søn, Feb 8, 2015 · 11:30
ÆldsteSeneste
VVVUVT
1.25
5.75
11.00
SenesteÆldste
TTTTUU
Gratis forudsigelser
(baseret på historisk statistik, kun til reference)
Over 3.0
Mål i alt
Under 10.5
Hjørnespark i alt
+1.5
Cambuur Leeuwarden
Feyenoord vs Cambuur Leeuwarden Holdprofil
Feyenoord
VVVUTVVUVTSenesteStabil+0.2 p/kamp, seneste 5 vs forrige 23
Over 9.5 hjørnesparkLige5/10
Over 2.5 målOver7/10
Asiatisk handicapFejlerDækket 3/10
Hurtig starterFører an · vinder 6 af 8 kampe hvor holdet scorer førstMål i 1. halvleg i 8 af de seneste 10Over 2.5 kort i 7 af de seneste 10
Cambuur Leeuwarden
TTVVVUTTTTSenesteNedad-1.4 p/kamp, seneste 5 vs forrige 21
Over 9.5 hjørnesparkOver7/10
Over 2.5 målOver7/10
Asiatisk handicapLigeDækket 4/9
Anden halvleg-holdLangsom starter · indkasserer først i 6 af 84 nederlag i trækMål i 1. halvleg i 9 af de seneste 10
Feyenoord vs Cambuur Leeuwarden Kampfakta
Feyenoord
6V-2U-2T i de seneste 10 kampe, med 22 scorede og 14 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 2.2 for, 1.4 imod. Sejr 60%, AH-sejr 30%, mål Over 50%, hjørne Over 40%.
Resultat ved fuld tid
Vundet 60%6
Uafgjort 20%2
Tabt 20%2
Mål i alt 3.0
Over 50%5
Annulleret 30%3
Under 20%2
Hjørnespark i alt 10.5
Over 40%4
Annulleret 0%0
Under 60%6
Asiatisk handicap
Vundet 30%3
Annulleret 10%1
Tabt 60%6
Cambuur Leeuwarden
3V-2U-5T i de seneste 10 kampe, med 15 scorede og 16 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 1.5 for, 1.6 imod. Sejr 30%, AH-sejr 44%, mål Over 30%, hjørne Over 60%.
Resultat ved fuld tid
Vundet 30%3
Uafgjort 20%2
Tabt 50%5
Mål i alt 3.0
Over 30%3
Annulleret 50%5
Under 20%2
Hjørnespark i alt 10.5
Over 60%6
Annulleret 0%0
Under 40%4
Asiatisk handicap
Vundet 44%4
Annulleret 11%1
Tabt 44%4
Sidste
| Feyenoord | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Cambuur Leeuwarden | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5| Feyenoord | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
| Cambuur Leeuwarden | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
MålfordelingLinje 3.0
HjørnesparkfordelingLinje 10.5
Kortfordeling
Hjemmeholdets kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets kampe
I alt: 32,
Gns.: 3.19,
Std.afv.: 1.53, Median: 3,
Typetal: 3,
Over: 54%
Hjemmeholdets kampe på hjemmebane
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets kampe på udebane
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Hjemmeholdets seneste kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets seneste kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Feyenoord vs Cambuur Leeuwarden Tidsfordeling for mål/hjørnespark
Feyenoord vs Cambuur Leeuwarden Indbyrdes opgør
Feyenoord vs Cambuur Leeuwarden Se fuld H2H →| Feyenoord Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-10-26 | 2 Cambuur Leeuwarden |
0 - 1
0 - 1
|
Feyenoord 2 | S | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Feyenoord Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Nederlandene - Eredivisie | 2015-02-04 | 2 Heerenveen |
1 - 1
3 - 1
|
Feyenoord 1 | N | +0.5 | Over | 10.5 |
|
|||||
| Nederlandene - Eredivisie | 2015-02-01 | 1 Feyenoord |
2 - 0
2 - 1
|
ADO Den Haag 3 | S | -2.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Nederlandene - Eredivisie | 2015-01-25 | Ajax |
0 - 0
0 - 0
|
Feyenoord 2 | U | 0.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Nederlandene - Eredivisie | 2015-01-18 | Feyenoord |
1 - 0
3 - 1
|
FC Twente 1 | S | -0.5, -1.0 | Over | 10.5 |
|
|||||
| Europa - Venskabskampe | 2015-01-04 | Feyenoord |
2 - 0
2 - 1
|
FC Emmen | S | -1.0, -1.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-12-21 | NAC |
0 - 1
0 - 1
|
Feyenoord | S | +1.5 | Under | 10.5 | Under |
|
