tor, May 18, 2023 · 14:00
2 - 3
Fuld tid · HT 2-2
ÆldsteSeneste
UVUUUT
4.75
4.20
1.50
SenesteÆldste
VVVVUV

Noter

Gratis forudsigelser (baseret på historisk statistik, kun til reference)
Under 3.0
Mål i alt
Under 9.0
Hjørnespark i alt
-1.25
SSVg Velbert
FC Monheim
TTTVUVUUUTSenesteOpad+0.4 p/kamp, seneste 5 vs forrige 24
Over 9.5 hjørnesparkUnder3/10
Over 2.5 målUnder3/10
Asiatisk handicapFejlerDækket 2/10
Langsom starter · indkasserer først i 6 af 10Over 2.5 kort i 9 af de seneste 10Vandt 2 af de seneste 10
SSVg Velbert
VUVTVUVVVVSenesteStabil+0.2 p/kamp, seneste 5 vs forrige 24
Over 9.5 hjørnesparkOver6/10
Over 2.5 målOver6/10
Asiatisk handicapFejlerDækket 4/10
Fører an · vinder 6 af 6 kampe hvor holdet scorer først4 sejre i trækOver 2.5 kort i 10 af de seneste 10
FC Monheim

2V-4U-4T i de seneste 10 kampe, med 8 scorede og 13 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 0.8 for, 1.3 imod. Sejr 20%, AH-sejr 20%, mål Over 20%, hjørne Over 30%.

Resultat ved fuld tid
Vundet 20%2 Uafgjort 40%4 Tabt 40%4
Mål i alt 3.0
Over 20%2 Annulleret 10%1 Under 70%7
Hjørnespark i alt 9.0
Over 30%3 Annulleret 10%1 Under 60%6
Asiatisk handicap
Vundet 20%2 Annulleret 10%1 Tabt 70%7
SSVg Velbert

7V-2U-1T i de seneste 10 kampe, med 21 scorede og 7 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 2.1 for, 0.7 imod. Sejr 70%, AH-sejr 40%, mål Over 40%, hjørne Over 60%.

Resultat ved fuld tid
Vundet 70%7 Uafgjort 20%2 Tabt 10%1
Mål i alt 3.0
Over 40%4 Annulleret 20%2 Under 40%4
Hjørnespark i alt 9.0
Over 60%6 Annulleret 10%1 Under 30%3
Asiatisk handicap
Vundet 40%4 Annulleret 20%2 Tabt 40%4
Sidste
FC Monheim
Fuld Kamp Gns. total Gns. for Gns. imod Vundet Uafgjort Tabt Vind-sandsynl.
I alt
Hjemme
Ude
Sidste 6
Halv Kamp Gns. total Gns. for Gns. imod Vundet Uafgjort Tabt Vind-sandsynl.
I alt
Hjemme
Ude
Sidste 6
SSVg Velbert
Fuld Kamp Gns. total Gns. for Gns. imod Vundet Uafgjort Tabt Vind-sandsynl.
I alt
Hjemme
Ude
Sidste 6
Halv Kamp Gns. total Gns. for Gns. imod Vundet Uafgjort Tabt Vind-sandsynl.
I alt
Hjemme
Ude
Sidste 6
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5
FC Monheim
Hjemme– kampe Ude– kampe Total– kampe
Over 7.5
Over 8.5
Over 9.5
Over 10.5
Over 11.5
Over 12.5
Over 13.5
SSVg Velbert
Hjemme– kampe Ude– kampe Total– kampe
Over 7.5
Over 8.5
Over 9.5
Over 10.5
Over 11.5
Over 12.5
Over 13.5

