|
Rockmount 2 | U | 0.0, +0.5 | Under |
|
6-4 (10) | 2-4 (6) | 2 (0-2) | 0 (0-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-02-04 | 5 Rockmount |
0 - 0
1 - 1
|
Avondale United 5 | U | -2.5,-3.0 | Under |
|
11-5 (16) | 5-2 (7) | 1 (0-1) | 4 (4-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2021-10-05 | 1 Rockmount |
0 - 0
2 - 1
|
College Corinthians FC 2 | S | -1.0, -1.5 | Push |
|
2-5 (7) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2021-09-30 | 1 St Marys AFC |
1 - 0
1 - 2
|
Rockmount 1 | S | +1.0, +1.5 | Under |
|
1-8 (9) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Ringmahon Rangers Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Irland - Munster Senior League | 2023-09-06 | 1 Midleton FC |
3 - 0
3 - 0
|
Ringmahon Rangers 2 | N | 0.0 | Over |
|
||||||
| Irland - FAI Cup | 2023-07-21 | 1 Kerry FC |
0 - 0
2 - 0
|
Ringmahon Rangers 3 | N | -0.5, -1.0 | Under |
|
||||||
| Irland - Munster Senior League | 2023-05-23 | 1 Ringmahon Rangers |
1 - 3
1 - 3
|
Rockmount 3 | N | 0.0, -0.5 | Over |
|
||||||
| Irland - Munster Senior League | 2023-05-08 | 1 Midleton FC |
0 - 0
0 - 1
|
Ringmahon Rangers | S | +0.5, +1.0 | Under |
|
||||||
| Irland - Munster Senior League | 2023-04-13 | 2 UCC |
1 - 2
1 - 3
|
Ringmahon Rangers 2 | S | 0.0 | Over |
|
||||||
| Irland - Munster Senior League | 2023-04-05 | Ringmahon Rangers |
2 - 1
2 - 3
|
Blarney United 1 | N | -2.0 | Over |
|
15-2 (17) | 9-0 (9) | 3 (3-0) | 2 (2-0) | ||
| Irland - FAI Intermediate Cup | 2023-03-19 | 1 Ringmahon Rangers |
0 - 0
0 - 1
|
Cockhill Celtic FC 3 | N | -0.5, -1.0 | Under |
|
7-7 (14) | 2-5 (7) | 2 (1-1) | 0 (0-0) | ||
| Irland - FAI Intermediate Cup | 2023-02-18 | 1 4 Ringmahon Rangers |
1 - 0
1 - 0
|
Willow Park 3 | S | -1.5 | Under |
|
6-3 (9) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 2 (0-2) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2023-02-12 | 2 Ringmahon Rangers |
0 - 1
2 - 2
|
Midleton FC 2 | U | 0.0 | Over |
|
5-2 (7) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2023-02-01 | 1 Rockmount |
0 - 0
1 - 1
|
Ringmahon Rangers 2 | U | 0.0, -0.5 | Under |
|
6-5 (11) | 2-3 (5) | 3 (2-1) | 1 (0-1) | ||
| Irland - Munster Senior Cup | 2023-01-28 | 5 Ringmahon Rangers |
1 - 3
3 - 3
|
Treaty United FC 2 | U | +0.5, +1.0 | Over |
|
7-5 (12) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 1 (1-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2023-01-25 | 1 Blarney United |
0 - 0
1 - 2
|
Ringmahon Rangers | S | +1.0 | Under |
|
5-9 (14) | 2-4 (6) | 1 (0-1) | 2 (1-1) | ||
| Irland - FAI Intermediate Cup | 2022-11-19 | 1 Ringmahon Rangers |
2 - 0
6 - 1
|
Carrigtwohill United 2 1 | S | -2.0 | Over |
|
8-3 (11) | 6-1 (7) | 2 (2-0) | 2 (2-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-10-21 | Cobh Wanderers |
0 - 1
0 - 3
|
Ringmahon Rangers 1 | S | +0.5 | Under |
|
1-3 (4) | 0-1 (1) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-05-24 | 1 2 Ringmahon Rangers |
0 - 0
0 - 1
|
Rockmount 2 | N | +0.5 | Under |
|
10-2 (12) | 6-1 (7) | 4 (3-1) | 3 (3-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-04-20 | 1 4 Avondale United |
2 - 0
4 - 1
|