5-1 (6) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 3 (3-0) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-12-17 | 1 PSV |
1 - 2
4 - 3
|
Feyenoord 4 | N | -0.5, -1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
5-3 (8) | 4-2 (6) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-12-14 | 2 Feyenoord |
0 - 2
2 - 2
|
AZ 4 | U | -1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
15-4 (19) | 7-2 (9) | 3 (2-1) | 2 (0-2) |
| UEFA Europa League | 2014-12-11 | 1 Standard Liege |
0 - 1
0 - 3
|
Feyenoord 2 | S | +0.5 | Over | 10.0 | Push |
|
3-7 (10) | 1-4 (5) | 2 (1-1) | 2 (0-2) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-12-06 | 2 Excelsior |
0 - 3
2 - 5
|
Feyenoord 2 | S | +1.5 | Over | 10.5 | Under |
|
2-3 (5) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| UEFA Europa League | 2014-11-27 | 4 Feyenoord |
0 - 0
2 - 0
|
Sevilla 2 | S | 0.0 | Under | 9.5 | Under |
|
0-4 (4) | 0-1 (1) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-11-09 | 2 Vitesse |
0 - 0
0 - 0
|
Feyenoord 1 | U | 0.0 | Under | 10.0 | Over |
|
5-6 (11) | 5-3 (8) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| UEFA Europa League | 2014-11-06 | 2 Feyenoord |
2 - 0
2 - 0
|
HNK Rijeka 3 | S | -1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
5-4 (9) | 2-2 (4) | 3 (1-2) | 1 (1-0) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-11-01 | 1 Feyenoord |
0 - 0
2 - 0
|
PEC Zwolle 2 | S | -1.5 | Under | 10.5 | Over |
|
8-3 (11) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 3 (1-2) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-10-26 | 2 Cambuur Leeuwarden |
0 - 1
0 - 1
|
Feyenoord 2 | S | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
1-2 (3) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| UEFA Europa League | 2014-10-23 | 2 HNK Rijeka |
0 - 0
3 - 1
|
Feyenoord 3 | N | 0.0, -0.5 | Over | 9.5 | Over |
|
4-6 (10) | 2-3 (5) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-10-18 | 1 Feyenoord |
2 - 0
2 - 1
|
Heracles 1 | S | -1.5, -2.0 | Under | 10.5 | Over |
|
14-1 (15) | 6-0 (6) | 2 (2-0) | 5 (4-1) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-10-05 | Feyenoord |
1 - 0
4 - 0
|
FC Groningen 3 1 | S | -1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
11-3 (14) | 5-0 (5) | 0 (0-0) | 4 (3-1) |
| UEFA Europa League | 2014-10-02 | 2 Feyenoord |
0 - 0
2 - 1
|
Standard Liege 2 | S | -0.5 |
|
4-4 (8) | 4-3 (7) | 2 (0-2) | 0 (0-0) | |||
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-09-27 | 1 Go Ahead Eagles |
0 - 2
0 - 4
|
Feyenoord 1 | S | +0.5, +1.0 | Over | 10.0 | Push |
|
3-7 (10) | 3-6 (9) | 3 (0-3) | 1 (1-0) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-09-21 | Feyenoord |
0 - 1
0 - 1
|
Ajax | N | 0.0 | Under | 10.0 | Over |
|
10-2 (12) | 5-1 (6) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| UEFA Europa League | 2014-09-18 | 2 Sevilla |
2 - 0
2 - 0
|
Feyenoord 2 | N | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 | Under |
|
4-2 (6) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-09-13 | 1 Feyenoord |
0 - 2
1 - 2
|
Willem II 1 | N | -1.0, -1.5 | Push | 10.0 | Under |
|
6-1 (7) | 4-0 (4) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-08-31 | FC Twente |
0 - 0
0 - 0
|
Feyenoord | U | -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
4-4 (8) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| UEFA Europa League - Kvalifikation | 2014-08-28 | Feyenoord |
2 - 0
4 - 3
|
Zorya | S | -1.0 | Over | 10.0 | Under |
|
2-5 (7) | 1-2 (3) | 2 (0-2) | 1 (1-0) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-08-24 | Feyenoord |
1 - 1
1 - 2
|
FC Utrecht | N | Push | 10.5 | Under |
|
6-3 (9) | 4-1 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | |
| UEFA Europa League - Kvalifikation | 2014-08-21 | Zorya |
1 - 1
1 - 1
|
