Gratis forudsigelser
(baseret på historisk statistik, kun til reference)
Under 3.0
Mål i alt
Over 10.0
Hjørnespark i alt
-0.75
St Gallen
FC Sion vs St Gallen Holdprofil
FC Sion
TTTVTUUTTUSenesteNedad-0.7 p/kamp, seneste 5 vs forrige 18
Over 9.5 hjørnesparkOver8/10
Over 2.5 målOver6/10
Asiatisk handicapFejler3/9
St Gallen
VTVVVTVVTUSenesteNedad-0.5 p/kamp, seneste 5 vs forrige 18
Over 9.5 hjørnesparkOver7/10
Over 2.5 målOver8/10
Asiatisk handicapDækker7/9
Sidste
| FC Sion | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| St Gallen | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5| FC Sion | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
| St Gallen | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
MålfordelingLinje 3.0
HjørnesparkfordelingLinje 10.0
Kortfordeling
Hjemmeholdets kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets kampe
I alt: 40,
Gns.: 3.65,
Std.afv.: 1.90, Median: 3,
Typetal: ,
Over: 67%
Hjemmeholdets kampe på hjemmebane
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets kampe på udebane
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Hjemmeholdets seneste kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets seneste kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
FC Sion vs St Gallen Tidsfordeling for mål/hjørnespark
FC Sion vs St Gallen Indbyrdes opgør
FC Sion vs St Gallen Se fuld H2H →| FC Sion Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Schweiz - Super League | 2019-11-02 | St Gallen |
0 - 0
3 - 0
|
FC Sion 1 | N | -0.5, -1.0 | Push | 10.0 |
|
|||||
| Schweiz - Super League | 2019-09-25 | 4 FC Sion |
0 - 1
1 - 2
|
St Gallen 3 | N | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Schweiz - Super League | 2019-05-12 | 2 St Gallen |
1 - 0
2 - 1
|
FC Sion 2 | N | 0.0, -0.5 | Push | 10.0 |
|
|||||
| Schweiz - Super League | 2019-02-23 | 2 FC Sion |
1 - 1
2 - 2
|
St Gallen 3 | U | -0.5 | Over | 9.5 |
|
|||||
| Schweiz - Super League | 2018-11-04 | 4 FC Sion |
0 - 1
0 - 1
|
St Gallen 3 | N | -0.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Schweiz - Pokal | 2018-11-01 | 2 St Gallen |
0 - 0
1 - 1
|
FC Sion 2 | U | 0.0 | Under | 9.5 | Under |
|
3-4 (7) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Schweiz - Super League | 2018-07-29 | 2 St Gallen |
0 - 2
2 - 4
|
FC Sion 3 | S | 0.0 | Over | 9.5 | Under |
|
2-1 (3) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Schweiz - Super League | 2018-05-13 | 1 FC Sion |
2 - 1
3 - 2
|
St Gallen 2 | S | -0.5, -1.0 | Over | 9.5 | Over |
|
4-6 (10) | 0-4 (4) | 2 (0-2) | 2 (0-2) |
| Schweiz - Super League | 2017-12-16 | St Gallen |
2 - 0
3 - 2
|
FC Sion 4 | N | 0.0, -0.5 | Over | 9.5 | Over |
|
6-6 (12) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Schweiz - Super League | 2017-10-15 | 2 FC Sion |
0 - 1
1 - 2
|
St Gallen 3 | N | -0.5 | Over | 10.0 | Push |
|
10-0 (10) | 7-0 (7) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2017-08-06 | 1 St Gallen |
0 - 0
2 - 0
|
FC Sion | N | 0.0 | Under | 10.0 | Under |
|
6-2 (8) | 5-2 (7) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2017-05-28 | 2 St Gallen |
0 - 0
1 - 1
|