Ringmahon Rangers 2 1 | N | +0.5, +1.0 | Over |
|
2-5 (7) | 1-2 (3) | 2 (1-1) | 2 (0-2) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-03-31 | St Marys AFC |
1 - 1
1 - 4
|
Ringmahon Rangers | S | +0.5, +1.0 | Over |
|
1-4 (5) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-03-04 | 2 Midleton FC |
1 - 0
1 - 2
|
Ringmahon Rangers 2 | S | 0.0, +0.5 | Push |
|
2-11 (13) | 1-7 (8) | 2 (1-1) | 3 (0-3) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-02-06 | 1 Ringmahon Rangers |
1 - 0
2 - 0
|
Cobh Wanderers 2 | S | -0.5,-1.0 | Under |
|
5-9 (14) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 3 (1-2) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2022-01-30 | 1 Ringmahon Rangers |
1 - 0
1 - 0
|
College Corinthians FC 1 | S | -0.5 | Under |
|
2-4 (6) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2021-11-27 | UCC |
0 - 1
1 - 3
|
Ringmahon Rangers 1 | S | +0.5 | Over |
|
6-5 (11) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2021-11-13 | 2 3 Douglas Hall |
1 - 2
2 - 3
|
Ringmahon Rangers 3 1 | S | +1.0 | Over |
|
7-6 (13) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 2 (1-1) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2021-08-25 | 2 Ringmahon Rangers |
0 - 2
0 - 3
|
Midleton FC 1 | N | -1.0, -1.5 | Push |
|
7-5 (12) | 4-4 (8) | 2 (1-1) | 1 (1-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2021-08-18 | 3 Ringmahon Rangers |
1 - 0
1 - 1
|
Carrigaline United 1 | U | 0.0, +0.5 | Under |
|
3-5 (8) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 2 (1-1) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2020-08-29 | College Corinthians FC |
1 - 0
4 - 0
|
Ringmahon Rangers 4 | N | 0.0 | Over |
|
4-2 (6) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 2 (2-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2020-01-05 | 1 Ringmahon Rangers |
1 - 0
2 - 1
|
UCC 4 | S | -0.5 | Push |
|
9-8 (17) | 4-7 (11) | 3 (1-2) | 2 (2-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2019-11-09 | Ringmahon Rangers |
0 - 0
1 - 0
|
Midleton FC | S | -1.0 | Under |
|
7-3 (10) | 4-3 (7) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2019-09-08 | 1 Ringmahon Rangers |
0 - 1
1 - 1
|
St Marys AFC 1 | U | -0.5, -1.0 | Under |
|
7-2 (9) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2019-08-18 | 1 Cobh Wanderers |
0 - 3
3 - 4
|
Ringmahon Rangers 2 | S | -0.5 | Over |
|
2-8 (10) | 0-5 (5) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||
| Irland - Munster Senior League | 2019-05-22 | 3 Ringmahon Rangers |
0 - 3
0 - 3
|
UCC | N | +0.5 | Over |
|
3-12 (15) | 1-7 (8) | 0 (0-0) | 2 (0-2) | ||
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fuld | 1.667 | 4 | 4 |
| Halv | 2.2 | 2.5 | 4 |
| Asiatisk handicap | ||
|---|---|---|
| Fuld (-0.75) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (-0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Mål i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (3.25) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | [email protected] | [email protected] |
Live-begivenheder
Status: , Stilling: 0 - 0 , Hjørnespark: 0 - 0
Hjørnespark: , Handicap: -0.5, -1.0 , Mål: 3.0, 3.5
Mål over 0.5 - 4.5
Kort over 1.5 - 7.5