Feyenoord | U | +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
6-2 (8) | 2-2 (4) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-08-15 | Feyenoord |
0 - 0
1 - 1
|
Heerenveen | U |
|
10-4 (14) | 4-3 (7) | (-) | (-) | ||||
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-08-10 | ADO Den Haag |
0 - 0
0 - 1
|
Feyenoord | S | +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
6-2 (8) | 4-1 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Cambuur Leeuwarden Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Nederlandene - Eredivisie | 2015-02-04 | 2 Cambuur Leeuwarden |
0 - 1
0 - 2
|
Vitesse | N | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Nederlandene - Eredivisie | 2015-01-31 | 1 FC Twente |
0 - 0
2 - 1
|
Cambuur Leeuwarden 1 | N | -1.0, -1.5 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Nederlandene - Pokal | 2015-01-27 | Cambuur Leeuwarden |
0 - 1
2 - 3
|
PEC Zwolle 2 | N | 0.0, -0.5 | Over | 10.5 |
|
|||||
| Nederlandene - Eredivisie | 2015-01-24 | 2 Cambuur Leeuwarden |
0 - 1
1 - 2
|
PSV 2 | N | +0.5, +1.0 | Push | 10.0 |
|
|||||
| Nederlandene - Eredivisie | 2015-01-17 | 1 ADO Den Haag |
3 - 2
2 - 2
|
Cambuur Leeuwarden | U | 0.0 | Over | 10.5 |
|
|||||
| Europa - Venskabskampe | 2015-01-11 | Cambuur Leeuwarden |
1 - 1
2 - 2
|
De Graafschap 1 | U |
|
4-3 (7) | 4-2 (6) | 1 (0-1) | 0 (0-0) | ||||
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-12-20 | 2 Cambuur Leeuwarden |
0 - 1
2 - 1
|
PEC Zwolle 4 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.5 | Under |
|
3-3 (6) | 1-1 (2) | 2 (1-1) | 0 (0-0) |
| Nederlandene - Pokal | 2014-12-16 | Heracles |
0 - 1
0 - 3
|
Cambuur Leeuwarden 1 | S | 0.0, -0.5 | Push | 10.0 | Over |
|
7-4 (11) | 2-2 (4) | 3 (2-1) | 3 (3-0) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-12-13 | 1 Go Ahead Eagles |
0 - 1
1 - 2
|
Cambuur Leeuwarden | S | 0.0 | Over | 10.5 | Under |
|
6-2 (8) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-12-06 | 1 Cambuur Leeuwarden |
0 - 1
0 - 1
|
NAC 1 | N | -1.0, -1.5 | Under | 10.5 | Over |
|
10-2 (12) | 2-1 (3) | 2 (2-0) | 4 (3-1) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-11-29 | Cambuur Leeuwarden |
0 - 1
0 - 2
|
AZ | N | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Over |
|
5-7 (12) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-11-23 | FC Utrecht |
1 - 1
1 - 3
|
Cambuur Leeuwarden | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.5 | Over |
|
5-9 (14) | 3-5 (8) | 3 (2-1) | 1 (0-1) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-11-09 | 1 Cambuur Leeuwarden |
1 - 2
2 - 4
|
Ajax | N | +0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
7-2 (9) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-11-02 | Willem II |
0 - 0
1 - 1
|
Cambuur Leeuwarden 1 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Over |
|
8-7 (15) | 3-4 (7) | 2 (1-1) | 3 (2-1) |
| Nederlandene - Pokal | 2014-10-29 | 1 Cambuur Leeuwarden |
0 - 1
0 - 0
|
Scheveningen | U | -2.5 | Under | 10.0 | Under |
|
2-0 (2) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-10-26 | 2 Cambuur Leeuwarden |
0 - 1
0 - 1
|
Feyenoord 2 | N | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
1-2 (3) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-10-19 | 2 Heerenveen |
1 - 0
2 - 2
|
Cambuur Leeuwarden 3 | U | -0.5 | Over | 10.5 | Under |
|
4-5 (9) | 4-4 (8) | 3 (1-2) | 0 (0-0) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-10-04 | Cambuur Leeuwarden |
2 - 0
4 - 1
|
FC Dordrecht | S | -1.0, -1.5 | Over | 10.5 | Under |
|
4-4 (8) | 0-1 (1) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-09-28 | Excelsior |
1 - 0
1 - 1
|
Cambuur Leeuwarden | U | 0.0 | Under | 10.0 | Under |
|
5-4 (9) | 3-3 (6) | 2 (0-2) | 2 (2-0) |