FC Monheim Sidste
Liga Tid Hjemme Stilling Ude Resultat Handicap Mål O/U Hjørnelinje Hjørnespark O/U Hændelser Hjørne fuld. Hjørne halv. 35-45 80-90
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-11-11 2 SSVg Velbert
3 - 0
4 - 1
FC Monheim 2 N -0.5, -1.0 Over 9.5
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-04-22 1 SSVg Velbert
3 - 1
5 - 1
FC Monheim 4 N -1.5, -2.0 Over 9.5
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2020-03-01 2 FC Monheim
0 - 0
0 - 1
SSVg Velbert N 0.0, -0.5 Under
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2019-06-02 SSVg Velbert
0 - 1
1 - 3
FC Monheim S -0.5 Over
Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.:
Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.:
FC Monheim Sidste
Liga Tid Hjemme Stilling Ude Resultat Handicap Mål O/U Hjørnelinje Hjørnespark O/U Hændelser Hjørne fuld. Hjørne halv. 35-45 80-90
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-05-13 2 KFC Uerdingen 05
0 - 0
2 - 0
FC Monheim 2 N -0.5, -1.0 Under 8.5
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-05-07 1 1 FC Monheim
0 - 0
0 - 0
SC St. Tonis 1911/20 1 U 0.0, -0.5 Under
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-04-30 2 SC Union Nettetal
1 - 0
1 - 1
FC Monheim 2 U 0.0 Under
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-04-23 1 FC Monheim
0 - 0
1 - 1
Sportfreunde Baumberg 2 U 0.0, -0.5 Under
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-04-19 Cronenberger SC
0 - 1
1 - 4
FC Monheim 2 S +0.5, +1.0 Over 9.0
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-04-16 1 TVD Velbert
0 - 0
0 - 0
FC Monheim 3 U -1.0 Under
2-1 (3) 0-1 (1) 0 (0-0) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-04-10 3 FC Monheim
2 - 0
2 - 1
FSV Duisburg 2 1 S -1.5, -2.0 Under 9.0 Under
4-3 (7) 3-1 (4) 1 (1-0) 1 (1-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-04-02 2 SpVg Schonnebeck
0 - 0
2 - 0
FC Monheim 4 1 N -0.5 Under 9.0 Over
7-4 (11) 2-2 (4) 0 (0-0) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-03-26 4 FC Monheim
0 - 0
0 - 1
SV Sonsbeck 2 N 0.0, -0.5 Under 9.0 Over
7-3 (10) 4-1 (5) 2 (1-1) 1 (0-1)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-03-19 4 FC Monheim
0 - 2
0 - 4
MSV Dusseldorf 2 N 0.0, -0.5 Over
2-4 (6) 0-1 (1) 1 (0-1) 4 (2-2)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-03-12 3 Ratingen SV Germania 04/19 EV
1 - 0
1 - 1
FC Monheim 3 U -1.0, -1.5 Under 9.0 Under
3-1 (4) 1-1 (2) 1 (0-1) 2 (2-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-03-05 3 FC Monheim
1 - 1
1 - 3
SF Hamborn 07 1 N 0.0, -0.5 Over
6-4 (10) 1-3 (4) 3 (1-2) 2 (1-1)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-02-26 3 FC Kray
2 - 1
2 - 1
FC Monheim 6 1 N +1.0, +1.5 Under 9.0 Push
2-7 (9) 0-4 (4) 1 (0-1) 1 (1-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-02-12 3 FC Monheim
0 - 2
1 - 4
Kleve 2 N -0.5 Over
4-2 (6) 3-2 (5) 0 (0-0) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-02-05 4 TuRU Düsseldorf
1 - 2
2 - 2
FC Monheim 5 U +0.5 Over 9.0 Under
3-4 (7) 2-2 (4) 3 (2-1) 1 (1-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-01-29 1 2 FC Monheim
2 - 3
3 - 3
VfB Hilden U 0.0 Over
3-4 (7) 1-3 (4) 1 (1-0) 1 (0-1)
Europa - Venskabskampe 2023-01-24 FC Monheim
1 - 0
2 - 0
FSV Vohwinkel Wuppertal S -2.0, -2.5 Under
5-1 (6) 3-0 (3) 1 (1-0) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-12-11 4 FC Monheim
0 - 1
0 - 2
Schwarz Weiss Essen 1 N 0.0, +0.5 Under 9.0 Over
7-4 (11) 1-1 (2) 1 (1-0) 4 (2-2)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-12-04 1 VfB Homberg