FC Sion 2 | U | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
3-3 (6) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2017-03-05 | 2 FC Sion |
0 - 1
1 - 2
|
St Gallen 2 | N | -1.0 | Push | 10.0 | Under |
|
8-1 (9) | 1-1 (2) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2016-12-04 | 2 St Gallen |
0 - 1
2 - 1
|
FC Sion 2 1 | N | +0.5 | Push | 10.0 | Under |
|
2-6 (8) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Schweiz - Super League | 2016-07-30 | 2 FC Sion |
1 - 0
2 - 1
|
St Gallen 2 | S | -1.0 | Over | 10.0 | Over |
|
8-4 (12) | 3-1 (4) | 2 (2-0) | 3 (3-0) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| FC Sion Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Schweiz - Super League | 2020-02-23 | 2 Lugano |
0 - 0
0 - 0
|
FC Sion 3 | U | -0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Schweiz - Super League | 2020-02-15 | 1 4 FC Sion |
0 - 1
1 - 2
|
Neuchatel Xamax 1 | N | -0.5 | Over | 10.5 |
|
|||||
| Schweiz - Super League | 2020-02-08 | 3 Young Boys |
1 - 0
1 - 0
|
FC Sion 3 | N | -1.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Schweiz - Super League | 2020-02-02 | 1 3 FC Sion |
1 - 1
1 - 1
|
FC Zürich 5 | U | 0.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Europa - Venskabskampe | 2020-01-18 | FC Sion |
1 - 0
1 - 1
|
Yverdon Sport FC 1 | U |
|
||||||||
| Europa - Venskabskampe | 2020-01-13 | MOL Fehervar FC |
1 - 1
1 - 1
|
FC Sion | U | 0.0,+0.5 | Under |
|
8-4 (12) | 3-2 (5) | 2 (0-2) | 3 (2-1) | ||
| Europa - Venskabskampe | 2020-01-09 | Heracles |
1 - 0
1 - 1
|
FC Sion 3 | U | 0.0 | Under |
|
3-4 (7) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Schweiz - Super League | 2019-12-15 | 1 FC Sion |
1 - 0
1 - 1
|
Neuchatel Xamax 3 | U | -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-6 (10) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2019-12-08 | 2 FC Basel |
2 - 0
4 - 0
|
FC Sion 2 | N | -1.0, -1.5 | Over | 10.5 | Under |
|
8-1 (9) | 2-1 (3) | 2 (1-1) | 2 (2-0) |
| Schweiz - Super League | 2019-11-30 | 3 FC Sion |
0 - 1
2 - 1
|
FC Thun 1 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 | Over |
|
9-6 (15) | 7-2 (9) | 4 (4-0) | 3 (0-3) |
| Schweiz - Super League | 2019-11-24 | FC Sion |
2 - 3
3 - 4
|
Young Boys 3 | N | +1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
6-8 (14) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Schweiz - Super League | 2019-11-10 | 1 FC Zürich |
2 - 2
4 - 2
|
FC Sion 2 | N | -0.5 | Over | 10.5 | Under |
|
6-2 (8) | 6-2 (8) | 4 (4-0) | 0 (0-0) |
| Schweiz - Super League | 2019-11-02 | St Gallen |
0 - 0
3 - 0
|
FC Sion 1 | N | -0.5, -1.0 | Push | 10.0 | Over |
|
11-4 (15) | 6-3 (9) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| Schweiz - Super League | 2019-10-26 | 4 FC Sion |
1 - 1
1 - 1
|
Servette 2 | U | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
3-6 (9) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Schweiz - Super League | 2019-10-20 | 1 Lucerne |
0 - 1
3 - 1
|
FC Sion 2 | N | -0.5 | Over | 10.5 | Over |
|
7-5 (12) | 1-3 (4) | 3 (1-2) | 4 (2-2) |
| Schweiz - Super League | 2019-10-06 | 3 FC Sion |
0 - 0
1 - 2
|
Lugano | N | 0.0 | Over | 10.0 | Under |