| Nederlandene - Pokal | 2014-09-24 | 1 1 FC Den Bosch |
0 - 0
0 - 4
|
Cambuur Leeuwarden | S | 0.0, -0.5 | Over |
|
3-7 (10) | 2-6 (8) | 4 (1-3) | 0 (0-0) | ||
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-09-21 | PSV |
2 - 0
4 - 0
|
Cambuur Leeuwarden | N | -1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
9-6 (15) | 4-3 (7) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-09-14 | 1 Cambuur Leeuwarden |
0 - 0
3 - 0
|
FC Groningen 4 1 | S | 0.0, -0.5 | Push | 10.5 | Under |
|
8-1 (9) | 3-0 (3) | 3 (3-0) | 3 (3-0) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-08-30 | Cambuur Leeuwarden |
1 - 0
3 - 2
|
ADO Den Haag | S | -0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
5-4 (9) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-08-22 | Heracles |
0 - 0
0 - 1
|
Cambuur Leeuwarden | S | Under | 10.5 | Under |
|
6-3 (9) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 3 (2-1) | |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-08-16 | Vitesse |
2 - 1
2 - 2
|
Cambuur Leeuwarden | U | Over | 10.5 | Under |
|
3-1 (4) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 2 (1-1) | |
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-08-09 | Cambuur Leeuwarden |
1 - 0
1 - 1
|
FC Twente | U | +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
3-6 (9) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Europa - Venskabskampe | 2014-08-02 | Cambuur Leeuwarden |
1 - 1
4 - 1
|
FC Emmen | S | Over |
|
4-3 (7) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 1 (0-1) | |||
| Europa - Venskabskampe | 2014-07-29 | Cambuur Leeuwarden |
2 - 0
2 - 1
|
FC Volendam | S | Push |
|
0-2 (2) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | |||
| Europa - Venskabskampe | 2014-07-19 | De Graafschap |
1 - 3
2 - 5
|
Cambuur Leeuwarden | S | Over |
|
3-3 (6) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | |||
| Nederlandene - Eredivisie | 2014-05-03 | Cambuur Leeuwarden |
1 - 0
1 - 2
|
ADO Den Haag | N |
|
7-3 (10) | 5-3 (8) | (-) | (-) | ||||
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fuld | 1.25 | 5.75 | 11 |
| Asiatisk handicap | ||
|---|---|---|
| Fuld (-1.5) | [email protected] | [email protected] |
| Hjørnespark i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (10.5) | [email protected] | [email protected] |
| Mål i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (3.0) | [email protected] | [email protected] |
Live-begivenheder
Status: Fuld tid , Stilling: 2 - 1 , Hjørnespark: 9 - 1
Hjørnespark: 10.5 , Handicap: -1.5 , Mål: 3.0
-
21' - 1st Corner - Feyenoord -
23' - 2nd Corner - Feyenoord -
25' - 1st Yellow Card - Cambuur Leeuwarden -
40' - 3rd Corner - Feyenoord - Race to 3 Corners - Feyenoord
-
41' - 4th Corner - Feyenoord -
43' - 1st Goal - Feyenoord -
44' - 2nd Yellow Card - Feyenoord -
45+1' - 3rd Yellow Card - Cambuur Leeuwarden -
1-0 score at the end of First Half - 46' Substitution - Achahbar for Boetius - Feyenoord
-
46' - 5th Corner - Feyenoord - Race to 5 Corners - Feyenoord
-
47' - 2nd Goal - Feyenoord -
58' - Red Card - Cambuur Leeuwarden - 61' Substitution - Bytyqi for De Ridder - Cambuur Leeuwarden
- 61' Substitution - Barto for Rosheuvel - Cambuur Leeuwarden
-
62' - 3rd Goal - Cambuur Leeuwarden -
66' - 6th Corner - Cambuur Leeuwarden -
69' - 7th Corner - Feyenoord - 69' Substitution - Trindade de Vilhena for Toornstra - Feyenoord
- 79' Substitution - Te Vrede for El Ahmadi - Feyenoord
- 81' Substitution - Steblecki for Droste - Cambuur Leeuwarden
-
82' - 8th Corner - Feyenoord - Race to 7 Corners - Feyenoord
-
84' - 9th Corner - Feyenoord -
90+2' - 4th Yellow Card - Feyenoord -
90+5' - 10th Corner - Feyenoord - Race to 9 Corners - Feyenoord
-
2-1 score at the end of Second Half
Mål over 0.5 - 4.5
Kort over 1.5 - 7.5