3 - 2
3 - 3
FC Monheim 4 U 0.0, -0.5 Over 8.5 Over
5-6 (11) 2-2 (4) 0 (0-0) 2 (1-1)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-11-27 3 FC Monheim
1 - 0
2 - 2
TSV Meerbusch 2 U 0.0, -0.5 Over 9.5 Under
5-1 (6) 2-1 (3) 0 (0-0) 2 (2-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-11-11 2 SSVg Velbert
3 - 0
4 - 1
FC Monheim 2 N -0.5, -1.0 Over 9.5 Under
3-1 (4) 0-0 (0) 0 (0-0) 1 (1-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-11-06 3 FC Monheim
1 - 2
2 - 2
KFC Uerdingen 05 U +0.5 Over
4-3 (7) 1-3 (4) 1 (0-1) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-10-23 2 FC Monheim
1 - 1
2 - 1
SC Union Nettetal 3 S -0.5 Push
10-2 (12) 6-1 (7) 1 (1-0) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-10-15 2 Sportfreunde Baumberg
1 - 0
3 - 1
FC Monheim 3 N 0.0 Over
4-5 (9) 1-1 (2) 1 (0-1) 1 (0-1)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-10-12 4 FC Monheim
0 - 1
0 - 1
TVD Velbert 2 N 0.0, -0.5 Under 9.5 Under
5-4 (9) 2-1 (3) 0 (0-0) 2 (1-1)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-09-30 1 FC Monheim
0 - 1
0 - 1
SpVg Schonnebeck N -0.5, -1.0 Under 9.5 Under
3-6 (9) 1-2 (3) 1 (0-1) 3 (1-2)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-09-25 SV Sonsbeck
2 - 0
4 - 0
FC Monheim 3 N +0.5 Over
4-2 (6) 4-0 (4) 0 (0-0) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-09-21 1 FC Monheim
3 - 0
5 - 1
Cronenberger SC 2 S -2.0 Over 9.5 Under
5-2 (7) 3-0 (3) 1 (1-0) 1 (0-1)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-09-18 MSV Dusseldorf
0 - 2
1 - 2
FC Monheim S +0.5 Under
9-5 (14) 4-5 (9) 3 (1-2) 2 (2-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-09-11 4 FC Monheim
0 - 1
2 - 5
Ratingen SV Germania 04/19 EV 2 N 0.0 Over 9.5 Over
3-7 (10) 2-3 (5) 0 (0-0) 0 (0-0)
Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.:
Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.:
SSVg Velbert Sidste
Liga Tid Hjemme Stilling Ude Resultat Handicap Mål O/U Hjørnelinje Hjørnespark O/U Hændelser Hjørne fuld. Hjørne halv. 35-45 80-90
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-05-12 1 SSVg Velbert
4 - 1
5 - 2
Kleve 1 S -2.0 Over
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-05-07 2 TuRU Düsseldorf
0 - 0
0 - 1
SSVg Velbert 1 S +2.5, +3.0 Under
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-04-28 1 SSVg Velbert
0 - 1
2 - 1
VfB Hilden 4 S -1.0 Push 9.5
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-04-23 2 Schwarz Weiss Essen
0 - 2
0 - 3
SSVg Velbert 2 S 0.0, +0.5 Push 9.0
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-04-14 1 SSVg Velbert
1 - 1
2 - 2
VfB Homberg 3 U -1.5 Over 8.5
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-04-06 2 TSV Meerbusch
0 - 2
1 - 3
SSVg Velbert 2 S +1.0 Over 10.0 Over
6-9 (15) 5-4 (9) 2 (1-1) 3 (1-2)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-03-26 1 SSVg Velbert
0 - 0
0 - 1
KFC Uerdingen 05 2 N -1.0 Under 10.5 Over
8-3 (11) 2-2 (4) 2 (1-1) 2 (2-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-03-17 SSVg Velbert
3 - 0
4 - 0
SC Union Nettetal 1 1 S -2.0 Over 10.0 Push
8-2 (10) 2-0 (2) 1 (1-0) 1 (1-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-03-12 2 Sportfreunde Baumberg
0 - 0
0 - 0
SSVg Velbert 2 1 U 0.0, +0.5 Under 9.5 Under
4-2 (6) 2-1 (3) 2 (2-0) 1 (0-1)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-03-03 6 SSVg Velbert
1 - 0
1 - 0
TVD Velbert 2 S -1.0 Under 9.5 Over
4-6 (10) 2-1 (3) 1 (0-1) 4 (1-3)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-02-26 FSV Duisburg