|
3-6 (9) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| Schweiz - Super League | 2019-09-28 | 2 Young Boys |
2 - 1
3 - 2
|
FC Sion 3 | N | -1.5 | Over | 10.5 | Under |
|
6-3 (9) | 4-0 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2019-09-25 | 4 FC Sion |
0 - 1
1 - 2
|
St Gallen 3 | N | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 | Over |
|
7-5 (12) | 4-4 (8) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2019-09-21 | 2 Neuchatel Xamax |
1 - 1
1 - 3
|
FC Sion | S | 0.0 | Over | 10.5 | Over |
|
5-7 (12) | 3-4 (7) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Schweiz - Pokal | 2019-09-15 | 2 Aarau |
1 - 1
1 - 2
|
FC Sion 2 | S | +0.5, +1.0 | Over |
|
5-4 (9) | 4-0 (4) | 2 (2-0) | 1 (1-0) | ||
| Schweiz - Super League | 2019-09-01 | 4 FC Thun |
0 - 1
0 - 1
|
FC Sion 4 | S | 0.0 | Under | 10.5 | Over |
|
6-5 (11) | 3-2 (5) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Schweiz - Super League | 2019-08-25 | 3 FC Sion |
1 - 0
2 - 1
|
Lucerne 4 | S | 0.0 | Over | 10.5 | Under |
|
3-7 (10) | 2-3 (5) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Schweiz - Super League | 2019-08-11 | 1 Lugano |
0 - 0
0 - 1
|
FC Sion 2 | S | -0.5 | Under | 10.0 | Push |
|
5-5 (10) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 3 (0-3) |
| Schweiz - Super League | 2019-08-03 | 1 2 FC Sion |
1 - 1
3 - 1
|
FC Zürich 1 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.5 | Over |
|
7-4 (11) | 2-3 (5) | 3 (0-3) | 2 (1-1) |
| Schweiz - Super League | 2019-07-27 | 1 Servette |
0 - 0
0 - 0
|
FC Sion 3 | U | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Over |
|
7-7 (14) | 1-4 (5) | 4 (1-3) | 3 (3-0) |
| Europa - Venskabskampe | 2019-07-23 | FC Sion |
0 - 2
0 - 3
|
Valencia 3 | N | +1.0 | Over |
|
2-5 (7) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) | ||
| Schweiz - Super League | 2019-07-19 | 1 FC Sion |
1 - 1
1 - 4
|
FC Basel 3 | N | +1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
5-3 (8) | 3-3 (6) | 3 (2-1) | 1 (1-0) |
| Eliteklubber - Venskabskampe | 2019-07-14 | 2 FC Sion |
0 - 0
0 - 0
|
Everton 2 | U | +0.5, +1.0 | Under | 9.0 | Under |
|
1-6 (7) | 0-4 (4) | 2 (0-2) | 1 (0-1) |
| Europa - Venskabskampe | 2019-07-13 | 1 FC Sion |
0 - 0
0 - 0
|
Neuchatel Xamax 1 | U | 0.0 | Under |
|
1-0 (1) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Europa - Venskabskampe | 2019-07-10 | 1 1 FC Sion |
1 - 1
1 - 1
|
Grenoble | U | -0.5 | Under | 9.0 | Under |
|
3-2 (5) | 2-1 (3) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| St Gallen Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Europa - Venskabskampe | 2020-06-09 | St Gallen |
2 - 1
4 - 2
|
FC Schaffhausen | S | -1.5, -2.0 | Over |
|
||||||
| Europa - Venskabskampe | 2020-03-13 | St Gallen |
3 - 1
4 - 1
|
Wil 1900 | S | -1.5, -2.0 | Over |
|
||||||
| Schweiz - Super League | 2020-02-23 | 5 St Gallen |
1 - 2
3 - 3
|
Young Boys 3 | U | 0.0, +0.5 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Schweiz - Super League | 2020-02-16 | 3 Lucerne |
1 - 0
1 - 0
|
St Gallen 3 | N | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Schweiz - Super League | 2020-02-09 | 1 3 St Gallen |