0 - 4
0 - 7
SSVg Velbert S +2.5, +3.0 Over 10.0 Over
0-11 (11) 0-8 (8) 2 (0-2) 1 (0-1)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-02-17 SSVg Velbert
2 - 0
4 - 0
SpVg Schonnebeck 1 1 S -1.0 Over 9.5 Over
10-2 (12) 7-0 (7) 3 (3-0) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-02-03 4 SSVg Velbert
0 - 0
1 - 0
Cronenberger SC 3 S -2.5, -3.0 Under 10.5 Under
4-3 (7) 1-1 (2) 1 (0-1) 2 (1-1)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2023-01-29 2 MSV Dusseldorf
0 - 2
2 - 2
SSVg Velbert 1 U +1.0, +1.5 Over
0-8 (8) 0-6 (6) 2 (0-2) 0 (0-0)
Europa - Venskabskampe 2023-01-14 1 SSVg Velbert
1 - 1
2 - 4
Borussia M'gladbach II N +1.5 Over 8.5 Over
7-4 (11) 5-2 (7) 2 (0-2) 2 (1-1)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-12-02 2 SSVg Velbert
1 - 1
4 - 1
SF Hamborn 07 2 S -1.5, -2.0 Over 9.5 Under
5-1 (6) 1-0 (1) 1 (1-0) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-11-25 3 FC Kray
0 - 1
1 - 3
SSVg Velbert 2 S +2.0, +2.5 Over 10.0 Under
3-6 (9) 0-4 (4) 3 (0-3) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-11-11 2 SSVg Velbert
3 - 0
4 - 1
FC Monheim 2 S -0.5, -1.0 Over 9.5 Under
3-1 (4) 0-0 (0) 0 (0-0) 1 (1-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-11-04 Kleve
0 - 1
0 - 4
SSVg Velbert 2 S +1.0 Over
2-10 (12) 1-4 (5) 1 (0-1) 1 (0-1)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-10-28 1 SSVg Velbert
2 - 0
3 - 0
TuRU Düsseldorf 1 S -2.0 Under 9.0 Under
6-2 (8) 4-2 (6) 3 (2-1) 0 (0-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-10-23 3 VfB Hilden
0 - 1
2 - 2
SSVg Velbert 2 U 0.0 Over 9.5 Over
7-9 (16) 1-7 (8) 3 (0-3) 2 (1-1)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-10-15 1 SSVg Velbert
2 - 1
2 - 1
Schwarz Weiss Essen 3 S -1.0 Under 9.0 Over
10-7 (17) 5-5 (10) 5 (2-3) 1 (1-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-10-07 1 SSVg Velbert
3 - 0
4 - 1
TSV Meerbusch 3 S -1.0 Over 9.5 Over
11-5 (16) 4-3 (7) 2 (2-0) 6 (5-1)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-09-24 2 KFC Uerdingen 05
1 - 1
3 - 1
SSVg Velbert 1 N +0.5 Over 10.0 Under
5-2 (7) 3-1 (4) 1 (0-1) 1 (1-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-09-21 1 SSVg Velbert
2 - 0
4 - 0
DJK Teutonia St.Tonis 2 S -1.0, -1.5 Over 9.5 Over
10-1 (11) 4-0 (4) 1 (1-0) 7 (6-1)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-09-18 3 SC Union Nettetal
1 - 1
1 - 3
SSVg Velbert 2 S +1.0, +1.5 Over
4-7 (11) 0-1 (1) 0 (0-0) 3 (1-2)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-09-09 2 SSVg Velbert
0 - 0
2 - 0
Sportfreunde Baumberg 1 S -1.0, -1.5 Under 9.0 Under
3-3 (6) 1-0 (1) 0 (0-0) 2 (2-0)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-08-21 2 SpVg Schonnebeck
0 - 0
0 - 1
SSVg Velbert 1 S +1.0 Under 9.5 Over
3-10 (13) 1-7 (8) 4 (0-4) 2 (1-1)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-08-14 3 SSVg Velbert
0 - 0
0 - 0
SV Sonsbeck 2 U -2.0 Under 9.5 Over
9-2 (11) 6-1 (7) 1 (1-0) 2 (1-1)
Tyskland - Oberliga - Niederrhein 2022-08-10 2 Cronenberger SC
0 - 1
0 - 1
SSVg Velbert 3 S +2.0, +2.5 Under
6-9 (15) 1-3 (4) 1 (0-1) 4 (2-2)
Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.:
Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.:
Udgiv tips
1x2
Fuld 4.75 4.2 1.5
Halv 5 2.4 2
Asiatisk handicap
Fuld (+1.25) [email protected] Ude@2
Halv (+0.5) [email protected] [email protected]
Hjørnespark i alt
Fuld (9.0) Over@2 [email protected]
Halv (4.0) [email protected] [email protected]
Mål i alt
Fuld (3.0) [email protected] [email protected]
Halv (1.25) Over@2 [email protected]


Tid Type Valg Indsats Resultat
Live-begivenheder

Status: Fuld tid , Stilling: 2 - 3 , Hjørnespark: 3 - 3

Hjørnespark: 9.0 , Handicap: +1.0, +1.5 , Mål: 3.0

4
Skud på mål
6
6
Skud forbi mål
10
91
Angreb
97
42
Farligt angreb
58
46
Boldbesiddelse %
54

Stilling: 2 - 2 , Hjørnespark: 3 - 3 Halv

Hjørnespark: 4.0 , Handicap: +0.5 , Mål: 1.0, 1.5

2
Skud på mål
2
5
Skud forbi mål
3
32
Angreb
44
22
Farligt angreb
19
49
Boldbesiddelse %
51
  • 5' - 1st Corner - FC Monheim
  • 8' - 2nd Corner - SSVg Velbert
  • 12' - 1st Goal - SSVg Velbert
  • 20' - 2nd Goal - SSVg Velbert
  • 25' - 3rd Corner - FC Monheim
  • 27' - 3rd Goal - FC Monheim
  • Race to 3 Corners - FC Monheim
  • 29' - 4th Corner - FC Monheim
  • 34' - 4th Goal - FC Monheim
  • 36' - 1st Offside - SSVg Velbert
  • 43' - 5th Corner - SSVg Velbert
  • 43' - 6th Corner - SSVg Velbert
  • 45+2' - 1st Yellow Card - FC Monheim
  • 45+3' - 2nd Yellow Card - SSVg Velbert
  • 2-2 score at the end of First Half
  • 47' - 2nd Offside - SSVg Velbert
  • 53' - 5th Goal - SSVg Velbert
  • 61' - 3rd Yellow Card - SSVg Velbert
  • 70' - 4th Yellow Card - FC Monheim
  • 70' - 5th Yellow Card - SSVg Velbert
  • 74' - 6th Yellow Card - FC Monheim
  • 76' - 3rd Offside - SSVg Velbert
  • 90' - Missed Penalty - SSVg Velbert
  • 2-3 score at the end of Second Half

Hold dig opdateret med TotalCorner

Deltag i vores gratis Telegram-kanal med tips. Du kan også opsætte tilpassede kampalarmer.

Gratis Telegram-tips Tilpassede alarmer