1 - 1
1 - 0
|
Servette 5 | S | -0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Schweiz - Super League | 2020-02-02 | 4 FC Basel |
1 - 1
1 - 2
|
St Gallen 4 | S | -0.5, -1.0 | Push | 10.0 | Under |
|
3-2 (5) | 2-1 (3) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Europa - Venskabskampe | 2020-01-19 | 2 Union Berlin |
1 - 1
1 - 2
|
St Gallen | S | +0.5, +1.0 | Push | 8.0 | Over |
|
5-8 (13) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 5 (1-4) |
| Europa - Venskabskampe | 2020-01-13 | 2 KV Oostende |
2 - 1
2 - 3
|
St Gallen 1 | S | 0.0, +0.5 | Over | 9.0 | Under |
|
3-3 (6) | 2-0 (2) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Europa - Venskabskampe | 2020-01-10 | 2 Bayer Leverkusen |
1 - 2
3 - 2
|
St Gallen 1 | N | Over | 9.0 | Over |
|
6-7 (13) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 4 (3-1) | |
| Europa - Venskabskampe | 2020-01-07 | 1 FC Ingolstadt |
4 - 2
6 - 3
|
St Gallen | N | +0.5 | Over |
|
2-5 (7) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 2 (0-2) | ||
| Schweiz - Super League | 2019-12-14 | 3 St Gallen |
1 - 2
1 - 3
|
FC Zürich 3 | N | -1.0 | Over | 10.0 | Over |
|
10-3 (13) | 6-0 (6) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Schweiz - Super League | 2019-12-08 | 2 FC Thun |
0 - 2
1 - 4
|
St Gallen 1 | S | +0.5 | Over | 9.5 | Under |
|
3-5 (8) | 2-1 (3) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2019-12-01 | 5 Lucerne |
1 - 1
1 - 4
|
St Gallen 3 | S | 0.0, +0.5 | Over | 10.0 | Over |
|
5-6 (11) | 4-2 (6) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Schweiz - Super League | 2019-11-24 | 2 St Gallen |
2 - 0
4 - 1
|
Neuchatel Xamax 3 | S | -0.5, -1.0 | Over | 10.0 | Under |
|
4-4 (8) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Schweiz - Super League | 2019-11-10 | 3 Young Boys |
2 - 2
4 - 3
|
St Gallen 5 | N | -1.0, -1.5 | Over | 10.0 | Over |
|
7-6 (13) | 1-3 (4) | 1 (0-1) | 4 (2-2) |
| Schweiz - Super League | 2019-11-02 | St Gallen |
0 - 0
3 - 0
|
FC Sion 1 | S | -0.5, -1.0 | Push | 10.0 | Over |
|
11-4 (15) | 6-3 (9) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| Schweiz - Super League | 2019-10-27 | 1 4 Lugano |
0 - 2
1 - 3
|
St Gallen 2 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
4-4 (8) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Schweiz - Super League | 2019-10-20 | 3 Servette |
0 - 1
1 - 2
|
St Gallen 3 | S | 0.0 | Over | 10.0 | Under |
|
6-2 (8) | 3-1 (4) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2019-10-06 | 3 St Gallen |
0 - 0
0 - 0
|
FC Basel 5 | U | +0.5, +1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
5-1 (6) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Schweiz - Super League | 2019-09-28 | 1 St Gallen |
2 - 0
4 - 0
|
FC Thun 1 | S | 0.0, -0.5 | Over | 9.5 | Over |
|
7-4 (11) | 6-2 (8) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2019-09-25 | 4 FC Sion |
0 - 1
1 - 2
|
St Gallen 3 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 | Over |
|
7-5 (12) | 4-4 (8) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2019-09-21 | 3 St Gallen |
2 - 0
3 - 1
|
Servette 4 | S | 0.0 | Over | 9.5 | Over |
|
8-2 (10) | 4-1 (5) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Schweiz - Pokal | 2019-09-13 | 1 Winterthur |
0 - 0
2 - 0
|
St Gallen 1 1 | N | +0.5 | Under | 10.0 | Over |
|
8-8 (16) | 4-7 (11) | 4 (2-2) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2019-08-25 | 4 St Gallen |
0 - 1
3 - 2
|
Lugano 2 1 | S | 0.0, +0.5 | Over | 9.5 | Under |
|
5-2 (7) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Schweiz - Super League | 2019-08-14 | 1 2 FC Zürich |
1 - 1
2 - 1
|
St Gallen 4 1 | N | 0.0, -0.5 | Push | 10.0 | Over |
|
5-8 (13) | 3-2 (5) | 3 (2-1) | 2 (0-2) |
| Schweiz - Super League | 2019-08-10 | 2 St Gallen |
1 - 2
2 - 3
|
Young Boys 4 | N | +1.0 | Over | 10.0 | Under |
|
4-5 (9) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Schweiz - Super League | 2019-08-04 | 3 Neuchatel Xamax |
0 - 1
1 - 1
|
St Gallen | U | 0.0 | Under | 10.0 | Under |
|
1-4 (5) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Eliteklubber - Venskabskampe | 2019-07-30 | 1 St Gallen |
1 - 3
1 - 4
|
Borussia Dortmund | N | +2.0, +2.5 | Over | 8.5 | Over |
|
2-8 (10) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Schweiz - Super League | 2019-07-27 | 2 FC Basel |
0 - 1
1 - 2
|
St Gallen 5 | S | -1.5 | Under | 10.5 | Under |
|
3-6 (9) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Schweiz - Super League | 2019-07-20 | 3 St Gallen |
0 - 0
0 - 2
|
Lucerne 5 | N | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
5-2 (7) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fuld | 4.333 | 3.8 | 1.75 |
| Halv | 4.333 | 2.5 | 2.3 |
| Asiatisk handicap | ||
|---|---|---|
| Fuld (+0.75) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (+0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Hjørnespark i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (10.0) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (4.5) | [email protected] | [email protected] |
| Mål i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (3.0) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | [email protected] | [email protected] |
Live-begivenheder
Status: Fuld tid , Stilling: 1 - 2 , Hjørnespark: 3 - 7
Hjørnespark: 10.0 , Handicap: +0.5, +1.0 , Mål: 3.0
Stilling: 0 - 1 , Hjørnespark: 1 - 2 Halv
Hjørnespark: 4.5 , Handicap: 0.0, +0.5 , Mål: 1.0, 1.5
-
13' - 1st Corner - St Gallen -
20' - 1st Goal - St Gallen -
28' - 1st Yellow Card - St Gallen -
32' - 2nd Yellow Card - St Gallen -
33' - 3rd Yellow Card - FC Sion -
38' - 4th Yellow Card - FC Sion -
41' - 2nd Corner - St Gallen -
45' - 3rd Corner - FC Sion -
0-1 score at the end of First Half -
47' - 5th Yellow Card - St Gallen -
52' - 4th Corner - FC Sion -
53' - 2nd Goal - St Gallen - Race to 3 Corners - St Gallen
-
61' - 5th Corner - St Gallen -
63' - 6th Corner - St Gallen - Race to 5 Corners - St Gallen
-
66' - 7th Corner - St Gallen -
72' - 8th Corner - St Gallen -
78' - 6th Yellow Card - FC Sion -
86' - 9th Corner - FC Sion -
87' - 7th Yellow Card - FC Sion -
89' - 10th Corner - St Gallen - Race to 7 Corners - St Gallen
-
90+3' - 3rd Goal - FC Sion -
1-2 score at the end of Second Half
Mål over 0.5 - 4.5
Kort over 1.5 - 7.5

